Ugrás tartalomhoz

Fotó

David Gemmell

• Válasz írásához lépj be
588 hozzászólás érkezett eddig

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.30, 09:01

mikre nem bukkan az ember egy ártatlan g :langol: glezás alkalmával...

http://web.zone.ee/aurin/szakirodalom/vida...mellegenda.html

:ok:

Croaker

Croaker

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 109 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.04.10, 19:25

Nincs. A Kallódó Hősök utána jön a Tél Harcosai, majd a Skilgannon kötetek.

Köszönöm! Akkor további beszerzések esedékesek :D

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.10, 19:19

Nincs. A Kallódó Hősök utána jön a Tél Harcosai, majd a Skilgannon kötetek.

Croaker

Croaker

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 109 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.04.10, 11:38

A Király a kapun túl, és a Kallódó hősök között van regény időrendileg? Na értitek :D

Croaker

Croaker

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 109 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.04.06, 15:26

Hú én eddig miket is olvastam: Legenda, Fehér farkas, Legendás Druss első krónikája, A nappal és éjjel kardjai, Király a kapun túl. Asszem mindben voltak szerencsétlenek akik elbuknak, de hát ilyen a valóság is. A jó nem mindig győz, vagy ha mégis, nem mindenki éli túl. Erőszakra nem emlékszek. Az melyikben volt? (lehet volt, csak már nem emlékszek rá)

Azt még nem olvastad ;) Kallódó hősök. Nem sikerült rekonstruálnom az időrendet, ezért az előbb olvastam, és most olvasom a Király a kapun túlt, ami korábban játszódik.

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.03, 10:56

Jelentem Troy-trilogy (The Lord of the Silver Bow, Shield of Thunder, Fall of Kings) kiolvasva!
Meglepően, fordulatosan, és az eredeti történetet vaskosan átdolgozva írta meg Gemmell ezt az utolsó sorozatot.

Őszintén megható történet, ahol az emberi veszteség tényleg nyomot hagy az olvasó lelkén.

És természetesen realista könyv - nincsenek csodák, küklopszok, Achilleus-i sarok és trójai faló... helyette sokkal egyszerűbb megoldások modellezik le Homérosz munkáját.

És....
...az utolsó könyv epilógusában finom utalást olvashatunk David és Stella Gemmell sorsáról Helikaon (Aenas) és Andromache tükrében. Legalábbis én óhatatlanul ezt olvastam ki belőle (ezt már Stella fejezte be).

Olvasni, olvasni, olvasni...... :)

Módosította Bakou-1: 2009.04.03, 10:57

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.27, 16:21

Hú én eddig miket is olvastam: Legenda, Fehér farkas, Legendás Druss első krónikája, A nappal és éjjel kardjai, Király a kapun túl. Asszem mindben voltak szerencsétlenek akik elbuknak, de hát ilyen a valóság is. A jó nem mindig győz, vagy ha mégis, nem mindenki éli túl. Erőszakra nem emlékszek. Az melyikben volt? (lehet volt, csak már nem emlékszek rá)

Halando

Halando

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.22, 14:20

Van.

Ne kérdezd melyik, ahhoz túl sokat olvastam tőle (majd az összes megvan angolul), de volt olyan, amiben túl is élték és nem erőszakoltak meg senkit.
Bár tény, hogy vannak néha már unalmasan ismerős, előre kiszámítható motívumok/fordulatok.

Croaker

Croaker

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 109 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.22, 12:56

Kérdezhetek? Van olyan Gemmel könyv, amiben a hősök fele nem hullik el és/vagy követnek el rajta csoportos erőszakot? Tiszta :nono: leszek tőle :P

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.28, 00:35

Amit én eddig olvastam: Fehér Farkas, Legenda, Legendás Druss első krónikája, Nappal és Éjjel kardjai.
És most kezdem a Király a kapun túlt.
Eddig mind nagyon bejött.

Croaker

Croaker

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 109 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.01.17, 11:12

Most fejeztem be a Legendát, ez volt az első Gemmel-könyvem. Elég fura élmény volt. Egy közepesen izgalmas történet, - elnézést, de - csapnivaló fordításban, és mégis magával ragadott, és muszáj volt elolvasni. Ki érti ezt? :D

Thanathos

Thanathos

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.23, 16:37

Vlaszov:

Ha végigolvastad a könyvet, meg fogod érteni. :kirohog:

Dusi:

Ajánlom még a Stones Of Power/Sipstrassi Tales néven futó sorozatot, mely ötkötetes, és bár nem teljesen olyan, mint a Drenai ciklus, Jon Shannow alakja hasonló (még akkor is, ha Shannon csak az utolsó háromban szerepel) .

Vlaszov

Vlaszov

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.23, 15:30

Olvasgatom az Árnyjárót és egy dolgot nem értek:

Spoiler

Dusi

Dusi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.12.19, 22:58

Hát ilyen fantasy szerűt,amiben hasonló hősök vannak mint Druss vagy Árnyjáró :)

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.18, 19:18

Szia!

Hasonló alatt mit értesz? A Rigante-ciklust kezdte el kiadni a DV, de az sokkal inkább kelta témájú regénysorozat, és áthallások vannak benne a földi történelemből. Viszont ennek ellenére - vagy éppen ezért? - baromira jó, és semmiben sem marad el a Drenai sorozattól.

Eddig három kötet jelent meg magyarul:

1. Kard a viharban
2. Éjféli sólyom
3. Hollószív

Peace and happiness!

Dusi

Dusi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.12.18, 17:57

Végre valahára kiolvastam a Drenia saga mind a 11 részét :)
Gemmelnek jelent meg magyarul ehhez hasonló sorozata/könyve?

Kibic

Kibic

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.11.18, 23:16

Üdv mindenkinek!

Dusi:

Még ugyanehhez a hadvezérhez.Az elején mikor készülnek elhagyni Usa városát a vén sereggel, azt mondják ,hogy öngyilkosl ett, és látjuk ahogy elvágja az ereit, aztán meg a végén vígan vezeti a sereget. Akkor most pontosan,mi is történt???

Spoiler

Üdv,

Kibic

Dusi

Dusi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.11.18, 15:55

Most olvastam ki a Fehér Farkast, és a Tél harcosait.És lenne néhány kérdésem.
A Tél harcosaiban ,van egy hadvezér akit, Fehér Farkasnak neveznek ,neki van vmi kapcsolata Skilgannon-nal, mert ugye az ő lelekét látjuk az(látja) az álmában Fehér Farkasnak.
Még ugyanehhez a hadvezérhez.Az elején mikor készülnek elhagyni Usa városát a vén sereggel, azt mondják ,hogy öngyilkosl ett, és látjuk ahogy elvágja az ereit, aztán meg a végén vígan vezeti a sereget. Akkor most pontosan,mi is történt???

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.18, 10:26

Nemrég értem a végére a Troy trilógia első kötetének, ami a Lord of the Silver Bow címet viseli.
Hol is kezdjem...
Volt ugye egyszer egy Troy nevű mozifilm , amire Gemmell azt mondta: tud ő ennél jobbat is. Az első kötet után kijelenthetem, hogy messze lekörözte már az első száz oldalban Wolfgang filmjét (mondjuk ezen nem nehéz meglepődni az író munkásságának és a film ismeretének tükrében :D ).

A történet még jóval a trójai háborúk előtt játszódik, kiemelt szereplőnek Helikaont tekinthetjük (az Aeneas név már tán többet mond .. :( ). Van benne Odüsszeusz, Hektor, Andromakhé, Paris, Agamemnon és még sorolhatnánk. Viszont akadnak a szerző szülte karakterek is szép számmal, köztük a mükénéi Argurios, aki szerintem a történet legérdekesebb, és legemlékezetesebb karaktere.
Az író kellemesen keveri a történelmet a legendákkal, így lesz például Odüsszeuszból Ithaka randa királya, kereskedő, aki képzelt történeteivel, mesélői stílusával tesz szert hatalmas hírnévre a tenger mentén.

Tán kevesebb csatát lehet olvasni a több, mint 600 oldalas regényben, mint ami Gemmelltől megszokott (vagy legalábbis nekem tűnt így), de nem is ez a lényeg. Egyik eddigi művében sem. Amiről kell, arról szól: barátságról, hősiességről, hűségről és szerelemről. Mindez egy fantasztikus, lendületes stílusban.

Az író utolsónak elkezdett trilógiája, melyet már nem tudott saját maga befejezni, abszolúte kellemes olvasmány. Aki, hozzám hasonlóan, kedveli az antik görög történelmet, vagy a fordulatos, izgalmas történeteket annak egyhamar kedvencévé válik a könyv.

Ja, és a borító sem semmi.

Módosította Bakou-1: 2008.10.18, 10:26

akos_karesz

akos_karesz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.02, 07:58

Most nyáron fejeztem be az Árnyjáró trilógiát, és a fórumból úgy vettem ki ,hogy akkor a Legendávalé rdemes folytatni, utána meg időrendben.Jól írom?
Egyébként nekem azért is lett személyes kedvencem Árnyjáró ,mert teljesen or/orv-gyilkos fanatikus lettem.
Ő még valami említés szintjén előkerül valamelyik regényben ?

Üdv!
Emlékeim szerint akad még egy hely, ahol megemlítik Árnyjárót. A Nappal és Éjjel kardjaiban még előkerül a számszeríjja.

Üdv!
Már a Fehér Farkasban is szerepet kap az a fránya kétlövetű. Tisztán emlékszem, mert éppen tegnap este fejeztem be a könyvet. :)
Egyébként az epilógus fantasztikus! Már azért is érdemes elolvasni...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]