Ugrás tartalomhoz

Ritka fantasy filmek

• Válasz írásához lépj be
436 hozzászólás érkezett eddig

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1073 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.21, 17:59

akaosz:

"A tao harcosai" a film címe, amit keresel.

akaosz

akaosz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.05.21, 10:53

Ahol a vadak várnak (Where the Wild Thing Are)

Az is valami ilyesmi, de nem biztos, már régen láttam.

Köszi, de ettől sokkal régebbi, csak azt sem tudom sajnos mikori olyan 2000 körüli talán

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.21, 09:22

Ahol a vadak várnak (Where the Wild Thing Are)

Az is valami ilyesmi, de nem biztos, már régen láttam.

akaosz

akaosz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.05.20, 22:07

Szerbusztok, keresnék egy filmet, egy srác átkerül egy másik világba, ott valami kenguru szerű lények vannak, akik harcolnak vele együtt, és azt hiszem bár nem biztos, hogy ők képviselik a 4 vagy 5 elemet, és van egy könyv amit csak a főhős tud olvasni, mert amúgy teljesen üres, a végén pedig legyőzik a gonoszt, és az visszatér azonnal, de már jó ként, ezután a srác visszakerül a saját világába, ahol már bátor lesz, és valami csatornát kell átugrania, egy olyan helyen amit ilyen drót hálós kerítéssel kerítettek el. Előre is köszönöm a válaszokat, és nagyon szeretném újra látni azt a filmet.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.21, 11:55

Holle anyó (Perinbaba, 1985)
IMDb: 7,1
Egy szép feldolgozása a Holle anyó történetének. A megvalósítással néha voltak gondok (pl. a nagy farkastámadásban német juhászok vettek részt stb..), de ezt simán betudhatjuk a kornak.

A jégkirálynő (Snezhnaya koroleva, 1966)
IMDb: 7,0
Az ember meg sem mondaná, hogy ilyen régi a film, csupán egy-két helyen, ahol nem volt még megfelelő a technika oldották meg rajzfilmmel. A történetből (szokásos hókirálynős) a fiúra nem igazán koncentrál a történet, csupán a kislány kalandjaira.

A Hókirálynő (Snow Queen, 2002)
IMDb: 6,4
A kedvenc Hókirálynő feldolgozásom. Maga a királynő nagyon eltalált (Bridget Fonda), a lány és a fiú történetével is sokat foglalkozik a film, és az egész szépen meg van csinálva.

Dopn't be Afraid of the Dark
(2010)
IMDb: 5,7
Érdekes alapötlet, gyenge megvalósítás. Komolyan nem hiszem el, hogy nem bírnak agyoncsapni pár patkányt... Amúgy a Fogtündér történetének egy feldolgozása.

Laputa, az égi palota
(Tenkû no shiro Rapyuta, 1986)
IMDb: 8,1
Miyazaki mű, szóval már rossz nem lehet. A filmben a legendás Laputát, a lebegő várost keresik. Szerethető karakterek, jó kalandok, gyönyörű rajzolás.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3240 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.10, 09:54

Csak egy két szóban egy-két fantasy (megint csak IMDb besorolás alapján) filmről.

A sötétség serege (Army of Darkness, 1992)
IMDb: 7,6
A Gonosz halott (Evil Dead) trilógia 3. része. Hozza a szokásos elborult horror-vígjáték színvonalat.

Nalam ez a legtobbet latott filmek top5-jeben van, asszem ez volt az elso film, amit annak idejen cd-re kiirattam. :D
Kiba* vicces... :D "Clatoo, Verata, Nik..krrgghm.." :rohog:

Vörös Szonja (Red Sonja, 1985)
IMDb: 4,5
Újra meg kellett néznem, mert már nagyon várom a remake-t, de csak nem akar jönni... Amúgy így most nézve eléggé vérszegény filmnek tűnik, pedig nagyon szerettem.

Ehh, en meg most is kedvelem ezt a filmet (mondjuk az 5 perc lovaglas az elejen kicsit sok...:)), nalam fej-fej mellett van az elso Conan-mozival, foleg a hangulata miatt. Zeneben mondjuk elmarad attol. ;)

Wir sind die Nacht (2010)
IMDb: 6,3
A hullám rendezőjének vámpíros filmje. Nagyon jó, európai vámpíros film, aki szereti a témát ne hagyja ki. A főszereplő változása (főleg külsőleg) nagyon ott volt!

Ezt felirtam, kösz!

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.09, 14:16

Csak egy két szóban egy-két fantasy (megint csak IMDb besorolás alapján) filmről.

A sötétség serege (Army of Darkness, 1992)
IMDb: 7,6
A Gonosz halott (Evil Dead) trilógia 3. része. Hozza a szokásos elborult horror-vígjáték színvonalat.

Vámpírunk a gyerekcsősz (My Babysitter's a Vampire, 2010)
IMDb: 5,7
Jah, hogy ez egy Disney sorozatnak a filmje? Igen, látszik, nagyon gagyi. 12 éves kor felett kerüljük.

Farkasölő (Volkodav iz roda Serykh Psov, 2007)
IMDb: 5,8
Nekem nagyon bejött, olyan érzésem volt, mintha egy szerepjátékban lettem volna. Engem végig lekötött.

Zöld Lámpás (Green Lantern, 2011)
Egyszer elment, nem volt egy kiemelkedő alkotás. A többi idegen lényről szívesebben néztem volna még meg pár képkockát:)

Vörös Szonja (Red Sonja, 1985)
IMDb: 4,5
Újra meg kellett néznem, mert már nagyon várom a remake-t, de csak nem akar jönni... Amúgy így most nézve eléggé vérszegény filmnek tűnik, pedig nagyon szerettem.

Wir sind die Nacht (2010)
IMDb: 6,3
A hullám rendezőjének vámpíros filmje. Nagyon jó, európai vámpíros film, aki szereti a témát ne hagyja ki. A főszereplő változása (főleg külsőleg) nagyon ott volt!

Harry Potter és a Halál ereklyéi 2. rész (2011)
IMDb: 8,1
Az előző rész borzalmasan unalmas volt, ez végre látványos, pörgős, így kell ezt:)

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.18, 13:00

Hali!

Már régebben elhatároztam, hogy minél több fantasy filmet felkeresek, és meg is nézek. Az első gond az volt, hogy mi is fantasy film? Egyszerűen el lett döntve: amelyiknél IMDb-n a műfajnál szerepel a fantasy, az ezekhez tartozik:) Igaz, ez így eléggé széles skála (romantikus, animációs mesék stb...), de sebaj. Gondoltam néhanapján beírom a legutóbb megnézett (fantasy) filmeket, hátha valaki kedvet kap valamelyikhez, esetleg felhívom a figyelmet, hogy messzire kerüljétek el:)
(közben írom a listát, évenkénti lebontásban, és amit megnéztem, kihúzom:))

A harcos útja (The Warrior's Way; 2010)
IMDb: 6,2
A világ legjobb kardforgatója Amerikába menekül, mivel nem teljesíti a küldetését teljesen. Persze ott is összeakad a rosszfiúkkal, ráadásul közben egy sereg ninja is üldözi. Egynek elmegy, de sokkal többet vártam. Van benne akció, de az is inkább csak a végén, a harcoknál pedig sokkal epikusabb küzdelmeket vártam, olyan igazi japánosakat:) A számítógépes trükkök sem sikerültek sajnos a legjobbra.

Conan, a barbár
(Conan the Barbarian; 2011)
IMDb: 5,2
Örültem, hogy végre feldolgozták ezt a filmet, mert az eredeti nagyon jó volt. Sajnos nem lett egy eget rengetően jó film, de rossznak sem mondanám. Momoa szerintem megállja a helyét barbárként, és a többi szereplő is jó volt (Ron Perlman-on már meg sem lepődtem, hogy játszik benne, szinte minden filmben találkozik vele az ember:)). Ami nagy pozitívum volt, hogy Conan nem volt egy kegyelmes alak, olyannak mutatták, amilyen, aki elé kerül, azt könyörtelenül levágja.

Kapjuk el a Mikulást
(Gotta Catch Santa Claus;2008)
IMDb: 4,2
Kisgyerekeknek készült animációs film. Egy srác, hogy egy csajnak bebizonyítsa, a Mikulás létezik, csapdát tervez, hogy elfogja az öreg szakállast. Közben egy nagy jégszörny, és szolgái (hóemberek) szintén le akarnak csapni a Mikulásra. Ehh...borzalmas, a grafika, meg a sztori is. Mikulás felesége meg ilyen Victoia's
Secret modell kb.

Szindbád és a Minotaurusz (Sinbad and the Minotaur; 2011)
IMDb: 3,4
Húú, hát ez valami ótvar volt. A szereplők kb. hülyék voltak, mint egy marék molylepke. Pár hónap alatt nem tudtak (nem volt idejük??) elolvasni egy kis tekercset a hajóúton, amit ha megtesznek, sok bajt megelőznek (amúgy amikor bejön a gebasz, kb 5 perc alatt simán elolvassák az egész Minotauruszos legendát). A barlangon látszott, hogy a falak simán sötét színű rongyok, ez azért elveszi az ember kedvét. Egyedül a főszereplő lehet ismerős: Manu Bennett (Spartacusból Crixus)

Csipkerózsika (Sleeping Beauty; 1987)
IMDb: 5,8
A szokásos történet, nagyrészt énekelve előadva, a 80-as évek frizurájában. Amit kiemelnék: az egyik manó játszotta a Star Wars-ban R2D2-t :)

Haláli hullák (Dead Like Me;2003-2004)
IMDb: 8,5
Összesen két évadot ért meg a sorozat. A főszerepben halott emberek vannak, akik mások lelkeit gyűjtik be, őket hívják kaszásnak. Ahogy haladunk előre, szépen sorban megismerjük a szereplőket, a múltjukat, és sok kérdésre is választ kapunk.
Aki szereti a fekete humort, annak ajánlom:)

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.29, 17:03

Mind a két film beszerzés alatt :)

Hogy ne legyek teljesen off:

A Delgo című animációs filmet látta már valaki? 2008-ban nagyon rá voltam izgulva az előzetes miatt, aztán nem jött se felirat, se szinkron, így el lett felejtve. Most találkoztam a szinkronos verzióval, így hát leültünk elé. 30 percig bírtuk, és inkább néztünk mást. Valami borzalom az egész, a szereplők ritka idegesítőek, a főszereplőket ki nem állhatom, a poénok gagyik, gyatrák, erőltetettek. Nem tudom, hogy bírom-e folytatni valamikor... megéri azért?

subaggut

subaggut

Elégedetlen

• Fórumita
  • 2320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.29, 12:21

Nem tudom, hogy volt-e már, de ajánlom mindenki figyelmébe a Zsinóron c. bábfilmet. (az eredeti címe: Strings). Az egyik legjobb fantasy alkotás, amit láttam. Külön érdemes figyelni a filmben a halál, és a mozgás korlátozásának a megoldását. Zseniális.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3240 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.29, 08:01

Volkodav iz roda Serykh Psov (Wolfhound -- Farkasölő), 2007.

Egy vsz. igen kevesse ismert fantazi alkotas (Lettorszagbol!), gondoltam felhivom ra a figyelmet, a fanatikusok kedveert. Ez a film legfeljebb kozepes, koszonhetoen a benacska -butacska tortenetszalnak, a lezengo mellekszereploknek, na es a vegjateknak. Ami miatt erdekes lehet, az az oroszos kulisszak es helyszinek hasznalata. Tul sok szot a film szerintem nem erdemel, az iMDB ezesetben jol pontoz (5.8).

azemberirto

azemberirto

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.03, 15:02

A régi fantasy filmek szerelmeseinek figyelmébe ajánlom, hogy a nagyobb bevásárlóközpontok polcain egyre gyakrabban találkozhatunk olyan filmekkel, mint a sokat emlegetett Vadak ura, a Barbár fivérek - Barbártestvérek néven- , vagy a Vörös Sonja, extrák nélkül, de szinkronosan illetve felirattal, a legtöbb helyen 990-es darabáron.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.06, 21:36

Trantor:

"Bestiák mestere - A Beastmaster futott ilyen néven is, nem csak mint Vadak ura?

Egyébként úgy összességében a 80'-as évek filmjei tünedeznek el... pedig nagy kincsek azok. Tele szívvel-lélekkel, nem csak látvánnyal."

Nem tudom, ki lobbizott érte, de kapható lett a beastmaster DVD-n, szinkronnal! Nekem már úton van. Annak idején a jó emlékezetű Táncsics moziban láttam a nővéremmel, valamikor a 80-as évek legvégén. No majd újranézzük.

Garouz

Garouz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 714 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.03, 01:21

Üdv új vagyok és témát váltanék! 1 filmet keresek a címét nem tudom de olyan részlet van benne hogy megy 1 pasi autóval aztán neki megy 1 fának és átkerül 1 másik homok fedte "dimenzióba" - "világba". Nagyon rég láttam és jó lenne újra tudna valaki segíteni nekem???!!! U.I. 2 részes

daredevill44:

Nem valami "Gor" vagy hasonló volt a címe? A katalizátor meg valamiféle gyűrű volt nem? Az imdb-n ezt találtam, nem tudom jó-e:

Outlaw of Gor

Ezt a kettőt a filmkeresőből másoltam... És a GOR két részes is...

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.02, 21:26

Üdv új vagyok és témát váltanék! 1 filmet keresek a címét nem tudom de olyan részlet van benne hogy megy 1 pasi autóval aztán neki megy 1 fának és átkerül 1 másik dimenzióba. Nagyon rég láttam és jó lenne újra tudna valaki segíteni nekem???!!! U.I. 2 részes

Szerintem a Sötétség Serege (Evil Dead 3).

Emlékeim szerint nem megy neki fának, egyszerűen egy kapu magába szippantja őt és a kocsit is az első (vagy második, ahogy nézzük) rész végén.

eldobhato

eldobhato

Rendszeres fórumozó

• Banned
  • 403 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.12.30, 19:50

Üdv új vagyok és témát váltanék! 1 filmet keresek a címét nem tudom de olyan részlet van benne hogy megy 1 pasi autóval aztán neki megy 1 fának és átkerül 1 másik dimenzióba. Nagyon rég láttam és jó lenne újra tudna valaki segíteni nekem???!!! U.I. 2 részes

Szerintem a Sötétség Serege (Evil Dead 3).

Garouz

Garouz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 714 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.03, 08:42

Nyilván olvastam. De mivel oda sem tért vissza, noha megválaszoltam a kérdését, gondoltam nyomatékosítom, utólagos engedelmeddel. :leborul:

Veon

Veon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.03, 07:39

Garouz:
Te csekkold a többiek hozzászólását :leborul: Ugyanis én küldtem át oda....:aboci: lásd 4 hozzászólással lentebb! :ok:

Garouz

Garouz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 714 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.02, 20:25

Daredevill44:

Nem azért, de ezt megkérdezted a filmkereső topicban is, én meg válaszoltam rá, sőt, még mindig az én válaszom a legfrissebb ott... Csekkold! :leborul:

Veon

Veon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.02, 17:50

Valaki emlékszik a Boszorkányszombat című magyar filmre? nem tudom megszerezni sehonnan, Youtubon is csak két jelenet van meg belőle.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]