Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 3 Szavazat

Bírósági perpatvar a DnD háza táján – mi lesz a magyar kiadással?

• Válasz írásához lépj be
35 hozzászólás érkezett eddig

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.26, 10:36

"elGabor @ 2020.11.22. 21:30
Újzéland egy eldugott zugában, a föld felszínéről fejjel lefelé függő házak egyikében valaki tébolyultan felkacag."

Decc fákin szkarri! :)

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2254 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.25, 13:09

Kemény ez a M* átok... 

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.23, 16:50

Remek.
Úgy tűnik a WoC is kezd meggyagyulni. Hiába válság van, Szükség van minden centre! És különben is: "Használom a Fújd ki magad képességemet! Dobj egy Állóképesség mentőt, 14-es Nehézségi Célszámra! Nincs meg? Akkor kapsz egy kimerültség szintet! Csinálok 3 Varázserő Pontot és beváltom egy 2-es szintű varázslatrekeszre. Ja és dobok a Vadmágia táblázaton!"
Hogy hangzanak már ezek, nem?! /irónia

Thomalrin

Thomalrin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 23:36

- A magyar kiadás vásárlóinak 80, de inkább 90%-a egy kukkot sem tud angolul, és ezért nem is fog semmi mást venni a WotC-től.
- A vevők elenyésző, nem mérhető százaléka fog megtanulni angulol annyira, hogy esetleg érdekelje más is.

Bezzeg in-game elvárják, hogy a legeldugottabb falu legutolsó suttyója is perfekt beszélje a közöst. :bezzeg: :normaalis:  :gyagya:

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1660 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 21:58

Újzéland egy eldugott zugában, a föld felszínéről fejjel lefelé függő házak egyikében valaki tébolyultan felkacag.

Külön poén, hogy tudtommal a GF9 is új-zélandi tulajdonú.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 21:30

Újzéland egy eldugott zugában, a föld felszínéről fejjel lefelé függő házak egyikében valaki tébolyultan felkacag. 

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2739 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 21:25

Aztarohadt, ezeknek a szürkecsuklyás kráni haláldeltavizionistáknak semmi se drága, még a DnD5e-t is kicsinálták, hogy ne foglalja a helyet a MKKN elől...

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1111 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 20:18

Mert pl. a térképekhez meg miniatűrökhöz olyan nagy angol tudás kell. :titanic:

Erősen kétlem, hogy kimutatható hatást okoz majd a magyar megjelenés a kiegészítők globális piacán...

Azt nem is állítottam. Azt írtam, hogy 

de ha magyar nyelvű PHB miatt egyetlen ember is vásárol Wizard terméket (amit magyar kiadású PHB  nélkül nem venne) az egy olyan bevétel, ami nem volt nekik semmibe.

Nyilván ez csepp a tengerben. Az más kérdés, hogy mivel az összes idegen nyelvű új kiadás áll, ez már sok-sok-sok csepp lehet. A teoriák alapján ez az egyik oka, amiért most áll a dolog, mert több pénz van ebben, mint amivel a Wizard eredetileg számolt és szeretné ezt közvetlen profitként magáénak tudni. (Ez persze vagy igaz, vagy sem).

Ami szerintem 100%, hogy nem azért van engedélyezve a magyar (és egyéb) fordítás, mert ennyire kedveskedni akarnak az európai rajongóknak. Biztosan remélnek valami hasznot. 

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4539 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 19:38

Erősen kétlem, hogy kimutatható hatást okoz majd a magyar megjelenés a kiegészítők globális piacán...

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1892 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 19:36

Nem tudom persze pontosan mil szerepel szerződésükben, de ha magyar nyelvű PHB miatt egyetlen ember is vásárol Wizard terméket (amit magyar kiadású PHB  nélkül nem venne) az egy olyan bevétel, ami nem volt nekik semmibe.

- A magyar kiadás vásárlóinak 80, de inkább 90%-a egy kukkot sem tud angolul, és ezért nem is fog semmi mást venni a WotC-től.
- A vevők elenyésző, nem mérhető százaléka fog megtanulni angulol annyira, hogy esetleg érdekelje más is.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6845 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 19:22

És mégis mi alapján perelné be a Tuan-t a WotC? Hogy a Tuan betartotta a szerződést, és kiszolgálta a WotC vásárlóit, bevételt hozva a WotC-nak, míg a WotC nem tartotta be a szerződést?

Az alapján indíthatna pert, ha kár érte. Ennek pont az ellenkezője történne.

Szerződés szerintem a WotC és a GF9, illetve a GF9 és a Tuan között van. A Tuan nincs közvetlen szerződéses kapcsolatban a WotC -al, pont annyi joguk van kiadni a DnD-t magyarul, mint mondjuk egy Star Wars könyvet. Nulla.

A WotC meg perelhet, mert egyrészt ő a jogtulaj, nem engedte meg, ennyi. Pereskedhetsz magyarként az amerikai bíróságon, amerikai/nemzetközi jogrend szerint. A Tuan gondolom nem tud mit kezdeni a pénzével, ezért ez tök megéri neki.

Ez már nem a 90 évek vadkapitalizmusa, amikor az osztrák határtól jobbra utólérhetetlen voltál. Eltelt 30 év, tagjai vagyunk az EU-nak, kicsit nehezebb elbújni.

Bulldy

Bendoin

Bendoin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 19:18

Szerintem a magyar nemzetet sújtó átok újabb megnyilvánulását figyelhetjük meg itt. Ennek az átoknak semmi se drága, még a WOTC-t is képes bajba keverni miattunk.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4539 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 18:34

Nem tudom persze pontosan mil szerepel szerződésükben, de ha magyar nyelvű PHB miatt egyetlen ember is vásárol Wizard terméket (amit magyar kiadású PHB  nélkül nem venne) az egy olyan bevétel, ami nem volt nekik semmibe.

Nem ismerjük a szerződés tartalmát, de licencdíjat biztosan kellett fizetni, plusz elképzelhető (de nem tartom valószínűnek), hogy bizonyos eladott példányszám után további royalty is jár. Hogy a kiadónak hol fog kijönni nullára, miután kifizetett minden egyéb költséget is (fordítók, szerkesztés, nyomtatás, terjesztés, stb.), szintén nem látjuk, de erős a gyanúm, hogy 4-500 példánynál még mínuszban lesznek, ha pár egyéb alapkönyvet ki nem hoznak még kapcsolt (=olcsóbb) szerződéssel.
Ezért lett volna minden érintettnek bombaüzlet, ha a M* is testreszabott, OGL-alapú konverziót hoz ki. Ez a mostani per mellett is nyugodtan megjelenhetett volna, és a kezdőkészlettel együtt máris lehet a kasszához menni, köszönjük a vásárlást, boldog karácsonyt, jó játékot a téli szünetben.
(Engem ugyan minden nagy játék magyar kiadása hidegen hagy, de aki jogtulajként egy ilyet nem vesz észre, az vak, vagy naív és simán átverték az MKKN-el.)

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1111 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 17:24

Üdv!

"Az anyanyelvű kiadvány valószínűleg növelné ezt a számot. Elég nagy öntökönlövésnek tűnik ezt gáncsolni."

Mondjuk ha Németországról lenne szó akkor biztosan így lenne.

Én tényleg nem értek a lovakhoz de azért azzal legyünk tisztában, hogy mondjuk egy Critical Role epizódot többen néznek meg az államokból mint ahány magyar szereppjátokos összesen van.

Hány alapkönyv fogyna el magyarul 300-400, ha nagyot akarok mondani 1200.

Valamiért engedélyezték a magyar kiadást. Kizártnak találom, hogy nem profitot remélnek belőle. Ráadásul nem egyedül a magyar kiadás áll (ezért az anyanyelvű kiadást használtam, nem a magyart). 

(OFF)// És innentől spekuláció:

Nem tudom persze pontosan mil szerepel szerződésükben, de ha magyar nyelvű PHB miatt egyetlen ember is vásárol Wizard terméket (amit magyar kiadású PHB  nélkül nem venne) az egy olyan bevétel, ami nem volt nekik semmibe. (Persze lehet, hogy már a magyar PHB-ból is kapnak részesedés, vagy egy fix összeget a fordítás jogáért.) Ez akkor lehet nem nyereséges, ha annyira rossz lesz a PHB fordítása, hogy emiatt kevesebb Wizardos termék fogyna, mint egyébként, de erre azért kevés az esély :D Persze tudom, hogy nem vagyunk nagy bevétel, de tutira látnak bennünk valamit.

Legalábbis azt nem hiszem, hogy a Wizard fizetne azért, hogy mi magyarok lefordíthassuk a PHB-t.//(/OFF)

Kilhalm

Kilhalm

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 88 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 16:10

Üdv!

"Az anyanyelvű kiadvány valószínűleg növelné ezt a számot. Elég nagy öntökönlövésnek tűnik ezt gáncsolni."

Mondjuk ha Németországról lenne szó akkor biztosan így lenne.

Én tényleg nem értek a lovakhoz de azért azzal legyünk tisztában, hogy mondjuk egy Critical Role epizódot többen néznek meg az államokból mint ahány magyar szereppjátokos összesen van.

Hány alapkönyv fogyna el magyarul 300-400, ha nagyot akarok mondani 1200.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 15:37

És mégis mi alapján perelné be a Tuan-t a WotC? Hogy a Tuan betartotta a szerződést, és kiszolgálta a WotC vásárlóit, bevételt hozva a WotC-nak, míg a WotC nem tartotta be a szerződést?

Az alapján indíthatna pert, ha kár érte. Ennek pont az ellenkezője történne.

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1111 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 15:28

De értelme sincs, nem túlburjánzott az 5E és koncepcionális problémák sincsenek vele. Nem értem miért kellene egy 6E.

Bulldy

Pénz?  :w00t:

(Szerintem sem most lesz még; és ha most lenne, akkor nem ezen tört volna ki a vita.)

De ha jól értem, az 5E-t még mindig elég szépen veszik, szóval pont pénzt kockáztatnának/pénztől esnének el, ha mostanában váltanának. Persze ha már nem fogynak majd az alapkönyvek, akkor biztos jön majd hatodik kiadás, ez szerintem sem kétséges, de addig is miért mondanának le még pár évi bevételről, meg miért kockáztatnák sok vásárló elidegenítését? Most igazából az a kérdés szerintem, hogy meddig lesz képes az 5E továbbra is új embereket bevonzani. Amíg vannak új DnD-sek, addig a Wizards nincs rákényszerítve, hogy újra eladja a játékot a meglévőknek, szóval nem kell új kiadás.

Az anyanyelvű kiadvány valószínüleg növelné ezt a számot. Elég nagy öntökönlövésnek tűnik ezt gáncsolni. 

wisp

wisp

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 284 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 15:05

De értelme sincs, nem túlburjánzott az 5E és koncepcionális problémák sincsenek vele. Nem értem miért kellene egy 6E.

Bulldy

(Szerintem sem most lesz még; és ha most lenne, akkor nem ezen tört volna ki a vita.)

De ha jól értem, az 5E-t még mindig elég szépen veszik, szóval pont pénzt kockáztatnának/pénztől esnének el, ha mostanában váltanának. Persze ha már nem fogynak majd az alapkönyvek, akkor biztos jön majd hatodik kiadás, ez szerintem sem kétséges, de addig is miért mondanának le még pár évi bevételről, meg miért kockáztatnák sok vásárló elidegenítését? Most igazából az a kérdés szerintem, hogy meddig lesz képes az 5E továbbra is új embereket bevonzani. Amíg vannak új DnD-sek, addig a Wizards nincs rákényszerítve, hogy újra eladja a játékot a meglévőknek, szóval nem kell új kiadás.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 08:58

Bulldy

Kilhalm

Kilhalm

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 88 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.21, 20:41

Hali.

Èn sem kèrdeztem semmit. :-) Csak fecsegtem.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]