Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kalandozók és Köpönyegek (KéM konverzió)

• Válasz írásához lépj be
745 hozzászólás érkezett eddig

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.02, 09:02

Az ETK-ban egyébként a leíráson kívül volt valami előnye a fejvadásznak azon kívül, hogy tapasztalatom szerint a játékosok igyekezetek sodronyinges Vértestvéreket indítani, mert fejvadászvérteset nem engedtem.

Ugye nem.

A regények tele vannak renegát m*therfuker fejvadászokkal.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.02, 08:35

kukac:

Ismét csak a partvonalról.

Elméletileg Yneven akarok játszani, márpedig az én tapasztalatom alapján nagyon is sok hangsúlyt kapnak a klánok. Fejvadászoknál, tolvajoknál, varázslóknál (vagy pl. illanori bárdoknál, stb.). A varázslóknál az egyik fő "visszafogó erő" pont az, hogy a varázslórendje nem értékelné a nem megfelelő viselkedést. Fejvadászoknál vagy klán fejvadász vagy, vagy egy rövid renegátság után halott (legalábbis a világ logikája alapján). A klánokat kihagyni szerintem nem a legjobb ötlet.

A klán/rend szabályait, ha lefekteted (kis/közepes/nagy klánok/rendek), kb. milyen előnyt/hátrányt adnak, egy példát kidolgozol, azzal kellően absztrakt maradsz, és ha valaki valamilyen más klánt akar, kidolgozza magának, mert már tudja, hogy kell. De pl. egy fejvadász kaszt a klánok ignorálásával szerintem nem Ynev. De ahogy érzitek.

Módosította Dronner: 2020.07.02, 08:38

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.02, 07:50

Úgy látszik, nem mindenkinek egyértelmű, hogy mit képzeltem el. Hozok rá egy egyszerűbb példát.

Egy harcrendszert meg lehet oldani maximum absztraktsággal: amennyiben harcra kerül a sor, dobj fel egy érmét, ha fej akkor nyertél, ha írás akkor az ellenfél nyert.

Az ellentéte a konkrét, újabb szélsőséges példával élve, ha a karakter 1,87 m magas, egy különlegesen kovácsolt kardot tart a kezében, fentről lefele vág, a torzót célozva, a jobb karjában és a bal lábában összesen 12 kg izom van, a támadó láncvértet visel, a védő bőrvértet, kicsit hátrafordul, meg szemébe is süt a nap, akkor bal alkarra 12 HP sebzést kap, a páncélja 2 SP-t sérül, a seb miatt megszédül.

Ebből talán egyértelmű, hogy K&M is, és én is az absztrakt megfogalmazások felé megyünk. Nagy általánosságban megvan a keretrendszer, de konkrét értékek, szituációk csak akkor elérhetőek, ha már játékban vagytok. Értsd, a bárd és a fejvadász harca csak akkor létezik szabályok szerint, amikor a bárd és a fejvadász harcolnak. Előtte és utána nemlétezőnek tekinthetőek.

Hasonlóan a klánoknál, szervezeteknél. Annyi különbséggel, hogy nem hogy maximumon van az absztrakció, hanem egyáltalán nem is létezik. Ha kidolgoztok egy szervezetet, előnyökkel hátrányokkal együtt, akkor az csak addig létezik, amíg nálatok a játékban van. (Értsd, mint egy példány.) Ha ezek, a szervezet és az előnyök-hátrányok a könyvben lennének, akkor az egyrészt mindenkinek elérhető lenne (nem csak akkor léteznek, amikor KLM játszik velük, hanem ha bárki), másrészt rohadt sok helyet foglalna, és kevesebb helyet adna arra, hogy a játékosok saját elképzeléseik szerint alakítsák a kitalált világot. Elméletileg lehetne benne egy absztrakt szervezetkezelési rendszer (Értsd, mint egy osztály.), ami szintén csak akkor létezik mikor valaki játszik vele, de ez mégis csak a kalandorok krónikái, nem a szervezeteké. (Harmadrészt kiegyensúlyozni egy rémálom lenne, és nem látom benne, hogy a megtérülés/befektetés 1-nél nagyobb lenne.)

Konklúzió, ha valaki saját klánt szeretne előnnyel-hátránnyal, akkor az meg csinálja magának otthon. De én nem pazarlom rá feleslegesen a biteket, és az időt.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12467 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 23:03

Ha genyózni akarok, akkor felkötöd a klánkendőt és úgy véded a célszemélyt.

Persze de ebben az esetben, valószínűleg a klánod hírneve az amit használsz.

Nem, ilyenkor a klánod tulajdonaként megmondják neked, mit és ráadásul hogyan csinálj, de még az eszközöket is megszabják. 

Hirtelen az EVE Online "LP Store"-ja jut eszembe a lekezelésére, de az pont nem egyszerű az alapformájában.

Módosította KLM: 2020.07.01, 23:04

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 22:40

Persze de ebben az esetben, valószínűleg a klánod hírneve az amit használsz.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6581 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 22:36

Ennek kapcsán is az érződik, hogy a hozzászólók egyik oldala a M* egésze felől közelítene a KéM rendszere felé, míg a másik oldala a KéM alapgondolatai felől tenne óvatosabb lépéseket Ynev és a M* hangulat felé.

Mindkét változat müködhet, de vannak alapvetések, amikhez nem biztos hogy szerencsés vagy érdemes hozzányúlni, ha pedig azt tesszük, akkor nem mindegy annak a mikéntje. :nos:

Játszottunk Titánt, Lovecraft Álomföldjén, itt nem kellett hozzányúlni az alapokhoz sem, minden jól működött.
Ott van a te settinged, a KAMAT, amiben a mágia hiányát jól ellensúlyozzák az egyes népek és osztályok választható képességei. :cool:

A Magusnál is vannak dolgok, amik miatt egy motor önmagában nem viszi el a világot. Kisebb módosítások viszont beleférnek, de azokon a kereteken belül, amik a KÉM alapvetéseit nem borítják meg. Erre kéne törekedni itt is.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12467 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 22:28

De azt nem te hagyod ott hanem a klánod. Rólad jobb esetben nem derül ki, hogy ki vagy.

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 22:26

De azt nem te hagyod ott hanem a klánod. Rólad jobb esetben nem derül ki, hogy ki vagy.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12467 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 22:24

De közben csak bizonyos "kincstári" cuccokat használhat és akadnak olyanok, akik hajlamosak pusztán azért kinyírni, mert a klánhoz tartozik, alkalmasint egész országok. 

Ja és adnak "nehezen visszautasítható kveszteket". 

Ha látják hogy fejvadász vagy meg is érdemled... 

Időnként azért fog a főnöködnek fizetni a megbízó, hogy a klánod jelével díszített ramierát hagyd az áldozat... nos, jó esetben csak a párnájában. 

Nyilván kasztonként, sőt klánonként érdemes lebontani.

Módosította KLM: 2020.07.01, 22:25

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 22:14

De közben csak bizonyos "kincstári" cuccokat használhat és akadnak olyanok, akik hajlamosak pusztán azért kinyírni, mert a klánhoz tartozik, alkalmasint egész országok. 

Ha látják hogy fejvadász vagy meg is érdemled... A Tizedik című regényben mit összesunnyogtak gorviki barátaink, hogy leplezzék mivoltukat. Még egy ramierát sem mertek elővenni.

Ezért mondom, hogy a szövegben ezt meg kell említeni a klános játékot, de a többit találja ki a KM.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12467 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 21:50

Ennek kapcsán is az érződik,

Nem, itt azon akadtam fenn, hogy adott előny ÉS hátrány csomagokat azért nem lehet még opcionálisan sem bevezetni, ráadásul a "szent balansz" igéretével, mert úgyis elrontódik, mint a Rúnák vagy a kalandozok.hu. 

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 21:48

Ennek kapcsán is az érződik, hogy a hozzászólók egyik oldala a M* egésze felől közelítene a KéM rendszere felé, míg a másik oldala a KéM alapgondolatai felől tenne óvatosabb lépéseket Ynev és a M* hangulat felé.
Kukac, szerintem az a legjobb, ha a saját, világos víziódat követed, azután majd a játéknál eldől, mennyire járható út az. Aki meg mást szeretne, úgyis háziszabályozza majd magának, mint mindig - ez egyébként M* és KéM-mesélőknél egyaránt előfordul.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12467 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 21:47

Vaagy egymást hellyel-közzel kiegyenlítő előnyei és hátrányai legyenek egyszerre.

Szerintem annyi lenne a max. hogy pénzzel, infóval, felszerkóval és ally-kal segítenek. Aki ilyen varázslatszerű cuccokat akar az legyen többkasztú valamivel ami tud ilyet.

Módosította KLM: 2020.07.01, 21:48

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 21:16

Felvetés:

Srácok, kicsit túlpörgetitek. ;)
Szerintem: aki akar, tartozzon klánhoz, aki nem akar, az ne, de játéktechnikai előnye vagy hátránya ne legyen ebből.

Vaagy egymást hellyel-közzel kiegyenlítő előnyei és hátrányai legyenek egyszerre.

Következtetés:

Amennyiben kapnak előnyőket-hátrányokat, úgy az a Rúnák és a kalandozok.hu hülyeségeit hozná ide, azt inkább ne.

Az átment, hogy a klán előnyeivel a hátrányai is egyszerre jönnek? 

Szerintem annyi lenne a max. hogy pénzzel, infóval, felszerkóval és ally-kal segítenek. Aki ilyen varázslatszerű cuccokat akar az legyen többkasztú valamivel ami tud ilyet.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6581 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 21:14

KLM, szerintem nem illik bele. Részemről lezárom ezt a vitát.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12467 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 21:00

Felvetés:

Szerintem: aki akar, tartozzon klánhoz, aki nem akar, az ne, de játéktechnikai előnye vagy hátránya ne legyen ebből.

Következtetés:

Amennyiben kapnak előnyőket-hátrányokat, úgy az a Rúnák és a kalandozok.hu hülyeségeit hozná ide, azt inkább ne.

Az átment, hogy a klán előnyeivel a hátrányai is egyszerre jönnek? 

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6581 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 20:02

A KÉM (illetve az OGL hasonló korú társai, amik annak a forrásai) általában nem használ KONKRÉT hátrányokat. A rendszer arra épít, hogy mindenkinek vannak olyan erősségei és kiemelkedő dolgai, ami csak az adott osztályra jellemző, röviden.
Spoiler

Miért irtam le ezeket?
Mivel ebből látszik, hogy a KÉM csak annyiban korlátoz az egyes osztályok számára, hogy amit az egyik megkap teljes értéken, abból a többi (egy osztályúság esetén!) csak részesülhet. Éppen ezért minden osztály egyenértékű és másban jobb, mint a többiek.

A mostani konverziónál is pontosan az a fontos, hogy az egyes osztály-variánsok is ezen elvek alapján legyenek összerakva, ne tegye szükségtelenné az egyik a másikat.

Ugyanezért nem kell, hogy az egyes iskolák, klánok, rendek mindenféle tápokat és hátrányokat adjanak, mert akkor szembemegy azzal, ami a KÉM alapja, hogy mindenkinek nagyjából egyenlőek az esélyei. Amennyiben kapnak előnyőket-hátrányokat, úgy az a Rúnák és a kalandozok.hu hülyeségeit hozná ide, azt inkább ne.

Ezek mentén kellene elkészíteni és átgondolni őket.
Mindez csak a személyes véleményem.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12467 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 18:11

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 16:39

CSak említsük meg, mert az Ynev fanok besírnak.

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 863 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 14:56

Ezzel mélységesen egyet tudok érteni.

A KéM szellemiségéhez szerintem abszolút nem illik, hogy az iskola miatt valaki "kézhez kapjon" komoly extra előnyöket játéktechnikai szinten. Ha valahol az átlag fejvadász f***ább gyerek amikor kiengedik, akkor maximum magasabb szinten lehet csak onnan "kezdő" karakter hozni. Ennyi szerintem bőven elég.

A fejvadászkard jó rövidkardnak, amit könnyebb elrejteni. Nem kell túlragozni. Mara-Sequor és társai úgyszintén elférnek egy ilyen megoldásnak.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]