Ugrás tartalomhoz

Fotó
MKK

MKK Narratív

• Válasz írásához lépj be
571 hozzászólás érkezett eddig

Rege

Rege

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 19:43

Őszinte leszek!
Teljes hullámvölgyben vagyok.
°Nekem megfelel az ETK, UTK.
°Az elözetes beharangozások miatt várom az új rendszet.
°Kiadják a Béta tesztet. Nem értem. Csalódás.
°Maradjuk a régi rendszereknél. Ahhoz adjanak ki új kiegészítőket.
°Beszélgetés egy barátommal, aki fiataloknak mesél és elmondja, hogy azok annyira tesznek a rendszerre, hogy észre sem vennék, ha más lenne.
°Csak kellene az az új rendszer, de legyen már egyszerű. 1+2=3
°Várakozás...

Remélem, péntek, szombat okosabbak leszünk Raon válaszaitól és nem csak általános: Majd jó lesz, higyjétek el. Válaszokat fogjuk kapni.

Módosította Rege: Ma, 19:44

Alurion

Alurion

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 18:39

127523078_199702955009092_39552618932810

A héten új videók a Találkozzunk Torozon! csatornán!

Feltettük Raonnak a fórumok alapján titeket leginkább érdeklő kérdéseket, és azokat is, amit felhívásunkra neki szegeztetek.

Holnap érkezik a Kérdezz-felelek első része, szombaton pedig a második!

Módosította Alurion: Ma, 18:40

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 16:45

Hogy jót is mondjak róluk: Pozitívan válaszoltak fb-n az összes javaslatra, olyasmiket, hogy jó ötlet, figyelembe vesszük, stb.

Meglátjuk, mondta a vak is... :)

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 354 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 16:12

Talán, ha a fejlesztés transzparensebb lett volna, előbb szembesülnek a rendszerhibákkal. Így meg sok-sok idő ment el az alapozás mellett a mágiarendszer írására. Talán egy évet is nyerhetttek(tünk) volna.

Nem pontos idézetek a riportokból:

"Sok egyéni fejlesztésű rendszer került a látókörbe, sok jó is volt közöttük..."

"... de, magasra tettük a mércét ..."

"... amikor megkapargattuk őket, akkor borult az egész ..."

De, most legalább szembesültek pár hibás lépéssel és talán másképpen folytatják, elgondolkodnak néhány dolgon és lekerül a szemellenző.

Nyilván, így fájdalmasabb egy beszáradt, benőt ragtapaszt feltépni, amiről azt hisszük, hogy jól van ez úgy.

Ők is eljutottak oda, ahová páran már, talán nem is egyszer, hogy az ötleteik mérlegre kerültek és rámutattak a bennük rejlő hibákra. Tagadás, rossz érzés, csalódás, miegymás.

Íróként, rendszerfejlesztgetőként akadnak itt páran, akik nálam többet mesélhetnének erről, szerintem.

De, hogy jó felhanggal fejezzem be:

"- Fel a fejjel!"

(Tuskó Hopkins)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 14:42

lenulláznának minden maradék tekintélyt, reményt, bizakodást, stb ha nem lenne

Az a - teljesen "szujjektív" - érzésem, hogy a 0 sokkal jobb lenne nekik, mint az a "mínusz sok", amivel egy ideje a szociális próbáikat dobálhatják. 

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 889 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 14:25

Csak én maradtam le valamiről, vagy azt ígérték, hogy a múlthét hétfői következő esemény, most hétfőre csúszik, de gondolom megint csúszik, viszont már nem is szólnak róla? Nem mintha bármit várnék ezek után, de ez már a vicc kategória...

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1038 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.24, 22:08

szerintem is lesz

lenulláznának minden maradék tekintélyt, reményt, bizakodást, stb ha nem lenne

simán el tudom képzelni, hogy korrektül azt is bejelentik, hogy ez nem jött be, visszatérnek a barlangba újradolgozni. Amiből aztán persze már nem lesz semmi így a részükről.

Gkar: köszi

Rege

Rege

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.24, 21:54

Amúgy mit tippeltek, lesz még idén valami érdemi kommunikáció a project sorsát illetően, vagy most visszaállunk a szokásos évi 1 maximum 2 státuszjelentésre/szabadkozásra, amíg dekódolják, hogy mi minden ment félre?

Szerinem kommunikáció biztos lesz. Ranot egyenes embernek ksmertem meg. Látja, hogy valami félresiklott. Hogy ezt miként dolgozza fel/kezeli, azt nem tudom, de reagálni fog, abban biztos vagyok.

Zsoc

Zsoc

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 58 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.24, 21:31

Amúgy mit tippeltek, lesz még idén valami érdemi kommunikáció a project sorsát illetően, vagy most visszaállunk a szokásos évi 1 maximum 2 státuszjelentésre/szabadkozásra, amíg dekódolják, hogy mi minden ment félre?

Gkar

Gkar

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 536 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.24, 20:49

Morsat:
Seventh Age lett volna az a pc/konzolos játék amit a Stormregion fejlesztett, csak aztán a német tulaj csődje magával rántotta mind a céget és a játékot... A szinergium ennek a játéknak a vázlatait tartalmazza

Módosította Gkar: 2020.11.24, 20:51

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1038 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.24, 20:05

Ezek szerint akkor az SFÉ sem védett már? Szabadon használható?

Itt tisztázzunk valamit, ezek védjegyek. Ez nem azt jelenti, hogy nem írhatod le, hanem csak azt hogy az adott kategóriájú termék (ami itt a könyv nyomtatvány folyóirat) nevében, borítóján, marketingjében nem jelenítheted meg a levédett  szót vagy szó összetételt a védjegytulaj engedélye nélkül. Ott volt pl az UTK abban is használták  az Ynev szót, és a DV nem tudott mit csinálni vele hiába övé az Ynev védjegy (végül  aztán GA tudta szétcseszni mivel az ő szerzői jogához tartozott a világ meg a sok idézett, amit az UTK felhasznált)

Gkar jól mondja.

És ahogy nézem, nem, az SFÉ nem volt oltalom alatt egy pillanatra sem (vagy elveszett a ködben:)). 

(A DV-nél pluszban él egy oltalom a Seventh Age kifejezésre is, de nekem ez nem mond így semmit.)

Na ennyit részemről erről a témáról, bocs az offért

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 1025 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.24, 19:22

Baka, teljesen igazad van abban, amit írsz!

De az, hogy nincs konkrétan M.A.G.U.S. elem, az nem ad egyszerre egy nagy szabadságot, és egy lehetőséget is, hogy valami jó dolog működőképes legyen? Úgy értem, ha csinálnának BÁRMIT, ami működik és jó, az a M.A.G.U.S. alá férhetne. Persze csak úgy, ha felvélalják magukat.

Egyrészt, szerintem a M* esetében  lehetne akár  találni bizonyos központi elemeket amik a játék magját alkotják, csak hogy ezeket feltárják ahhoz kéne a játékok részletekbemenő ismerete (rózsaszín szemüveg és nosztalgiafaktor nélkül), idő, alaposság, energia és egy istenverte célközönség, akit esetleg meg lehet kérdezni mégis mi a francot akarnak. 

Másrészt igen, ez a széttagoltság és képlékenység szerintem is ad egyfajta előnyt is amit ki lehetne aknázni. Mert az, hogy minden M* játékos a maga kis házi szabályaival játszik, az azt jelzi hogy ez a közösség elég rugalmasan tudja venni a dolgokat. Csak igen, ehhez kéne egy határozott alkotói gárda és kiadói hozáállás. 

De én azt érzem az egész M* rpg fejlesztés körül, hogy olyan nyakatekert az egész. Mintha a szekeret fognák be a lovak elé, azzal hogy mindenkinek próbálnak megfelelni. Regényíróknak és a kánonnak, régi játékosoknak, új játékosoknak, nem M* játékosoknak, meg mittudomén. Közben meg csak a lényeg nem jön össze, hogy játszható legyen amit letesznek az asztalra. Egy játék fejlesztése úgy kéne hogy működjön hogy csinálsz egy jó játékot.  Mert van valami jó ötleted. Mert kreatív vagy és meg akarsz valósítani egy ilyen alkotást. Mert kíváncsi vagy más szerepjátékosok véleményére. Nem ilyen izzdaságszagú muszájból, küszködve, mint ahogy most ment. 

Rege

Rege

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.24, 14:30

már ha narratív irányba akartok elmozdulni.

Ami hatalmas hiba lenne, tegyük hozzá. A narratív rendszerek egyik erőssége, hogy viszonylag könnyű ráhúzni őket bármilyen világra. Felesleges egy n+1.-et kiadni belőle.
A szimulációkat nehezebb módosítani, cserébe közelebbről érezhető a világ, hiszen maga a rendszer kényszeríti rád. Ahogy a DnD is megőrizte a magját (d20 vs célszám), úgy a MAGUS-nak is csak ezt a jövőt látom sikeresként, nincs baj az alap rendszerrel, csak a szart kell kilapátolni belőle és lesimítani (néhol sarokcsiszolóval) a bajos, össze nem illő részeket.

Ebben egyet kell, hogy értsek.

Bendoin

Bendoin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.24, 13:33

Tudom, nem sok értelme van ide hozni, de olvastam tegnap egy review-t egy d6-os aládobásos fantasy rendszerről: http://grognardia.blogspot.com/2020/11/review-ordure-fantasy.html. Esetleg érdemes lehet megnézni magus szempontból.

tetra

tetra

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.24, 13:23

már ha narratív irányba akartok elmozdulni.

Ami hatalmas hiba lenne, tegyük hozzá. A narratív rendszerek egyik erőssége, hogy viszonylag könnyű ráhúzni őket bármilyen világra. Felesleges egy n+1.-et kiadni belőle.

A szimulációkat nehezebb módosítani, cserébe közelebbről érezhető a világ, hiszen maga a rendszer kényszeríti rád. Ahogy a DnD is megőrizte a magját (d20 vs célszám), úgy a MAGUS-nak is csak ezt a jövőt látom sikeresként, nincs baj az alap rendszerrel, csak a szart kell kilapátolni belőle és lesimítani (néhol sarokcsiszolóval) a bajos, össze nem illő részeket.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1534 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.24, 12:19

@Rasta és MKK fejlesztők: A mai LFG.HU-s hírt csekkoljátok le mindenképp, megjelent ugyanis magyar nyelven a FATE Condensed: http://lfg.hu/97735/hirek/elkeszult-a-fate-condensed-magyar-forditasa/

Nem hosszú, mindössze 60 oldal az egész, de nagyon komoly tanulságokat tartogat. Érdemes lenne kielemeznetek, s az így szerzett tudást felhasználni az MKK javításában, már ha narratív irányba akartok elmozdulni.

Gkar

Gkar

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 536 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.24, 09:52

Itt tisztázzunk valamit, ezek védjegyek. Ez nem azt jelenti, hogy nem írhatod le, hanem csak azt hogy az adott kategóriájú termék (ami itt a könyv nyomtatvány folyóirat) nevében, borítóján, marketingjében nem jelenítheted meg a levédett  szót vagy szó összetételt a védjegytulaj engedélye nélkül. Ott volt pl az UTK abban is használták  az Ynev szót, és a DV nem tudott mit csinálni vele hiába övé az Ynev védjegy (végül  aztán GA tudta szétcseszni mivel az ő szerzői jogához tartozott a világ meg a sok idézett, amit az UTK felhasznált)

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1654 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.24, 08:32

Symur

Symur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 151 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.23, 22:50

Kösz Morsat,

Akkor félig vicc, de akár neki is
állhatok a B.O.S.Z.I. nevű új rendszer kidolgozásának, és egy Toron nevű országban lehet majd játszani..

(telefonról néztem, de úgy tűnt, hogy a vegyipari vállalat! már nem birtokolja a jogokat)

Na jó, nem offolom szét többet a fórumot, az mkk narratív meg már nem érdekel.

Módosította Symur: 2020.11.23, 22:53

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.23, 22:42

Mindazonáltal nem hiszem, hogy a fikázás itt segít, legyünk inkább konstruktívak, hátha meghallhatnak minket  :lecsap:

:fejsimi:

Ami nekem furcsa volt az a képességek hiánya. Az szvsz nem tesz jót a rendszernek, és nem is magyarázható. Játszottam szabály-könnyű rendszerekkel, de azokban is volt valami minimális képesség halmaz. Egyébként Józsi, a 2m magas tagbaszakadt fickó, aki ugyanannyira képzetlen atlétikában mint én, sokkal könnyebben rúgja be az ajtót, vagy viszi fel a ládát a lépcsőn, mint én...

Igazából VANNAK ilyen főértékek, csak amíg nem veszel fel vel rájuk "Erős +2" vagy "Fődbuta" -2 jellemzőket, addig "kalandozóátlagosak". 

Módosította KLM: 2020.11.23, 22:43

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]