Ugrás tartalomhoz

Fotó

Dragonlance

• Válasz írásához lépj be
771 hozzászólás érkezett eddig

Dyadorus

Dyadorus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 915 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.10, 19:14

Sziasztok!

Eladó lenne pár régebbi kiadású Dragonlance könyv egyben. A könyvek állapota szerintem kifogástalan, mindegyiket úgy olvastam annak idején, hogy raktam rá egy borítót. Név szerint:

A téli éj sárkányai - puhafedeles, kisméretű (azt hiszem ez volt az első kiadás)
A tavaszi hajnal sárkányai - puhafedeles, kisméretű (azt hiszem ez volt az első kiadás)
Az őszi alkony sárkányai - keményfedeles A4-es méretű (azt hiszem ez volt a második kiadás)
A téli éj sárkányai - keményfedeles A4-es méretű (azt hiszem ez volt a második kiadás)
A nyári tűz sárkányai - keményfedeles A4-es méretű, a védőborítója is rajta van
Raistlin lánya - keményfedeles A4-es méretű
Huma legendája - puhafedeles (azt hiszem ez volt az első kiadás)
A múlt és jövő ura - puhafedeles
Találkozás - puhafedeles
Ikrek hatalma - puhafedeles
Háború - puhafedeles
Pusztulás - puhafedeles
Az ikrek próbája - puhafedeles
Az ikrek ideje - puhafedeles (az első kettő egybegyúrva)
Az ikrek háborúja - puhafedeles (a második kettő egybegyúrva)
Az ikrek próbája - puhafedeles A4-es méretű (az utolsó kettő egybegyúrva)

Ha érdekel valakit, akkor u2u-ban kereshettek. Mindenkinek válaszolok.
Az árat Ti mondjátok. Aki többet ígér, azé lesz.
Ha egyben esetleg nem kell senkinek, akkor akár darabonként is lehet vinni.

Módosította Dyadorus: 2011.03.10, 19:19

Zeta

Zeta

A király lovagja

• Fórumita
  • 465 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.02, 20:40

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A halandók korának az eseményei kellene nekem magyarul. Tudna nekem valaki olyan weboldalt mondani, vagy bármilyen más elérhetőséget mondani, ahol ezt megtudom tekinteni?
Kösz a segítséget előre is

Sentinel

Sentinel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.11, 19:37

Köszi! Ennek hasznát tudnám venni, pont a minotaurusz birodalomban játszódik a mostani kalandunk.

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.11, 19:25

Taladas: The minotaurs

Sentinel

Sentinel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.11, 18:17

Sziasztok! A Time Of The Dragon box-on kívül, tudnátok ajánlani, valami használható anyagot Taladas-hoz?

Aeren

Aeren

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1640 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.26, 15:15

Eladó egy megnyerő külsejű sárkányfigura.
Én baráti áron 5000-ért vettem, a bolti ára 4000 volt.
Akinek megtetszik viheti 1000-ért.
Méret: kb 14*12*17cm
http://dl.dropbox.com/u/11653973/S%C3%A1rk%C3%A1ny%201.JPG
http://dl.dropbox.com/u/11653973/S%C3%A1rk%C3%A1ny%202.JPG
http://dl.dropbox.com/u/11653973/S%C3%A1rk%C3%A1ny%203.JPG

Aeren

Aeren

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1640 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.06, 15:08

És el is kelt a cucc, köszönöm az érdeklődést.

Aeren

Aeren

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1640 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.12, 15:52

Gyűjtők figyelem!
Eladó egy (utolsó kötetet leszámitva) teljes Dragonlance sorozat (43 kötet).
Amiből több verzió is megjelent, abból az első van meg.
Az első 3 kötet kicsit gyűröttebb(2. tulaja vagyok) a többi 1x olvasott, ennek megfelelően jó állapotú.

ár: 32.000, ami lealkudható 30-ra :sor:

Fishblood

Fishblood

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 23:13

Üdv!

Tegnap folytatódott Dragonlance kampányunk. :gyagya:

Feljegyzések Ris Tregaard lovag kalandozásaiból:

Draco Citadel, Darkember hava...

...Bár egész kellemes meleget szítottunk ideiglenes szállásunkon, hamarosan tapsztalnunk kellett, hogy a kandalló tüze nélkül se fáztunk volna ezen az éjszakán. Miután társaim nyugovóra tértek, megkezdtem az őrséget. Alig telt el talán egy óra, amikor valaki elkezdte döngetni a kaput. Felébresztettem társaim és egyikükkel kimentem, majd felmásztunk a kapu feletti őrhelyre, ahonnan kilestünk. Nem kis meglepetésemre egy csapatnyi törpe ácsorgott odakint. Lehettek vagy húszan, a legkülönfélébb felszereléssel ellátva, még málhás szamaraik is voltak. A kölcsönös bemutatkozás után kiderült, hogy bányászok és harcosok akik északra tartanak új tárnákat kiaknázni. Vezetőjük egy bizonyos Norig a Daewar klánból, igazán harcedzett törpének nézett ki, tele hegekkel és hadi trófeákkal...

...Beengedtük az egész kompániát, majd miközben elszállásolták magukat az étkezőben, röviden vázoltam nekik a helyzetünket. Nem voltak elragadtatva, de én titkon örültem felbukkanásuknak és, hogy nem remélt szövetségesekre leltünk bennük. Mindenesetre mellettük tovább örködtünk mi is...

...Az éjszaka közepén ébresztettek társaim, hogy gyanús árnyákat látnak odakint ólálkodni. Sajnos bebizonyosodott, hogy ellenségeink fondorlatosabbak mint képzeltük. Megmászták a torony falait és most ketten épp azon mesterkedtek, hogy belülről kinyissák a kaput a többieknek. Riadóztattam mindenkit és megpróbáltuk íjakkal messziről leszedni őket. Nem voltunk elég óvatosak. A gyilokjárón megbújt még három barbár és megszórtak minket nyilaikkal. Síkföldi felderítőnk kapott is találatot az oldalába. Az egyik kapunyitót ugyan sikerült lelőnöm, de már késő volt. Odakinről betörtek a gonosz förtelmes szolgái...

...Egy ideig elég jól védtük az étkezőt ahová az ogrék nem igazán fértek be ( kettőt én magam vágtam le az ajtóban ), de miután behajítottak egy olajmécsest és kigyulladt a helyiség, muszáj volt kitörnünk. Az udvaron folytatódott a mészárlás és a fehér hót hamarosan vörösre festette a kiömlő véráradat. Szembenéztünk vagy egy tucat barbárral, szemükben a fanatizmus tüzének lángjával és azzal a hat, feltehetőleg korábban már látott és elkerült ogréval. Bár a nagy hó igencsak megnehezítette a dolgunkat, a csatát végül megnyertük. Két ogre viszont elmenekült. A törpék derekasan küzdöttek, de nem mindegyikük élte túl és sok volt a súlyos sebesült is. Jómagam se úsztam meg ép bőrrel...

...Akin tudtunk ( én és lovagtársaim ), Paladin áldásával segítettünk, de egy percet sem pihenhettünk mert a tűz időközben elharapódzott és muszáj volt megkezdeni az oltást, ha nem akartuk, hogy ránk szakadjanak a felső szintek...

...Engedélyeztünk magunknak egy rövid pihenőt pirkadatig miközben átkutattuk a holttesteket hátha találunk valami utalást arra, hogy kik voltak és honnan jöttek. Az egyik ogrénál találtam is egy nyeregtáskának is beillő szütyőt, amiből négy, folyadékkal teli üvegcsét kotortam elő. Az üvegcséken különböző runák voltak olvashatók, kettőn közülük ismerős szimbólumokat vettem észre, az egyik Mishakal jele volt, a másik Paladiné. Ezeket magamhoz vettem, majd úgy döntöttünk, üldözőbe vesszük a menekülő ogrékat. Felajánlottam a csatlakozás lehetőségét a törpéknek, ha esetleg bosszút akarnának állni elesett társaikért. A vezetőjük Norig és még öt másik harcedzett veterán velünk tatottak. A mély hóban nem volt nehéz követni az ogrék nyomait...

...Miközben követtük az ogrék által hagyott nyomokat volt időnk beszélgetni a törpékkel. Norig megkérdezte, tudom-e mit jelent a nevem? Mondtam neki, hogy ó-solamnic nyelven a Ris hiúzt jelent. Erre csak annyit válaszolt, hogy rászolgáltam a nevemre...

Sentinel

Sentinel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.09, 11:54

Köszönjük srácok! Vasárnap folytatódik a történet.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.09, 11:15

Jaja, klassz volt, várjuk a folytatást!

Nem az ogréknál volt a ládikó? :)

DBebe

DBebe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 676 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.08, 10:10

Klassz élménybeszámoló! :rohog:
Tetszett, hogy nem ugrottatok neki ész nélkül az ogréknak, hanem inkább kikerültétek őket.
Kíváncsian várom a folytatást!

Fishblood

Fishblood

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.07, 23:06

Üdv!

Hirtelen felindulásból úgy döntöttem, megosztom veletek legújabban indult játékunk részleteit, úgyhogy egy kis élménybeszámoló következik. Olvasgassátok és ha úgy gondoljátok véleményezzétek. :)

Dragonlance világán játszunk, AD&D 2.ed rendszerrel, kb 50 évvel a dárdaháborúk után. Per pillanat egyedül játszok, egy ifjú, harcosból lett solamniai kard lovaggal. 3-ik szintről indult ( ami valójában 4HD ) és novice of the swords ranggal.

A játék kezdetén épp szolgálati időmet töltöttem a Főpap Tornyában, amikor is rendem nagymestere ( aki egyébként egy évekkel ezelőtt futott kampányban a saját karakteremként érte el ezt a rangot ) magához hívatott. A kötelező tiszteletkörök lefutása után, megbízott egy feladattal, miszerint egy néhány napi útra lévő erődből kellene elhoznom egy számára fontos ládikót, ami későbbi expedíciós útján segíti majd. Ha teljesítem a feladatot engem is bevesz majd a csapatába. Adott egy lezárt levelet amit az erőd kapitányának kell majd átadnom, hogy ő is tudja miről van szó. Társakat is adott mellém : két velem egyenrangú lovagot és egy síkföldi barbár felderítőt.

Miután felmálháztuk a lovakat, egyből útnak indultunk. Már majdnem egy napja lovagoltunk, amikor szembejött velünk egy poroszkáló lovas. Mikor közelebb ért, megdöbbenve láttuk, hogy hátát teletűzdelték nyílvesszőkkel. Miután megállítottam a lovát és leszedtem a nyeregből, élettelen kezében egy különös tárgyat találtam. Egy spéci iránytű volt ami egy tőrt formázott, viszont az égtáj-jelölők helyén ismeretlen runák voltak. Rövid tanakodás után úgy döntöttünk nem fordulunk vissza, hanem magunkkal visszük a közeli faluba és ott temettetjük el. Éjszakára oda is értünk és megszálltunk a helyi fogadóban. A halottat itt se ismerte senki, ezért úgy rendelkeztem, hogy a fogadós tegye pénzzé az illető páncélját és fegyverét, abból futja koporsóra és tisztességes temetésre, a lovát pedig lefoglatuk magunknak. Egy kiadós vacsora után magunk is nyugovóra tértünk.

Éjjel arra ébredtem, hogy valaki motoszkál az ajtónál és birizgálja a zárat. Majd észre vettem, hogy az ablak előtt is gyanus árnyak vannak. Ezek után amilyen halkan csak tudtam, ágyról ágyra járva felébresztettem társaimat ( a síkföldit már nem kellett ), így volt annyi időnk, hogy kardot húzzunk mielőtt ránktörtek volna. Véres hirig kezdődött a szobában. Gyakorlatilag egy szál f***ban, karddal a kézben fogadtuk támadóinkat. Síkföldi barbárok voltak a Holló törzsből (amolyan fejvadászok ), goblin szövetségesekkel. Levágtunk jópárat mire a többiek menekülőre fogták, szerencsére nálunk csak egy könnyebb sérült lett. Foglyot nem tudtunk ejteni, pedig akartam vallatás céljából. Az éjszakába nem követtük őket. Természetesen nagy riadalom támadt a fogadóban és a faluban, így miután felöltöttük páncéljainkat kimentünk körbejárni a környéket és megnyugtatni az embereket. A bandának nyoma sem volt. A hullákat kivittük az udvarra és miután nem találtunk náluk semmi használhatót, a fogadósra bíztam őket, jó lesz ezeknek egy gödör is címszóval. Reggelig egy másik szobában aludtunk immár örséggel, bár nem tartottam tőle, hogy ma még vissztérnek.

Másnap reggel írtam egy szép jelentést az úton történtekről a rendfőnőknek és rábíztam a fogadósra, hogy juttassa el a Főpap Tornyába. Miután kifizettük költségeinket tovább indultunk, immár gyalog, a fél napi járóföldre lévő kicsiny halászfaluba. Itt hamar kerítettünk két rátermett halászt akik csónakjaikkal felvittek minket a folyó egyik mellékágán. Útközben viszont itt is furcsa találkozásnak voltunk részesei, ugyanis ahogy eveztünk felfelé, velünk szemben négy hulla uszott lefelé a folyón. Miután az egyiket kihalásztuk, megállapitottuk, hogy valószínüleg egy közeli bánya munkása lehet és halálát kétségkívül zuzófegyverek okozták. Miután partot értünk, gyalog folytattuk utunkat a hegyen keresztül. A halászok bevállalták, hogy megvárnak minket itt a parton egy ideiglenes táborban. Nemsokára ahogy közeledtünk a szurdok felé, ami az erődhöz vezetett, barbár felderítőnk tábortűz füstjét vette észre, majd miután közelebb lopózott és visszatért, közölte, hogy 6 ogre vert itt tanyát. Ez okozott némi dillemmát. Támadjuk meg a gonosznak ezen teremtményeit vagy ne kockáztassuk az eredeti küldetés sikerét és kerüljük ki őket? Végül a többiek rám hagyták a döntést mint megbízott levélhordozóra én pedig némi megfontolás után úgy döntöttem, hogy nem bocsájtkozunk kockázatos csatába 4-en 6 ogre ellen amire rámehet a küldetés, ezért elkerültük őket és némi kitérővel jutottunk el a szurdokik. Időközben a hó is elkezdett esni, lehetetlenné téve a nyomolvasást. Az este a szurdokban ért minket, így letáboroztunk. Itt már muszály volt páncélban aludni minimális tábortűz mellett.

Másnap tovább indultunk és biztonságban el is értük az erődőt, ami viszont ott fogadott bennünket abban nem volt köszönet. Kapu, rács tárva-nyitva, sehol egy lélek, véres nyomok a falakon, a talajt hó fedi,de sehol egy nyom...mit mondjak, nagyon baljóslatú volt az egész. Elkezdtük átkutatni a helyörséget, majd kisvártatva bekövetkezett amitől tartottam. Egyik társam megtalálta a katonák hulláit - lehettek vagy húszan - az erőd egyik zárt helyiségében egymásra hánytorgatva. Ezek után mindenre kiterjedő kutatást tartottunk. Kerestük a küldetésünk tárgyát képező ládát, de átnéztük a helyőrség naplóit, ellátmánylistáit, őrségvezénylését, bármit amiből kiderülhet, hogy mi történt itt valójában. Kutakodásunk sajnos eredménytelenül zárult, csak annyi derült ki, hogy a teljes létszám kb. 60 fő, de, hogy hol a többi 40 katona, az nem. A vár kilátójából is körülnéztem hátha látok valamit a környéken, de sehol semmi és senki. Közben ránk esteledett. Mivel ezek után nem tudtuk mi várhat ránk, bevettük magunkat a konyhába ahol van füthető kandalló és élelem. Az ajtókat és ablakokat elbarikádoztuk és kialakitottunk egy jól védhető pozíciót magunknak, majd miután befűtöttünk, felállítottuk az őrséget és nyugovóra tértünk. Itt ért véget az első játékülés, ami kb. 4 órás volt.

Ui.: Így utólag átgondolva klasszikus sztorinak indult, klisékkel fűszereve, de hangulatosan volt tálalva és mivel pár hónapja játszottam utoljára, élveztem is. Ismerve a mesélőmet, tuti, hogy lesz benne csavar és szívatás bőven...most, hogy belegondolok remélem nem azért a spéci iránytűért kellett idejönnünk amit már az első nap megatláltunk a halott kezében, fél napra a Toronytól... :D :D

Sentinel

Sentinel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.28, 10:09

95-óta mesélek kisebb, nagyobb megszakításokkal lance-t. Ez volt az első hivatalos setting amin játszottunk, és mai napig nagy kedvenc a WFRP2E mellett. Jelenleg is ad&d2e alatt fut a játékunk, bár volt róla szó, hogy átváltunk pathfiner-re. Ez a csapat Ansalonon tevékenykedik és egy ember varázslónőből, egy ember vándorbol és egy Majere misszionáriusok által nevelt Kagonesti elf harcos/szerzetesből áll. A csapat 4.szintű jelenleg az eddigi játékot egy jó hosszú, utazásokkal, nyomozásokkal megfűszerezett kaland tette ki, melynek végkifejlete egy korrupt solamniai lovag délvidéki birtokán teljesedett ki. Jelenleg egy törpe bányászfalú fogadójában nyalogatják sebeiket, és tervezgetik a régóta halogatott dél-Ergoth-i utazásukat...

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2959 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.28, 00:32

Per pillanat nem játszunk, de ez még változhat. Legutóljára (1-2 éve) DnD 3.5 alatt játszottunk, Ansalonon. A korok tekintetében sokszor játszottunk a Dárdaháborút követően (de még a Káosz Nyara előtt), egyszer-kétszer a dárdaháború előtt-alatt is.
Egyébként nagyon vegyes játékaink voltak. Időnként nagyon lazán, csak nagyjábóli settingnek használtuk Ansalont, és igazából a játékok nagy része "általános dnd" volt, kevés dragonlance-specifikummal. (Ilyenkor volt, hogy a karakterek is igen vegyesek voltak, goblintól nemes-sárkányfattyúig, mindenféle faj és kaszt kombinációval).
Azért általában határozottabban dragonlancesek voltak a játékok, a nagy történelmi eseményekhez, hangulatokhoz kötődtek.

Hmm, talán ha az aktuális kampányom végére érek, kipróbálok majd egy 4. kiadásos mesélést is Draognlance-en. Nem tűnik lehetetlennek.

Sentinel

Sentinel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.27, 18:38

Sziasztok! Játszik még rajtunk kívül valaki dragonlance-t? Érdekelne melyik kontinensen játszotok, milyen rendszerben, milyen karakterekkel, melyik korszakban, stb?

Dalila

Dalila

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.07.22, 15:38

Sziasztok!
Nem tudom érdekelne-e valakit esetleg egy Dragonlance világban játszódó fórumos szerepjáték, ami pár hónapja indult és egyelőre még csak pár taggal, de elkezdődött a fórum élete. Bárki bármikor beszálhat, ha van kedve, csak regisztrálni kell.
Ha valakinek kérdése van, vagy érdekli az oldal linkje az írjon nekem egy üzit, és megadom :nyenye: Ja meg adok meg egy e-mail címet is, ezen mindig elértek: ticike21@citromail.hu

(Gondoltam mégse teszem ki ide az oldal linkjét, mert nem biztos, hogy örülnének a reklámnak.)

Anonymus666

Anonymus666

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 0 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.12.10, 14:04

Hi
Valaki tudna egy olvasási sorrendet adni?
Lentebb találtam egyet, de az nem teljes.

Szacsi

Szacsi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.09, 20:59

Kicsit megkésve ugyan, de:

Most olvastam ki a A hanyatló nap sárkányait és nekem egész bejött, kicsit más, de tass nagyon ütős benne.

És ennél még jobb lesz! Én most olvastam ki a maradék kötetet a trilógiából.
Sorban:
Dragons of a fallen sun
Dragons of a lost star
Dragons of a vanished moon

Nagyon jó volt, akadt meglepetés bőven. Néha mondjuk idegölően hosszasan készülődtek pl. csaták előtt, néhány szereplővel meg kicsit nagyon kitoltak, de azt mondom, hogy baromi jó folytatás lett. Gerard-ot nagyon megkedveltem, Tas meg hozta a szokásos formáját. Valamelyik nap láttam, hogy már tovább íródott a történet Age of mortals néven és az ízelítő alapján ez is izgalmasnak tűnik.

Egyébként inkább megveszem őket angolul, mert ha a magyar fordításra várok, addig megőszülök -_-

Amugy kinek melyik könyv volt az amit elősször meglesett/ elolvasott, nekem a téli éj sárkányai (1992) amit egy antikváriumban vettem , meg jó 10éve :normaalis: és anyira megtecett,hogy nem birtam leállni a sorozattal :normaalis:

Nekem Az őszi alkony sárkányai :durci: Kb. hat éve olvastam először, mert egy ismerősöm rábeszélt. És nekem is annyira megtetszett, hogy utána már faltam a DL könyveket XD (Személyes kedvencem egyébként a Legendákból Az ikrek ideje.)

A készülő filmhez:
Valahogy nem lepődtem meg a trailer-en, hasonlóra számítottam már csak a honlap alapján is :/
A cgi rettenettes. Inkább csinálták volna meg az egészet hagyományos módszerrel, igényesebb animációval.

Apropó, jut eszembe, ezt találtam a minap, szerintem egy-kettő kifejezetten marhajó:
klikk

Módosította Szacsi: 2008.01.09, 21:01

reorx

reorx

Fat B.

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.04, 09:20

Hat ja en is ugy tudom, hogy csak DVD-n jon, legalabb is az IMDB ezt mondja.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]