Ugrás tartalomhoz

Fotó

Half-Life 2

• Válasz írásához lépj be
388 hozzászólás érkezett eddig

algi

algi

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.09, 18:25

//to csicsi
Csak nehogy vérszemet kapj :sor:
És semmiképp se csalódj a játékban :)
Bár a Valve-t ismerve ez nem túl esélyes... Kivéve az alapjátékot ugyebár ;)

Miért? Az egyessel mi volt a gond? Első alkalom volt, hogy nem voltak külön pályák, első alkalom volt, hogy békésen kezdődött egy fps, első alkalom volt, hogy nem minden karaktert kellett lepuffantani, hanem vihettél magaddal szövetségeseket stb. A Doom 3 is azt majmolja, pedig mennyi idő eltelt...

Pestaa

Pestaa

Operálandusz

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.20, 12:31

mert rájöttek hogy a rajongókank nem elég 1 kieg, hanem kell 3 is. :normaalis:

Vagy mert már létezett UFO: Aftermath nevű játék... SzVSz ezért is lehetett az átkeresztelés.

_csicsi (NPC/NJK)

_csicsi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.20, 05:44

Butuska kérdés, de ez az Ep1 ez ugyanaz mint az Aftermath?

Igen, először Afttermath lett volna a neve, de átkeresztelték Episode One-ra, mert rájöttek hogy a rajongókank nem elég 1 kieg, hanem kell 3 is. :)

Clorel

Clorel

Szakállas fórumozó

• Fórumita
  • 2766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.19, 17:12

Butuska kérdés, de ez az Ep1 ez ugyanaz mint az Aftermath?

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.15, 12:27

Egész aranyos volt a HL2 Ep. One, csak a túlzásba vitt zombihent miatt inkább éreztem magam egy Resident Evil FPSben, mint a HL2ben. Ha a játék jó 60 százaléka nem játszódott volna töksötétben, annak is örültem volna.
Ennek ellenére asszem Alyx elvitte a hátán a játékot, azt mondom, jó volt.

GOtto

GOtto

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 365 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.12, 08:16

Elkezdtem én is nyomni. Kb 1 órányi játék után azt mondhatom, hogy eddig semmi extra. A "HL-hangulatot" se érzem. Pedig az első két részt imádtam.

Na majd ha végigvittem, akkor visszatérek és írok bővebben.

_csicsi (NPC/NJK)

_csicsi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.04, 09:50

Na végigvittem az Episode one-t
Tiszta király volt ez a kis hl feeling, már nagyon sóvárogtam iránta :D
Ajánlom mindenkinek, nagyon jó kis játék, egy hibája van: nagyon rövid mindössze 4-5 óra alatt ki lehet akasztani :ugri:
És még nincs vége jön az episode 2 év végén, 2007-ben meg a ep3. :D

Pestaa

Pestaa

Operálandusz

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.02, 12:19

//to csicsi
Csak nehogy vérszemet kapj :felvon:
És semmiképp se csalódj a játékban :sor:
Bár a Valve-t ismerve ez nem túl esélyes... Kivéve az alapjátékot ugyebár :wow:

_csicsi (NPC/NJK)

_csicsi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.02, 10:26

Nem tudom hova írjam mondjuk ide!! :)
Végre megjelent az episode one!!!!!!
Már nagyon-nagyon vártam végrevégrevégere
Úristen de jó. Half-Life rajongók ide-ide. újra éljjen eme topic, mely kdedcenc játékunkról szól. :D :D
:felvon: :wow: :sor: :sor: ;) :)
Köszönet a készítőknek. Half-Life&Valve FOREVER!!!

Pestaa

Pestaa

Operálandusz

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.11, 11:54

Szebb napot emberek és a többiek :sor:

Engedelmetekkel, vagy ha kell anélkül, röviden ide is kifejteném a véleményemet a játékról.
Az 1. rész nagy volt! Egyenesen fenomenális, csak jót tudok róla mondani...
Bár mára már igencsak elavult szegényke, esős napokon jó érzés nosztalgiázni vele...
Aztán volt hozzá kiegészítő (nem is egy), de a Counter Strike bukás volt a szememben... Sanálom, hogy ezt kell mondanom, sokak kedvence, és nem akarok senkit magam ellen fordítani. Azonban a CS nem fogott meg... Valami hiányzott belőle, szvsz a hangulatot kevesellem.

Hatalmas reklámozási kampány, rengeteg bejelentés, megint jó hírek blabla. Ez már a hl2, melyet olyan izgatottan vártam, mint a kisgyerek a mikulást. Mikor a kezem közé kaparintottam, csalódnom kellett. Az előzetesek alapján a Valve felrakta magának a mércét, a játék azonban alulteljesít :leborul:.
Kétségkívül jó játék, az egyik legjobb, nem vitatom... De nem elégíti ki a várakozásaimat (úgy vélem, hogy nem vagyok egyedül).
Mégegyszer leszögezném, hogy a gamma csodás-mesés, csak hát no...

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.14, 20:21

Így van. Először a 3 kristályt kell kaputolni (pár rakéta vagy sorozat - energiafegyverrel itt ne próbálkozz), aztán ess neki a szörnynek (illetve a körülötte röpködő fénygömböknek). Ha elfogy a muníció, hagyd magad eltalálni egy lövedékével, ez elteleportál egy-két érdekes helyre, ahol összegyűjtheted a betevőjét. Ha már unod, bújj el a teleportsugarak elől a sziklák mögé. nem nehéz.

DBebe

DBebe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 676 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.13, 12:26

A főellenfél kristályokból nyeri az erejét. A dobbantók segítségével fel kell ugrani a sziklaperemekre és ezeket a kristályokat kell lepucolnod - talán három zöld kristály háromszög van.

Bocsi, ha nem vagyok naprakész, de elég régen játszottam HL1-gyel...

Nihilanth

The entity behind all of this chaos and strife turns out to be a really big alien baby. You'll be dropped into a big cylindrical room with Nihilanth floating in the middle.

Use the spikes sticking out of the floor to your advantage! You do not want to be hit by the blue balls that Nihilanth throws, but the green balls are worse -- they home in on you, making them impossible to dodge, and they teleport you to secondary rooms where you have to hop up platfoms or bouncy craters to make your way through another teleport back to the action. Whenever you think the big baby is about to toss a green ball, block its path by hiding behind the spikes until the danger is gone.

To weaken Nihilanth, you need to destroy the 3 green-crystal triangles which are high up on the walls of the room. The easiest way (at least for me) was to turn off the red dot on the RPG, aim carefully, and quickly take all three out.

Little-known fact: the material that makes up the three green triangles protecting Nihilanth is the same as the crystal sample which you pushed into the beams to start this whole mess in the first place. Valve Software originally intended to make this connection more obvious but never did.

Once all three green triangles are destroyed, Nihilanth is ready to have his ass kicked. Take the bouncy craters to vault yourself up above his now-opened skull, and unload the strongest weapons you have into his exposed brain. MP5, egon, shotgun, whatever you have will work; you can even toss in snarks or detpacks, and the true warriors will pith Nihilanth's brain using the crowbar.

Once Nihilanth bites the dust, watch the fireworks and then prepare yourself for the final confrontation. Choose whatever path you decide suits you best.

http://www.planethalflife.com/half-life/gu...rough/wt17.shtm

_Sir Canegm (NPC/NJK)

_Sir Canegm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.12.13, 09:54

Segítsetek!

Hogy kell kinyírni a HALF LIFE 1-ben a főellenséget??? :gyagya:

Plíz help!

_Lord VIPER (NPC/NJK)

_Lord VIPER (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.12.08, 21:03

Imádtam a játékot, szerintem az eddigi legjobb FPS...és ez szerintem egyáltalán nem hülyeség, hiszen mind hangulatilag, mind a fantasztikus történetével, a nagyon jól kidolgozott karaktereivel, remek hangokkal, fantasztikus grafikájával, - és még sorolhatnám sokáig - nagyon magávalragadó, és engem rendkívüli módon megfogott...a fegyverek pedig fantasztikusak, főleg a legvégén elérhető, fölfejlesztett Gravity gun, amivel már embereket is lehetett dobálni, és a hatótávolsága is nagyobb volt.

Vlk

Vlk

inconnu

• Archívum
  • 226 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.25, 14:56

Csákó, jó régen nyomtam már, de mintha abból a nagy energiafejlesztőből kéne "kiszippantani" a gömböket, amik benne vannak. Aztán a gömbökkel lehet lövöldözni.

_DREADY (NPC/NJK)

_DREADY (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.24, 17:46

Sziasztok.

Elakadtam a Half Life 2ben.
Pár sorral lejjebb más is írt erről, de ő magától rájött, én az istennek sem jövök rá. Egy liftet keresek a probléma így szól:

Szóval, az lenne a kérdésem, hogy az Our Benefactors nevű pályán mi a teendő? Ugye marad csak a Gravity Gun fegyvernek, leölögetem vele az ellenfeleket, de ott elakadok, amikor ketté válik a folyosó, és az egyik rész le van zárva egy energiakapuval, a másikon pedig egy sima korlát állja az utamat (a korláton túl vmi nagy energiafejlesztő izé van).
Szóval mit tegyek, hogy kell túljutni ezen?
Köszönöm előre is a megoldást

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.16, 10:56

Auuuu... ezt nem tudtam, bocs. Azt hittem, mostanában jön ki. Mi volt a baj vele?

Malleus

Malleus

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 389 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.15, 23:24

Váőndorsólyom: gyün hozzá az aftermath, mostanában kell neki kijönni, év végéig mindenképpen.

Sajnos elhalasztották jövő év tavaszára, konkrét időpont pedig nincs.....

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.15, 12:34

Váőndorsólyom: gyün hozzá az aftermath, mostanában kell neki kijönni, év végéig mindenképpen.

_Sir Canegm (NPC/NJK)

_Sir Canegm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.15, 11:59

Valaki tud a Half-Life 1-hez patch-et, hogy lehessen XP-n nyomni?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]