Ugrás tartalomhoz

Fotó

George R. R. Martin

• Válasz írásához lépj be
5112 hozzászólás érkezett eddig

Beka

Beka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.24, 19:52

Erithiel:
legalább a "Ser" titulust is "Ser"nek fordították?
Izé... az baj lenne? :( Miért?

Beka

Erithiel

Erithiel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.24, 11:19

Persze Eddard nem Havas, csak a hatás kedvéért írtam annak... :)

-- E.
aki még mindig nem tudta feldolgozni, hogy Winterfellt Deresre fordította a t. fordító :(

Erithiel

Erithiel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.24, 10:50

Ehehehe... legalább a "Ser" titulust is "Ser"nek fordították? :(

-- E.
"Havas Eddard. A Ser." :)

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.23, 23:29

Erithiel:

A kedvedert utananeztem, igazabol az eskuvel pont semmi kulonosebb problema nincsen, viszont belebotlottam valami roppant erdekesbe:
Jon Snow-t magyarul Havas Jon-nak hivjak, ami meg oke is (bar ennyi erovel a Starkot is lefordithattak volna, na mindegy).
Azonban a Ser Alliser Thorne altal raaggatott gunynev, a "Lord Snow" magyarul "Lord Jegcsap" lett :ugri:
Lemaradtam valamirol? :D

Erithiel

Erithiel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.23, 23:05

'Deres'?! Ugh.

Kíváncsi vagyok, hogy fordították pl. a Night's Watch esküjét. :ugri:
A fordító mentségére (mentségükre?) legyen mondva: lehet, hogy csak az első könyvhez juttottak hozzá / a kiadó sürgetése miatt nem tudták végigolvasni a trilógiát...
*Erithiel felébred és bilibe lóg a keze*
... vagy nem. :P

-- E.
aki inkább vár egy-két hetet, mielőtt megvenné a magyar kiadást; eléggé negatív hatással bírna a vizsgajegyekre, az "érdekes" fordításról nem is beszélve. :D

Módosította Erithiel: 2003.05.23, 23:06

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.23, 22:00

megvettem en is a "Tronok harca"-t! :cool:
meg csak egy kicsit olvastam bele, de felelmeim a forditas minoseget illetoen nem hagytak alabb, sot...
2 kifogasom kapasbol van ettol fuggetlenul:

1.) a cimlapon: "A nagy sikeru trilogia elso resze"... hat okes, hogy eddig csak 3 resz jelent meg a sorozatbol, de attol nem trilogia...

2.) egy az egybe az eredeti hardcover tartalmat tettek a konyvbe, igy pl egy vicces dologra lehetunk figyelmesek a "kovetkezo resz tartalmabol" elott:
"A kovetkezo oldalakon izelitot adunk a keszulo mubol. :P

Na persze nem akarok kukacoskodni es csak a rosszat keresni, de a kedvenc sorozatom eseteben talan ertheto, hogy kicsit erzekeny vagyok a legaprobb bakikra is...

Arrol nem is beszelve, hogy nehany helysegnev forditasa lehetne jobb is, nade megiscsak Winterfell magyar neve viszi a palmat, mert szegenyt "Deres" -re kereszteltek :ugri:
Mar latom magam elott a csataba vonulo eszaki seregeket, akik csatakialtaskent azt orditozzak: "Deres! Deres!" :D Na mindegy, hatha ezt is meg lehet szokni.

(Opppsz, belelapozvan eszrevettem, hogy a "King's Hand" (marmint a tisztseg (vagy mi)) siman "A Kiraly Segitoje"nek van forditva :nuke: attol tartok, fog meg itt erni kellemetlen meglepetes!

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.23, 09:34

Rorimack:
Nem, a Legendak c. ketkotetes antologia valamelyikeben volt benne, alul en is erre celoztam, de a magyar cim meg mindig nem jut eszembe, bar biztos nem olyan bonyolult... mintha "A kobor lovag" remlene, de mindenesetre valami ilyesmi.
Ez az az antologia, amibe mindenfele fantasyciklussal rendelkezo nepek irtak novellakat, amik kapcsolodnak a regenyeikhez, igy hat van benne Scott Card (Alvin Maker) es Terry Pratchett (Korongvilag) novella is a Hedge Knight mellett, amiert erdemes megvenni, de persze bizonyara sokan orulnek a tobbinek is.

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.23, 07:17

A Hedge knight nem jelent meg magyarul az egyik Atlantiszban?

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.22, 22:23

Annak, aki még nem olvasott Martint, de szeretne megismerkedni vele, ajánlanám a The hedge knight című novellát, ami a Song of Ice and Fire világán játszódik mintegy száz évvel a regényciklus kezdete előtt. A novella kitűnő izelítőt ad Martin stílusából és világából, nomeg könnyebb olvasmány elsőre, mint a masszív Game of Thrones. :ugri:
Innen le lehet tölteni: http://greylib.by.ru/library/FAN/GRRM.TheH...HedgeKnight.rar

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.22, 22:18

Hat, Martin honalpjan meg mindig csak a "Still sorry. Still not done yet" stadiumban all a Feast for Crows, azert remelem, minel elobb befejezi... aztan ugyis varhatok fel evet a paperbackre, mert eredeti hardcoverekre nekem nem futja :D

Ahogy emlited, en is leginkabb attol tartottam a konyvek elolvasasa elott, hogy hogyan leszek kepes fejben tartani azt a rengeteg szereplot, akik a fuggelekben fel vannak sorolva? De aztan elolvastam a Legendak-beli novellat (mi is a magyar cime? :ugri: ), es megnyugodtam, mert mar ott is kepes volt egy oldalon tucatnyi szereplot bemutatni ugy, hogy aztan emlekeztem is rajuk, a konyvekben meg aztan meg tobb ideje van arra, hogy emlekezetesse tegye oket.

Jelenleg epp a regenyciklus alapjan keszulo tarsasjatekra vagyok raizgulva (sajnos csak augusztusban fog megjelenni), de nagyon szeretnem kiprobalni a Game of Thrones CCG-t is (amit, hiaba kerdeztem korbe mindenhol, nem lehet a hazai boltokban kapni, de hatha a konyv magyar megjelenese valtoztat ezen), es elvileg ugye RPG is keszul majd belole (no, azt viszont nem nagyon birom elkepzelni, hogyan lehetne jatszani, de mar a Gyuruk Ura RPG-nel is hasonlo gondokba utkoztem).

Erithiel

Erithiel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.22, 21:57

pálinkásjóreggelt ™,

Én mondtam, hogy jó könyv! :D :cool:

Bár magyarul (még!) nem olvastam, fenntartom a véleményemet, miszerint Martin a jelenleg aktív legigényesebb / legjobb fantasy-írók egyike, mármint ha nem ő a legjobb.
A legjobban az tetszik a "Song of Ice and Fire" könyvekben, hogy Martin fittyet hány a klisékre, a 'bejáratott' karakterekre; amikor az ember azt gondolná, hogy "no, most már mindent tudok a történetről / karakterekről", egy-két fondorlatos-ámde-utólag-teljesen-logikus fejezet után kiderül, hogy mégsem. :ugri:
A SoIaF ciklus szvsz (újra?)definiálja az "epikus fantasy" műfajt, s jó példa arra, hogy egy átlagos fantasy rajongó (pl. én) is észben tud tartani száznál is több szereplőt, ha azok érdekesen és igényesen vannak megírva. A realisztikus (ámde rendkívül érdekes) világ s a mágia megfelelő használata (tűzlabdákat dobáló süveges varázslókat itt ne keressél, bár a mágia korántsem gyenge) már csak hab a tortán.

Nu... mikor is jelenik meg (az) "A Feast For Crows"? :P

-- E.
"You know nothing, Jon Snow."

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.22, 21:15

Nocsak, nocsak, milyen új téma született itt. :D Martin Song of Ice and Fire ciklusa valóban az egyik (ha nem a) általam olvasott legjobb fantasy ciklus, amely jelen pillanatban félúton jár, az első három rész megjelenése után. Én is kíváncsi lennék minnél több olvasó véleményére, az aki megvásárolja a regényt, valószínűleg nem bánja meg. :ugri:

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.22, 21:09

Ugyan korabban is olvashattunk magyarul ezt-azt Martintol, de most azt hallom, megjelent idehaza is az "A Song of Ice and Fire" cimu nagysikeru fantasy-ciklusanak elso resze, "Tronok harca" ("A Game of Thrones") cimmel!

Paratlanul izgalmas es fordulatos epikus fantasyrol van itten szo, kivalo es sokszinu karakterekkel, frappans parbeszedekkel, agyafurt intrikalassal, meg minden joval, ami kell... Aki szereti a fantasyt, az nem hagyhatja ki.
Olvassatok el minel hamarabb, hogy legyen mirol beszelgetni :D :ugri:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]