Ugrás tartalomhoz

Fotó

Armageddon

• Válasz írásához lépj be
136 hozzászólás érkezett eddig

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.16, 22:17

Igen, a Rúna cikket én is olvastam. Köszönöm, Radivoj.

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.16, 20:15

Kiegészítő anyagként említhető az Angyal, ha lángol c. novelláskötet és a Holdtölte cikkei. Ha kell, beírhetom, melyik számban milyen cikkek voltak.

Én nagyon örülnék neki, mert akkor elkezdeném beszerezni azokat a számokat... :pirul:
(az hogy milyen cikk, nem is annyira fontos számomra, inkább az, hogy mely számokban volt armageddon cikk...)

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.16, 19:28

1995-ben. A kiadó rúgott egy kisebb öngólt. Ezt a cyberpunk játékot májusban adta ki, majd augusztusban a Shadowrunt. Tudom, hogy a SR nem tiszta cyberpunk (ahogy az Armageddon sem az), de akkori piaci viszonyok mellett nem futhatott be különösebb pályát 2 hasonló jellegű játék.

És hát eléggé ludas a dologban a Rúnában megjelent némileg igazságtalan kritika. A világ annyira nem rossz.

Kiegészítő anyagként említhető az Angyal, ha lángol c. novelláskötet és a Holdtölte cikkei. Ha kell, beírhetom, melyik számban milyen cikkek voltak.

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.16, 19:12

Bár egy kissé régen írt ide bárki is, azért megkockáztatom a kérdésem: meg tudná esetleg valaki modani nekem, mikor jelent meg az Armageddon? Előre is köszönöm.

Ferreus

Ferreus

Warmaster

• Archívum
  • 872 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.10.17, 12:55

Nálunk is volt armageddonos próbálkozás (ok, kicsit több mint egy éve...). Mi sem vagyunk pestiek :sor:

Sajna a könyv nagyon könnyen széthullik... jobb lefűzetni.

F

Azirafael

Azirafael

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 34 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.25, 00:30

Minap a könyvek rendezgetése közben az egyik szétesett a kezemben és lapjaira hullott. Na találjátok ki melyik volt az!

Sajnos elborzadva tapasztaltam , hogy hiányzik belőle a fegyverekről szóló rész :lol: (önhibámon kívül)
Ha valaki ki tudna segíteni, a hiányzó oldalak digitális, vagy akármilyen formájával annak nagyon hálás lennék pl.: :dilis: :dilis: :szent:
Segítséget előre is kössz!

_Don Max (NPC/NJK)

_Don Max (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.08.07, 22:43

Sziasztok,

Én tudok 1 csapatot, de Szegeden van:)

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.16, 11:40

MadDog: sztem elég sok helyen beszerezhető az alapkönyv... a Silverlandban is láttam a múltkor... szóval nem olyan nagy ritkaság... :P

Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy van-e még Armageddon-t játszó csapat kis hazánkban :D

_MadDog (NPC/NJK)

_MadDog (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.04, 13:59

Nincs valakinek teljesen véletlenül egy eladó alapkönyve?
kacsa05|freemail.hu ra várom jelentkezőket..

_raw (NPC/NJK)

_raw (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.21, 18:18

/me legalabb 5x elolvasta azt a konyvet, azt azert nem mondam, hogy nagyon jol sikerult iromany, de nagyon ra lehet erezni benne a vilag-ra, es a tortenetek ... foleg a konkluzio az nagyon ottvan. Ja egen, bar regen olvastam, de maig emlekszem a benne szereplo karakterekre, es a sztorikra, ami nalam eleg ritka :)

Az elso par oldal az meg kotelezo minden KM, JK-nak :)

Egyebkent meg az Armageddon szvsz nem igazan erdemelte meg azt a sok fikat, amit kapott. Szerintem a szabalyrendszere, nagyon jol hasznalhato, vilagos es tiszta. A vilaghoz meg el kell olvasni a konyvet es ennyi. Nalunk nagyon bevallt mind a rendszer, mind a vilag stilusa.

par otletet KM-nek az armageddon vilagahoz:
- Figyelj a sebesulesekre! (Ha valakit fejbelonek, es nem hal bele azonnal, az meg nem azt jelenti, h tul is fogja elni!!! ... akkor sem, ha dokihoz viszik!!!)
- NO Aliens, Monsters ... azok maradjanak csak filmekben. Ha remiszgetni akarod a karaktereket, ahhoz boven vannak eszkozok a vilagban ezeken kivul. (pl. sniper a teton, telefon a Fenrirtol, sarkon befordulo tank, vagy egy tombolni keszulo kiberpszicho a metrokocsiban, stb.)
- Pszionika nelkul szerintem jobb a jatek, helyette inkabb "eletszagubb" szituaciokat kell teremteni.
- Attol, h pl. van lezerfegyver, az meg nem jelenti azt, h a karakterek is tudnak rola ...
- ... es, ha tudnak is rola, az meg nem jelenti azt, h lattak is olyat...
- ... es, ha mar lattak olyat, az nem jelenti azt, h az valoban az is volt. :)
- Ha egy ceg nagyon ki akarja nyirni a csapatot, akkor ki is fogja ...
- ... jo gyorsan.
- Legyen minden JK-nak _realis_ elotortenete ... mindig! (pl. ha valaki a kez, lab, szem, koponyapancelozas, megerositett test kromjait azzal magyarazza,hogy munkahelyen felrobbant mellette a savtartaly, akkor az a karakter abba bele is halt.)
- Figyelj oda a hatranyokra nagyon ... aktiv ellensegeknel pedig megjobban.
- Harcban nincs fair-play es a kiegyenlitett csatak is igen ritkak ... nem az nyer, aki tobbet lo, hanem aki elve kikerul belole ... es az NJK-k is ezt a nezetet osztjak.
- Erdemes tudatositani a karakterekben, hogy a cegek dolgaiba beleszolasrol azt irja a JK-k kezikonyve, h "Messze elkerulendo!", es nem veletlenul.

etc.

Regards,
raw

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.11, 08:15

Üdv.
Amennyire tudom, úgy egy hónapja még lehetett kapni a Dungeonban, méghozzá akciós áron. Az alapkönyvet is több helyen láttam, az se drága. Szóval nincs mit szomorkodni.
Ja, cikkeket találsz a Bíborholdakban és Holdtöltékben. Az első cikk a zöld Bíborholdban van (94 okt.), de a zöm a 95-ös évfolyam Holdtöltéiben.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.10, 14:12

Salve

A félreértések elkerülése végett 1 db könyvről van szó. A kérdésre a válasz pedig az, hogy sehol, de keresni kell. Erősen antikvár, én sem tudtam a létezéséről 2 hónappal ezelőttig. Egyébként a Keleti pu alatt fedeztem fel, bár kétlem, hogy ez segítene.

Ave

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.09, 15:33

Még soha nem is hallotam ezekről a könyvekről, hol lehet ezeket beszerezni??? el akarom olvasni!!

THX

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.30, 11:31

hát... elég meredek szerintem.nem tudom ki írta,és igazán nem akarom megbántani,de az a történet nem kiberpunk,hanem  harmadosztályú sci-fi.de javítsatok ki ha tévednék... de egyébként tetszett a kötet,ahoz képest mindenképp,amit akkor vártam,mikor a kezembe vettem.no mind1.

Salve

Ki írta? Ha jól emléxem ugyanaz, aki az Arm. alapkönyvet. Ő meg csak tudja, micsinál. :nono:

Egyébként, hogy kiberpunk vagy nem kiberpunk, szvsz kit érdekel? A "tiszta" stílusokban már nehéz újat alkotni. Én szeretem a vegyesfelvágottakat, ahol Gandalf áll a csillagromboló parancsnoki hídján... :P

Ave

_Elormie (NPC/NJK)

_Elormie (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.28, 14:17

Amikor jönnek az auslanderek,tábortüzeznek,meg aszongyák bocsi a földért,majd helyrehozzuk a dolgokat?hát... elég meredek szerintem.nem tudom ki írta,és igazán nem akarom megbántani,de az a történet nem kiberpunk,hanem harmadosztályú sci-fi.de javítsatok ki ha tévednék... de egyébként tetszett a kötet,ahoz képest mindenképp,amit akkor vártam,mikor a kezembe vettem.no mind1.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.01, 11:12

Salve

Került már valakinek a kezébe az Armageddon novelláskötet (Angyal, ha lángol, Bíborhold Budapest kiadó, 1995)? Összegészében ugyan jó közepes, de a legutosó novellától eldobtam az agyvelőmet :titok:

Ave

NoMadWolf

NoMadWolf

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 213 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.10, 13:52

Kedves RAT!

Minden valószínűség szerint én vagyok a gyengeelméjű, de azért megkérnélek rá, hogy magyarázd el nekem szegény gyengeértelműnek a #325272 számon lévő hozzászólásodat.

Bárhogyan is gondolkodtam rajta, nem bírtam megfejteni mondatod tartalmát, ám bízok nagylelkűségedben és megvilágítod sötétbe burkolózó elmémet. :lol:

RAT (#325272) Hozzászólás 2003.08.3, 09:45
--------------------------------------------------------------------------------
Odaát találkozunk! 

Módosította NoMadWolf: 2003.09.10, 13:53

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.13, 07:57

Üdv.

Remélem itt nagyon foganatja lesz a dolgonak!!

Ha vki tud vmi ötletet adni, hogy mi legyen az armageddon oldalon PLS ossza meg velem, csak hoyg fejlődjön a lap látogatottsága. (tehát, hoyg megfelelő szolgáltatásokat tudjak nyújtani) mert most szinte a kutya sem nézi .... :)((

_RAT (NPC/NJK)

_RAT (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.03, 08:45

Odaát találkozunk!

NoMadWolf

NoMadWolf

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 213 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.16, 13:29

Akkor utólagos engedelmeddel felrakom az oldalra, a fórumba...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]