Ugrás tartalomhoz

Fotó

Dragonlance

• Válasz írásához lépj be
771 hozzászólás érkezett eddig

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.28, 10:32

Nagyon tudnám ezt olvasni - csak 15 e forint :( nem létezik ez... Valahol? :(

Valahol? Esetleg digitális formában? :szent:

Küldtem privátot.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6493 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 09:36

Tavaly azt hiszem ötezer forintért szereztem be az alap-trilógiát, nincsenek elszállva annyira az árai, mint a Vaják-könyveknek, vagy egy Magus ÚTK-nak.

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 22:08

Nagyon tudnám ezt olvasni - csak 15 e forint :( nem létezik ez... Valahol? :(

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6783 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.25, 20:08

A Sárkánydárda Trilógiában "Fürkész"-nek lett fordítva.

Bulldy

fbencef

fbencef

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.25, 19:46

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Egyáltalán nem vagyok jártas a Dragon Lance világában, viszont mégis idetévedtem (ez volt az egyetlen aktív magyar közösség amit találtam) egy zeneszöveg fordítása közben, ami mint kiderült a DR-re utal. Remélem, nem zavarok:)

Az érdekelne, hogy a Seeker-nek van-é hivatalos / elfogadott magyar megfelelője.

Előre is köszi!

Scimo

Scimo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.17, 17:59

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Dragonlance mesélésre vetemednék, szükségem lenne magyar nyelvű leírásokra.
Láttam a témában a hozzászólást, hogy az rpg.hu
letöltések között van valami, de az sajnos nem működik.
Előre is köszönöm :)

Szia! Én tudok neked segíteni, ha még aktuális a mesélésed.

Creasy

Creasy

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.02, 09:46

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Dragonlance mesélésre vetemednék, szükségem lenne magyar nyelvű leírásokra.
Láttam a témában a hozzászólást, hogy az rpg.hu
letöltések között van valami, de az sajnos nem működik.
Előre is köszönöm :)

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2018 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.06, 22:04

Tudom, hogy a Dragonlance megosztóbb jelenség, mint a paksi atomerőmű-bővítés, de ez megér egy posztot, ha már szülinapja van: http://www.trhickman.com/dragonlance-selling-dream/

(Azok alapján, amit a modulsorozatról hallottam, megértem, hogy miért verik ki a biztosítékot egyeseknél, én speciel mégis nagyon szeretem a korabeli artwork-öt, az alaptrilógiát, a "zeitgeist"-ot. :))

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.01, 09:31

Érdeklődni szeretnék, hogy nem tud-e valaki d20 Dragonlance rajongói fordításról?

A régi Dragonlance anyagok megvannak magyar nyelven (Ansalon geográfiája, Ansalon népei, Az Idő folyama,  Ansalon karakter kasztjai), azonban kifejezetten a 2003-ban megjelent [D&D 3.5] Dragonlance - Campaign Setting fordítása érdekelne.

Wictorius

Wictorius

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.19, 01:48

Üdv!

Esetleg valaki tudja mi a helyzet DL háza táján?Jelennek-e meg új kiadványok (elsősorban angolul gondolom ,mert hát ugye ha nem jelenik meg nincs mit lefordítani :), ha jól látom sajnálatos módon nem nagyon ,de erősítsetek meg :-/ )

Margaret & Tracy elvileg már nem fognak többet dolgozni a témában ,ha nem értettem félre.(amit nagyon sajnálok).Ettől függetlenül valakinek tudomása más író(k)ról?

Ennyire befuccsolt volna ez a világ? Pedig egy jól menő befutott brandnek tűnik/tűnt mindig is ,így hát nem értem miért nem ömlenek az új könyvek a témában  :nemertem: .

Valaki tájékozottabb világosítson fel kérem :)

Thomalrin

Thomalrin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 26 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.23, 23:49

Lenne egy kérdésem azokhoz, akik olvasták a Lelkek Háborúja, és a Sötét Tanítvány trilógiákat, hogy mennyire jó könyvek? Érdemes megvenni a regényeket, vagy inkább felejthető kategória? A Dragonlance világon, és regényekben annyira nem vagyok otthon, csak az eredeti trilógia, és az Elveszett Krónikák vannak meg. Ezért gondoltam megkérdezem a szakértőket. :)

Ez elég szubjektív dolog, a Lelkek Háborúja trilógia nekem nagyon tetszett. A Sötét Tanítvány
is jól indul, de az a harmadik kötetre kifullad és nekem már elég erőltetett volt, mintha puskát
fogtak volna az íróra, hogy mégpedig trilógia lesz, ha beledöglesz is, nem hagyod abba két
kötetnél. :D

Módosította Thomalrin: 2012.06.23, 23:50

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.23, 12:31

A káoszháborúk sorozatból én tudom ajánlani a Halálbrigád című kötetet. Szerintem megfelelően hangulatos, helyenként jó humorral fűszerezett kötet. :)

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.23, 11:48

Lenne egy kérdésem azokhoz, akik olvasták a Lelkek Háborúja, és a Sötét Tanítvány trilógiákat, hogy mennyire jó könyvek? Érdemes megvenni a regényeket, vagy inkább felejthető kategória? A Dragonlance világon, és regényekben annyira nem vagyok otthon, csak az eredeti trilógia, és az Elveszett Krónikák vannak meg. Ezért gondoltam megkérdezem a szakértőket. :)

Az eredeti krónikákon kívül szerintem kár bármit is elolvasni.
A Legendák meg sem közelítette a Krónikák színvonalát.
A nyári tűz sárkányain ugyan átrágtam magam, de kár volt.
A Lélkeháború trilógia, csak belelapozva, már fel sem keltette az érdeklődésemet.
Az Elveszett krónikák meg, szintén csak belelapozásra alapozva, amolyan "rókabőr"-effektusnak tűnik.

Mindenesetre olvasnivaló van bőven:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Dragonlance_novels

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.23, 09:09

Ajánlott olvasási sorrend
Krónikák
Legendák
Raistlin lánya (A Nyári tüzet vezeti fel, szerintem kihagyható)
A Nyári tűz sárkányai
Lélekháború trilógia

A Sötét tanítványt még nem olvastam.

Köszi a listát, bár néhány DL könyvet azért még olvastam. A Huma Legendája tetszett, de például a Raistlin Lányát, és A Nyári Tűz Sárkányait nem tudtam végigolvasni. Ugyanígy voltam azzal a sztorival is, amikor Caramonék visszautaznak a múltba. Valahogy én azokat nem éreztem DL-esnek.
Az eredeti trilógiát pedig már többször kiolvastam, annyira jó volt. Most tervezem újrakezdeni valamikor, belevéve az Elveszett Krónikákat is.

Azael

Azael

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.22, 22:08

A Lélekháború trilógia szerintem jól sikerült, érdekes történet, bár a vége nekem kicsit furcsa lett. Meg sok régi DL rajongó nem szereti, mert szerintük nincs meg benne az eredeti trilógia hangulata. Ezzel én nem igazán értek egyet, de ez csak szvsz.
Szerintem ha tetszett az első sorozat ez is tetszeni fog. Ám a teljes megértéshez nem árt elolvasni a Legendák sorozatot (a Krónikák után játszódik), és a Nyári tűz sárkányai kötetet is (mondjuk számomra érthető volt ez utóbbi elolvasása nélkül is).

Ajánlott olvasási sorrend
Krónikák
Legendák
Raistlin lánya (A Nyári tüzet vezeti fel, szerintem kihagyható)
A Nyári tűz sárkányai
Lélekháború trilógia

A Sötét tanítványt még nem olvastam.

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.22, 15:13

Dyadorus

Dyadorus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 915 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.11, 20:21

[MODERÁTOR]
Nem lenne baj, ha ez átmenne az "Apróhirdetés" rovatba, azt pont erre találták ki.
[MODERÁTOR]

Rendben, akkor a licit átkerült a "Magazin, Kártya, Könyv" topicba az apróhirdetésen belül.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6783 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.11, 09:55

[MODERÁTOR]
Nem lenne baj, ha ez átmenne az "Apróhirdetés" rovatba, azt pont erre találták ki.
[MODERÁTOR]

Módosította Bulldy: 2011.03.11, 09:55

Dyadorus

Dyadorus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 915 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.11, 05:46

Hát, privátban, láthatatlanul licitálni elég necces. :) Azért küldtem egy privit, a régi sárkány trilógia esetleg érdekel.

Igazad van! Akkor ide tessék felírni, ki mennyit szánna rá. Kikiáltási ár az egész packra legyen 8000ft - tekintve, hogy jó állapotban vannak.
Úgy gondoltam várok egy hétig, tehát jövő hét péntek este 20:00 óráig, ha addig nem érkezik ajánlat, akkor megbontom a pack-ot.

Módosította Dyadorus: 2011.03.11, 05:48

Szabtom

Szabtom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.10, 22:39

Hát, privátban, láthatatlanul licitálni elég necces. :) Azért küldtem egy privit, a régi sárkány trilógia esetleg érdekel.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]