Ugrás tartalomhoz

Fotó

Raoul Renier

• Válasz írásához lépj be
933 hozzászólás érkezett eddig

Quantacor

Quantacor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.04.29, 17:08

Amennyire a Deltavision fórumairól informálódva látom, nem ír semmit. Küzd az egészségével és szerkesztőként dolgozik. Néha egy-két ismeretterjesztő jellegű bejegyzés tűnik csak fel tőle (pl. Leiberről, stb.). De erről ott talán hitelesebb választ kapsz.

Köszönöm, megpróbálkozom ott. :)

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1082 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.28, 10:27

Amennyire a Deltavision fórumairól informálódva látom, nem ír semmit. Küzd az egészségével és szerkesztőként dolgozik. Néha egy-két ismeretterjesztő jellegű bejegyzés tűnik csak fel tőle (pl. Leiberről, stb.). De erről ott talán hitelesebb választ kapsz.

• Quantacor kedvelte ezt

Quantacor

Quantacor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.04.24, 18:36

Látom, elég nagy itt a pangás, hullaszag és miegymás.

Valakinek van infója arról, hogy Zsolt dolgozik-e valamin?

Randal

Randal

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 215 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.27, 09:52

Vlaszov: Érdemes volt benéznem ide, mert ezt még nem olvastam.

Van valakinek infója arról, hogy ír-e mostanában?

Vlaszov

Vlaszov

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.12, 17:00

Nem tudom, linkelték-e már valamelyik másik topikban:

http://3mmm.blog.hu/2015/02/09/melyinterju_raul_renierrel

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.22, 19:07

Lehet, hogy vállalható a gondatmeneted, nem az én tisztem megítélni. De erősen rontja, hogy Sámuelt idézték meg, nem Sault.

Bocsánat, valóban Sámuel volt az idézett személy.

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.22, 08:59

Lehet, hogy vállalható a gondatmeneted, nem az én tisztem megítélni. De erősen rontja, hogy Sámuelt idézték meg, nem Sault.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.22, 08:17

Homályos emlékek szerint volt réges-régen egy cikk, amiben RR az Ószövetségből vett példákkal illusztrálta, hogy mennyire véres is a Biblia. Nem emlékszik valaki, hol és mi volt ez, netalán nincsen meg valakinek?

Ugyan a Bibliai vonatkozások csak kb. 1 oldalt ölelnek fel benne, de szerintem te erre gondoltál:

http://gpo.hu/spiritual_necro.php

Köszönöm, ez az. :sor:
Úgy tűnik, mindenhol megnéztem, csak ott nem, ahol kellett volna...

Mondjuk én ebben nem látok olyan nagy égbekiáltó igazságtalanságot. Saul sorozatosan bűnöket követett el (Főleg Dávid elenében.). Ezért kellett meghalnia. Amikor nem irtotta ki Amáleket akkor súlyos hibát követett el. Egy olyan nép volt akik a többi kánaánita néppel együtt igen sötét bűnökkel terheltek voltak. (Rituális gyermekgyilkosságok, stb.) Később aztán látszik az is, hogy ez hatalmas bajt hozott az izreál népére. Már akkor is komoly nehézségeket okoztak amikor a pusztában vándoroltak. Alattomosan hátbatámadták őket a gyenge pontjuknál.
Szóval Isten szemében megérettek a bosszúra. Tudom, hogy nehéz elfogadni, hogy Isten csak úgy eltöröl népeket, de előtte hagyott időt nekik (100 éveket), hogy megváltozzanak. De nem tették meg, ezért volt a bosszú.
Ha megfigyelitek ezek az un. véres események főleg a honfoglalás korára tehetők, szóval Isten nem keménykedett folyamatosan Izreál ellenségeivel.

Visszatérve Saulra, folyamatosan süllyedt egyre lejebb, míg végül ezzel a boszorkánnyal koóperált. Valójában ennél az esetnél nem Saul szellemét idézték meg. Ahogy én tudom a sátán jelent meg Saul képében, ahogy az én hitem szerint a lelkek nem idézhetők meg, mert visszatérnek Istenhez és csak a feltámadás után öltenek testet újra. Ha valaki ezzel próbálkozik, lehet eredménye, de valószínűbb, hogy a sátán játszik az emberrel.

Még annyit a Bibliáról általánosságban, hogy ez egy őszinte könyv. Nem rejti el a bűnöket, főleg, hogy a rossz példából is lehet tanulni. Isten pedig következetes és mindig hagy időt, csak aztán lép közbe. Amit sajnos az emberek többsége arra használ fel, hogy még több bűnt kövessen el.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1082 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.18, 10:32

Homályos emlékek szerint volt réges-régen egy cikk, amiben RR az Ószövetségből vett példákkal illusztrálta, hogy mennyire véres is a Biblia. Nem emlékszik valaki, hol és mi volt ez, netalán nincsen meg valakinek?

Ugyan a Bibliai vonatkozások csak kb. 1 oldalt ölelnek fel benne, de szerintem te erre gondoltál:

Köszönöm, ez az. :sor:
Úgy tűnik, mindenhol megnéztem, csak ott nem, ahol kellett volna...

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 751 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.17, 06:30

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1082 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.16, 07:50

Bruenor

Bruenor

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 54 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.04.10, 15:11

Én M*-ból csak a Mester műveit olvastam, a Pokolból pedig a legújabb kiadás van meg, de itt biztos fognak segiteni neked:
http://www.deltavision.hu/forum/viewforum.php?id=21

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.09, 11:34

Érdeklődnék, hogy a "Pokol" c könyv egyes kiadásai közt van-e valamilyen különbség (nekem az első van meg...)?

(Ha már itt tartunk feltehetném e kérdést az összes újra kiadott M* könyvvel kapcsolatban...)

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1082 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.27, 20:25

Akár minden is jöhet, de elsősorban a dark sunos írás érdekelne, meg a shadowrunhoz írt cikk (nem az ismertető)

U2U ment.

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.26, 20:57

Akár minden is jöhet, de elsősorban a dark sunos írás érdekelne, meg a shadowrunhoz írt cikk (nem az ismertető)

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1082 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.25, 15:26

Hello!

Épp látom, hogy az egykori újságbeli írásokat tartalmazó RR oldal (member.rpg.hu) eltűnt a 404es torkában... nincs meg esetleg valakinek az ott található anyag?

Mi kell belőle?

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.20, 17:51

Hello!

Épp látom, hogy az egykori újságbeli írásokat tartalmazó RR oldal (member.rpg.hu) eltűnt a 404es torkában... nincs meg esetleg valakinek az ott található anyag?

Módosította KaptiDavy: 2013.03.20, 17:51

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.08, 21:47

valasz magamnak:
a Delta Vision e-book boltjaban tobb Renier-konyv is elerheto (es mas, hasonloan szinvonalas magyar muvek is, grat!)

udv mindenki!
amikor utoljara ezen az oldalon jartam, akkor meg masik harombetus neve volt Kép

egy kerdes: Zsolt, elerhetok valahol az irasaid elektronikus formaban, illetve nem tervezed e-book kiadasat/kiadatasat? mivel nagyon sokat utazom, atszoktam a 'villanykonyvre', sajnos papiralapu konyveket cipelni baromi maceras. a Kivulallot is ugy olvastam el, hogy maga a konyv kinyitatlanul all a polcon Kép

ozzy

ozzy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 165 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.05, 12:24

Kedves Zsolt!

Engedje meg, hogy gratuláljak a Sötét Álmok című novelláscsokorhoz. Valamirevaló, középkorszerelmes embernek kötelező olvasmány. (Külön annak a fajzatnak, aki szereti e kort még mesésebben látni, pláne ha az a mese inkább fekete...). Az első könyvem volt Öntől, sanszos, hogy megismerkedem eddigi munkásságával.
További jó alkotást, és még több kitekintést eme bestiális, ám annál izgalmasabb korszakra!

Bruenor

Bruenor

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 54 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.08.02, 20:33

Köszönöm

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]