Ugrás tartalomhoz

kibe vágtak fejszét/lötték le/gyújtották fel? ki az aki csak

• Válasz írásához lépj be
141 hozzászólás érkezett eddig

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.20, 22:38

A legjobb szerintem akkoris az az elektromos kerítés, ami csak a konektor egyik felébe van bedugva, hogy ne 220 V (ami egy ideje már 230...), hanem csak 110 legyen a kerítésben, nehogy komoly baja legyen valakinek. Jajj.

QBee

Kis szerencsével pont a 0-t, így tényleg nem lesz komoly baja senkinek :langol:

Mantis

Mantis

Ápolt

• Fórumita
  • 502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.20, 15:21

Na egy kis recept, amit a gyárból tanultam. A hatás elképesztő.

1. Végy egy kólás palackot, és töltsd meg az alját kb.: 5cm-re folyékony nitrogénnel.
2. Szorosan zárd le.
3. Helyezd a földre, és húzódj fedezékbe, majd várj türelmesen.
4. Pár másodperc múlva a nitrogén "felenged", és gázzá alakul a palackban.
5. A gáz szépen kiterjedne, a nyomás nőni kezd odabenn, majd kis idő múlva úgy szétdurrantja a palackot, hogy a műanyagdarabokat még 50 méterrel arrébb is megtalálod.

Ugyanezt a hatást éred el, ha teli hipósflakonba beleöntesz három marék vasreszeléket. :D

Ha valaki ki akarja próbálni, csak nyugodtan, de k..va balesetveszélyes... ;)

NoMadWolf

NoMadWolf

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 213 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.20, 13:23

Ja, jut eszembe. A két iq-betyár hazája az USA. ;)

NoMadWolf

NoMadWolf

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 213 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.20, 13:21

Nálam ebben a tekintetben az két srác viszi el a pálmát, akik elhatároztak, hogy a környékükön lévő csatornán áteveznek. A dolog egyedüli szépséghibája az volt, hogy nem rendelkeztek csónakkal. Volt helyette viszont egy kiszuperált fürdőkád. A segítségével el is jutottak a csatorna közepéig, mikor feltünt nekik a fürdőkád alján lévő tekintélyes vízmennyiség. Roppant helyesen úgy gondolták, hogy ez így nem jó, még a végén el fognak sűlyedni. Így neki is láttak a fürdőkádban felgyülemlett víz eltüntetéséhez. Kihúzták a dugót. ;) :D

QBee

QBee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.20, 13:10

Üdv!

Tilleo, NoMadWolf: hát igen, szerintem ilyenekre már nem is lehet mit mondani...
A legjobb szerintem akkoris az az elektromos kerítés, ami csak a konektor egyik felébe van bedugva, hogy ne 220 V (ami egy ideje már 230...), hanem csak 110 legyen a kerítésben, nehogy komoly baja legyen valakinek. Jajj.

QBee

NoMadWolf

NoMadWolf

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 213 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.20, 12:22

Ez mondjuk nem személyes tapasztalat (csak a hírét hallottam), de most jutott az eszembe. Bár lehet, hogy a Darwin dijasok közé kellene írnom, bár túlélték. Egy tiszteletdíjat mindenesetre megérdemelnek.
Szóval a történet főhősei két salgótarjáni srác volt, akik éppen kocsiból fejtették le az üzemanyagot egy 20 l-es kannába. Mindezt egy zárt garázsban (!). Valószínüleg nem működhetett a világítás, ugyanis nem látták pontosan, hogy mennyi anyag is jött le eddig. Az egyikük egy öngyújtóval igyekezte a mennyiségre vonatkozó kiváncsiságát kielégíteni. ;) :D

grey

grey

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.20, 12:19

Hi!
Egy nagyon prózai gyönge obbanást szeretnék elmesélni ;)
Kollégiumi melegítő konyha estefelé, rezsón 65 mintájú magyar katonai babkonzerv melegszik. Már reggel óta.
A robbanás nagy zajjal és füsttel járt, a babkonzerv fedele eléggé elszállt, átütötte a konyha katedrál üvegét majd a szemközti falról leütött egy csempét és elhagyta a naprendszert.
A tulajdonos nem került elő, eggyetlen szervezet sem vállalta magára az akciót. A folyosóról mindenki összeszaladt a robbanás zajára, csak a szinten lakó két arab diák nem. Ők vagy hozzá szoktak az efféle zajokhoz, vagy....
Az eset egzotikuma hogy valami könnyű párán, füstön kívül más nyomot nem találtunk, egy szem bab se volt, egy fröccsenetnyi szaft sem... X-akta..
Egty fizika szakos szerint Bab-mag reakció zajlott le.

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.20, 10:58

Én is néztem már szembe kibiztosított skorpióval, de azt anyám találta apám nadrágszárában a görög tengerparton, és az az élő mérgező nyolclábú verzió volt.  ;)

Te a skorpiónak nem hat lába van? Vagy én vagyok eltályolva?
No mind egy!

Régi story, havarommal történet:
Honvédség.
Valamiféle szervízhangárban festegetett éppen, amikor a köv beszélgetés üti meg a fülét:
katona 1: No ez így már jó lesz könyebb lesz vinni
katona 2: Ja ja.
katona 1: segítsé már, hajlítsad!
stb....
Egy idő után hátrafordult megnézni mit szerecsétlenkednek:
A látvány sokkoló volt, két "honvéd" éppen egy gázpalackra hegesztett fém fület hogy könyebb legyen cipeleni. Fehéren izzik az egész. Szemével végikövette a vezetéket: az éppen hegesztett palckból nyert gázzal hegesztettek!!!
Túlélte. Nem robbant fel.

Tilleo

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.17, 22:27

Még egy kis off !

Az egész után apám megjegyezte:"Ha azt akartad, hogy újra meszeljem a konyhát, elég lett volna szólni, nem kellett volna szűrő nélkül kávét főzni !" :cool:

Megjegyzem apám mélyen felháborodott akkor. :dilis:

NoMadWolf

NoMadWolf

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 213 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.17, 14:26

Hajjaj! Tucatnapok tucattörténéseinek a tucatszereplőjévé degradálódtam. :dilis:

_Namost (NPC/NJK)

_Namost (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.17, 13:42

Ja, ez szerintem is elég gyakori eset. Nálunk is megestett, és a szomszéddal is. A szomszédnál az volt a mák, hogy az idős néni nem kapott infarktust.

NoMadWolf

NoMadWolf

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 213 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.17, 13:34

Keshik!

Pedig már kezdtem azt hinni, hogy egyedül vagyok széles e világban, kivel megtörtént e "lehetetlenséggel" határos eset.

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.17, 12:31

NoMadWolf !

Ismerős, kb. egy évve ezelőtt történt meg, mikor is anyám elfelejtette beletenni az egyik szűrőt. Szerencsére volt még festék a raktáron. :dilis:

NoMadWolf

NoMadWolf

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 213 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.17, 10:06

Szevasztok!

És mit szóltok ahhoz, mikor a régi fajta, "kotyogós" kávéfőző a gáztűzhelyen egyszer csak gondol egyet és önnállósítja magát. Ez egy, önmaga tengelye körüli pörgés kísérte, felfelé tartó mozgásban materializálódott. Persze, amíg a plafon felé tartott, a pörgésből kifolyólag szórta mindenfelé a forró kávét.
Szerencsére sérülés nem történt komoly, de a konyha újrameszelése egyből napirendre került. :dilis:

Módosította NoMadWolf: 2003.05.17, 10:07

_Andrej (NPC/NJK)

_Andrej (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.10, 06:49

Üdv!

Remélem már lassan vége lesz ott délen is az ellenségeskedésnek, hisz már szinte mindenki független, aki az akar lenni... Már túl sokan haltak meg ebben a háborúskodásban az évszázadok alatt..

Na ennyit a történelemről. Én egy sima egyszerű konyhai balesetet szenvedtem el, de felért egy gránáttal az biztos. Na szóval kb 14 éves lehette, mikor egyszer hazamenve anyu épp egy kis babgulyást vagy mit csinált a kuktában. Leültünk beszélgetni a napi eseményekről, mikor feltűnt, hogy nem sziszeg a kukta. Mondom anyunak, erre megy megnézni, hátha elaludt a gáz... Sajna nem aludt el, de a szelep eldugult. Mikor anyu odaért egyszerre felrobbant az egész. Én ahogy ott álltam kb 3 m-re, onnan berepültem a szobába, kb másik 3 m-re. Anyu szintén jó messzire szállt. Namost mindketten kb 50-60kg tömegűek voltunk akkor...
Én csak megsüketültem és szédültem egy pár óráig, de anyu kicsit megégett a gőztől, de szerencsére nem súlyosan. Még nem ért teljesen oda a kuktához, mikor felrobbant... A kukta teteje lezúzta a plafont, az alja meg a tüzhelyet törte össze... Namost azóta nincs kuktánk, és szerintem nem is lesz. :lol:

Andrej

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.09, 23:57

edboy !

Ismertem és még most is ismerek olyan személyeket, akik Horvátországban voltak bevetéseken és visszajöttek, vagy nem.

edboy

edboy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1014 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.09, 22:52

vazze... még jó, hogy nem esett komolyabb bajod. erre mondják, hogy mák. :lol: Különösen a kézigránátos döbbentett meg (így külső "szemlélőként"..)

Én meg már azt hittem, hogy valami katonaféle vagy :lol:

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.09, 20:55

edboy !

mondod részletesebben. O.K.

A skorpiós eset. Meg kell említenem, hogy lényegében nem túl rendkívüli esetek, figyelembe véve, hogy mi minden zajlott volt otthonomban Jugoszláviában az elmúlt 15 évben. Na de vissza. Nos az apámmal beszélgettünk az épület előtt, mikor néhány sorozat dördült el. Semmi különös, a szerbek lakodalomkor szinte mindig lövöldöznek. Na de a következő pillanatban odarohan egy autószerelő forma ember és az overallján vér is volt a motorolaj mellett. A kezében pedig egy füstölgő kibiztosított skorpió, amivel ráadásul hadonászott és a következőt mondta:"Hívjátok a rendőrséget, a mentőket, a barátomat megsebesítették." Ezekután az apám felküldött.

A következő eset. A kézigránát robbanás. Nos ez is a lakásunknál történt. Az épület földszinti üzletrész egyik része egy kis kocsma, caffe volt. A tulajnak persze sötét ügyletei és ellenfelei, riválisai is voltak. Oszt pont jöttem haza, mikor egy fekete audiból több kézigránátot dobtak be az üzlethelyiségbe. Először azt hittem, hogy csupán füstgránátok, de a robbanás meggyőzött az ellenkezőjéről és még sikerült a földre vetődnöm és kisebb horzsolásokkal, zúzódásokkal megúszni az esetet.

A harmadik és utolsó eset 1999-ben a bombázás idején történt. A bombázást meg lehet szokni, ugyanis legtöbbször a bombák a város másik végében potyogtak. Esténként pedig az emberek kiáltak az utcára figyelni, hogy a jugoszláv hadsereg által indított rakéták, hogyan üldözik a tomahawk robotgépeket. egy ilyen esetben, amely egy Újvidék közeli faluban történt, a haverom mesélte, a tomahawkot telibekapta a tomahawkot a jugó rakéta és egy jókora darab atrohant a haverom ismerősének garázsán, ott a kocsiján és végül a konyhában kötött ki. Na viszont amit én megéltem. A haverokkal sétáltunk a kihalt utcán világos nappal, hülyéskedtünk stb. amit az ifjak tesznek háborús időkben, mikor a hallottuk a tomahawk jellegzetes hangját. Felnéztünk és láttuk az épületek mögött felbukkani és a föld felé zuhanni. Még be sem csapódott de már futottunk jó távolra a helyszíntől, sokttól jóformán a robbanást sem hallottam. Két percnyi sprint után megálltam és hátrafordultam, a haverok is nagyjából ugyanezt tették. Visszamentünk és megnéztük a 30 méter átmérőjű és 8 méter mély krátert. Hát nem volt semmi.

edboy

edboy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1014 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.08, 23:16

Jesszus, Keshik, ez nem kamu? :lol:
Elmesélhetnéd részletesebben is, engem érdekelne. :lol:

Én is néztem már szembe kibiztosított skorpióval, de azt anyám találta apám nadrágszárában a görög tengerparton, és az az élő mérgező nyolclábú verzió volt. :lol:

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.08, 17:31

Hát szerencsére támadásokban nem sérültem meg de...

Egyszer szembe kellett néznem egy kibiztosított skorpióval, máskor tőlem húsz méterre robbant egy kézigránát, meg a harmadik eset az volt mikor vagy úgy kétszáz méterre álltam attól a helytől, ahol egy tomahawk cirkálórakéta becsapódott. :halott:

[Javítva: 2003.05.08 írta: Keshik]

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]