Ugrás tartalomhoz

Fotó

Armageddon

• Válasz írásához lépj be
136 hozzászólás érkezett eddig

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.16, 10:26

Mikor van nekem arra időm?! :felvon:

Összeirtam egy újabb verziót és elküldöm emilben Twilek-nek. Ez updateli a 2192-kronológiát és van benne pár újabb módositás a krómokhoz és a pszionikához.

NoMadWolf

NoMadWolf

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 213 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.20, 10:14

Noro! Ez tetszik. Kérlek, látogass el az armageddon oldalra. Van ott egy szabálytekerések elnevezésű fórum. Ott gyüjtjük a jónak ítélt szabálymódosításokat. Írd be! Köszi.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.20, 09:55

Na kérem, én kialakitottam az álláspontomat:

Kibermemória

1. fokozat: egyszerű adattároló egység a karakter fejébe épitve. Tárterület: véges. Hozzáférés: közvetett - a retinán, mint képernyőn megjelenő szövegként olvasható.

2. fokozat: ismeret-kártyák. Beépitett vagy aljzat segitségével cserélhető. Az előbbi nagy előnye, hogy nincs bemelegedési idő. Hátránya, hogy bár nem cserélhető, továbbra is beleszámit a 8 beprogramozott képességbe (ennél több ismeret-programozás az agyat kárositja). Tárterület: véges. Hozzáférés: közvetlen - a karakter sajátjaként képes használni a tudást.

3. fokozat: kisérleti technológia, mely megkisérli az agy eddig kihasználatlan területeinek beüzemelését. Használhatósága a mai technikai szinten nem tökéletes (ezért van a próbadobás az infók előkeresésére). Tárterület: végtelen (-nek tekinthető). Hozzáférés: közvetlen - a karakter sajátjaként képes használni a tudást.
2192 megjegyzés: a 3. fokozat Outspacer találmány, mellékhatása van: gondolatfürkészés és hasonlók ellen 5-tel csökkenti a pszi-kaput.

Ennyi ;)

Módosította Noro: 2003.05.20, 09:55

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.15, 08:20

Mas, Noro, te hun vagy a geddonos forumokrol? :)

Én a napokban lépek át pótZH üzemmódból vizsgázó üzemmódba ;) Örülök, hogy néha itt meg tudok jelenni :)

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.14, 21:52

Üdv.

Humm, igen,ez valoban jonak tunik, de ezzel en sem vagyok annyira tisztaban :)
Mas, Noro, te hun vagy a geddonos forumokrol? ;)

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.14, 18:21

Itt egy példának:
Mondjuk nincs célszám-növekedés, viszont korlátozott a tárhely. Ezt pedig lehet ideig-óráig memória-bővítők behelyezésével lehet kompenzálni.
Vélemény? Kiegészítés? Javaslat?

Szvsz pontosan ez lenne a megfelelő koncepció. Hogy ennél többet mondjak, ahhoz előbb át kéne olvassak pár dolgot a könyvből. Időt kérek :)

Módosította Noro: 2003.05.14, 18:22

NoMadWolf

NoMadWolf

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 213 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.14, 17:36

Nos, ebben az esetben meg kell reformálni az adott szabályrészt. Ha van valami használható ötleted, ki vele. Fejtsd ki. :)

Itt egy példának:
Mondjuk nincs célszám-növekedés, viszont korlátozott a tárhely. Ezt pedig lehet ideig-óráig memória-bővítők behelyezésével lehet kompenzálni.
Vélemény? Kiegészítés? Javaslat?

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.13, 13:15

Üdv emberek!

Megvizsgáltam a könyvben a kibermemóriáról szóló részt. Tehát:

"Az agy, így a kibermemória kapacitása gyakorlatilag végtelen, ám minél több adatot tárol, annál nehezebb pontosan visszaemlékezni. Minden harmadik adatcsoport után C+1 összeadódó büntetés jön a további memorizálásokra és visszaemlékezésekre."

Nagyon szép, nagyon jó, csak nem tűnik logikusnak. :gyagya:

Ha egyszerű adatok tárolásáról van szó, akkor én sokal inkább választanám azt, hogy beépitek egy közönséges számitógépet, ami bármikor a retinámra tudja küldeni az infót. Mintha egy mai gépet használnál, elnyomsz egy keresést, és már meg is találod pont azt a filet. SOKKAL értelmesebb rendszer.

Az agy működését szimuláló kibermemóriának csak akkor van értelme, ha fontos, hogy közvetlenül az agyba kerüljön a tudás. Ilyen a fizikai képzettségek huzalozása (hiszen sokat nem érsz azzal, hogy elolvashatod, hogyan kell célozni). Erre viszont A2092-ben nem a kibermemo, hanem ha jól emléxem, a képzettség-kártyák szolgálnak, ami egy külön króm-tipus.

NoMadWolf

NoMadWolf

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 213 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.13, 10:40

Üdv emberek!

Megvizsgáltam a könyvben a kibermemóriáról szóló részt. Tehát:

"Az agy, így a kibermemória kapacitása gyakorlatilag végtelen, ám minél több adatot tárol, annál nehezebb pontosan visszaemlékezni. Minden harmadik adatcsoport után C+1 összeadódó büntetés jön a további memorizálásokra és visszaemlékezésekre."

NoMadWolf

NoMadWolf

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 213 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.09, 14:25

A memóriakiberver korlátozott kapacitással rendelkezik. Ha jól értettem a könyvet, akkor minnél több adatok tárolok benne, annál nehezebb lesz előhívom azon adatokat. De nem a többit.
Tehát én úgy képzelem el az egészet, hogy van pár réteg, a legfelsők, amelyek adataihoz könnyen hozzáférek, viszont amiket az alsóbb rétegekre írok, azokat már nehezebben is halászom elő. Természetesen én döntöm el, melyik adat melyik rétegre kerül.
Meg ugyebár elméletben végtelen sok réteg létezik...

_InNomine (NPC/NJK)

_InNomine (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.09, 14:13

hat ha azt nezed, ha minnel tobbet tanulsz a mi vilagunkban, annal nehezebben jegyzed meg a dolgokat .. igy nem nehez elhinni .. marmint ugye a regebbi adatok tunnek el a tudatodbol ... igaz soha nem hasznaltam .. e smost epp scanneles alatt all a konyv

Oké-oké, de a baj a nagyságrendekkel van: ez a cucc sokkal gyengébb, mint az emberi agy! Néhány használat után a próbadobás gyakorlatilag lehetetlenné válik.

Szerintem ennek az lehet az oka, hogy a technológia a memóriakiberverek terén nem annyira fejlet. Vagy ha már fejlett a technológia, akkor miért növekszik a célszám? A legtöbb Cyber RpG.-ben csökkennenk, mert a kibermemóriából könnyebben hívod elő a kívánt adatokat.
Vagy nem? :lol:

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.08, 16:11

Oké-oké, de a baj a nagyságrendekkel van: ez a cucc sokkal gyengébb, mint az emberi agy! Néhány használat után a próbadobás gyakorlatilag lehetetlenné válik. :flame:

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.07, 20:29

hat ha azt nezed, ha minnel tobbet tanulsz a mi vilagunkban, annal nehezebben jegyzed meg a dolgokat .. igy nem nehez elhinni .. marmint ugye a regebbi adatok tunnek el a tudatodbol ... igaz soha nem hasznaltam .. e smost epp scanneles alatt all a konyv :))) ugyhogy nem tudom ..

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.07, 18:27

Üdv!

Momentán inkább egy kérdésem lenne: a kibermemóriánál nem gáz az, hogy minden újabb betöltött adatnál növekszik a visszaemlékezés célszáma? Szvsz ez igy nevetségesen gyenge.

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.07, 12:29

huh e znagyon gb@szos lett, bocsi :titok:

nos Noro:
http://armageddon.twilek.hu/

:D

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.07, 12:28

jaja csak batran.

Noro:
http://armageddon.twilek.hu/ :titok:

NoMadWolf

NoMadWolf

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 213 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.07, 10:48

Üdvözletem!

Emberek, nyitottam egy topicot a lent említett címen. Ha valakinek vannak jól működő háziszabályai, vagy esetleg megoldást talált egy, a rendszerben lévő hibára, az bátran írja oda. :titok:

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.06, 20:15

jahh Noro bocs:

http://armageddon.twilek.hu
(tedd ben kedvencekbe) :titok:

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.06, 20:14

Noro:
Humm eazt hiszem ertem is meg nem is, de igy kosarazas utan kicsit nehez :titok:)))

igazabol szerintem teljesen felesleges azt boncolgatni, hog yaz idegenek miert vannak a marson, miert olnek az egyik pillanatban es miert gyogyitanak a masikban .. 1000 es meg vegtelen magyarazat lehet, hisz nem tuzdom ki mondhatja hogy ismeri az idegeneket :D))))
azert vannak itt mert kutatnak minket, mert kell a verunk festeknek, vagy mert szeretik a filmjeinket es kozben ehesek lettek :D)))

Noro: egyebkent az uj vilagleirasod, nagyon bejot nekem is (nekunk is) kisse durva, de jo ... :lol:) Dark Armageddon :sor:

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.06, 17:53

Üdv!

Na, lássuk az újonnan összegyűlt nyavalygásaimat :sor:

Twilek:
"amúgy az elmepajzs mindenképp C+2 őt ad, hisz kncentrálnod kell .. és egyből megszakad, ha megzavarnak ... "
Namármost én nem a meglévő képességre gondoltam, hanem egy újra. Ez egy automatikus védelmi képesség, mely nem igényel koncentrációt. Ha a karakter rendelkezik vele, ésd támadás éri, akkor a GM dob próbát, hogy aktiválódott-e (magától), és a támadás végeztével megszűnik, de a köv. támadáskor kezdődik előlről. Hogy pontosan hogyan is működik, azt majd megnézem a 7végén :D

más: nem tudnád mondjuk az aláírásodba beiktatni a honlap címét? Csak mer hogy ne kelljen begépelnem :D

:D :D :D :lol: :)

SláGerzson: most olvastam el az Auslander cikket. Valahogy hiányolom a mélyebb értelmet az egész mögött. Mit randalíroznak ezek tulajdonképpen a Marson? Az első benyomás eléggé Predator-szerű lett.
(Ez nem feltétlenül baj: az én 2192-verziómban az Outspacerek - azért is használok más nevet rájuk, mert ezek egészen másféle lények - eléggé a Függetlenség napján alapulnak :D. Viszont nálam jó okuk van itt lézengeni a Marson, ugyanis kicsit űrhajótöröttek lettek.)

:) :sor: :) :sor: :)

NoMadWolf:
"Szerncsére ti egy kissé átírtátok a világot. Sokkal szimpatikusabb, mint az eredeti. Ja, azért valahogy zsuppoljatok be egy médiacéget a nagyok közé. Szvsz sokat lendítene a hitelességen"
Nem tudom, hogy az enyémre gondolsz-e :titok: (jelenleg nem látok más világleírást a honlapon), ha igen, akkor szólok, hogy én egy egészen másik világot írtam. Bár abból a röpke írásból nem nagyon derül ki, de ez egy egészen más hangulat (mondjuk a kupolavárosok és a mérgező légkör + viharok talán utal erre).

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]