Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Kickstarter kampányok: Worlds Without Number és Broken Compass

• Válasz írásához lépj be
12 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4548 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.05, 22:04

Én elégedett vagyok a DTRPG POD kiadványaival. Semmi extra, de tisztességes, megfizethető könyvek aránylag normális szállítási költségekkel.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.05, 20:13

A 80 dolláros offszet beszállónál +25$ a szállítás ide, tehát minimum 105 dollárral (kb. 32e HUF) kell készülni.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4548 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.05, 20:05

A WWN Kickstartere egyetlen óra alatt behozta a negyvenezer dollárt. Aki szereti az ilyesmit, élőben nézheti, ahogy a Szám megy fölfelé. 

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1463 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.03, 16:14

Bocsánat, de az őszinteség nevében be kell vallanom, hogy a WoG mint szetting nekem annyira nem jött be, rossz értelemben primitív (hadd ne kelljen már vért izzadnom meg 6 szesszüsön át kepesztenem, hogy legyen egy nyomorult kardom), a habzó szájú kereszténykedés sem az asztalom, a rendszer meg olyan nagy újdonságokat nem vonultat fel.

A kaland ettől még izgalmas és élvezetes volt, de ez kizárólag a mesélőnek és a játékosoknak köszönhető. (Duh, ahogy az interneten mondanák.)

Nem tudom, engem valahogy nagyon megragadott ez a sötét középkoros feeling, de lehet ez ilyen egyedi becsípődés. Kifejezetten olyan világ, amelyben játékosként nagy örömmel játszanék.

Mindenesetre megtisztelő a véleményed, s a lényeg, hogy jól érezted magad. :)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.01, 19:32

Nem hinném, ott a szetting is összetettebb pár nagyságrenddel.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1586 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.01, 19:22

Bocsánat, de az őszinteség nevében be kell vallanom, hogy a WoG mint szetting nekem annyira nem jött be, rossz értelemben primitív (hadd ne kelljen már vért izzadnom meg 6 szesszüsön át kepesztenem, hogy legyen egy nyomorult kardom), a habzó szájú kereszténykedés sem az asztalom, a rendszer meg olyan nagy újdonságokat nem vonultat fel.

A kaland ettől még izgalmas és élvezetes volt, de ez kizárólag a mesélőnek és a játékosoknak köszönhető. (Duh, ahogy az interneten mondanák.)

Lehet, hogy a Kard és Másodteremtésnek is csupán ennyi a titka?  :nos:

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.01, 19:14

Módosította Marvin: 2020.10.01, 19:17

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1463 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.01, 15:33

A Wolves of God kifejezetten zseniális játék lett, kétszer is meséltem az év elején, s mindkétszer imádtam (amennyire láttam, a játékosoknak is nagyon bejött a rendszer és a hangulat). Ha nem jön a denevérpestis, valószínűleg több játékalkalom is lett volna belőle (csak aztán online végül inkább új kampányt indítottam Helvécziával). Csak azt bánom, hogy anno nem szántam rá több pénzt, s nem kértem hozzá fizikai példányt is, mert megérte volna bőven. Szóval most vigyázó szemeim a WWN-re vetem.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.30, 10:05

Igen, Crawford mind a hét KS kampánya időben elkészült, és a végleges pdf-eket is csak nagyon minimálisan kell javítgatni a nyomdába adás előtt. Pont a WoG volt az, amibe jól belekavart covid-chan és új nyomdát is kellett keresnie, ennek ellenére két hónappal a kitűzött cél előtt már szállítja a könyveket. (A WWN-en viszont pont látszik, hogy az amerikai-bázisú offszet nyomtatás szállítása brutálisan megdrágult. Vszleg megelégszek majd a jó öreg DTRPG-vel. Bár ott meg mindjárt itt a brexit, ők meg Angliában nyomtatnak...)
Kíváncsi leszek majd a WWN után jön-e végre a régóta belengetett kínai mítosz-fantasy, aminek kedvéért megtanult kínaiul is, hogy eredetiben olvashassa a forrásokat. :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4548 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.30, 09:38

Crawford már-már óraműszerűen működik. Pont pár napja jött meg a Wolves of God kézbesítési értesítője, és most nem sokra rá indul a WWN Kickstartere. Bírom a munkaetikáját, és még az anyagai is jók. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.30, 08:18

Hamarosan indul a Norese-viking hangulatú Thrones & Bones: Norrøngard - 5th Edition Campaign Setting Kickstartere is:

https://www.kickstarter.com/projects/louanders/thrones-and-bones-nrrongard-5th-edition-campaign-setting

03aa4bf81fc56f94b82ddfba7595ec11_origina

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.30, 07:02

A fenti szemelvenyek a Szerepjatekos hirek topikbol lettek atemelve:
http://lfg.hu/forum/index.php/topic/25133-szerepjatekos-hirek/
Koszonet Petrusnak a hirgyujtesekert!

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6622 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.30, 07:00

Kevin Crawford (avagy CardinalXimenes), a szerepjátékos berkekben jól ismert Sine Nomine kiadó egyszemélyes mindenese, az élő írógép, a sandbox játékok (Stars Without Number, Wolves of God, Godbound, Silent Legions, stb.) koronázatlan pápája, aki több száz oldalas kiadványokat képes megtölteni fantasztikus kreálmányaival és a stílushoz illő random generátoraival, október 5-én indítja új Kickstarter kampányát. A Worlds Without Number a korábbi kiadványokban is már használt OSR-szerű d20/d6 rendszerre építve most hard fantasy környezethez kínál majd sandbox világpítő eszközöket és mesélői tippeket, miközben teljes értékű, önálló játékként is működik egy lazán körvonalazott settingben...

http://lfg.hu/97569/hirek/kickstarter-kampanyok-worlds-without-number-es-a-broken-compass/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]