Ugrás tartalomhoz

kibe vágtak fejszét/lötték le/gyújtották fel? ki az aki csak

• Válasz írásához lépj be
141 hozzászólás érkezett eddig

ricu

ricu

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1219 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.02, 13:37

Helló !

Hát igen, volt szerencsém látni két éve Egerben egyy vitézt aki bélés nélkül használta a pajzsát... Utána mint látványyosság hűtötte a bedagadt karját a szökőkútnál!

Saját élmények:zsenge ifjúkorban dizsibe mentem, amit a suli rendezett.Az aulábam tornatermi pad volt elhelyyezve, amit könnyyedén átléptem. Igenám, így viszont pont egy lépcső élire érkeztem, nem valami szerencsésen.. Eredmény: bokaficam , aminek a mai napig nyoma van,a jobb bokám vastagabb lett és sűrűn jár rá a rúd.
Meló:el kellett vágni egyy csőmaradékot lánggal, két vége szabadon lógott (elvileg üres volt),eredmény:bal kézfejre kénsav,egy hónap táppénz,nyyoma ma is látható .
Vívás:jobb kezembem tőrkard,balban hárítótőr és hadakozunk...
Küzdelem közben viszketni kezdett a homlokom, ballal oda is kaptam.A keresztvas csinált egy kis lukat a fejemre!

Hát ennyit a teljesség igényye nélkül ....

Fiaim:kaptak két acélkardot,mivel a műanyag nem bírta a strapát. Nosza elkezdtek vagdalkozni csak úgy vaktában....
Pistukám fordulás közben lesújtott, az öccse fejére.
Na dőlt is a vér rendesen!!! Zazu óbégatott egyy sort,de miután kapott rágót, már csak azzal foglalkozott csendben.

Uruk-Hai

Uruk-Hai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.10, 11:15

A pajzsozs sztori egyébként a diósgyőri várnál esett meg, és senki nem úszta meg valami sérülés nélkül (illetve egyvalaki igen de neki a kardja törött el). Eugen von Bathory úgy nézett ki Mel Gibbson a Rettenthetetlen-ben csak smink helyett ő a saját vérét használta :) . De azt mesélje csak el ő maga.

Uruk-Hai

Uruk-Hai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.10, 11:08

Aquinkumnál, még nyáron történt. Tőrpárbaj egy Mare Temporis-os társammal (jobb híján barokk kori hárítótőrökkel). Nálam tőr és egy bekecs (köpeny gyanánt) velem szembe két tőr. Egyszercsak kapok egyet az ujjamra. Nem törődtem a dologgal, hiszen gondoltam kaptam már kardal is az ujjamra, csak fáj egy kis darabig aztán elmúlik ezek meg csak tőrök. Igen ám, de nem múl el. Leveszem a kesztyűmet és egy szép S-betűt látok. Mozgatni persze nem tudtam. Gondoltam kiugrott a helyéről és csak vissza kell rakni. Vissza is raktam aminek igazából baromira kellett volna fájnia, de fura mód semmit nem éreztem. Egy-két percig az ujjam olyan volt mintha mi sem történt volna. Aztán elkezdett dagadni és mozgatni sem bírtam. Ekkor elmentem röntgenre, és kiderült, hogy el van törve, és elmondásom alapján az orvos mondta, hogy valószínüleg azért is tudtam helyretenni, mert töréskor felszabadul egy csomó adrenalin, ami ugye elnyomja a fájdalmat. Tanulság: nem a kardok a veszélyesek, hanem a tőrök. :)
Hogy valami jó is legyen a dologban, társamat annyira bántotta a dolog, hogy egy darabig nem kellet fizetnem a :) -ért

svear

svear

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 555 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.03, 09:54

Akkor szevasz!

(Bocs az OFFért!)

Uruk-Hai

Uruk-Hai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.02, 17:42

Mare Temporis-ban. Egyszer találkoztunk is az Aquinkumnál. Bertával jöttetek ki lovagolni.

svear

svear

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 555 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.02, 15:28

Melyik csapatban nyomulsz?

Uruk-Hai

Uruk-Hai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.02, 12:06

Pajzsot már én is kaptam a fejembe. Szaracén harcost alakítottam egy keresztessel vívott csatában. Nem volt kedvem a lánc csuklyához, inkább egy arabos kendőt vettem fel. Hát tényleg nem kellemes, valahogy talpon maradtam, de szédelegtem egy darabig :nono:. Még szerencse, hogy amúgy is nekem kellet vesztenem :para: . A baj inkább az volt, hogy utána barokk spádépárbajban kellet szerepelnem, egy finom úri ficsúr szerepében, ahol a felrepedt még véres szemöldök, egy kicsit feltünő volt. Amikor másodszorra adtuk elő már lánc csuklyát vettem fel.

Uruk-Hai

Uruk-Hai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.29, 18:46

A spanyol nagykövetségen úgy hallottam lehet vívni és szívesen várják a hozzád hasonlókat. Ráérős időmben utánanézek már, mert kedves társaim nem nagyon hajlandóak rá. Ha közben megtudsz róla valamit, szólj.

Mi az, hogy nem hajlandóak? Nekem nem is szóltál. :vitatkozik: Mikor megyünk?

svear

svear

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 555 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.14, 09:46

2002-es Egri Várjátékok

Egy viking sagát nyomtunk el a csapattal, a szerep szerint a főhősnek egy berserkerrel (velem) kell kiállni, akit ráadásul egy vajákos megbűvölt, hogy ne fogja a fegyver. Kiállunk egymás ellen, hörgök, ordibálok, ahogy egy berserkerhez illik. Igen ám, csakhogy a sisakomban szar a bélés, csúszkál össze-vissza. Egy idő után rohadtul idegesít, hatalmas ordítás közepette lerántom a fejemről és az ellenfélhez vágom.

"Csak észrevette, hogy nincs rajtam sisak, nem fog fejre támadni" -- fordul meg a kis emberek utolsó mondásai közé is beillő gondolat a fejemben.

F.....t nem! A srác nekem rohan, a pajzsával akkorát vág a fejemre, hogy.
Elsötétül a világ, szédelgek, valami meleg csorog a szemembe....

Mire a műsorvezető, aki nem látta tisztán az esetet én nem tudta, hogy ez nem így volt előre kiszámítva:

"És, mint látható, a megbűvölt sebezhetetlen berserkert nem fogja semmilyen fegyver!"

A sebezhetetlen berserker, akinek fejéből patakzik a vér pedig tántorogva, szédelegve próbál talpon maradni.... ;) :) :)

Módosította svear: 2003.11.14, 09:47

_Lechowsky (NPC/NJK)

_Lechowsky (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.14, 00:55

Hal!

Haverom egyszer eldobott egy bumerángot.
Visszajött.
Betört a feje. Mintha taraja lett volna.
Túlélte.
Durva volt.

grey

grey

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.27, 13:24

hi.
Most hogy mesélitek az íjászkodást..
Hatévesen fejbedobott 14 éves unokabátyám láncos buzogánnyal, olyan 10 méter távolságból..
Arra eszméltem, hogy a fehérkabátos néni valami csípőssel kenegeti a fejem..

_syrakusai (NPC/NJK)

_syrakusai (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.23, 04:54

Tényleg lehetsz erösebb önmagadnál.

Nekem most júliusban jött ez be, Erdélyben egy tábori eröversenyen nekiáltam
szkanderozni egy 210cm-es szegedi sráccal.

Látszott, hogy klasszisokkal erösebb nálam, gondoltam lenyom gyorsan,
de legalább megpróbáltam. Erre...nem nyom le, már fél perce erölködünk,
az adrenalin csak úgy fagyasztja végig a gerincem. Hü de erös vagyok gondolom,
ez nagyon cyber....mire óriási reccsenés, nyitom a szemem, karom az asztalon
lóg. Négy darabba tört a felkarcsontom, nem sokkal könyök felett.
Vicces volt egy sínnel a kezemen 14 órát vonatozni haza, majd 4,5 óra alatt
beleraktak 8 csavart és egy lemezt. Úgy-ahogy tartja. Kiváncsi vagyok a
fémdetektoros kapuk csipogni fognak-e rám. Meg lett egy 25cm-es mütéti
heg emlékbe.
Vigyázzatok a szkanderral!

Másik. Ez sokkal régebbi. Ijászos baromkodás, bátyám kb 12, én 9 éves voltam.
Csináltunk nyilakat, elkalapált és élesre/hegyesre reszelt popszegecs (így írják?)
heggyel.
Íjat még nem csináltunk, ezért míg én egricsillagosat játszottam
(fa hasábokra vágása, balta a kézben, közben duma, hogy éppen milyen
török jön fel a falon, majd reccs ), aközben a bátyám a farakás másik oldalán bicajozott
el és dobálta a nyilakat a farakásba. Egyik nyílvesszö átrepült és lefelé ívben bele
az állkapcsomba a fülem alatt. Letaglózó volt, térdre estem töle, pedig egy kb 10dkg-s
vesszö volt, én meg akkor kb 40kg. Mire átért a bátyám a rakás mögül, már
csupa vér voltam, de kihúztam a nyilat.
Apám menö volt, egy lendülettel adott pofont mindkettönknek.

Eugen_von_Bathory

Eugen_von_Bathory

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 274 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.21, 09:01

Khm... bocsi.
Pesten vannak az Oktogonnál. Ha jól tudom.

Szodas_Lova

Szodas_Lova

ötödik kerék

• Archívum
  • 392 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.20, 14:04

Ne zöldíts. A spanyol nagykövetség-Pécsen? Ha itt van, repülök!!!

Eugen_von_Bathory

Eugen_von_Bathory

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 274 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.17, 12:33

Szódás Lova
Sajnos, mostanában már senkivel, de keresem az alkalmat. Ebben a városban nem ismerek senkit.

A spanyol nagykövetségen úgy hallottam lehet vívni és szívesen várják a hozzád hasonlókat. Ráérős időmben utánanézek már, mert kedves társaim nem nagyon hajlandóak rá. Ha közben megtudsz róla valamit, szólj.

Szodas_Lova

Szodas_Lova

ötödik kerék

• Archívum
  • 392 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.11, 12:08

:nono:

svear

svear

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 555 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.10, 14:32

Ez nagy kár. Így én sem tudom megírni, hogy köszönöm, meg azt sem, hogy nem tudom, hogy mikor lesz a következő bemutatónk (így nyár vége után általában pangás van), bár holnap lesz egy, de az zártkörű lesz. Ez valóban szomorú.

Szodas_Lova

Szodas_Lova

ötödik kerék

• Archívum
  • 392 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.10, 13:55

Pedig írtam. Azt, hogy szép a honlap, meg, hogy nagyon komolyan nyomjátok. Meg azt is, hogy hol lehet titeket legközelebb látni. Nagy kár, hogy nem kaptad meg. Így most mindezeket nem tudhatod meg, és a kérdésemre sem tudsz válaszolni, mivel nem is olvastad. :lol:

:lol:

svear

svear

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 555 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.10, 13:33

Én nem kaptam semmit. :lol:

Szodas_Lova

Szodas_Lova

ötödik kerék

• Archívum
  • 392 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.10, 13:20

Abban is. Próbálkoztam a középkorival is. Hosszúbot, 1k kard. Nem volt elég, hogy úgy ismerjem, ahogy szeretném. Itt meg nem tudom folytatni. Így aztán /pill dolgozásban :lol: (Remélem, egyenlőre, és nem végleg.) Eljutott a u2u?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]