Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Vasárnap indul az új M.A.G.U.S. szerepjáték nyílt tesztje

• Válasz írásához lépj be
9 hozzászólás érkezett eddig

hantarex

hantarex

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 109 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 22:04

Elkezdtem átolvasni a teszt anyagot, de sajnos néhány oldal után letettem. Én jogász vagyok, és bírom a jogi nyelvezetet, de ennek az anyagnak annyira túlmesterkélt, túlszabályosított, hogy ember legyen a talpán aki végiszenvedi magát rajta. Ismeritek a viccet, hogy milyen egy jogásszal beszélgetni? Olyan mint sajtreszelővel rejszolni, kevésbé vicces de leginkább fájdalmas... na pont ilyen érzés volt olvasni ezt az anyagot.
Ha az írók azt szeretnék, hogy a fiatalok a kezükbe vegyék és élvezettel olvassák, majd beleugrojanak az új mágus világába akkor komolyan át kell dolgozni a szöveg nyelvezetét. Közvetlen, közérthető, egyszerű. Ez sajnos nem az.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.14, 21:41

Attól nem lesz se modern, se narratív egy játék, hogy kiveszik/elhagyják az tulajdonságokat. :(

Igazából benne vannak, csak amíg nem veszel fel rájuk "előnyt" vagy "hátrányt", addig átlagosak. 

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 123 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.14, 19:52

Ez egy nagy marhaság.

Deacen

Deacen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.08, 11:39

Attól nem lesz se modern, se narratív egy játék, hogy kiveszik/elhagyják az tulajdonságokat. :(

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.08, 11:03

Frissítettem a cikket letöltési linkkel, tematikával és a TT videójával. Nyitottam egy új topikot is a fórumunkban, ahol a részletekbe menő diskurzus folyhat:
http://lfg.hu/forum/index.php/topic/25377-mkk-narrativ/

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.08, 09:00

Érdekes, nem gondoltam, hogy narratív irányt céloznak majd meg (nagyon fél szemmel követtem csak a dolgot, így lehet, hogy ezt már rég tudni lehetett). Szerintem belenézek majd a nyílt anyagba, nem tudom, hogy a világ és a regények előzetes ismerete nélkül mennyire vagyok célközönség, de veszteni nem veszthetek vele. Mindenesetre sok sikert nekik, nem tudom, a régi rajongók közül ki hogy viszonyul ehhez az irányhoz, de asszem mondták is még a dolgok legelején, hogy tudják, hogy nem fognak tudni mindenki kedvére tenni.

Az ő narratív értelmezésük nem az amit rpg-ben narratívnak hívnak. Pontosan nem tudom a részleteket korábban itt beszélték a topikban és elég más a kiszivárgott részletek alapján.(igazából generic rpg rendszer amiben van hőspontod ami  az njk-knak nincs, asszem ennyire narratív)

wisp

wisp

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 284 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.07, 19:07

Érdekes, nem gondoltam, hogy narratív irányt céloznak majd meg (nagyon fél szemmel követtem csak a dolgot, így lehet, hogy ezt már rég tudni lehetett). Szerintem belenézek majd a nyílt anyagba, nem tudom, hogy a világ és a regények előzetes ismerete nélkül mennyire vagyok célközönség, de veszteni nem veszthetek vele. Mindenesetre sok sikert nekik, nem tudom, a régi rajongók közül ki hogy viszonyul ehhez az irányhoz, de asszem mondták is még a dolgok legelején, hogy tudják, hogy nem fognak tudni mindenki kedvére tenni.

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.06, 21:06

Talán indul, talán nem indul. Talán; majd meglátjuk.

Raksi

Raksi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.06, 12:50

Nekem nagyon tetszik az öniróniájuk (régóta ígért...).
Szurkolok nagyon, hogy jó legyen. Az biztos, hogy részemről meg lesz a teljes nyitottság.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6638 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.06, 11:55

Elindult a régóta várt új M.A.G.U.S. szerepjáték saját Facebook oldala, és az első bejegyzésből azonnal kiderül, hogy a "M.A.G.U.S. Kalandozók Krónikái Narratív Szerepjáték", avagy röviden "MKK Narratív" címen futó új inkarnáció nyílt tesztje e hét vasárnapján, azaz 2020. november 8-án indul. A teszttel egy időben a Találkozunk Torozonnál YouTube csatornáján indulni fog egy videósorozat is, amely részletekbe menően fogja bemutatni az új rendszert.

http://lfg.hu/97647/hirek/vasarnap-indul-az-uj-m-a-g-u-s-szerepjatek-nyilt-tesztje/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]