Ugrás tartalomhoz

Fotó

George R. R. Martin

• Válasz írásához lépj be
5112 hozzászólás érkezett eddig

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1257 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.02, 11:17

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Rémlik egy jelenet a Jég és Tűz dala sorozatból, amiben van egy hatalmas konyha, ahol a tekintélyes méretű főszakács (a konyha kapitánya) felügyeli a szakácsokat és konyhalegényeket/leányokat. Viszont nem találom sehol a jelenetet.

Tudnátok segíteni, hogy hol lehet ez a jelenet?

Köszönöm:

D.

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.16, 16:50

Én mindenképp a regényeket olvasnám el előbb. Sokkal izgalmasabb érdekesebb, ha szép lassan fedezed föl a világot és az író úgy vezet végig rajta, ahogy az szándékában állt. (jó, nyilván a világkönyvet is úgy írta meg ahogy szándékában állt, de ott tematikusan haladt, míg a regényben jön amikor épp jönnie kell) Utána ha elolvasod a világkönyvet egészen más élményt fog adni ha utólag találsz benne utalásokat a neked tetsző jelenetekre. No meg így esélyt sem adsz rá, hogy véletlen valamit előre elsüssenek.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4957 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.23, 18:58

Sziasztok

2015-ben tervezem hogy elkezdem a Tűz és Jég dala regényciklsust.

A Trónok harca előtt szerintetek ezt érdemes elolvasni, vagy először legyen fogalmam Westeros világáról és aztán, mondjuk az trónok harca elolvasása után vagy vele párhuzamosan lapozgassam ezt:

http://bookline.hu/product/home.action?_v=George_R_R_Martin_Elio_M_Garcia_Jr_A_tuz_es_jeg_vilaga&id=274335&ca=AUTHOR_PRODUCTS&type=22

Nagyon szép, egy igazi élmény lesz ez a képes könyv.

Ha mindenképp megveszed akkor előtte lapozd végig. Ha jól értettem a regény cselekményei már nincsenek benne, de kapsz egy jó körképet a világról. Mondjuk a regényekben az elején a szereplők számontartása is elég gond nemhogy a világé. Én későn jöttem rá de van a regényke végén egy családfalista ott be lehet azonosítani a szereplőket.

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 174 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.23, 17:08

Sziasztok

2015-ben tervezem hogy elkezdem a Tűz és Jég dala regényciklsust.

A Trónok harca előtt szerintetek ezt érdemes elolvasni, vagy először legyen fogalmam Westeros világáról és aztán, mondjuk az trónok harca elolvasása után vagy vele párhuzamosan lapozgassam ezt:

http://bookline.hu/product/home.action?_v=George_R_R_Martin_Elio_M_Garcia_Jr_A_tuz_es_jeg_vilaga&id=274335&ca=AUTHOR_PRODUCTS&type=22

Nagyon szép, egy igazi élmény lesz ez a képes könyv.

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1589 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.06, 04:31

a 8. epizód összefoglalója:

Scorecard

• Deaths, major-character: Two
  •  

Oberyn mellett ki volt még az a major character, aki meghalt???

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.05, 23:41

a 8. epizód összefoglalója:

Scorecard
  • Breasts, exposed: 14
  • Deaths, minor-character: 13 (in Mole's Town)
  • Deaths, major-character: Two
  • Dicks, exposed: None
  • Dinklage accent rating: 1/10
  • Dragons: none
  • "Hodor"s: None
  • Littlefinger accent rating: Welsh pirate?
  • Percentage of screen time involving Sansa Stark that is boring: 10
  • Sex scenes: None
  • #ThisCouldBeUsButYouPlayin: Roose and Ramsay Bolton
  • #TrueDetectiveSeason2: The Mountain and his squire

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.02, 22:58

Ez a 8. rész totál kiverte nálam a biztosítékot. mekkora fos volt már... Az évad eleje óta várom, a Hegy és a Vipera khm... jelenetét, erre két percben összecsapják.... Brrr...

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.16, 23:25

Érdemes megkukkantani az öreg honlapját, elég részletesen ír a Dunk & Egg dolgairól, illetve kirakott egy Aegon részletet a készülő új könyvből.

Ehun-e!

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.09, 09:00

HBO berendelt még két évadot.

ehran

ehran

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.03, 16:00

Ez ügyben viszont nincs jó hírem, az első rész fogadtatása és a finoman fogalmazva sem optimális könyvpiaci helyzetnek köszönhetően a Lamora sorozat folytatása jelenleg nem szerepel a kiadói tervek között...

Szia!

Ez alatt mit kell érteni? Mármint milyen volt a fogadtatása? Én olvastam, egyből bekerült a kedvencek közé, határozottan minőségi sorozatnak tűnt.

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 10:56

Látom nagyon pörög a topic :)

Na két hír:

Érdemes elkukkantani az Allee-ba, és itt a lehetőség, hogy mindenki kipróbálja a Jaime pózt:

http://sf.blog.hu/2014/03/27/most_te_is_beulhetsz_a_vastronba

A másik.

Martin bácsi kirakott egy vadállat jó új fejezetet, nem lövöm le a poént kirül, szerintem zseniális. A régi Arianne Martell helyett van egy közönségkedvenc POV.

A lényeg, hogy összeomlott a honlapja, mert annyian nézték meg :)

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.20, 22:47

Minden Trónok harca rajongónak kötelező:

http://beautifuldeath.com/

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.03, 20:36

Végre megszereztem a The Princess and the Queen-t, és a napokban elolvastam.

Nem rossz, nem rossz, de azért érződik erősen, hogy azért született, mert kellett valami GRRM mű az antológiába, és az eredetileg tervezett Dunk&Egg novella valamiért nem került bele (nem készült el?)

Maga a mű engem a Szilmarilokra emlékeztetett. Zajlik a háború, vonulgatnak ide-oda a seregek, repkednek a sárkányok, hullanak a Targaryenek mint a legyek...

A Dunk&Egg novellákkal ellentétben szerintem itt a sztori nincs kapcsolatban a főmű történésével (bár a westeros.org-os okoskodásokat még nem olvastam el), de sok mindent lehet tanulni pl. a sárkányokról, ami talán még visszaköszön majd az ASOIAF-ban.

Sajnos érződik a művön, hogy meg kellett vágni a terjedelmét. Elég váratlanul lett vége.

Trónok Harca rajongóknak azért kötelező.

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.27, 13:52

Bruenor: a Princess and the Queen nem Dunk és Egg novella, hanem a Sárkányok tánca néven ismert polgárháborúról szóló írás. http://iceandfire.wikia.com/wiki/The_Princess_and_the_Queen

Bruenor

Bruenor

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 54 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.12.24, 03:12

@Alyr_Arkhon: Ebbe a gyűjteményes kötetbe csak a három Dunk&Egg történet kerülne be vagy esetleg az idén megjelenő The Princess and the Queen is?
A válszod előre is köszönöm.

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.23, 13:25

Kissé megkésve, de talán jobb későn, mint soha. A Lázálom problémás részeit Zsolt újrafordította, és rendes szöveggondozás, plusz jegyzetapparátus is tartozik az új kiadáshoz, szóval az első kiadás merényletét a magyar nyelv és Martin ellen remélhetőleg sikerült jóvátenni. A jövő évi tervek között a Dunk és Egg történetek megjelentetése is szerepel egy gyűjteményes kötetben, de ez még némileg képlékeny a nemzetközi egyezkedés függvényében.

aliser
(OFF)És ha jövőre se adják ki a Locke Lamora következő kötetét, arra az esetre már intézkedtem egy hiperagresszív vöröshangya kolónia beszerzéséről...(/OFF)

Ez ügyben viszont nincs jó hírem, az első rész fogadtatása és a finoman fogalmazva sem optimális könyvpiaci helyzetnek köszönhetően a Lamora sorozat folytatása jelenleg nem szerepel a kiadói tervek között...

MatMynor

MatMynor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 523 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.17, 19:37

SZiasztok!

Lehet, hogy nem ez a legjobb fórum és kereshetnék is mindenfelé, de szeretném megkérdezni, hogy asztali (hagyományos) rpg készült-e a regényekből, ill. tudtok-e házi rendszerről, ha hivatalos nincs?

Köszönöm a türlemet. :)

http://greenronin.com/sifrp/

Cruzifix

Cruzifix

Nagymester

• Fórumita
  • 804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.17, 19:01

SZiasztok!

Lehet, hogy nem ez a legjobb fórum és kereshetnék is mindenfelé, de szeretném megkérdezni, hogy asztali (hagyományos) rpg készült-e a regényekből, ill. tudtok-e házi rendszerről, ha hivatalos nincs?

Köszönöm a türlemet. :)

MatMynor

MatMynor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 523 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.06, 19:41

A kérdés már csak az, hogy vajon ez is fordítógéppel készült-e vagy, valóban odatette mögé magát Kornya Zsolt. Az impresszum oda teszi a kis bekarikázott c betűt 2013-ra is a fordításhoz a neve kapcsán. Ez alapján remélem hogy ez azt jelenti, hogy átjutottunk a kettes pályára, és most sikerült nem csak félig hanem végig lefordítani.
Valamilyen info jól jönne.

Ha kiadói marketinges lennék, erre most hirdettem volna egy akciót, hogy az eredeti Lázálom tulajdonosai 50% kedvezménnyel vehetik meg az újat xy helyeken (elvégre elsőre csak a felét kapták meg a pénzükért). Jópofa gesztus lenne, PR vonalon valszeg' bőven behozná a veszteséget, még ha az első kiadást nem is ők cseszték el.

Na, majd egy alternatív univerzumban... :D

Yahel

Yahel

UFO seeker

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.06, 09:32

Sziasztok!
Meg tudja mondani valaki, hogy az újonnan megjelent Lázálom című regényben kijavították-e az első magyar kiadás fordításának hibáit? Ha igen, akkor teljesen új vagy lektorált verziót kapunk-e? Illetve, hogy Kornya Zsolt bábáskodott-e a fordításnál?

Kijavitották, igen.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]