Ugrás tartalomhoz

Fotó

Raoul Renier

• Válasz írásához lépj be
933 hozzászólás érkezett eddig

elegos7

elegos7

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.01, 17:27

Kedves Zsolt!

Szeretnék néhány kérdést feltenni néhány műved keletkezésével illetve megjelenésével kapcsolatban:

1) Az örökség című első Sötét Mersant novellád nagyjából egy időben jelent meg a Rúna magazin 1994/3 számában illetve a Cherubion Fantasy Exkluzív sorozat Kard és boszorkányság című kötetében (1994. 03.13)
Emlékszel még, hol jelent meg először? Miért jelent meg egyszerre két helyen?
A két közvetlen folytatás (A bosszú, A Szertartás) már csak a Rúna magazinban jelent meg, az 1994/4 és 1994/5 számban.

2) Az Acél és oroszlán regényed 1994 év második felében jelenhetett meg. Emlékszel esetleg a megjelenés közelítő hónapjára?

3) Ugyanez a kérdés vonatkozik az 1995 év második felében megjelent Korona és kehely regényedre.

4) 1996 januárjában jelent meg a Halálosztók Cherubionos antológiában a Vérbűn című Steinhardt történet. Ez volt az első megírt (vagy megjelent) Steinhardt novellád?
Ugyanebben az évben jelent meg A hitehagyott (Sötét Mersant I) novellaciklusod is, aminek az 5-6 fejezetében már feltűnik Steinhardt is. Azt a két novellát már a Vérbűn után írtad? A hitehagyott mikor jelenhetett meg?

5) Szintén 1996-ben jelent volna meg A fekete halál címmel tervezett Mersant regényed a Cherubion Osiris sorozatában. Ennek van köze a hitehagyotthoz? Esetleg utána jelent volna meg? Vagy helyette kerekítetted ki a létező Mersant novellákat egy ciklussá A hitehagyott címmel?

6) A kárhozott (Mersant II) 1997 melyik hónapjában keletkezett?

7) A kívülálló (Mersant II) 2001 melyik hónapjában keletkezett?

Bruenor

Bruenor

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 54 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.27, 17:11

A Delta Vision 2012-re tervezett kiadványai között szerepel Raoul Renier: A család (Carcosa-világ)
A Carcosa-világ előre láthatóan hány könyvet fog tartalmazni? mindet te írod, vagy ír a világba más is könyvet?

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.02, 13:11

Kedves fórumozók, Zsolt szavait tolmácsolom, aki technikai gondok miatt egyelőre nem tud jelen lenni a fórumon. Mindenkitől elnézést kér, remélhetőleg pár napon belül érdemben tud majd válaszolni.

Zoltar

Zoltar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.28, 14:41

Interjú Raoul Renierrel:
http://deansdale.freeblog.hu/archives/2011/11/28/Interju_Raoul_Renierrel/

Mellesleg a Fiction Kultra is kikerült pár hónapja egy elég tartalmas interjú:

http://fictionkult.hu/cikk/interju-kornya-zsolttal-994

Ha már valaki linkelte, bocs.

"aki mintegy mellesleg a világ legjobb dark fantasy írója"
:D
Nem az "ország legjobb dark fantasy írója" akarna az ott lenni? (Mondjuk jószerivel senki se ír nálunk dark fantasyt rajta kívül, szóval ennek se lenne sok értelme; mint ahogy vsz a "hazai dark fantasy koronázatlan királya" elnevezésnek-titutlusnak nem tom minek sincs, de mindegy.)

Módosította Zoltar: 2011.11.28, 14:43

deansdale

deansdale

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.11.28, 10:10

Interjú Raoul Renierrel:
http://deansdale.freeblog.hu/archives/2011/11/28/Interju_Raoul_Renierrel/

Faron

Faron

Istencsászár

• Fórumita
  • 651 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.21, 23:41

Az előző hozzászólásomhoz még annyit tennék hozzá, hogy Zsolt, a te hatásodra olvastam el Gulácsy Irén Fekete vőlegények című regényét, és tényleg megrendítő élmény volt :) Egyike a legjobb könyveknek, amiket valaha olvastam. (Érdekes, hogy a Nagy Lajos király, amitől ezek után sokat vártam, fele annyira sem tetszett.) Emlékeztetőnek itt van a részlet egy régi interjúdból:

De pl. olyan kevésre méltatott szerzők, mint Gulácsi Irén a Fekete vőlegényekkel, ami egy Mohács környékén játszódó történelmi regény. Az volt az a könyv, amit elolvastam 18 éves koromban, és - hozzá kell tennem, hogy kissé elfogult vagyok a női szerzők ellen - azt letettem, és azt mondtam, hogy kész, én így soha a büdös életben nem fogok tudni írni, és a mai napig azt mondom, hogy ez így van.

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.19, 15:01

ugy tunik, Zsolt irasai nem csak atvitt ertelemben, hanem a szo szoros ertelmeben is varazslatosak
mivel nem sikerult sehol elektronoikus verziot talalni az Exorcistabol, nekialltam a polcon turkalni hogy megkeressem
nos, ez nem jart sikerrel, viszont talaltam KETTO kotetnyi Karhozottat (ugyanaz a kiadas)
atalakult volna az egyik konyv a masikka, vagy milyen boszorkanysag tortent? :normaalis:

(megjegyzes: van egy elado/elcserelheto Karhozottam :D)

Módosította bokorn: 2011.11.19, 15:02

Faron

Faron

Istencsászár

• Fórumita
  • 651 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.18, 15:27

Az Amíg a vas vág befejezetlenségét én is nagyon sajnálom. Zseniálisan ötvözi a két háború közti történelmi regények stílusát az ynevi hangulattal. A megszokott Renier-féle "veretes nyelvezet" talán itt éri el a tetőpontját. A történet is igen érdekfeszítő, akárhányszor újraolvasom az elkészült fejezeteket, felfedezni vélek olyan dolgokat, amik addig elkerülték a figyelmemet. A finálé (?) a horgonynagy palotájában pedig, ha lehet, még a többi részt is felülmúlja... :)

edboy

edboy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1014 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.11.17, 20:34

Zsolt: a kérdésem az Új Tekercsekkel kapcsolatos, mégis inkább irodalmi jellegű. Abban biztos vagyok hogy az egyes képzettségek leírásában tevékeny szerepet vállaltál - legalábbi erre utal a dőlt betűs, de néha a normál szövegek stílusa is, és bizonyos karakterek (pl. Arkat Celebhyrt a Bíborgyöngyök 2-ből már ismerősként üdvözölhettem).
Azért kérdem, mert vannak ugyan köztük gyengébb részek (pl. Számtan, Mértan résznél, bár ez érthető), de általában nagyon jók, és érdekelne, voltak-e már megkeresések, hogy ezeket valakik novellákban, regényekben felhasználják? Jó lenne egy-két ötletet kibontva látni. (Nem te, te már nem foglalkozol Mágussal... fáj is a szívem az Amíg a Vas Vágért).

Megjegyzés: a Kínokozás ötödfokára az 1984 lett volna tökéletes, ott a kínzómesternek egy teljes, e célra kidolgozott eszmerendszer is a rendelkezésére állt az áldozat megtöréséhez (Angszoc, duplagondol).

Módosította edboy: 2011.11.17, 20:35

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.14, 12:36

elkezdtem olvasni a forumot az elejetol, es talaltam valami szamomra erosen ujdonsagszagu infot: Renier, es Ej trilogiaja? :titok: errol hol talalhatnek tobb infot? sajna a postban hivatkozott renier. fantasya.hu csak egy nagy ures feher semmi...

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 431 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.14, 11:17

Volna még egy kérdésem: hogyan lehet fél karral lóra ülni? Ahhoz nem két kéz szükséges?

Egy kar bőven elég. Ha okos a ló és a lovas sok manőverhez egy sem kell.
Vagy ha csak a felülésre gondoltál, az sem bonyolult, nem kell hozzá két kéz hogy valaki felmásszon egy ló hátára, főleg ha az fel van nyergelve.

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.14, 10:45

udv mindenki!
amikor utoljara ezen az oldalon jartam, akkor meg masik harombetus neve volt :D

egy kerdes: Zsolt, elerhetok valahol az irasaid elektronikus formaban, illetve nem tervezed e-book kiadasat/kiadatasat? mivel nagyon sokat utazom, atszoktam a 'villanykonyvre', sajnos papiralapu konyveket cipelni baromi maceras. a Kivulallot is ugy olvastam el, hogy maga a konyv kinyitatlanul all a polcon :)

vaniliaskarika

vaniliaskarika

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.11.12, 13:42

Mindenekelőtt, üdv mindenkinek!

vaniliaskarika:
Ami Mersant balkezes varázsát illeti, a mágiatörténetben már az ókortól kezdve a jobb és bal kéz megkülönböztetése jelen van bizonyos rítusoknál.

Megfigyelhető ez a késő középkorban felbukkant (XIV. századiak az első hiteles források, ha jól emlékszem), de valószínűleg jóval ősibb hagyományra támaszkodó tarot-nál is, ahol a Mágus lapján látható a jobb és bal kéz, amint a földre vagy az égre mutat. (Oldás és Kötés - Solve et Coagula, ahogy aztán majd az alkímiában is megjelenik...)

A jóslásnál is más szerepe van a jobb és a bal kéznek.
Szóval, gondolom az adott varázs inkább illett a bal kézhez társított mágiák körébe...

Na persze, ha nincs igazam, Zsolt majd kijavít, elvégre honnan is tudhatnám, mire gondolt saját regényében az író... :)

Köszönöm, ez igazán alapos válasz volt. :)

Teriel

Teriel

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.12, 01:35

Mindenekelőtt, üdv mindenkinek!

vaniliaskarika:
Ami Mersant balkezes varázsát illeti, a mágiatörténetben már az ókortól kezdve a jobb és bal kéz megkülönböztetése jelen van bizonyos rítusoknál.

Megfigyelhető ez a késő középkorban felbukkant (XIV. századiak az első hiteles források, ha jól emlékszem), de valószínűleg jóval ősibb hagyományra támaszkodó tarot-nál is, ahol a Mágus lapján látható a jobb és bal kéz, amint a földre vagy az égre mutat. (Oldás és Kötés - Solve et Coagula, ahogy aztán majd az alkímiában is megjelenik...)

A jóslásnál is más szerepe van a jobb és a bal kéznek.
Szóval, gondolom az adott varázs inkább illett a bal kézhez társított mágiák körébe...

Na persze, ha nincs igazam, Zsolt majd kijavít, elvégre honnan is tudhatnám, mire gondolt saját regényében az író... :)

vaniliaskarika

vaniliaskarika

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.11.11, 09:07

Volna még egy kérdésem: hogyan lehet fél karral lóra ülni? Ahhoz nem két kéz szükséges?

Deev

Deev

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.11.10, 09:40

Zsolt,

Érdekelne a véleményed Mervyn Peake Gormenghast-trilógiájáról, illetve a magyarul megjelent első kötet fordításának minőségéről. Elolvastam néhány neten fellelhető kritikát és bár nem tűnik könnyű olvasmánynak, egyedisége mégis felkeltette az érdeklődésemet.

Saint Sangue megalkotásában mennyire játszott közre Gormenghast vára? Volt olyan elem, amit tudatosan dolgoztál fel / alkalmaztál / építettél be?

Sajnos egyelőre csak az első kötet jelent meg magyarul 2008-ban, nem lenne rossz, ha a másik kettőt is kiadnák.

Esetleg volt szerencséd (vagy éppen balszerencséd) a filmadaptációhoz is?
Erre gondolok:

http://www.imdb.com/title/tt0197154/

A válaszokat előre is köszönöm!

vaniliaskarika

vaniliaskarika

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.11.06, 01:08

Tulajdonképpen le kellett volna vágni ( a karját); azért ment bele ebbe a sok fáradságba, hogy megőrizze örök emlékeztetőként.

De volt ennek egyéb oka is, nem? Konkrétan Az exorcista utolsó novellájára gondolok, amelyben kimondottan a bal kezét használja, amikor büntetővarázzsal sújtja Bechtold atyát.

vaniliaskarika

vaniliaskarika

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.11.06, 01:04

Az egyházi hatóságok egy idő után nem kezdenek élénken érdeklődni a kolostor után? Mert az rendben, hogy Grégoire apát eltűnése senkit sem érdekel, de ott van Vidal testvér, aki az inkvizíció megbízásából kémkedett az apát úr után. Előbb-utóbb csak feltűnik valakinek, hogy nem érkezik tőle semmi hír. Gondolom. Akkor mi lesz?

Mersant folyamatosan fegyvert visel a domíniumában? A kívülállóban karddal az oldalán rohan fel a kilátóba, erről jutott eszembe a kérdés.

vaniliaskarika

vaniliaskarika

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.11.06, 00:10

Bocs, én nem voltam elég egyértelmű az előző válaszomban. Nem gyorsabb egy közönséges lónál, viszont sokkal kitartóbb, úgyszólván fáradhatatlan. Mersant hamarabb szédül le a kimerültségtől a nyergéből, mint hogy ő kifulladna. Ezért kiválóan alkalmas rá, hogy viszonylag rövid idő alatt nagy távolságokat lehessen megtenni vele. Továbbá végszükség esetén az életereje hatalmas tartalékot képez, ami a Francia rendelkezésére áll.

Áh, így már teljesen világos.

Hogy miként tett szert rá Mersant? Fogott egy közönséges percheront, és... módosította.

Ó, azt hittem, valami pokolbéli jószág. Meg azt is, hogy inkább a fríz lovakra hasonlít.

Módosította vaniliaskarika: 2011.11.06, 00:12

Kornya_Zsolt

Kornya_Zsolt

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.05, 10:23

Amikor felvetettem, hogy milyen színpadias lépés ez Mersant-tól, valami olyasmit írtál, hogy a viharban utazással és ezzel a lóval helyettesíti a teleportálás hiányát.
Közel sem ezekkel a szavakkal, de azt hiszem, ez volt a lényege.
Ezért gondoltam, hogy számos kirívó tulajdonsága mellett emberfeletti (lófeletti) a gyorsasága.
Azt lehet tudni, hogy miként tett szert a jószágra?

Bocs, én nem voltam elég egyértelmű az előző válaszomban. Nem gyorsabb egy közönséges lónál, viszont sokkal kitartóbb, úgyszólván fáradhatatlan. Mersant hamarabb szédül le a kimerültségtől a nyergéből, mint hogy ő kifulladna. Ezért kiválóan alkalmas rá, hogy viszonylag rövid idő alatt nagy távolságokat lehessen megtenni vele. Továbbá végszükség esetén az életereje hatalmas tartalékot képez, ami a Francia rendelkezésére áll.

Hogy miként tett szert rá Mersant? Fogott egy közönséges percheront, és... módosította.

Módosította Kornya_Zsolt: 2011.11.05, 10:25

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]