Ugrás tartalomhoz

Fotó

Művész kávézó

• Válasz írásához lépj be
2482 hozzászólás érkezett eddig

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.10, 10:26

Sarah:
Szerintem van némi igazság abban, amit mondasz – például, hogy nem lehet összehasonlítani és egy kalap alá venni ennyiféle alkotást, de hát erre vannak a kategóriák. Az is igaz, hogy ha valakinek eltérő az egyéni ízlése, nem fog tudni objektíven nyilatkozni. Van olyan, hogy egyszerűen nem jön be valami.
De bevallom, hogy megnéztem a galériádat és én sem láttam semmilyen rosszindulatú megjegyzést, vagy leszólást. Vagy azóta azok már törlődtek? :)
Az a benyomásom, hogy túlságosan érzékeny vagy a kritikára és ha valaki negatív kritikát ad, akkor a fejedben az horrorisztikus fikázássá változik. Te magad is írtad, hogy magadra vetted ezeket a megjegyzéseket, pedig nem is neked szóltak. Persze nem ismerlek annyira, hogy így kielemezzelek, csak az alábbi kommented hangvétele alapján mondom. Megnéztem a deviantART-os galériádat is és mint tudjuk, a deviantART arról szól, hogy egymást fényezik és szórják az "awesome"-okat és "amazing"-eket (tudom, mert nekem is van és ritkán kapok igazi véleményeket) és elképzelhető, hogy hozzászoktál, hogy nem kapsz valódi kritikát.
Szerintem a lényeg, hogy szeresd amit csinálsz és legyen önbizalmad, fogadd meg a konstruktív kritikát, a többivel pedig ne foglalkozz. Főleg ne a mások problémáival.

BePe:
Szerintem senki nem szereti, ha beskatulyázzák. Meg nem mindig egyszerű megválaszolni ezt a kérdést, sok fejfájást okozhatna az alkotóknak. Plusz a kategóriában már valamilyen szinten benne van az is, hogy kinek szól. Persze ezt ők tudnák inkább megválaszolni.
De ha szarkasztikus voltál, felejtsd el amit írtam :)

Módosította original_trixi: 2012.02.10, 10:27

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4658 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.10, 09:22

Kedves Szendrey Viktoria!
Udv a forumon es a kozossegben :)

Mielott tovabb gurulna a lejton ez a gondolatmenet, megteszed, hogy vegiggondolod, hogy egy alkotoi kozossegben mennyire praktikus dolog, ha ebben a stilusban es ezt rakod ide legelso hozzaszolasodkent majd alkotoi alazatbol kioktatod a kozosseget, hogy hogyan kellene mukodnie?

Ugy gondolom, hogy feleslegesen veszed magadra nezve sertonek masok, mas kepekhez irott kommentjeit es ebbol mar kizarolag csak hibas kovetkeztetesekre jutsz.

Az, ha folyamatosan egy adott `hibaba` botlik valaki a kepei kategorizalasa kapcsan (valoszinuleg nem csupan homogen kozossegekben), elkepzelheto, hogy nem is hiba, es legfokepp nem a kozossegek hibaja.

Vegyunk peldaul barmely egysegsugaru atlagusert (akar engem is), aki maga nem alkoto, nem irt disszertaciot szurrealis mangalogiabol es dunsztja nincs, hogy mit jelent a kelet-szingalez szimbolumrendszerben a jobbfelso sarokban elhelyezett balra billego hintaszek.
Ekkor az ervelesed ertelmben nem irhat velemenyt sem egy ilyen keprol, pedig aztan elvileg tobbek kozt az o szorakoztatasara es vizualis gyonyorere is keszult a kep (illetve lett kozzeteve a neten) nem pedig a hetente megjeleno `kelet-szingalez szurreal-mangoid magazin - csak szakertoknek!` kiveheto poszteren.

"Jusson eszébe mindenkinek hogy nem az ő két szép szemének alkot az egész világ"
Szvsz jusson eszebe mindenkinek az is, hogy `akinek nem inge, ne vegye magara`.

Bevallom, megneztem a keped kommentjeit, piszkosul nem latom ezt a "hű mi ez már, nem éri fel az én magas szintű elvárásaim" hozzaallast a megjegyzeseknel. Kerlek igazits utba, hol talalom a hivatkozott hisztit, szivesen vegigolvasnam.
Koszonom.

Korkerdes:
De hogy konstruktiv legyek, lehet erdemes lenne felvennem egy ujabb mezot a kepekhez, amit egyszeruen csak `celkozonseg` nevvel illetnek, igy minden velemenyalkoto latogato eldonthetne, hogy vajon a hozzaertese meguti-e a muvesz altal felallitott minimumot...
Hm?

Sarah

Sarah

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.09, 19:00

Csokker
nem semmi ez a tollforgatás, nagyon klassz lett, és az izmos kockahasakkal ellentétben van mögötte valami történet is.
2012.02.06. 20:04

FZsu
...De Csokker (elnézést az offért!!), mi baj a jól ábrázolt emberi testekkel? Annyi a "sztorijuk", mint a szép csendéleteknek, vagy tájképeknek.

Az jó, ha bele tudok látni egy történetet egy rajzba/festménybe, de nekem az is jó, ha egyszerűen csak harmonikus az összhatás, vagy tetszetősek a részletek. Vagy akármi ami megragad vagy elgondolkodtat (akár technikailag is:)

__no offense__:))))
2012.02.08. 22:45

Csokker
FZsu
már néhány kép alatt korábban leírtam, nem akarom újra megismételni, ha gondolod, adj egy e-mailt. itt nem akarok offolni. :)
2012.02.09. 08:05

Cserny.Timea (pookah, Timce)
esetleg lehetne a fórum "művész kávézójában" beszélgetni erről, szerintem többünket érdekelne :)

Sziasztok
A fenti elkezdett beszélgetéshez szólnék hozzá - kicsit magamra vettem már rögtön az első sort is ami már csak azért is offenzív mert egy másik kép alatt tulajdonképpen leszólják a munkám - nem csak az enyém...
Ez volt az egyik ok, a másik pedig hogy folyamatosan abba a "hibába" botlok hogy emberek csúnyán kifejezve "lebuzizzák" vagy "tipikus lányos kép"ként emlegetik a karaktereim.
Nem akarok senkit megsérteni, de ennyi erővel én is végigmehetnék baromi sok képen ahol kilógó mellű lánykák vannak abszurd páncélzatban hogy "fú tikipus pasi kép", ಠ_ಠ (vagy tájképeken hogy "anyám de unalmas már fák egymás mellett" plz) /sarcasm off/

Már csak azért sem teszem mert attól hogy valaki más stílust képvisel még tisztelem hogy neki ez az ízlésvilága, sőt vannak ebből a kategóriából is kedvenc alkotóim. Kicsit felháborítónak tartom hogy egy ilyen közösségben bárki is megengedi magának azt a luxust hogy teljesen eltérő stílusokat/ágazatokat összehasonlítgat. Milyen alapon?! :'D

A másik meg "nincs mögöttes tartalom" LOL.
(van, de nem fogom az internet világ orrára kötni a teljes történeteim xD még)
Hát az biztos hogy egy darab kép nagyon ritkán fog teljes Platón könyvet közvetíteni. Van ilyen de ritka. Meg aztán mindenkinek más fog ugyanarról a dologról eszébe jutni amúgy is....
Attól hogy "kockahasú pasis semmitmondó" képeket csinálok még lehet hogy valakinek tetszik is. Meg sem kérdezed a festőt hogy miért ezt csinálja máris elkönyveled annak hogy az alacsonyabb rendű mint ***saját izlésvilágnak megfelelő példa itt*** Ez milyen már???? Csőlátás. Minden kategóriában lehet EPIC szintet elérni és aki komolyan foglalkozik a maga dolgaival az feltételezem ismeri a mezőny többi tagját is. Ez minimum követelmény. Ha más stílusokhoz hozzá akarsz szólni és hogy hiteles legyen a véleményed akkor legalább minimális szinten nézz utána hogy az adott stílus milyen jegyekkel/szimbólumokkal dolgozik, mi a lényege, mire kell vizuálisan is fókuszálni. blablabla~

Egy ilyen közösségnek nem így kellene működnie. Nehogy már versenyt csináljunk a közös galériából, nehogy már egy ilyen pici (viszonylag) közösség azért essen szét mert a saját egó nem enged másokat érvényesülni. -.-"
Ne azzal kezdjünk kommenteket hogy miért sz*r a kép -.-" Az hol segít az alkotónak? :_D

Na nem kioktatni akarok senkit, ne értsetek félre, csak eléggé elszomorító hogy alig 2 képet tettem fel és már megy a hiszti hogy "hű mi ez már, nem éri fel az én magas szintű elvárásaim" Jusson eszébe mindenkinek hogy nem az ő két szép szemének alkot az egész világ C:

Módosította Sarah: 2012.02.09, 19:03

Akasha

Akasha

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 280 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.08, 14:17

Ezer köszönet!! Jó ez a tineye, eddig még nem hallottam róla! Bár így is tudtam olyat feldobni neki amit nem ismert fel. :)

Köszi mégegyszer!! Ez a kép a legjobb alkimistás amit eddig láttam.

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.06, 12:14

Az ilyen képeknél érdemes rákeresni a TinyEye-al: http://www.tineye.com
Ripsz-ropsz megtalálod vele az eredetit :)

http://www.allposters.com/-sp/The-Alchemist-1853-Posters_i1349897_.htm

The Alchemist, 1853 by William Fettes Douglas

http://en.wikipedia.org/wiki/William_Fettes_Douglas

Nem tudja véletlenül valaki, hoyg milyen kép, illetve kinek a festménye szerepel, Szepes Mária : Vörös oroszlán borítóján?

Akasha

Akasha

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 280 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 20:55

Nem tudja véletlenül valaki, hoyg milyen kép, illetve kinek a festménye szerepel, Szepes Mária : Vörös oroszlán borítóján? A legújabb kiadás. http://webaruhaz.edesviz.hu/a-voros-oroszlan-1975.html

A könyvben nincs, hiába keresgélem, csak brító készítője van ami egy cég, de kép cím, festő sehol. Pedig nagyon jó ez a kép!!

lexi01

lexi01

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.01.13, 10:01

Sziasztok!

Nem a témába vág, de szeretnék egy "kiállítást" a figyelmetekbe ajánlani:

ART KICKOFF 2012.01.20-01.24-ig a Design Terminálban
Az ART KICKOFF a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola művészeti képzéseinek első, közös bemutatkozása. A négy napon át tartó program valójában nem kiállítás, hanem egy izgalmas eseménysorozat, amely lehetőséget kínál a látogatóknak, hogy találkozzanak az egyes szakok oktatóival, és megismerkedjenek az oktatásra jellemző feladatokkal, hallgatói munkákkal.

Részletes program itt: http://www.bkf.hu/artkickoff

Az esemény facebook oldala: http://www.facebook.com/artkickoff

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.17, 10:16

Nekem az első vámpíros filmélményem az Interjú a vámpírral volt (igen-igen, fiatal vagyok), vámpíros könyvet csak egyet olvastam, a Vörös halál karneválját, de annyira nem ragadott meg, hogy a sorozat többi részét elolvassam és azóta sem olvastam ilyen könyvet.
Viszont nemrég láttam a Nosferatut, ami ha jól tudom, az első vámpíros film és szintén Bram Stoker Drakuláját dolgozza fel. A régi filmek ritkán ijesztőek, de ettől aztán néha kirázott a hideg. Szerintem Orlok gróf a filmtörténet legijesztőbb vámpírja.
Én is nagyjából úgy látom a vámpírokat, mint pookah, szóval a Twilight nekem azért olyan butaság, mert egy vámpírnak nem kellene szerelmesnek lennie, meg őrlődnie egy csaj miatt, egy vámpírnak meg kellene ennie azt a csajt.
Ja és igazán eléghetnének a napon!

Azt hiszem, régimódi vagyok :)

Amúgy szerintem nem gáz, ha vámpírokról beszélünk itt, legalább van valami forgalom.

Módosította original_trixi: 2011.12.17, 10:17

pookah

pookah

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 198 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.16, 22:41

nekem azt hiszem pont az félelmetes a vámpírban azon túl h vért iszik - kiindulva abból h a vér egy szent folyadék - h kúl/szép és kegyetlen egyszerre - vagyis, túl van a kegyetlenségen. ha valaki kegyetlen, az hogy is mondjam, partnernek tekint, érdemesnek arra h kegyetlen legyen. egy vámpír egyszerűen vágnivaló állatnak tekinti az embert. khm, az én olvasatomban. emiatt pl nem tudtam megszeretni az interjús édesbájos Claudiát sem, akiben ugye a gyermeki kegyetlenség (huh, micsoda közhely) keveredik a vámpírsággal... szóval pl egy zombin baromira leveszed elsőre h valami nagyon nincs rendben :) pl elhagyta a fél lábát és rohad, szóval hogy is mondjam, ezek azért eléggé egyértelmű jelek h nem hogy ágyba ne akarj vele bújni, de még meg is küldd valami erősen égő anyaggal. egy vámpírnál meg, talán a vakszerencse az, ami megmenthet.
volt egy egyébként elég gyengécske film, egy nőci főszereplővel, nemtom kivolt, a filmben Marie volt a neve és for sure miután véletlenül vámpír lett, a rosszfiúkat szivornyászta, mindegy, nem ez a lényeg, de volt egy pont ahol azt mondta, ő megy és megnézi a naplementét. vagy Louis az interjúból (szerintem egyébként minden twilightos szépfiú ősképe), szóval h maradt benne annyi emberi h meghasonlik magával és küzd azzal, amivé lett, de feladni nem tudja, mert a saját pusztulásától való félelem nagyobb benne - amint megint emberi vonás... szóval én ezt az ambivalens önmarcangoló vonást "szeretem" a vámpírokban, amennyiben a köpködő-körüljárkálást-felborzolt-szőrrel lehet szeretetnek nevezni :)

abbahagyom, asszem így is túl csapongó voltam :)

goldentigers

goldentigers

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.16, 21:40

Nekem is a District 9 jutott eszembe először :D
Sai nem ingyenes, de beszerezhető, angol fordítással is, csak updatelni nem lehet

Darklight

Darklight

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.16, 20:15

FZsu, Akasha: érdekes, hogy mindenkinek mennyire más a vámpírról való elképzelése. Nekem az első élményem Bram Stoker Drakulája volt, szóval a klasszikusokkal kezdtem... :) Lehet, hogy már rosszul emlékszem rá, de ami lecsapódott és megmaradt belőle, az az a kép volt számomra, hogy a vámpír gyakorlatilag maga a Halál, ami kiszívja az élőkből az életet, vagy mint egy alattomos betegség, ami szép lassan elsorvasztja az embert.
Szóval számomra a vámpír alapvetően tényleg félelmetes figura volt. A könyvben azt hiszem csak "kivülről" látjuk, az egyéb szereplők leírásából. Ez meghagyja őt "szörnynek", akitől elborzadunk és nem pedig azonosulunk vele.

A "cool vámpírság" szerintem Lugosival kezdődött. Még ő is elég félelmetes volt, de a színészi alakításával már kiemelte a vámpírfigurát a "normál szörnylétből", és valami borzongató sármot adott hozzá. És aztán ez kép fejlődött tovább évtizedeken át, mígnem elértünk az Interjú a vámpírhoz, az Underworld-höz, meg a Twilight-hoz. Ezekből már szinte teljesen kilúgozódott az eredeti rémísztő vámpírkép és maradt a sármos szépfiú/lány...

"Az, hogy van valami hígulás minden területen, az nem tudom, csak annak jele-e, hogy öregszem, meg a régi dolgokra azért gondolok jobbként, mert akkor voltam fiatal és kellemes emlékek kötődnek hozzá. De ott van pl. a sci-fi. Nagy sci-fi rajongó vagyok, és ma már nem csinálnak jó filmeket ebben a műfajban."

Ezzel azért vitatkoznék. Csak néhány ami most hirtelen eszembe jut: District 9, I am legend, The road, Pandorum, Moon... Persze lehet ezzel vitatkozni,de szerintem ezek többsége értékes, a műfajt előrevivő alkotások voltak. (A Pandorumért külön mérges vagyok amiért elhasaltatták a mozikban, szerintem az évtized sci-fi filmje...)

Akasha

Akasha

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 280 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.16, 20:15

Goldentigers- Ja bocs! Tényleg , manga!! :gyagya: :normaalis: Bocs kicsit ki vagyok égve, vagy be... :D
Ez a Sai egy új ingyenes progi? Hát ami képeket láttam, sajna a saját oldalán bemutató anyagot nem találtam,...szóval nekem akkor már inkább a GIMP. De minek ha megvan a PS? :D

Ja szerelmetes zombik!! tetszett!!! De ha már a metaforáknál maradunk, Alain Delon olyan filmek készülnek. Mindegyik csak az összeborulásig tart, de sosem onnantól kezdődik hogy összeköltöznek, és 3 év eltelt legalább... vagyis van olyan csak az már nem romantikus film, hanem horror kategória. :)

goldentigers

goldentigers

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.16, 18:32

szerelmetes zombik :D
szegény Sai-ról sztem azt hiszik hogy egy új MSPaint :D
vannak benne rétegek, réteg beállítások, rakhatod őket mappába, van benne vektor is, ecsetek, textúra, stb, amit a Ps-hez képest tud: nem akasztja ki a memóriát, villámgyors, fényévekkel tisztább/szebb vonalat rajzol, amit nem tud: az a tömény effekt és egyéb szerkesztő opció ami miatt a Ps kiakasztja a memóriát
elsősorban mangarajzolóknak készült, illetve a többség akik használják, egy darab sima körecsettel képesek bármit megrajzolni és rászánni az időt (level: asian...)
vagy van ugyanezzel a motorral Ps szintű progi is Illust Studio néven
vagy inkább Painter :D

Akasha: sztem nem a lemangázással van a fő probléma
az hogy mi micsoda, egyértelmű, csak gyakran olyanok tesznek megjegyzéseket akik nem látnak bele ( van különbség japán, koreai, nyugati manga és semi-real között, stb)
vagy mellé hozzáfűzik hogy jah ez az a manga amit egyébként utálnak
ez pont ugyanaz mint a morgó rajztanár hogy fantasy meg sárkányok, csak az jegyzi meg aki még véletlenül se tudja miről van szó
jellemzően magyarok fenn szoktak akadni műfajokon, meg azt hinni hogy még mindig ott tart a világ ahol 30 éve, a fantasy még hagyján, a kedvencem a digitális festészet meg az arról alkotott elképzelések :D
megnéztem a linket, sztem ez a kép még egy nagyon kultúrált formája a tinilányok vágyálmainak, ennél csak rosszabbakat lehet találni :'D

Akasha

Akasha

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 280 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.16, 17:12

Fzsu. A levezetésed tök érthető volt és nagyjűból egyetértek vele. Kivéve hogy nekem a vámpírok nagyjából azt jelentették amit az "interjú a vámpírral"-ban, de nem is a film sokkal inkább akönyvben. Szóval én is idealizáltam. Számomra a vámpír sosem szörny volt csak egy olyan emberi lény aki rájött az örök élet elixírjére és rohadtul kis csoport számára megosztott csak. Reméljük ez nem az úgynevezett gyíklényes politikai és kultúrális elit... :D
Részben az egyiptommániám miatt is választottam az Akasha-t mindamellett jóval több a jelentése. Akár számomra a bibliai történeteknek és akár egy-egy jól rejtkódolt történetnek. Túl sok volt a Da vinci kód? :D :P
Sóval számomra a vámpír egy örökéletű tökéletes erős testben élő ezer éves bölcs (akár egy sárkány).
Nem szörny, és nem is langyi pojáca. Épp a devianton kóboroltam egyábként mikor belefutottam ebbe:
http://audreydutroux.deviantart.com/art/If-I-was-your-Vampire-200082843?q=gallery%3AAudreyDutroux%20randomize%3A1&qo=2
Na ez az amiről beszéltem. Régebben kedvenc sorozatom volt pl. a QAF is, na de ez már sok! Kissé kezd túlcsordulni. És az is hogy ezáltal ha egy hím igényes és ad magára, (nem bikanyakú) rögtön langyinak nézik. Persze az is igaz hogy általában csak az irigykedő hímtársak.
Sztereotípia. Igen.
AKárcsak az hogy anime. Van aki megsértődik hogyha leanimézod a stílusát, pedig nem azzal van baj hanem hogy sok más gagyi már aláásta, de attól az övé még lehet jó..

Bár érdekes, mert maga a Fantasy is egy ilyen lenézett stílus volt mindig is. És sajnos Vallejo sem hozott neki sok értéket a sok meztelen agytalan izomgéppel, de hál istennek azlrt azóta nagyon sok igen jó kortárs beindult és talán a diginek köszönhetően igenis sok van ami igencsak leveri a lécet bármilyen művészeti porondon. Emlékszem anno a rajztanáraim hogy mosolyogtak az olyanokon hogy harcosok és sárkányok, miközben az almafára kúszó kígyó és s szemérmes részekre tapadt fügefalevél tök komoly volt. :D Szerintem gyerekként mindienki azon gondolkodott vajon hogy marad ott?? :D Ma már megnevethetjük hogy az anno komoly témából mégis vicces képet csináltak, és ők nem találták annak!

Visszatérve, a szörny kategória nálam mindig is a zombi volt, az agyatlan, emlék és érzelmek nélküli mozgó eleven test, akinek az alap érzékszervei mégis működnek és rád tud meredni...brrr...járó hullák. :(
És ha jól megnézzük manapság már tényleg ilyen zombikkal van tele a világ, miközben minket is harapdál a reklámokkal teli tv és sajtó világa, elhitetve mi az élet, pedig nem! Ebben is van igen jó metafora milyen lesz az ember mikor azt se tudja minek él.

Belemagyarázhatunk és logikusan társíthatunk is minden egyes mitikus és misztikus lényhez egy bizonyos emberi lelki testi vagy tudati állapotot. Viszont ha most akkor bevesszük a témába a sci-fi műfaját is, de már akár elég a jelenlegi technológiai fejlettség, sok régi történet váltható elág érthetővé és logikussá. PL. a Titán, vagy a gólem...eszembe jutnak a hatalmas monstrumok amik a felszíni bányászatban, vagy űrtechnikában, vagy akár egy sima gyártósoron nekünk tök természetes. Gyanús mikor isten mindig valami hatalmas mennydörgés és villámlás , és néha sugárzásszerű hatásokkal jelenik meg az emberek között a Bibliában. Bár tudom lerágott csont ez már sokmindenkinek eszébe jutott.
Már nem is tudom hova is akartam ezzel kilyukadni..úgyhogy abba is hagyom. LOL

FZsu

FZsu

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 42 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.16, 16:02

Mmm annyit még: gondolkodom egy szentimentális, bájolgós történeten ami szerelmes zombikról szól, biztos népszerű lenne :D :D :sor:

FZsu

FZsu

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 42 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.16, 15:48

Megtettem :D
Na jó ezt a sci-fi dolgot majd priviben beszéljük meg, mert ez már tényleg nem ide való. Nem kellene ébredés után rögvest, átgondolatlanul kommentelni:D
Amúgy meg tényleg ízlésen vitatkozni fölösleges, meg mindenki azt rajzol ami jólesik neki...

Akartam kérdezni tőled, hogy SAI-ban is vannak layerek, ugye?

goldentigers

goldentigers

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.16, 13:25

nah ennél azért aludj többet ;)
lényegében ugyanerre gondoltam, eredetileg a vámpírok csúf horror lények voltak, még Dracula idején, de nem sokat kellett várni hogy megszépüljenek
szóval ha valami eleve mainstreamként működik, nagyobbrészt, csak idő kérdése hogy mikor bukkan fel a tiniverzió
(Twilightból az első filmet láttam, mikor már mindenki azzal környékezett h olvassam el ezt a "fantasztikus" könyvet, hogy képben legyen, annyi gondolatom volt utána hogy szépek voltak a tájak, és sztem ennyit is érdemes tudni róla, már az első elhangzó mondat annyira béna hogy megadta az alaphangot )
nah ezzel csak oda akartam kilyukadni hogy nem kell azzal foglalkozni hogy ki mihez hasonlítgat, nyilván nem az a célközönséged, ha ezt figyelembe vennénk, akkor nem rajzolhatnánk semmit kb ( én már csak tudom XD )

off az offban, vagymi, szerintem vannak most is jó, meg nagyon jó scifi filmek, nyilván nem hollywoodra gondolok, a divat elméletek meg szükségszerű velejárói a modern fizikai eredményeinek, régen is divat volt csak másféle, én meg kifejezetten igénylem hogy a scifi is legyen naprakész, bár ez erősen hangzik, elég sok technikai vívmány van ami scifi regényekben látott először napvilágot jóval azelőtt hogy bárki látta volna értelmét
btw a scifi animek nagy többsége vagy regényből vagy játékból ( vagy mangából ) készül, ezért is olyan alapos a sztori, néha vannak live actionok is, de arra meg nincs akkora igény szerintem, az ilyesmit mindig súlyosan el lehet tolni, meg hát komoly költsége is van, nem éri meg :D

FZsu

FZsu

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 42 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.16, 07:43

Én nem láttam egy db Twilightot, sem Pokemont, de nem nagyon lehet nem tudni róluk. Nem is érdekes.

Goldentiger: Gondolom, mint minden mitológiai/néprajzi ihletésű témának, a vámpírnak is pszichológiai oka volt, amolyan szofthorror figura. Tehát a kérdést lehet, hogy már ott kellene feltenni, hogy mi szükség van a horrorra egyáltalán. Nyilvánvalóan épp úgy tömegigényt elégít ki, mint a nyálfolyós romantika, hiszen a vágy és a félelem a legalapvetőbb emócióink, hogy ilyen ordas közhelyeket mondjak. Talán egyszerűen most a vámpírokból kivontak minden horrort, és maradt némi melankólikus, borongós nagy szemekkel semmibe nézés tinibugyinedvesítő arcokkal.

Én anno eléggé gót voltam, szerettem a vámpírokat is többek között, de pl. már tizenévesen is levágtam azért, hogy ez hatalmas giccs már úgy önmagában is. Ezek a régi romantikus-dark cuccok, Ollókezű Eduárd (jesszasz), A Holló, Interjú a vámpírral és hasonlók (mondjuk ez utóbbi jelentős adag humorérzéket is tartalmazott emlékeim szerint). Feltételezem, hogy aki ezekkel és súlyosabbakkal (Clive Barker epic, Lovecraft, Kingtől jópár, bár ők írók, de azért megemlítem), és egyáltalán aki kedvelte az effajta horror sztorikat kicsiként, annak megvolt a maga pszichológiai oka. Pl. valamiért maga is megbélyegzettnek érezte magát és szimpatizált az olyan karakterekkel, akiknél ez hangsúlyozottan megjelenik egy műben. Vagy horrorisztikus volt a helyzet, amiben élt és így alapból közelebb érezte magát az ilyesmihez. Vagy például, ahogy Akasha mondta, egyszerűen az ősihez, a misztikushoz, a titokzatoshoz vonzódott, és a legtöbb rejtélyes, mély gyökerű témában van valami borzongató is.

Csak a magam nevében tudok nyilatkozni, de én pl. annak idején alapvetően őszinte és plasztikus, kifejező dolognak tartottam a vámpír-témát, végülis az emberek is egymás vérét szívják, képletesen; ám mindenki azon van, hogy ne lepleződjenek le az igazi törekvései, álarcosbál, intrikák, hatalmi harcok (már egy óvodás csoportban is bazz, pláne későbbi életkorban), szóval karikatúraszerűen eltorzítva ez a vámpíros világ nagyon hasonlónak tűnt a miénkhez, csak sokkal stílusosabb szereplőkkel és díszletekkel. :P

Az, hogy van valami hígulás minden területen, az nem tudom, csak annak jele-e, hogy öregszem, meg a régi dolgokra azért gondolok jobbként, mert akkor voltam fiatal és kellemes emlékek kötődnek hozzá. De ott van pl. a sci-fi. Nagy sci-fi rajongó vagyok, és ma már nem csinálnak jó filmeket ebben a műfajban. Regény az talán van pár, de nincs új Lem, Asimov, Heinlein, sőt Dick vagy Gibson sem (bár még a cyberpunk egész jól túlélt). Filmeket is sorolhatnék, ami igazán értékes a műfajban, mind régebbi. Van viszont helyette most egy ilyen divat, hogy kvantumelmélet, párhuzamos világok, álom az álomban, ugrándozás a különböző valóságok között és minél követhetetlenebbül csavarodik a sztori, annál frankóbb. Na meg a másik hatalmas divat, a posztapokaliptikus sztorik. Ezek úgy felváltották a sci-fit, vagy ebbe ment át a műfaj. Ehhez is van aki jól nyúl hozzá persze, de a legtöbb nem annyira. (Megjegyzem egyébként pont a japánok még elég jól tolják ezt, láttam egy-két olyan komoly animét a témában, hogy az arcom leszakadt, gondolkodtam is miért nem lehet néhány ilyen történetet frappánsan átvenni és valós színészekkel eljátszatni:D)

No de nagyon elkalandoztam. Visszatérve a vámpírokra, kifotosoppolták belőlük a kraftot, a mélységet meg a filozófiát, hogy úgy mondjam. Megváltozott az asszociáció velük kapcsolatban az emberek többségében, nem horrorra meg kárhozatra, lélektelen de kreatív ragadozókra, az ember torz tükrére asszociál róluk a többség (bár ez utóbbi nyilván igaz bizonyos szempontból hehe), hanem túlkoros kamaszok vég nélküli sóhajtozó egymásrabambulására a naplementében. És ezért kb cikivé vált vámpírt rajzolni pl, hogyha az ember nem ezt az irányt kívánja képviselni :D:D:D

Nah ilyenek is csak kora reggel 3-4 óra alvás után jutnak eszembe, pláne leírni, de köszönöm a türelmet:D

goldentigers

goldentigers

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.15, 17:43

Szerintem a Twilightot hasonlítani a Pokémonhoz rendkívűl degradáló a Pokémonra nézve :D
kifejezetten nem vagyok vámpírpárti, szóval csak kíváncsiságból kérdezem, a korábbi (nyálmentes) vámpírkultusz mennyivel volt jobb/ érdekesebb mint a mostani ( a nyilvánvalótól eltekintve)
úgy értem, régebben a gótok és a hasonszőrű sötétség szolgái voltak vámpírimádók, ami nekem pont annyira érdektelen mint az új divat
(megjegyzendő láttam már jó vámpíros cuccot is, csak nem vagyok célközönség)
az biztos hogy végül minden így végzi amit megpróbálnak eladni tömegesen

Akasha

Akasha

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 280 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.15, 16:24

Ma üdv mindenki, volt egy kis köröm a jelszóval. :)
Szóval igen nem az ha jól adjuk eló, inkább arrra gondoltam hogy ha most csinálnék egy vámpíros képet, akkor a legtöbben sajna azzal jönnének, hogy jajj de ez nem olyan édes mint a ...(nemtom a nevüket azoknak a gumifejű angoloknak :D ) És jön a hsonlítgatás. A másik meg , jaaa vámpíros? az olyan mint a twilightos bucimuckó? Az ojjjjan romantikusssss!!

Na így értettem, nem a művekkel lesz baj hanem az hogy rossz hírverése van. Akárcsak istennek...
SZóval nem a témával van gond hanem hogy úgyis valamihez hasonlítja az átlagnépség, és mostanában a vámpírok olyanok lettek mint a Pokemon. Kiírtottak belőle minden ősit, misztikusat. Már csak egy plakát amire farokrettegő kamaszlányok verik... :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]