Ugrás tartalomhoz

Fotó

Művész kávézó

• Válasz írásához lépj be
2482 hozzászólás érkezett eddig

Lipi

Lipi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 418 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.01.22, 00:28

Megpróbálok majd utánakérdezni.

Akasha

Akasha

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 280 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.01.21, 14:39

Üdv mindenki!

Húha, úgy látom nem nagyon pörög a fórum...
Nos, az a helyzet hogy februártól szeretnék Pestre költözni, élni dolgozni...művész világképem kitárni és feltárni... :)
De ahho zegyenlőre egy méltányos árú albérletet keresnék. Mindenképp fontos lenne egy külön szoba, mert habár 32 évesen igazán fiatalos bulis, nemdohányzó csaj vagyok, azért a pihenésre szükségem van!
Üdv mindenki , bármiféle infót szeretettel várok!

Ugyanitt...eladó egy olimpiai reflex íj...de ezt majd az íjászfórumban részletezem.. ;)

Grof

Grof

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.09, 10:17

Sziasztok! Szeretnék (nem színes) tetoválást terveztetni a vállamra. Készpénzfizetés és magas igények jeligére üzenetet olvasok! :-)

pookah

pookah

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 198 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.12.07, 10:34

jövő hét csütörtökön, december 13-án (Luca napján!) 19 órakor "Rókaszellemek" címmel kiállításmegnyitóm lesz a Drunken Tailor - a részeg szabóban (8.ker. Népszínház utca 26.)
mindenkit szeretettel várok!
ha netán nem tudtok a megnyitóra eljönni, de a képek érdekelnek, december 21-ig lesznek kint.
https://www.facebook.com/events/408665735869102/

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.27, 09:24

szarkasztikus
kerlek ne spammelj. ezen az egy helyen meghagytam a felhivasod, de legkozelebb tiltasra kerul a loginod es a reklamozott url is.
koszonom.

szarkasztikus

szarkasztikus

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.09.14, 11:43

Dekorálj, fess, alkoss , hogy a saját művészeted jöjjön szembe veled az utcán! Álmodd meg, hogyan dobnád fel a mobilvécék unalmas falait, és tennéd jól láthatóvá a mozgó mosdókat a városban! Ha elég kreatív vagy, akkor munkáid megvalósulnak, és országszerte láthatóak lesznek.

Kattints a linkre és tudj meg többet!
http://www.facebook.com/wcterkep

jocoh

jocoh

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.08.21, 18:03

Tisztel grafikusok és művészek!

Egy kéréssel fordulnék hozzátok. Felmérést készítek a diplomadolgozatomhoz. A felmérés célja, hogy kiderítsem mennyire életképes szakma a grafika, milyen indíttatásra kezd bele az ember, érdemes e bele kezdeni e szakmába és még más egyéb. Nagyon hálás lennék ha szakítanátok rá egy kis időt és kitöltenétek. Mellékesen szólva én is foglalkozom grafikával de még csak gyerekcipőben, ezért is személyesen is érintene a téma és a felmérés eredménye is.

A kérdőív az alábbi linken érhető el: LINK
Előre is köszönöm azok segítségét akik veszik a fáradságot és elnézést hogy így betörtem a forumtémátokba!

Köszönettel,
JoCoH

Módosította jocoh: 2012.08.21, 18:04

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.15, 11:11

Kék Páfrány: a makrót nem arra szokták mondani, mikor pl. rovarokat, egyéb hasonló méretű alanyokat fotóznak? Én sokkal kisebb dolgokra gondolok, pl. idegsejtekre.

Akkor erről beszélsz: micrograph azaz photomicrograph: http://en.wikipedia.org/wiki/Photomicroscopy

Sarah

Sarah

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 18:33

" Tehat akkor a gondolatmenet szerint minden akvarista/harakiri-oktato/zokniparosito/artista homokos. Vilagos..."
Látod, én meg a te gondolatmeneted nem tudom követni :D

"Esetleg a felreertesek elkerulese vegett lehet kerni, hogy a jovoben ne sporold meg az atolvasast/gondolkozast a kommentkuldes (ill. hozzaszola(s)iras) elott? Csak mert nekem azert faj a lelkem, hogy gyulolkodonek titulaltad valaki mas megjegyzeset es magamra vettem. Koszonom./"

Persze, átgondolhatom de akkor kb pszichológia könyveket kell írnom arról hogy hányféleképpen lehet értelmezni egy-egy mondatot :D

" es magamra vettem "
én is xD ezért lett az egész félreértéses veszekedéses része a gondolat elejének.. van ilyen, túltettük magunk rajta :3 Legalábbis remélem, részemről peace van ~

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 17:58

Kék Páfrány: a makrót nem arra szokták mondani, mikor pl. rovarokat, egyéb hasonló méretű alanyokat fotóznak? Én sokkal kisebb dolgokra gondolok, pl. idegsejtekre.

Na most már annyi minden elhangzott, hogy nem is vagyok képes megfogalmazni egy választ :)

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 16:00

Sarah
"Szó szerint valóban nem volt az, viszont általánosítottam és úgy írtam hogy már láttam arra is példát."
Ertem. Tehat akkor a gondolatmenet szerint minden akvarista/harakiri-oktato/zokniparosito/artista homokos. Vilagos...
Spoiler

Frost
jonehany idozonaval es nyelvterulettel odebb el+dolgozik mindketto.

Sarah

Sarah

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 15:34

" egy önmagát tökéletesítő, de a közízlést magasról leszaró művész szvsz sosem tenné ki minden új képét egy olyan oldalra, mint az art. Egyszerűen nem lenne rá oka.."
Szerintem nem feltétlenül igaz az állítás. Egy magát tökéletesítő művész lehet hogy azt is érdemesnek tartja megmutatni hogy honnan indult / legalább egy rövid idősávra enged visszatekintést másoknak. Lehet hogy őt magát nem érdekli hogy mások mit gondolnak róla, de attól még lehet egy "példamutató" szándéka.

"Tehát, mivel úgy látom nem ér célba a mondandóm lényege, itt egy példa jó-e ha adunk a közízlésre: http://lfg.hu/art/details.php?image_id=3649
A köznek tetszik, lényegében szar."
Én erősnek tartom leszarozni azért mert "csak" a közízlést szolgálja. Szerintem szükség van olyan ágazatra is ami kever dolgokat - jelen esetben a fantazit a modern külsőségi elvárásokkal. Ezzel tükrözi a mostani kor ízlésvilágát. Ez nem feltétlenül rossz önmagában. O_o"
Már ízlésbeli dolog hogy mellette vagy vagy ellene, de szerintem pont ez az a téma ami miatt nem szabad elítélni egy képet. (ugyanaz mint amikor festesz valami kék színű dolgot és azt kapod rá hogy 'nekem ez lilában jobban tetszene' <- erre egyszerűen nem lehet érdemben reagálni XD )

"Ugy velem szigoruan veve a mufaj erdekeben jobb, ha nem a valasztott stilusban kelsz a vedelmere. Vannak akik kevesbe kepesek kulonbseget tenni a magad/mufaj vedelmere eloadottak kozt."
Hmm ebben igazad van, nem gondoltam bele X_X"

"Gyors kerdes: itt most meg mindig a kockahasos mondat volt a _gyulolkodes_?"
Szó szerint valóban nem volt az, viszont általánosítottam és úgy írtam hogy már láttam arra is példát.
Az hogy "több a mondanivaló benne mint a kockahasas képekben" viszont lealacsonyítónak tűnik nekem >_>" Meg ugye maga az összehasonlítás is szerintem értelmetlen

Oh de látom Tigers közben jól leírta amit fentebb próbáltam magyarázni :D

Frost

Frost

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 62 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 14:52

Tényleg, Bosziékkal mivan manapság?

Módosította Frost: 2012.02.14, 14:53

goldentigers

goldentigers

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 13:07

Matmynor. Ok akkor mi teljesen máshogy érzékeljük az alkotást és ebben az art.rpg szerepét. A "közönségsiker" azért megmosolyogtatott. Ha azt szeretnék, valszeg mindent megtettem volna hog ya képzőre kerüljek, hogy a munkáim bírák pecsétjét kapja meg, és valamelyik oldalhoz való simulással kapjak egy-több támogatott kiállítást nagy felfújjal.

Most még mindig a mainstream vs művésziről beszélünk ? Mert ebben az esetben ezt kissé ellentmondásosnak érzem, az ugyan igaz hogy itthon nem kap valami pozitív megítélést sok műfaj, de az is hogy ezek ettől még jóval népszerűbbek mint az összes többi , ergo jóval egyszerűbb eszközt biztosítanak megszerezni a közönségsikert is, tutira olyanokról akik nem annyira értenek hozzá, hiszen főként olyasmit látnak ami inkább szép mintsem elgondolkodtató.
Szóval visszakanyarodva az állításodhoz, képzős anyagokkal az ember nem nagyon szerez rajongótábort. Nyilván itt a mennyiség és a minőség is meghatározó kulcsszó, de szerintem mainstreamben jóval nagyobb közönségsikerre számíthat bárki gyengébb alkotásokkal is.
(ettől hígúl az egész, de az már egy másik téma )
A példát sem érzem pont idevágónak, mert attól hogy sminkkel kérte végül a megrendelő, a kép mindkét verziója ugyanabba a kategóriába tartozik, akkora nagy különbség nincs ( meg technikailag probléma sem). Szerintem sokkal inkább arról van szó a visszajelzésekkel kapcsolatban, hogy vajon az a kép hibás-e annyira hogy már egy laikus szemét is zavarja, mert ha igen, akkor valami nagyon mellé ment, és aki kritikáért áhítozik, az megfogadhatja nyugodtan az ilyesmit is.
A haladók küzdenek ezzel a bizonyos közönségízléseel, a kezdők meg kihasználják a saját könnyített boldogulásuk végett.

edit: látom közben jöttek még válaszok :ugri:

Módosította goldentigers: 2012.02.14, 13:09

MatMynor

MatMynor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 523 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 12:59

Akasha, szvsz egy fantasy rajzoló a fantasy közönségnek rajzol. A közönségsikert ne keverd össze a világsikerrel, és igenis nehezen hiszem, hogy a tipikus "elf karddal" jellegű képeknek több lenne az önmegvalósítási szerepük, mint mondjuk rajtuk keresztül a (réteg)közönségnek való megfelelési vágy. :)

Alexandru Sabu vagy Boros-Szikszai (gondolom őket emlegetted) szerintem erősen a közönségnek rajzol, a közönség elvárásainak megfelelve. Most akkor a munkájuk szar?

Az a közvetett üzeneted sem tetszik, hogy Te, az Áldozatokat Hozott MŰVÉSZ azért nem akar a közönséggel foglalkozni, mert a közönség egyszerűen buta és ízlés nélküli. Ez gyanúsan hasonlít az elefántcsont-toronyba zárkózáshoz és a kulcs lenyeléséhez.

Alapvető szépérzéke mindenkinek van, sőt, az újat is képes értékelni, ha azt emészthető formában tolják elé (ez a művész felelőssége, nem a közönségé!); ha nem így lenne, a művész-gén (;)) réges-régen kiveszett volna...

MM

+1: Mitől szarabb a rossz-közízlés-mutatón Max linkelt képe, mint a hibátlan arcélű fórumos avatárod? Illetőleg Te miért is ezt választottad, ha elítéled a közízlést? :D

Módosította MatMynor: 2012.02.14, 13:01

Akasha

Akasha

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 280 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 12:50

Nem azért mert magasabban hordja az orrát, hanem mert magabiztosabbá válik a tudásában, és bizonyos szempontból ő maga is érezni fogja, hogy a kép "kafa" vagy "szar". Persze lehetnek tévedések, de azért alapvetően a fejlődéssel jár egyfajta finomhangolódás szerintem is ezen a téren. És ha ez valahogy mégsem jár hozzá, akkor az az alkotó előbb-utóbb pofára esik. De végül is a pofáraesés is a tanulás része.

Totál egyetértek. Ismét jobban leírtad mint én tudom.
Ezt is akartam kihozni, hogy akkor tiszta legyen, nem a közönséget szeretném pátyolgatni hanem azt akinek esetleg elveszik a kedvét az alkotástól. Igen, saját tapasztalat. POfáraesni lehet, de a lényeg ha valaki szeret valamit igazán, olyankor a hozzá nem értők véleményét (legyen akár köpködés, okoskodás, legyen akár hű-ha de zsír!!) ki kell tudni zárni. EZ van, másképp nem működik. De csakis tiszta széndék vezéreljen! ÉS ezt jótanécsként szerettem volna mondani az alkotóknak, NEM a közönségnek!! Sajnálom ha a jószándékom félreérthető...sajnos írásban nem telik tőlem több. :(

Akasha

Akasha

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 280 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 12:35

Matmynor. Ok akkor mi teljesen máshogy érzékeljük az alkotást és ebben az art.rpg szerepét. A "közönségsiker" azért megmosolyogtatott. Ha azt szeretnék, valszeg mindent megtettem volna hog ya képzőre kerüljek, hogy a munkáim bírák pecsétjét kapja meg, és valamelyik oldalhoz való simulással kapjak egy-több támogatott kiállítást nagy felfújjal.
Nem, mi itt, és általában a fantasy művészek nem annyira elfogadottak ebben az iparban, márha közöünségnek való megfelelésről beszélünk, ez valamiféle áru-csere akcióra hasonlít, és ez a megközelítés nem nagyon tetszik. EZért vagyunk mi amolyan renegátok. Attól mert egy embernek (pontosan kettőnek) bejött a nemzetküzi piacon és ényleg hihetetlen tehetségek, attól ez még nem vásárcsarnok.
Tehát, mivel úgy látom nem ér célba a mondandóm lényege, itt egy példa jó-e ha adunk a közízlésre: http://lfg.hu/art/details.php?image_id=3649
A köznek tetszik, lényegében szar. :)

Ezek szerint alap lenne ha mindenhol Brad pitti szaladgálna az utcán, de nekem nem...szóval ízlések és pofonok. És a legtöbb e,ber biza irányított közízléssel rendelkezik, miközben semmit nem tud valódi szépségről, értékekről, arányokról, idomokról, kisugárzásról...balblabla.
Csak azt szerettem volna mondani, hogy jó lenne ha az art nem facebookos-an szocializálódna, meee..úgyhogy! De ti tudjátok...nekem innentől 8 :cool:

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 08:28

MM:
Szvsz ezt a dojo megkozelitest szinten nem lehet egyben, egysegesen kezelni. Van az art.rpg-n kb 120 regisztralt alkoto, keptelenseg a motivaciokat vagy celokat teljesen tombositeni (de ez meg feltucatnyi muvesznel is lehetetlen). Az utolso zarojeles resszel viszont teljesen egyetertek. :)

Sarah:
"tényleg nem az volt a lényege a mondanivalómnak hogy ez mennyire rossz már nekem, hanem úgy általában véve a műfajnak... "

Ugy velem szigoruan veve a mufaj erdekeben jobb, ha nem a valasztott stilusban kelsz a vedelmere. Vannak akik kevesbe kepesek kulonbseget tenni a magad/mufaj vedelmere eloadottak kozt.

"Nos - valamilyen szinten igaz mert azt tényleg nem tudom hogy emberek miért gyűlölködnek különböző stílusok iránt."
Gyors kerdes: itt most meg mindig a kockahasos mondat volt a _gyulolkodes_? Mert bevallom, kepre vagy stilusra vonatkozo gyulolkodo szoveget meg nem olvastam az art-on, de ha idezel vagy linket adsz, megkoszonom.

MatMynor

MatMynor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 523 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 00:48

Akasha, az új példád alapján szerintem teljesen más a kiindulási alapunk.

Az art.rpg.hu szerintem nem egy dojo, ahol más művészekkel, afféle szakértői műhely keretében megbeszélitek a dolgokat, míg a látogatók tiszteletteljesen ámulnak, hanem egy olyan porond, ahova az ember azért megy, hogy egy szélesebb közönségnek játsszon. Miért használná egy művész az art-ot pl. zárt fórumok, szakmai találkozók, privát emailek stb helyett, ha csak a szakmabeliek tippjeire lenne kíváncsi?

Szóval röviden: egy önmagát tökéletesítő, de a közízlést magasról leszaró művész szvsz sosem tenné ki minden új képét egy olyan oldalra, mint az art. Egyszerűen nem lenne rá oka... a többiek meg ne a közízlést vagy a tömegek szakmai nívótlanságát hibáztassák, ha a dilettánsok nem átallanak kevésbé értékelni a próbálkozásaikat, vagy nem az elvárt formátumban teszik ezt!

(Azért azt hiszem, a művészek túlnyomó része nem csak szakmai, de közönségsikert is szeretne elérni, ahhoz meg nem árt odafigyelni a közönség reakciójára is. Bármilyen reakcióra) :)

Módosította MatMynor: 2012.02.14, 00:51

Darklight

Darklight

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 00:10

Én kicsit parttalannak érzem azt, hogy megpróbáljunk egy kódexet összerakni arról, hogy milyen a jó/rossz kritika, és azt hogyan kell fogadni... Azt érzem az eddigiekből, hogy mindenáron skatulyába akarjuk zárni a kritikákat, hogy "ezt elfogadjuk mert..", "azt elutasítjuk, mert...", "ettől elfogadjuk", "attól nem"...

Pedig sztem ez nem ilyen fekete-fehér. Lehet, hogy egy rövid "hú de baró" épp jókor jön mert lelkileg gödörben vagyunk, de ugyanekkor egy "ez de béna" megsemmisítő lehet bárkitől is jön. Lehetünk büszkék mert egy "noname" user hosszú és alapos kritikát ír, és dühösek mert egy profi, akinek adunk a szavára csak félvállról odaköp valamit. Vagy persze fordítva. Szóval azt akarom mondani, hogy sztem bármilyen verzió előfordulhat és ezekre nem feltétlenül ugyanúgy reagálunk mindig, hanem sokszor a lelkiállapotunk is belefolyik a kritika értékelésébe.
Na és persze ugyanez van akkor is amikor valaki kritikát ír. Ha épp rossz kedved van, lehet, hogy elintézel valamit egy "nem tetszik"-kel, mert nincs kedved megindokolni, és ez független attól, hogy értesz-e a dologhoz vagy nem. Persze ha szakmabeli vagy akkor valszeg több az együttérzés is benned az alkotóval, nagyobb az esély, hogy kimerítőbben is leírod a véleményed. Na de még egy szakmabelinek is lehet rossz napja..

Persze ahogy valaki fejlődik, bizonyos dolgok evidensek lesznek, és a magabiztossága is megnő. Így lehet, hogy kevésbé fog egy "hű de kafa" örömet okozni, és egy "hű de szar" lelombozni. Nem azért mert magasabban hordja az orrát, hanem mert magabiztosabbá válik a tudásában, és bizonyos szempontból ő maga is érezni fogja, hogy a kép "kafa" vagy "szar". Persze lehetnek tévedések, de azért alapvetően a fejlődéssel jár egyfajta finomhangolódás szerintem is ezen a téren. És ha ez valahogy mégsem jár hozzá, akkor az az alkotó előbb-utóbb pofára esik. De végül is a pofáraesés is a tanulás része.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]