Ugrás tartalomhoz

Resident Evil játékok

• Válasz írásához lépj be
125 hozzászólás érkezett eddig

Sznfctm

Sznfctm

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 356 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.07.25, 20:23

Najóvan, akkor most felhomályosítás következik, amiben tudok.

A Resident Evil sorozat első része valami 400 mega fullosan, amiben benne van a játék, meg egy kb. 150 megás intró...
;)

Mind a hármat végignyomtam, és hát, azt kell mondjam, egyikben sem volt különösebben nagy a történet, ill. egyikben sem volt jobb/rosszabb, mint a többiben. Különböző helyszíneken kell zombik ezreit lemészárolni, miközben különböző, nagyon hangulatos, de nem feltétlenül túl eredeti történeti szálakat bogozgatsz ki. Az első rész totál játékideje egyébként kb 5 óra, a másodiké 6-8, a harmadiké pedig úgy 10 körül volt, de addigra már nagyon utáltuk a "gonoszok föld alatti mutáns zombigyár laboratóriuma" klisét, ami mind3 részben szerepel. Ez talán a legnagyobb gyökérség a sorozatban, más szempontból csúcsjó játék - igaz, csak 1x nyomtam végig minden részt.
:)

Leírás kapcsán csak azt tudom javasolni, hogy ha valaki beszél angolul egy kissé, akkor nézzen utána a GameFAQs oldalon, elég régi játékok, EZER százalék hogy van hozzájuk full leírás, ill extrákról, szekret dolgokról, meg ilyesmikről is infó.

A filmnek a közhiedelemmel ellentétben "csupán" annyi köze volt a játékhoz, hogy azon alapult, de nem egy-egy konkrét részen, hanem a játék ötleteit gyúrták össze filmmé, így mindhárom rész jellegzetességeihez lehet hasonlót találni. Nem hinném, hogy bármilyen azonosságra törekedtek volna a készítők (pl. a Mortal Kombat sztorija is sajátos volt, u.az a rendező, meg izgatottan várjuk az AvP filmet is :rohog: ). Egyébként szerintem a film jó, egyeseknek - itthon és külföldön egyaránt - szokása élből leugatni minden játékból készült filmet. Tény, hogy vannak nagyon gázok, pl. a House of the Dead, de a RE (vagy a Mortal Kombat) kimondottan a jobbak közül valók. Szerintem.
:(

Wat elsz. Ja igen, a Resident Evil Zero és a Code:Veronica nem léteznek PC-re, vagy igen? Úgy tudom, ezek csak konzolos verziók... sajnos... Azért egy emulátorral nem lehetnek rosszak, de az nem ugyanaz...

Jaés, ha lesz oldal, linkeljetek linkeljetek, valószínűleg nem csak én várom kíváncsian!

_Keszako (NPC/NJK)

_Keszako (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.07.25, 18:58

Hello!

Aki tud az légyszives segitsen:el akadtam a madárkás résznél.Sejtésem szerint a képekkel kell valamit buherálni,mert az egyiknél van is egy szöveg,hogy minden élő dolognak aza sorsa hogy meg haljon.Ez oké de most mit kell csinálni.Mindegyik képet lehet nyomkodni,de nem értem milyen kombinácoiban.Esetleg minen uj szülöt képét meg kell nyomkodni?Na mindegy talán rá jövök,de ami más kérdés honnan tudom hogy sikerült az aminek kellet?Esetleg kinyilik valahol egy ajto?sajnos nem tudtam meg az utolso probálkozásomnál mert meg ölt kint egy zombie...

Szoval valai irjon,aki tudja az infot,vagy rossz helyen probálkozok a játékban?

_AlbertWesker (NPC/NJK)

_AlbertWesker (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.07.24, 20:31

gabee, már ismersz punk3x5aza punk666 és már küldtem:P de chaten elmondom ujra:D

_gabe666 (NPC/NJK)

_gabe666 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.07.24, 15:46

hello uj vagyok itt és 1 szóval reimádó!remélem fontos infókat tudok meg, és én is tudok jó dolgokat, ja és végigvittem a re1et re2őt re3-at , elolvastam a 2 könyvet,és láttam afilmet de elég kaka volt! :(

Ha az egyet végigvitted akkor segíthetnél benne!

_AlbertWesker (NPC/NJK)

_AlbertWesker (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.07.24, 00:06

oi! kész van hacker croft web lapja resident evilből? ha igen kapok linket?

Viharkelto

Viharkelto

Warheart

• Fórumita
  • 422 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.07.23, 22:19

Engem csak az érdekelne,hogy Külföldön miért lett a Kaptár a hónap/év csalódása filmügyileg?  ;)

Mert szar film? Erre tudok tippelni. Én is láttam, nem tetszett, de a kettő biztos jobb lesz.

_twillight (NPC/NJK)

_twillight (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.07.23, 13:46

Más:
a special key-ről érdeklődnék: Alkalmazkodnak-e a ruhaváltáshoz a filmek? (nem az, amikor a karakterek beszélgetnek).
És lehet-e special key-m valahogy a 2. scenariókban?

_twillight (NPC/NJK)

_twillight (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.07.23, 13:43

A kettőben találtam egy (igen) apró érdekességet:
Induljatok el Clairrel, és szedjétek fel a boltos nyilpuskáját, de aztán hagyjátok a hátizsákban. Utána menjetek az örsre, nyissátok ki az ajtókat, menjetek a ládás szobába (a bejárattól rögtön balra), majd álljatok a láda elé (kb.), forduljatok a képernyő felé, és kezdjetek nyilazni a saját arcotokba!
(Akinek nem esik le rögtön: a nyilak BELÉNK, a játékosba állnak!)

Amúgy ha kell valakinek a 2-höz végigjátszás, aakor térképpel, mindennel tudok adni, magyar nyelven. Egyelőre csak az 1. scenariók vannak kész, de a jövő hétre meglesz a többi is. (Az ellenfeleket persze nem sorolom fel, maradjanak meglepetés.) Ja, és persze az optimalizált változatot tárolom (ha valaki rögtön a speciális dolgokra hajt, és szűk neki az időkeret.)

Valaki más hallott az Akima nevű karakterről? Hacker ugyan régóta ígéri az oldalt, meg a leírásokat, de eddig SHEHOL MÁSHOL nem láttam róla infót...?

_gabe666 (NPC/NJK)

_gabe666 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.07.20, 17:13

Hello AlbertWesker!!!!!!!!
Az 1ben elakadtam a vége fele és jó lenne ha tudnál segíteni!
A gabe666@vipmail.hu a mailcímem és a játék végén hova kellenek a Doom bookok?
Létszi válaszolj!
Köszi

_AlbertWesker (NPC/NJK)

_AlbertWesker (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.07.09, 22:19

hello uj vagyok itt és 1 szóval reimádó!remélem fontos infókat tudok meg, és én is tudok jó dolgokat, ja és végigvittem a re1et re2őt re3-at , elolvastam a 2 könyvet,és láttam afilmet de elég kaka volt! :D

_edgarez (NPC/NJK)

_edgarez (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.22, 18:33

Sziasztok!
Ujkeletü resident evil fan vagyok, van 1 psx-em, megvan mind3 resz psx-re, de leirasom nincs az 1.-2. reszhez... Tudna valaki kuldeni leirast az e-mailemre (lehetüleg magyarnyelvűt...)?
A cimem: palfi_d@freemail.hu

ui.: Haromhoz nem kell, azt mar vegigvittem; most tartok 2. vegigjatszasomnal...
Amugy szerintem a RES:EVil jobb mint az alone, hiaba volt az az elsö...
pá!
EDGAR

Kiado2

Kiado2

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 935 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.09, 10:06

Engem csak az érdekelne,hogy Külföldön miért lett a Kaptár a hónap/év csalódása filmügyileg? ;)

_Loremaster (NPC/NJK)

_Loremaster (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.09, 00:17

Szevasztok ujra itt vagyok a fórumban.
Eddig a Resident Evil honlapot gyártottam már megvan az összes végigjátszás és a fórum is.
Ami még plusszba meglepetés az oldalra valahogy feltöltjük az 1-2-3 és Survivor részt. Ez az utóbbi még nem tudom hogy lessz de valahogy megoldjuk...

Látom jól elkészült a honlap... vagy csak én maradtam le valamiről? ;)

Ja és említve lett topicnyitásnál, hogy lehet kérdezni... előrebocsátom: sem a filmet nem láttam sem egyik játékkal nem játszottam!

Van olyan faj / lény megnevezés resident evil filmben és/vagy játékban, hogy Darázs (angolul: Wasp, Hornet) ?

Nem tudom ki játszott közületek az Abuse c. játékkal, de ott az ellenséges mutánsokat ANT-eknek hívják gyűjtőnéven. Na kb ilyenre gondolok, hogy RE-ben van-e ilyen? (A zombik alfaja vagy külön faj gyanánt esetleg)

Előre is köszi mindenkinek!

_Apus (NPC/NJK)

_Apus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.01.15, 13:23

Szerintem az első volt a legjobb, frankó zene, remek hangulat. A második is tetszett, ugyanakkor a 3 sztem nem volt valami nagy durranás.
Hacker ha kész az oldalad ird ide léci az URL-t.

_Hacker_Croft (NPC/NJK)

_Hacker_Croft (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.26, 08:44

Szevasztok ujra itt vagyok a fórumban.
Eddig a Resident Evil honlapot gyártottam már megvan az összes végigjátszás és a fórum is.
Ami még plusszba meglepetés az oldalra valahogy feltöltjük az 1-2-3 és Survivor részt. Ez az utóbbi még nem tudom hogy lessz de valahogy megoldjuk...

_BileDemon (NPC/NJK)

_BileDemon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.25, 21:57

Világ démonjai egyesüljeteeeek! :D

_DemonBob (NPC/NJK)

_DemonBob (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.06, 00:18

Ohh...persze hogy érdekel az 1 meg a 3 :titok: Írok levelet (ha valós van megadva :ugri: ), és megbeszéljük a részleteket, mi érdekel cserébe stb :)

Kiado2

Kiado2

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 935 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.05, 10:24

Nekem megvolt 1,azt Cd-n szereztem meg egy másik játékkal,2-t szintén Cd-n,de már nincs meg,és 3 megvan,egyet meg a 3-at ha kell,valahogy meg tudjuk oldani :titok:

_DemonBob (NPC/NJK)

_DemonBob (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.05, 00:57

A szokásos kérdésemmel előállnék; nem-e tud nekem valaki abba segíteni hogy megleljem a resident evil részeket? Csak a kettő van meg, azt is nehezen szereztem meg. Se nem kaphatóak, se warez se semmi....pedig resident evil-özni akarok :)

Illetve az 1 megvan rippelve, csak olyan bugos hogyha mentek az írógépnél akkor kifagy a prg, és a betöltés menü helyett újratölti a főmenüt (szerintem nem véletlen, razor bácsiék rakoncátlankodtak)....

help plz...játszani akarok :]

_twillight (NPC/NJK)

_twillight (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.21, 09:29

Régebben említett valaki egy Akima nevű karaktert a kettőben. Adhatna hozzá végigjátszást, hogyan sikerült behoznia, mert én önként nem megyek neki mindenféle Bossoknak késsel, meg pisztollyal csak úgy...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]