Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Szerepjátékos apróhírek: Batman, LEGO Ninjago, HeroQuest

• Válasz írásához lépj be
8 hozzászólás érkezett eddig

Guildenstern

Guildenstern

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.23, 09:23

A szerepjátékos kiadás mennyire független a Runequest vonulathoz? Annak ismerete nélkül is belelehet vágódni? Mert egy felől nem is tudtam hogy valaha írtak ilyesmit. De felkeltette a figyelmemet, egy esetleges próbajátékra. :)

A HeroQuest egy teljesen más (szabály könnyű, narratív) szabályrendszer, de ugyanúgy Glorantha világára van szabva, mint a RuneQuest. A társasjátékhoz semmi köze.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8627 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.23, 08:42

Érdekesnek találom Petrus hírszerkesztési elveit.

A cikket BePe rakta össze, nem Petrus. Azért jelent meg Petrus neve alatt, mert a tőle származó hírek kerültek bele.

Karez

Karez

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.23, 08:29

A felújított HeroQuest boardgame szerelem első látásra.

K E L L !

Hahó Delta Vision! Ha netalántán elgondolkoztok egy magyar kiadáson, egy előrendelőtök már van. (tudom bilibe lóg a kezem, és annak is örüljek, hogy a Zombicide egyik spin-off játékát elhozták eme pocsolya országba)

A szerepjátékos kiadás mennyire független a Runequest vonulathoz? Annak ismerete nélkül is belelehet vágódni? Mert egy felől nem is tudtam hogy valaha írtak ilyesmit. De felkeltette a figyelmemet, egy esetleges próbajátékra. :)

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.23, 08:21

Érdekesnek találom Petrus hírszerkesztési elveit. Pár kisebb, angol nyelvű játékkal foglalkozik, de az nem fért bele a cikkbe, hogy újabb magyar nyelvű szerepjátékos kiadvány jelenik meg.

Az eredeti szoveg Petruse, en csak az utso par emailes ertesitesben kapott rovidhirt raktam ossze egy cikkbe. 

A magyar dnd-rol pedig szerintem hirt adtunk mar. 

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.23, 07:58

Érdekesnek találom Petrus hírszerkesztési elveit. Pár kisebb, angol nyelvű játékkal foglalkozik, de az nem fért bele a cikkbe, hogy újabb magyar nyelvű szerepjátékos kiadvány jelenik meg.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.23, 07:33

A RuneQuest-et érinti ez a változás?

A RuneQuest marad továbbra is a Chaosium zászlóshajója a CoC mellett. Rengeteg művész és alkotó dolgozik a Jonstown Compendium nevű közösségi világépítő projekten, aminek berkein belül úgy ontják a friss RuneQuest kiegészítőket, hogy én is alig bírom ezeket számon tartani. És a magyar RuneQuesthez is jönnek sorra a kiegészítők zavartalanul. Például most kaptam meg a Pegasus Plateau and Other Stories című kalandgyűjtemény design fájljait, így annak a fordítása is lassan elkezdődik.

Raksi

Raksi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 142 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.23, 07:17

Bár már átszoktam a Szerepjátékos hírek fórum topikra, de azért ezeknek csak-csak helye van a főoldalon. :) Köszi szépen.

A RuneQuest-et érinti ez a változás?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8627 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.23, 06:30

Az utolsóhoz: hamarosan újra ki is adják a HeroQuest társasjátékot, bár egyelőre csak Észak-Amerikába fognak szállítani belőle...
https://hasbropulse.com/products/heroquest-game-system

02-HeroQuest-HASLAB-OOP_2000x.jpg?v=1600

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6622 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.23, 06:25

Batman szerepjátékot jelentett be a francia Monolith Batman Gotham City Chronicles címmel (az ugyanilyen nevű társasjátékuk alapján). A játék a D20 rendszert használja majd, és alapvetően a jó oldalon szerepelhetünk a karaktereinkkel (akik lehetnek pl. rendőrtisztek, vagy álarcos hősök is). Megjelenés majd Kickstarteren valamikor később. Megjelent a hivatalos LEGO Ninjago szerepjáték. A mindössze 25 oldalas kis pdf füzetke (+karakterlap) mindent tartalmaz, ami szükséges, plusz egy magyarázó képregény is készült. A Chaosium/Moon Design végleg átadta a Hasbro-nak a HeroQuest márkajegyet, és ezzel egyidőben kiárusítást tart a náluk lévő HQ kiadványokból.

http://lfg.hu/97546/hirek/szerepjatekos-aprohirek-batman-lego-ninjago-heroquest/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]