Ugrás tartalomhoz

Fotó

David Gemmell

• Válasz írásához lépj be
588 hozzászólás érkezett eddig

kerlac

kerlac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 377 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.19, 09:38

Sziaszok!

Úgy látom eléggé halott a topik, de teszek egy próbát. van valakinek e-book-ban David Gemmel Trója sorozat 3-4. kötet? A villámlás pajzsa és a királyok bukása kötet?

ha igen, örömmel fogadnám!!

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5019 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.25, 06:37

Gemmel jó csak ha egyszerre sokat olvasol túl sablonos lesz - szerintem.

Legendás Druss első krónikája - jó, sőt nagyon jó. olvasmányos. 5/5
Haláljáró legendája - kevésbé jó (az előzőhöz képest), de még jó 5/4-5/3
Fehér Farkas - új főszereplő, Druss már öreg, jó* 5/4
Kallódó hősök/A tél harcosai - standard fantasy regények nekem annyira nem voltak maradandóak, ettől még jók 5/4
A Nappal és Éjjel kardjai* a messzi messzi jövőben 5/4-5/3* az spoilerben leírtak miatt, na meg azért mert a teljes világ újra van rajzolva, annyira nem

Kis spoiler:
Spoiler

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.24, 16:59

Sziasztok!

Kedves hozzáértő szakbarbár Gemmel-rajongó társaim.
Még nem volt szerencsém a következő könyvekhez, néhány jó, vagy akár nem jó szót tudtok róluk mondani?

Kallódó hősök
A Nappal és Éjjel kardjai
A tél harcosai
Fehér Farkas
Haláljáró legendája
Legendás Druss első krónikája

Gemmel az az író, akinél mindig úgy érzem, hogy túl heroikus, túl sablonos, túl egyszerű, és elhatározom, hogy nem veszek többet, mert gagyi, pubi koromnak megfelelt. Azóta rendszeresen, évente-két évente veszek néhány könyvet tőle, és gyakorlatilag nem tudom letenni, szinte falom őket. Ez igaz volt 13 évesen, 18 évesen és most 30 felett is működik. Viszont a fentieket csak külföldi fórumokból ismerem, nem igazán tudom, hogy mennyire hmmm. jók (ez a jó szó?) ? Az összes többi Gemmel könyv megvan, és még sosem csalódtam, pedig nem kicsit cinizmussal kezdem el őket.

Köszi előre is!

Thanathos

Thanathos

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.07, 01:58

Hamarosan folytatódik a Trója trilógia:
http://www.deltavision.hu/termek/troja_iii/

Zatoichi

Zatoichi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.26, 18:14

Köszönöm szépen a gyors választ. A király a kapun túl-t és az árnyjárót vettem meg most legutóbb . Még egyszer nagyon szépen köszönöm

Blazious

Blazious

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.26, 14:35

A Drenai Saga könyvei időrendben a következők, ha jól emlékszem:

Árnyjáró
A farkas birodalma
Árnyak Hőse
Legendás Druss első krónikája
Haláljáró legendája
Fehér farkas
Legenda
Király a kapun túl
Kallódó hősök
A tél harcosai
A nappal és éjjel kardjai

Ez a történelmi időrend, de:
Érdemes a Legendával kezdeni, mert ezt írta először, és sok könyvben van rá utalás.
Ezután gondolom olvastad a druss első krónikáját és a haláljárót. Ez ok. Érdemes esetleg elolvasni a király a kapun túlt, mert egy kevés utalás erre a könyvre is van a z árnyjáró trilógiában, de ha nem olvasod előtte az se gond.
Az árnyjáró_FB_ÁH egy trilógia, érdemes egymás után olvasni.
A fehér farkas és A nappal és éjjel kardjai szintén egybefügg, ezt is érdemes egymás után.
A kallódó hősök és a tél harcosai különálló regények, mindegy mikor olvasod. Bár a tél harcosait érdemes az árnyjáró utánra hagyni.

Ha eddig olvastad a legendát, 1.krónikát, haláljárót, akkor szvsz így érdemes folytatni:
Király a kapun túl, Árnyjáró trilógia, Kallódó hősök, Tél harcosai, fehér farkas, nappal és ék.

Ezenkívül megjelent magyarul a Rigante ciklus, de ez számozott, szval kitalálod magadtól is hogy a II. kötet az I. kötet után jön:)

És most jelenik meg a Trója, de abból még csak 2 kötet van.
Hajrá.

Zatoichi

Zatoichi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.25, 21:32

Sziasztok. Most találtam rá David Gemmellre és 3 részt ( Legenda , A legendás Druss első krónikája, és a Haláljáró Legendája) már elolvastam ha tudnátok nekem abban segíteni hogy a Gemmell könyvek hogy jönnek egymás után azt nagyon megköszönném mert megvettem 2 újabb részt de nem szeretnék össze vissza olvasni mert szeretném mindet elolvasni. Segítségeteket előre is köszönöm

Andrash

Andrash

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 30 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.08.11, 10:40

Augusztus végén jön a Trója 1
két kötetben.

Thanathos

Thanathos

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.07, 18:06

Csak meg tudom erősíteni Blazious szavait, a trilógia remek, és mindegyik könyv jó vaskos. Tavasz végén, nyár elején talán már számolhatunk a magyar megjelenéssel és ha minden jól megy, lesz még egy könyv is idén.

Blazious

Blazious

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.06, 19:46

Tényleg lesz trója sorozat, 3 részes, én olvastam angolul, nagyon jó.
Ez volt az utolsó sorozata halála előtt, az utolsó könyvet már a felesége fejezte be.

SPOILER kicsit
Nekem nagyon tetszett, bár én eléggé ismerem a mondakört. A főszereplője Helikaon(Aeneas, később Róma megalapítója), de szerepet kap az összes híres szereplő, Agamennon, Odüsszeusz(ő pl nagyon tetszett, csúnya kis köpcös fickó, aki történeteket mesél, szval a kitalált bolyongásait amolyan kis színházként adja elő) Andromaché, Hektór, Priamos(trója királya, az ő karaktere is nagyon el lett találva), Akhilleusz, és mindenki más. Meg persze új szereplők, akikről a törikönyvekben nem olvashatunk.

Az istenek nem szerepelnek benne, szval nem tesznek csodát mint az iliászban, viszont érdekes a vallás szerepe a könyvben.
Az is nagyon jó, ahogy a háborút kezeli, nem trója ostroma tart 10 évig, hanem az egész háború. Paris és Heléna nem kap sok szerepet, ők csak a casus belli.

Amúgy a szokásos David Gemmeles történet harcosokról, becsületről stb. nyakon öntve görög mondakörrel, úgy hogy történelmileg is elég hiteles, és logikus.
Nekem nagyon tetszett, csak ajánlani tudom. Még úgy is ha az Iliászt nem ismeri az ember, bár egy két utalás, szereplő érdekesebb, ha valamennyire ismerjük azt is, vagy legalább a szereplőket(pl Kasszandrát)

Dusi

Dusi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.06, 17:29

üdv

a deltavision honlapján azt rebesgetik a madarak,h valamiféle Trójás-odüsszeuszos könyv van készülőben.
Vki megtudja mondani ,hogy milyenek? mennyire hasonlítanak az eddigi művekre,kinek hogy tetszett stb

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.20, 19:01

Nagyon tehetséges! Leginkább a Winter Warriors borítója tetszik (8. oldal)

Thanathos

Thanathos

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.19, 19:41

Didier Graffet a szerző és egy másfajta borítójú sorozatból van a Stormrider fedőlapja. Nagyon elkapta hangulatot úgy hiszem. Érdemes a többi alkotását is megnézni, kezdve a rigante ciklussal.

http://www.didiergraffet.com/images.php?id...rdre=&Sens=

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.15, 18:17

Igen, ebben egyetértünk. Ha jól sejtem, valamelyik előző rész eredeti borítója került rá.
Habár nagyon szeretem Max pingálásait, de jelen esetben ez a borító, a sorozat lezárásaként, jó ötlet volt.

Thanathos

Thanathos

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.15, 14:11

Tetszetős lett a borító.

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.15, 11:46

És itt is van! :)
Érdemes a főoldalra tekinteni, a Viharlovas megjelent. :D

Thanathos

Thanathos

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.03, 10:12

A Viharlovas már közeleg, több mint 500 oldalon valószínűleg. :koszonom: Trója szinte biztosan csak jövőre lesz, de az sem lesz rövid.

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.02, 08:01

Erre én is. Ha a The Lord of the Silver Bow is kijön idén, akkor gondolom bele kell, h húzzanak.

TrueAzerotH

TrueAzerotH

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 225 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.01, 21:53

Üdv
Arra lennék kíváncsi, hogy a Viharlovas melyik hónapban jön ki?

A

Thanathos

Thanathos

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.04, 01:55

Legenda-díj:

http://fkult.hu/cikk.php?cikk.244

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]