Ugrás tartalomhoz

Fotó

Armageddon

• Válasz írásához lépj be
136 hozzászólás érkezett eddig

_December (NPC/NJK)

_December (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.22, 12:14

Az eredeti rencerrel?

_Regős (NPC/NJK)

_Regős (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.22, 06:54

Ha valakinek vannak a gépén házilag barkácsolt kiegészítői, moduljai, ha nagyon szépen megkérem nem küldené át? Én éppen most indítok egy Armageddon kampányt jól jönnének az ötletek. :( :D

_December (NPC/NJK)

_December (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.02.18, 18:13

Hello!
Igen, fullosan új vagyok a fórumon. Már elé rég volt amikor játszottunk, de párszor én is meséltem 'Geddont. :gyagya: Mivel integrálszámításban nem voltunk olyan jók, ezért nemes egyszerűséggel a Call of Cthulhu szabályrendszerét ültettük át a világra :( Így már játszható volt.
A világ szerintem kissé valóban logikátlanul van felépítve, úgyhogy mi (én) egy kicsit eltoltuk (ill. vissza) a Mars betelepítését 2040-50-re (a '80 helyett), a cselekmény meg a XXII. sz. elején játszódott. A pszi viszont tetszett nekem, de nem képviselt túl nagy hatalmat.
Üdv!

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5668 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.22, 19:29

"a Shadowrun és a CP mellett nehezen rúg labdába"

Szvsz nehezen összehasonlítható... két külön kategória.

Igaz. Talán nem volt jó ötlet felemlegetni a SR-t, de CP mellé nyugodtan oda lehetne tenni. Mármint, hogy a stílus szeretett volna hasonló lenni, de nem egészen az jött ki belőle.

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.22, 19:22

Morryster:
"Abban az esetben, ha egyben kapom vissza... még az enyém sem esett szét"
Ti miféle űrtechnológiás cuccban tartottátok?

(OFF)Részemről Einstein-Bose-kondenzátumban. :kvantumlötty: :) :sor: :pirul: (/OFF)

Szvsz nehezen összehasonlítható... két külön kategória.

Módosította Morryster: 2005.06.22, 19:22

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5668 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.22, 12:05

Üdv.

Noro: igen ez az :gyagya: . Bár mikor először láttam nem olvastam végig, mostmár, hogy feljött a szó erről a mostoha sorsú(?) game-ről, nekiülök.

Ha valakit érdekelnek az Auslanderek (értékek, cuccok) akkor szívesen begépelem :)

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.22, 08:10

A háttérsztori az idő rövidsége miatt tényleg elég furi, de láttam már más kronológiát is hozzá - ha jól emlékszem +100 év.

Azt alighanem én irtam :gyagya: Link az aláirásban, és a főoldal alján lesz: erre gondoltál?

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5668 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.21, 19:25

Üdv.

Egy ősrégi Holdtölte magazinban van cikk az Auslanderekről (értékekkel együtt). Tényleg Istencsapások :gyagya: . Nagyon power emberek.

A könyv egyben tartásának igen egyszerű módja van: mindig csak ülve szabad olvasni, vagy nekitámasztva vminek - hogy nem feszüljön szét. Így remek állapotban van még mindig jó sok átolvasás után is.

A háttérsztori az idő rövidsége miatt tényleg elég furi, de láttam már más kronológiát is hozzá - ha jól emlékszem +100 év.

A CP-ben a Szerencse pont (ha van még) meg, a Shadowrunban a Karma (ha van még)ment meg, itt sajna semmi :) Legyen reális, de ne legyen a végletekig fatalista. Egy lövés, egy ember :)

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.21, 15:12

Dekszter:
Azért ezt meg tudom érteni.

Igazából nekem a problémám mindössze annyi, hogy minek a Shadowrun ill. Cyberpunk működő és messze nem olyan bonyolult szabályrendszerét lecserélni az Armageddeon-éra (ami legalább bonyolult és néhol érdekes dolgokat eredményez...), pláne ha világ/világkép tekintetében semmi ujjat sem nyújt (jó a Marson vagyunk nem a Földön ill. van Földönkívüli élet (ami kb. a létezés tényében ki is merül mint szerep), csuhaj!).
Ami kevés tetszett benne azok általában kis öteltek. Pl. New Hessen és hogy német a hivatalos nyelv (kivételesen nem angol). Bár akkor nemtudom miért angol minden cuccnak a neve, legalábbis emlékeim szerint...

Morryster:
"Abban az esetben, ha egyben kapom vissza... még az enyém sem esett szét"
Ti miféle űrtechnológiás cuccban tartottátok? :lol: :sor:

Meglivorn:
Hát nemtudom, alapvetően elég rossz volt a véleményem a Rúnás cikkről amit az Armageddeonról írtak. De ami tény az tény: néhány millió ember egy ekkora bolygón nem fog élettér harcot folytatni (egymással!) meg cyberpunkoskodni szerintem se.

"Ami az auslandereket illeti, az a csapat ami "megy a sivatagba predatort vadászni" csak a sajnálatomat érdemli ki. Több helyen kiemelt (többek között ezért sem szerepelt statisztika róluk a könyvben) hogy nem ellenfélnek hanem legyőzhetetlen istenbüntetésének kell lenniük."
Azért lehetséges hogy ha egy idegen faj kipusztítja az anyabolygót akkor esetleg a megmaradtak "Szuronyt fel és adjunk a bogárpofáknak!" hozzáállást fog gyakorolni. És esetleg nem cyberpunkoskodni fognak a drágák hanem lesz sok kis Spárta a Marson és készülnek a háborúra ultramilitáns kormányok melett.
Lehet hogy nem a szemét cég ellen énekelne a hős rocker ha egy olyan faj rohangálna körbe akik kinyírtak kb. 6 milliárd embert...

Orastes:
A pszi az nekem nagyon olyan legyen ez is szagú volt. Nem is nagyon vitték túlzásba a kidolgozását.

Meglivorn

Meglivorn

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.21, 09:19

Nagyon régen volt de asszem, hhez most hozzá kell kicsit szólnom.

A játékrendszerhez nem fűznék hozzá semmit, nekem annak idején tetszett, és még bonyolultnak sem tartottam, de mint mondtam, régen volt.

A világ kritikához lenne pár észrevételem.

A világ nincs jól tönkretéve, éppen ellenkezőleg, még nem alakult ki rendesen. :lol: A bolygó ugyan lakható, de nem kellemes, a CPben megszokott környezetpusztítást és szennyezést ez helyettesíti. Persze vannak tönkrevágott, adott esetben radioaktív helyek, ezek viszont a korai háborúk maradványai.
Az, hogy az embereknek milyen az élete, az nagyon gyorsan tud alakulni, ahhoz még száz év sem kell. És ha valaki kevesli (én is így voltam vele eleinte) gondoljon bele, 100 évvel ezelőtt még királyságban éltünk, és az USAban fénykorát élte az ami ma a westernekben zajlik. 100 évvel azelőtt pedig éppen elkezdtek épülni az első vasútvonalak...

Ami az auslandereket illeti, az a csapat ami "megy a sivatagba predatort vadászni" csak a sajnálatomat érdemli ki. Több helyen kiemelt (többek között ezért sem szerepelt statisztika róluk a könyvben) hogy nem ellenfélnek hanem legyőzhetetlen istenbüntetésének kell lenniük. A predator-vadász az a csapat akik vampireben mennek káint szipolyozni, vagy CPben cégelnököket mészárolnak. Nem a játék hibája, ne neki rójuk fel.
Az auslander egy hosszabb távú terv része volt, ami sajnos nem valósulhatott meg (az Angyal ha lángol novelláskötet mutatott belőle valamit).

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.20, 19:45

Üdv.

Anno a megjelenésekor nagy reményekkel vettem a kezeim közé a könyvet (ami még mindig egy darabban van!!!), de sajna mivel a bandában nem volt rá kereslet (a Shadowrun és a CP mellett nehezen rúg labdába), így kimaradt az életünkből.
A kevés infó és a nagyon halálos harcrendszer mellett a koncepció hiányát sajnálom - vagy ha van neki, akkor csak én nem veszem észre :para:

Rencerileg nem rossz -igaz, nekem egy kicsit bonyolult. A világ, na szerintem azzal vannak inkább fennforgások. A szabályrencer jól kidolgozott, csak éppen nem árt hozzá egy kis "reálos" gondolkodás.

A világgal az a problem, hogy van 5-7(?) millió ember egy maximum 100 éves (de ez nagyon túrértékelt becslész a részemről) világon, amit már mostanra sikerült a gané cégeknek lyól tönkretenni. :gyagya:
Aztán az idegenek -szerintem ez nem kellett volna bele, ezzel sokmindent elcsesztek, mindenki megy a radioaktív pusztába Predatort vadászni. A pszionikával kapcsolatban vegyesek az érzéseim, nem illik bele egy ilyen környezetbe (szvsz) csakígy hirtelen kialakul, oszt kész...
Sokmás helyen (pl SLA Industries) ezek a misztikusabb dolgok azzal vannak magyarázva, hogy több faj van és a kezdetektől fogva rendelkeztek vele.

Az a problem, hogy sok ötlet van összegereblyézve és nagyon hanyagul egymás mellé dobálva. Sok ötlet visszaköszön máshonnan, csak sajnos az adaptációk gyengécskék.

A világképet persze lehet "normalizálni" kis ráfordítással, de szerintem akkor már inkább megvenném az eredetit, ahonnan nyúlva lett az ötlet -jobban megéri.

(OFF)Nem tud valaki olyan emberkékről, akiknek van pdfben SLA alapkönyvük vagy cuccaik? Sokat hallottam a játékról, olvastam pár novellát, de mintha idehaza nem jáccaná senki. Pedig nagyon jónak tűnik, kipróbálnám, ha lenne kivel. Thx. (/OFF)

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.20, 19:44

Ha van egy szabálykönyved kölcsönkérhetem átfutni?

Abban az esetben, ha egyben kapom vissza... még az enyém sem esett szét :gyagya:

fenyev

fenyev

Naga Serpent

• Archívum
  • 1231 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.20, 19:32

Twilek
sláGerzsonnak mennyi köze volt az Armageddonhoz? Csak elküldte neked a cikkeket, vagy valami hozzáértőbb guru volt? :para: (amúgy ismerem őt, csakhát a mi barátságunk már régvolt-szépvolt, meg látom már elég rég lépett be ide is).

Morryster
Ha van egy szabálykönyved kölcsönkérhetem átfutni? :gyagya:

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5668 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.20, 18:16

Üdv.

Anno a megjelenésekor nagy reményekkel vettem a kezeim közé a könyvet (ami még mindig egy darabban van!!!), de sajna mivel a bandában nem volt rá kereslet (a Shadowrun és a CP mellett nehezen rúg labdába), így kimaradt az életünkből.
A kevés infó és a nagyon halálos harcrendszer mellett a koncepció hiányát sajnálom - vagy ha van neki, akkor csak én nem veszem észre :gyagya:

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.20, 18:03

Megjegyzés: szvsz az Armageddon a Codex mellett a legjobb magyar szerepjáték... régen sokat játszottam. Rulez. :gyagya:

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.20, 14:12

Szia!

Twilek:
Szerintem az L5r partik számához mérhető ezen játék kedvelőinek száma is, ha meg nem sértelek.
Valamint javaslom az apróhirdetést ha még nem tetted volna meg ( bár nekem se nagyon reagáltak oda :gyagya: ).

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.03.22, 03:15

mostmar kezdek ketsegbe esni :felvon:

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.02.08, 02:55

haaat NAHH !!! :lol: :lol: :lol: :sor: :sor: :sor: :sor:

ha van valaki aki nyomna Geddont az szoljon!!!

Módosította Twilek: 2005.02.08, 02:55

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.27, 03:50

HUh de regen nem irtak ebbe a topikba! Ezert most meg is teszem!

Ha van szegedi Armageddonos ne halogassa a dontest, mert van itt 2 szuper jatekos es / vagy meselo, aki nagyon szivesen nyomna a geddont!! Olyan sztorikkal, amik majd 2 evig nem hagytak minket aludni :dilis:)))

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.18, 11:59

No tehát:

Bíborhold 1994. október, SZIGETI Sándor, Armageddon 2092 - Mars (novella), 2-5.
Bíborhold 1994. november, SZIGETI Sándor, Az Armageddon 2092 : Mars születése, 27.
Bíborhold 1994. november*, SZIGETI Sándor, Armageddon - A jövő történelme, belső borító.
Holdtölte, 1995. február*, Levelezés, 14.
Holdtölte, 1995. április, SZIGETI Sándor, Krómcsempészek (kalandmodul), 2-4.
Holdtölte, 1995. május, SZIGETI Sándor, Auslander! (forrásanyag), 2-4.
Holdtölte, 1995. június*, Armageddon reklám, belső borító.
Holdtölte, 1995. június, A Bölcs tanácsai, 5.
Holdtölte, 1995. június, SZIGETI Sándor, Hogyan játsszunk Armageddont? + Errata, 61-64.
Holdtölte, 1995. július, SZIGETI Sándor és mások, Armageddon kalandötletek, 22-23.
Holdtölte, 1995. augusztus, A Bölcs tanácsai, 8.
Holdtölte, 1995. augusztus, SZIGETI Sándor, Armageddon kigészítések: T-Squad, Shangri-La, 18-20.
Holdtölte, 1996. január, SZIGETI Sándor, Armageddon kiegészítések,Legalitási kódok, Tákolás, 18-21.
Holdtölte, 1996. február, KODAJ Dániel, Angyal, ha lángol - kritika, 28.

A csillaggal jelzett címek mögötti tartalom nem túl komoly.
A 94 októberi Bíborhold az Arm. anyagon kívül tartalmaz egy interjút Mike Pondsmith-szel (Cyberpunk), valamint egy szerintem elég jó Cyberpunk modult.
A 95 júniusi és júliusi Holdtölte az Arm. anyagokon kívül is tartalmaz kiberpunk cikkeket, novellákat, játékismertetőket, modult.
Asszem ennyi.

Ja, az AAAAAAAARGH! egyik (egyetlen?) számában mintha láttam volna egy Arm.-kiegészítést a marslakókról.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]