Ugrás tartalomhoz

kibe vágtak fejszét/lötték le/gyújtották fel? ki az aki csak

• Válasz írásához lépj be
141 hozzászólás érkezett eddig

Allenza

Allenza

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 215 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.18, 17:44

Hehh... nekem is van hintás sztorim.

8-10 éves lurkó lehettem, mikor kitaláltuk a haverokkal a grundon, nézzük meg ki tud a legmesszebb kiugrani a hintából. :titok:

Vérbeli lakótelepi játszótérhez méltón a hintától pár méterre állt egy korlát. A helyszínen tartózkodott a homokozóban a szomszéd helyes kislánya, aki kíváncsi tekintettel figyelte vakmerő akciónkat. A kis hercegnő jelenléte sosem látott mutatványokra ösztönzött, lendületes lábmunkával hajtottam a hintát, hogy én repüljek a legmesszebb. Magával ragadott a versenyszellem, tökéletes koncentrációban tekintettem magam elé. A hinta röppályájának legmagasabb pontján elrugaszkodtam...

Eredmény: egy törött borda, két kipottyant tejfog, még kevesebb festék a korláton, heves sikongatás, és rögtönzött lakógyűlés... :D

(ráadásul a szomszédék pár hónappal később vidékre költöztek hercegnőstül)

A másik eset apámmal történt meg, aki a jelek szerint nagy kegyben áll az égieknél. Gimnazista korában a bandájával rendszerint a Hajógyári-szigeten lopták a napot. Gitároztak, ittak, fára másztak, stb. Igen ám, de ide jártak apámék nagy ellenségei is: az Illés rajongók. (fater nagy Geminis volt)
Szóváltásba keveredtek, majd valahogy oda jutott a vita tárgya, hogy ki mer beleugrani a vashídról a vízbe. (október volt) Hát fater bevállalta. Lila szájjal, vacogva kászálódott ki a kb. 10 fokos vízből, de a nagy Illés-fanok nem merték utánacsinálni.

A meglepi következő nyáron történt, mikor apa épp az aktuális barátnőjével őgyelgett a szigeten. Rutinosan megálltak a hídon, megnézni a naplementét, stb. Hónapok óta aszályos volt az idő, a vízszint nagyon alacsonyan állt. Így vette észre apám a híd alatt a vízből kiálló rozsdás betonvasakat...

lewho

lewho

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.18, 13:43

Sziasztok!

Mindig is érdekelt, hogy a kis ( 1-2 fps.hps) sérülések mit is takarnak. Van pár elképzelésem.:
Pl. lehettem vagy 12 éves, kishúgom májkrémes kenyeret kent, én balga meg ki akartam venni a kezéből a kést. eredmény : majdnem hüvelykujj nélkül gépelem e sorokat:)) a seb nem volt hosszú csak mély, és egészen sötétpiros, majdnem fekete :titok: :virag: vér folyt belőle, de RENDKÍVÜL zavaró volt, főleg, hogy azzal a kezemmel írtam.......
Másik kellemetlen, de első blikkre jelentéktelen kis karcolásom, amikor húsdarálás közben "picit" túlhajtottam, és a - szerencsére másik - kezem egy ujjának tetejét is bedaráltam a spagettihúsba... hmmmmm :D

Módosította lewho: 2003.06.18, 13:43

grey

grey

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.18, 13:19

Hi!
Most hogy így említed egy gyerekkori alkotásom jut eszembe.
Hét évesen bringával full sebességen oldalba kaptam egy száguldó skodát.
Be is horpasztottam rendesen azt a régi jó kétmiliméteres vaslemez karosszériát az ajtónál. Bringa kereke olyan 8-ast vett hogy többet ki se lehetett egyengetni. ( 3/4-es "Málcsik" tipusu orosz gyermekkerékpár kék... az még járgány volt a javából. )
Plezúrokkal és néhány pofonnal megúsztam. Ha hamarabb érek a kereszteződéshez egy tized másodperccel most laposan fekszem a temetőben.
A skoda húzta a rövidebbet :D

Mordred

Mordred

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 20:32

Hehe!
Most jöttem ki a kórházból,bringabaleset, még kicsit nehéz a gépelés, de majdcsak belejövök. 1ébként semmi extra, de majd beszámolok :)

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.31, 18:19

edboy !

A haverod sokkal roszabban végezte mint én. Én hétevesen váltam baaleset áldozatává. Az iskola előtti gyalogosátkélőben ütöttek el; ez úgy volt, hogy balra néztem: sehol egy jármű, jobbra néztem: sehol egy jármű, lelépek az úttestre és baloldalról telibekap egy lada 80 km/h sebességgel. Eredmény: bal lábszár: mindkét csont eltört, a csipő megrepedt, meg egy agyrázkódás. Utóhatás 4 éves rehabilitáció, mire a lábam telyesen felépült. A gerinc sérüléstől az iskolatáskám mentett meg. a legszarab az egészben az volt, hogy miután feleeszméltem az ájulás után, azon morfondíroztam, hogy én ma már egyszer felébredtem és felkeltem, most meg mi van ?! És csak annyit voltam hajlandó ordítani, hogy: "Anyukámat akarom !" Ezt is csak addig hajtogattam, amíg egy kórházi ápoló rám nem szólt. A legkellemtelenebb mégis az volt, hogy három hónapig feküdnöm kellett, még felülni sem volt szabad.

edboy

edboy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1014 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.31, 13:23

Az, hogy a haveromat elütötte az autó hatévesen, teljesen szokványos dolog, csak a körülmények nem. Az eredmény: egy combnyaktörés, és egy nyílt a boka fölött kevéssel: mindez ugyanazon a lábon. A Srác azt mondta, először nem is fájt... csak érdekes volt... még játszadozot i a lábából kiálló húsdarabkával... ehh.
Aznap jelentették be neki, hogy két nap múlva mennek Görögországba.

Ami a legdurváb: a srác csutka begipszelt lábbal, mankóval második lett az iskolai futóversenyen...
Ja, és rajzóra: "Gyerekek, mindenki rajzolja le, mivel utazott a nyáron." A srác természetesen egy mentőautót rajzolt.

Teron

Teron

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1526 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.30, 06:40

Hát én saját baromságomból beletoltam egy katanát a bal mutatóujjamba, de tényleg véletlen volt, bal oldalt alulról felfele szerettem volna vágni (tok melletti haránt alsó vágás) jobbkézzel, de a hüvelyből kihúzás után mikor leeresztettem a kardot azt korrektül a kezembe tolam (kezem előtt kellett volna), mondanom sem kell, szemeztem egyet a saját csontommal... Természetesen semmi komoly baj nem lett belőle, hisz most már csak egy 2 centis lila vonal az ujjamon, de azért nagyon meglepő volt :(.

grey

grey

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.30, 06:29

Volt egy Sárkányos Eger kupa, amikor a mezőny alatt zárt össze a frontfelfő, és akinek lomhább gépe volt nem tudott leszállni, olyan erős volt a felhőben a feláramlás...
Egy lány klubbtársam, is a felhőben ragadt, Egy órán át nem tudtuk hova lett, aztán telefonált Miskolcról hogy menjünk érte.. Az első alkalmas pillantban leszállt amint látott egy kis ritkásabb foltot maga alatt. Az Avasi lakótelepen két tízemeletes között szállt le a játszótéren., Ezzel nyert is a női távrepülésben. a legszebb: Az érvényes női magassági világrekord: 5300 m -volt akkoriban sárkánnyal( oxigénpalackkal, spec géppel) Az ő Magasságmérője- ami egy darab jéggé vált- 6000 m-t mutatva fagyott meg.. :(--de azt mondja még utánna is ment fölfelé elég sokat :nono:) a villámok meg alatta csapkodtak keresztbe...

_Kozonithy (NPC/NJK)

_Kozonithy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.28, 23:35

btw ez a bicajos dolog elég komoly lehetett. Egyszer ki kell próbálnom. Fogaskerekű, és lefelé? Már csak bicaj kell hozzá... Az elfogyott tavaly...

Ja, tényleg elég komoly volt. Főleg, amikor mentem hazafelé... már félig meddig a tudatomnál voltam. Elfogadtam a tényt, hogy nem emlékszem a történtek előtti napszakra... Marha furcsa érzés volt ám. De rendkívül élveztem az emberk tekintetét, ahogy látnak felszálni a HÉV-re, egy szétment bringával (kb. 5-10 fokos szögbe visszaverték a haverjaim a hátsó kerekemet, tehát gurítani tudtam magam mellett) egy teljesen darabjaira szakadt pólóban, alvadt vérrel a fejemen (igaz, kimostam, de néha újból vérezni kezdett)... Szerintem sajnáltak. :punny:

Egyébként marha mázlim volt, azon kívül, hogy nem haltam meg és a tarkómat sem vágtam be egyetlen szikla darabba sem... ugyanis állítólag tényleg úgy estem, hogy teljesen összehúztam magam, azaz behútam a térdem és mindkét kezemet a fejem elé raktam, úgy ahogy a bokszolók védik a fejüket... Ez azért érdekes, mert rajtam volt a szemüvegem is, de azon egy szál karcolás nem volt, sőt msot is ugyanazon a lencsén keresztül nézek még ki a fejemből, mint ami akkor ebben a szemüvegben volt...

De amitől legjobban féltem, hogy szívzavarokban szenvedő édespámnak, hogy fogom felvázolni a helyzetet, mert azt mégsem mondhattam, hogy megbotlottam fölfelé a lépcsőn és elestem. Végül megoldottam a dolgot és csak engem kellett kórházba vinni. De innen már tudjátok: kórismézték, hogy szédülök :sor: (ez komoly, fel van írva...) és súlyos agyrázkódással 4 napi sötétben való, inger mentes környezetben való fekvésra ítéltek... (gusztustalanul unalmas volt...)

Na, viszlát! Kozonithy

_veldrin (NPC/NJK)

_veldrin (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.28, 18:47

mindörökké kerékpár

jóember vidáman karikázik lefele egy jóó meredek lejtőn, amikor egy felver egy kavicsot vagy mit. Szerencsére nem akad be a küllők közé vagy mi, de a hang elég ijesztő, úgyhogy hősünk hátrafordul megnézni, mi volt az. csak éppen elfelejti elengedni a kormányt...

Raphael

Raphael

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.28, 18:17

Ugy hatevesen beleestem egy kapaba, a jobb szemoldokomon azota ott van hosszaban a sebhely :)

Kb ket eve maszkalgattunk egy haverommal a siroki varhegyen a sziklakon es sikerult bemeszni egy olyan helyre ahonnan nem lehetett visszafele menni. Alattunk kb 4 meter meredek szikla... illetve a sziklan eszrevettem egy hosszanti kb centi szeles parkanyt amibe belefogozkodva-belelogva ki lehetett maszni valami kezelhetobb helyre. Ha meg nem birom megtartani magam legfeljebb lecsuszom a sziklafalon vagy ket metert, nem gond a szikla eleg sima es puha morzsalekos is leven homokko. Elmeletet tett kovette, nem is birtam megtartani magam az ujjamon, le is csusztam gond nelkul a ket metert, a problema ott volt hogy a szikla aljan nem alltam meg hanem zugtam le tovabb a hegyoldalban. Utolagos becsles szerint kb huszonot metert csusztam lefele tokon-paszulyon, akacon, tormeleklejton, vizmosta meszkovon keresztul, amig aztan sikerult egy bokorban megfogodzkodni. Kesz csoda hogy par horzsolassal megusztam, igaz az atfordulasok kozben valahol odaveszett a szemuvegem :)

Kharon

Kharon

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 146 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.28, 17:54

Pontosan... ez a fórum a megnyugvás fóruma :sor:

Habár megint itt a nyár... Mekkora bulik lesznak megint... Előre félek... Ha nem jelentkeznék, valami überf@szán sikerült... :punny: :)

Na megyek vissza irl, mert láttam a MaTRiX reloaded-et, és még gyakorolni kell azt a motoros dolgot az autópályán... :)

btw ez a bicajos dolog elég komoly lehetett. Egyszer ki kell próbálnom. Fogaskerekű, és lefelé? Már csak bicaj kell hozzá... Az elfogyott tavaly...

_chico (NPC/NJK)

_chico (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.27, 11:26

Ulanbator: ha jól emlékszem 20 voltam.

Transferatu, szerintem nem is kell versenyezni azzal, kit milyen szerencsétlenség ér, akár önhibáján kívül, akár a saját kíváncsisága, ( hülyesége :ugri: ) miatt. Szvsz ennek a fórumnak a legnagyobb előnye, hogy mindenki megnyugodhat, mással is történnek dolgok, zajlik az élet.

Transferatu

Transferatu

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 93 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 10:21

Hű, ezekkel nem lehet versenyezni! Elmaradnak ezek mellett az én szerény 'földhöz-vágom-az-ollót-és-az-visszapattan-és-beleáll-a-homlokomba-kb-3-cm-re-a-szememtől' manővereim, meg az is, amikor két őzbak átgázolt a 4 éves Transferatun. Szerencsére azért nem unom szét az agyam ilyen téren, ismerek néhány személyt, akik élvezték már a villám jótékony "recharge"-ját. Az egyik ráadásul a medencében lubickolt közben...

grey

grey

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 09:06

utólsó repülésem története :ugri:

Eger északnyugati "sziklás" starthely. Ekkor már volt saját sárkány repülőm de az nem volt ott, ezért a klubb közös oktatógépével repültem. A repülő előzőnap (is) össze lett örve, és a javítása után nem repültek vele próbát. Egri statrthely sajátsága, hogy a start után öt-tíz másodperccel 60-80méteres mélységben tünik el a hegyoldal alattad. Van a sárkányokon hátul néhány biztonsági kábel ami szárny kilépő élét húzza kissé fölfelé hogy inkább az orr emelésre legyen hajlamos mint a "lobogó-zuhanásra" Nos ezek a kábelek kissé feszesre lettek állítva, így a gép az elég erős startszélben nagyon szerette volna feladni az orrát, ezt ellesnsúlyozandó jól be kell húzni a trapézt, egész térdig, ebben a helyzetben a gép egyáltalán nem kormányozható, ezért egy idő után mikor már jól kinn jártam a semmi fölött elkezdett velem lassan visszafelé fordulni a sziklák felé, és egyre gyorsulva közeledtek... Szerencsére pár méterrel a sziklák előtt elkanyarodott( ehhez nekem semmi közöm egy zsák krumplival is ezt produkálta volna.. Még egy ilyen majdnem becsapódás után jött a a BUMM.
a mázlim: A sziklás starthely közepén álló egyetlen kopasz kiszáradt fa felfogta az energiám nagy részét, amit melkassal találtam telibe az ág eléggé nyárs jellegű volt, de a heveder nem lyukadt át, így kidöntöttem a 4-m körüli száraz fa csonkot ami kandallóba való darabkákra esett szét,. Némi átmeneti légszomj és hápogás után túléltem a dolgot, a repülőn eltört az egyik szárnytartó, a gerinc több borda és mind a két trapéz cső. Aznap sok sört fizettem a többi tanoncnak akik aznap már nem repülhettek lévén törött a gépük.. Bár szerintem ők jártak jobban :)

_Kozonithy (NPC/NJK)

_Kozonithy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.26, 23:49

Tetszik ez a hely... :)

Sziasztok!

Ha már itt vagyok, akkor én is pályázom a Darwin-díjra, tisztelettel. Idő: 3 évvel ezelőtt nyáron, július 5-e. Helyszín: János hegy. Nem húzoma szót, két haverom, akik mindennap ott bringáztak, őgy, hogy előtte felmennek fogaskerekűvel, majd letépnek a hegyi utakon. Egyik nap engem is magukkal hívtak. Életem eddigi leghülyébb döntése volt... a következő okokból kifolyólag: Ők, akik már kitapasztalták az utat, téptek ezerrel a max fél méter átmérőjű hegyi utacskán a hegy oldalában a fák között én meg persze, hogy nem akartam szégyenbe maradni téptem utánuk ahogy bírtam. A hirtelen össze-vissza kanyarokat még csak-csak megoldottam, de egyszer csak egy hirtelen sziklás és meredek leejtőhöz értem kb. 25-30 km/h-s sebességgel. Nos, innentől már csak találgattunk: valszeg annyira bepánikoltam, hogy "nem elég a hátsó fék", hogy voltam olyan állati marha, hogy behúztam az elsőt is... :ugri: Az első kép, amire emlékszem, hogy kb. 15 méterrel lejjebb, mint ahol az út van, keltegetnek a srácok és a nevemen szólítgatnak. A pólóm cafatokra szakadt, a fejem jobb oldalából folyt a vér, mert ott állított meg egy fa. Hála Istennek tudtam szépen esni (állítólag a két kezzemmel védtem gurulás közben a fejemet és mint egy sündisznó úgy össze húztam magam) Kb. 10 percig teljesen ájult voltam, ők már tisztára bepánikoltak, mire felébredtem. Szerencsére minden fontosabb dologra emlékeztem, egyedül csak "arra" a napra nem, már ami előtte történt... semmire, még ma sem. Meg hirtelen arra sem, hogy milyen évszakban vagyunk, hogy' kerülök ide, egyáltalán mennyi az idő, és egyáltalán nyári szünet van most? - kérdeztem- mire megtudtam, hogy 7. hó 5-e és ezt mondogattam magamban vagy 10 percig.

Ja, a hátsó kerekem kb. 30-40 fokban elferdült. Aztán 4 napig kellett otthon feküdnöm sötétben és mindenféle érzékszervekkel felfogható inger nélkül, ugyanis súlyos agyrázkódást kaptam, de otthon maradhattam a fenti feltételekkel. Csak WC-re mehettem ki. Maradandó károsodást legnagyobb szerencsémre nem szereztem, egyedül talán csak azt, hogy azóta vagyok iszonyatosan frontérzékeny (valszeg a burám ezt a részét vágtam be a fánál, ami megállított). Jó, mi?
Üdv! Kozonithy

_ulanbator (NPC/NJK)

_ulanbator (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.26, 18:50

Chiko!

Hany eves voltal?

u.

_chico (NPC/NJK)

_chico (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.26, 17:35

Üdv!

Az alábbi sorok nem viccesek, nem kedvesek, csak egyszer már el kell mondanom valakinek, S ENNÉL JOBB ÉS MORBIDABB helyet el sem tudnék képzelni ehhez. (különben is a pszichiáter drága)
Pár évvel ezelőtt történt, hogy kíméletlen és drámai és irgalmatlanul nagy családi veszekedés után megpróbáltam lebeszélni apámat arról, hogy szétverje a kocsit. Egyedül voltunk otthon, mert a többiek már nem bírták tovább elviselni, és inkább elmentek otthonról, nehogy vér folyjon. Kicsit nehezen ment, mert tökrészeg volt, ezért sokat és hosszan kellett ordítanom vele. Fél órás intenzív hangoskodás és anyázás után megpróbálta belémállítani a konyhakést. Két méterről dobta és kábé két centin múlott, hogy elsuhant mellettem és nem a nyakamba állt bele. Még ekkor sem igazán volt magánál, mert nem is fogta fel, hogy mit csinált. Viszont ekkor már én is bekattantam. Már nem tudom mi tartott akkor vissza, de arra emlékszem, hogy álltam ott késsel a kezemben, és majdnem elindultam.... Viszont én nyertem, mert azóta is azzal a kocsival jár a család.

S hogy miért is jutott ismét eszembe e kedves kis történet? Hétvégén apám megint arénázott, és ha nem állok közéjük, megveri anyámat. Engem meg nem ütött meg. Az igazán borzasztó az, hogy még gyűlölni sem lehet teljes szívvel, mert ennek ellenére mégiscsak az apám.

grey

grey

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.26, 08:46

A legszebb villanyászati manőver amit valaha tapasztaltam a T. Pisti nevű igen merész sárkányrepülő kolléga produkálta
(persze nem szándékosan, épp ez volt benne a hajmeresztő)
amikor a sajóbábonyi vitorlázó reptér C starthelye mellett erős szembeszélben szállt fel (15-20 m/sec) rövid helyben kinlódás során kiemelkedett vagy 20m magasra, majd lassan de biztosan hátrafelé kezdett repülni.
Besodrodott a hegy mögötti rotoros területre, majd még mindíg hártramenetben és süllyedve, átrepült a magasfeszültségű távvezeték két kábele között......

aznap jött ki először a családja( anyuka apuka) hogy megnézzék hogy is repül az ő kisfiuk és hogy ez az egész nem is olyan veszélyes mint gondolják...

11 m Szárnyfesztávú kb 2 m magas alucsövekből és acélsodronyokból készült repülő szerkezetel..

Később mesélte hogy zizegett a foga alatt a kóboráram.. más baja nem lett.

Egy másik eset. Találtunk egy rég lezárt hangárban egy kis duplaszárnyú Ultra Light gépet.
Egy francia repülős magazinban látott ( fénykép!!) alapján készítette valaki.. De olcsón meg lehetett volna venni, mert az özvegy árulta...

Sax

Sax

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 280 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.26, 08:14

Én a befagyott víztározón való biciklizást megúsztam kulccsont töréssel
de érdekes volt...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]