Ugrás tartalomhoz

Fotó

Dragonlance

• Válasz írásához lépj be
771 hozzászólás érkezett eddig

Narzugon

Narzugon

Oyabun

• Archívum
  • 603 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.03, 21:49

A rajzok nem túl szerencsések. Egyébként tudtommal csak DVD-n jön ki - Magyarországon szvsz egy jó darabig sehogy -, mozikba nem kerül.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.03, 17:39

Szerintem ha CGI nélkül készítették volna, és kb 20 évvel ezelőtt jött volna ki, tök jó lett volna.

reorx

reorx

Fat B.

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.03, 12:46

De legalabb Dragonlance.
Attol fuggetlenul, hogy hogy nez ki engem erdekel, hogy mit tudnak kihozni az egyik legjobb sorozatbol a fantasy torteneteben. Es mar csak Januar 15. kell varni.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.03, 10:01

Inkább ez a 70-es évek beli rajzstílus, mint egy anime-dragonlance! :ok:

Bulldy

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.03, 09:53

Hát, ez nekem sajna neigen jön be. :
Nagyon szuephero-s lett... Transformers, Heman, GI Joe feelingem volt.

reorx

reorx

Fat B.

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.02, 11:03

Végre!!!

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2959 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.23, 18:50

Ó, rákerestem Interneten, és kiderült, hogy van még 1-2 novella, csak én nem olvastam a többit.

"Kang's Command" (Short Story -- Dragon Magazine #276)
"The First Dragonarmy Bridging Company" (Short Story -- The Dragons of Krynn)
"The First Dragonarmy Engineer's Secret Weapon" (Short Story -- The Dragons at War)
"The Doom Brigade" (Halálbrigád) (Novel -- Kang's Regiment, volume 1)
"To Convince the Righteous of the Right" (Short Story -- Heros & Fools)
"Draconian Measures" (Az utolsó erőd) (Novel-- Kang's Regiment, volume 2)
"The Building of Teyr" (Report -- Bertrem's Guide to the War of Souls, Volume 2)

Ezenkívül a Lélekháború trilógia vége felé van még róluk egy aprócska kis említés, de ezt csak a teljesség kedvéért mondom, valójában abban nem szerepelnek.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2959 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.23, 18:39

Sziasztok!
Nagyon megtetszett a Káoszháború folytatásaként megjelent Utolsó erőd. Úgy érzem, hogy ez a sorozatszál még nincs befejezve. Nincs ötletetek, hogy mikor fogják folytatni, ha megteszik egyáltalán? vagy mondjak le róla? :felvon:

Szerintem a Halálbrigádon és az Utolsó erődön kívül csak egy novella van Kangék csapatáról, a Heroes and Fools antológiában. To convince the righteous of the right, vagy valami ilyesmi a novella címe.

Én is remélem, hogy előbb-utóbb lesz még folytatás, bár nem vagyok biztos benne.

ayrri

ayrri

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.23, 09:46

A Vinas Solamnus a Lost Legends sorozatba tartozik a Fistandantilus Reborn című regénnyel együtt, és nem jelent meg magyarul. Egyébként '97 augusztusában jelent meg az Államokban. Eredeti nyelven meg lehet venni a Silverland-ben, akár online is (www.silverland.hu, 1860 Ft + szállítási költség 1500 Ft)

fremen

fremen

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 35 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.13, 17:26

Sziasztok!
Nagyon megtetszett a Káoszháború folytatásaként megjelent Utolsó erőd. Úgy érzem, hogy ez a sorozatszál még nincs befejezve. Nincs ötletetek, hogy mikor fogják folytatni, ha megteszik egyáltalán? vagy mondjak le róla? :D

Az utolsó erőd a Halálbrigád folytatása, ami a Kang's regiment be tartozik és csak ebből a 2 könyvből áll. A Káoszháború sorozat 6 könyvőáll, ha jól tudom itthon a Lelkek Háborúja a következő ami káosz háború után van, és megjelent. Legalábis az első részével már találkoztam.

Hali all

A raistlin lánya és az uj nemzedék nem ugyanaz csak ujabb kiadásban ?

bezony az, legjobb tudásom szerint

Valaki nem tudja véletlenűl, hogy a Vinas Solamnus megjelent e itthon?

_leddy (NPC/NJK)

_leddy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.07.26, 19:30

Sziasztok!
Nagyon megtetszett a Káoszháború folytatásaként megjelent Utolsó erőd. Úgy érzem, hogy ez a sorozatszál még nincs befejezve. Nincs ötletetek, hogy mikor fogják folytatni, ha megteszik egyáltalán? vagy mondjak le róla? :P

Másik kérdésem a Raistlin lánya mennyire jó szál? Még nem olvastam, van-e folytatása?
Remélem jó helyen tettem fel a kérdéseim :drool:

Köszi
Leddy

ayrri

ayrri

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.25, 13:12

Helló

Reorx írta valamikor rég, hogy a letöltések között van egy DL világleírás, de nem találom. Mi a címe? Ha megmondaná valaki, megköszönném. Sőt, előre is: köszi.

darkraistlin

darkraistlin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.30, 19:55

Hello all

Az a kérdésem lenne, hogy hol lehetne meglesni, hogy mikorra terveznek kiadni uj Dl könyvet, mert kerestema deltavision honlapján, de sztem 1 éve nem frissítik. Előre is köszönöm a segítségeteket.

Most olvastam ki a A hanyatló nap sárkányait és nekem egész bejött, kicsit más, de tass nagyon ütős benne. Végre megszereztem az összes könyvet, ami megjelent Mo-on. Alexandra.hu-n 25% kedvezménnyel elég jó áron meg lehetet szerezni a hősök és a harcosok sorozatot.

Amugy kinek melyik könyv volt az amit elősször meglesett/ elolvasott, nekem a téli éj sárkányai (1992) amit egy antikváriumban vettem , meg jó 10éve :popcorn: és anyira megtecett,hogy nem birtam leállni a sorozattal :dilis:

darkraistlin

darkraistlin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.28, 18:54

Hali all

A raistlin lánya és az uj nemzedék nem ugyanaz csak ujabb kiadásban ?

A lelkek háborúja kövi része mikor jelenik meg ?

Előre is köszi

Rolcas

Rolcas

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.08, 13:02

Hali!

Nagyon szépen köszönöm. Tehát a trilógia után a nyári tűz sárkányai jönnek (azt még be kell szerezni). És utána mely könyveket érdemes olvasni, ha szigorúan a timeline-t szeretném követni?

P10B

Hát ha időrendben akarod akkor sztem ez a legjobb sorrend ha már trilógiával kezdted(én nem azzal kezdtem volna de logikusan a 3könyv a kiindulás)
Trilógia - Ikrek kötetek(ikrek ideje, háborúja...) utána új nemzedék, káosz háború könyvek és végül a nyári tűz(mert különben sok mindent nem értesz a nyári tűzből sztem)
Utána pótolandó a hiányosságokat: Raistlin könyvek, találkozások sorozat.
Ezek után jöhet a többi mert azok nem kapcsolódnak sorosan vagy sehogy sem a trilógiához
;)

_VP@ (NPC/NJK)

_VP@ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.06.05, 12:15

az attól függ, h időrendi vagy megjelenése sorrendben akarja elolvasni :szomoru:

Dae

Gyakorlatilag bármikor olvasható Dragonlance-s trilógia a Papkirál-ciklus. Érdekes is, jól is lett megírva és jól illik a világ hangulatába. Közvetlen az Összeomlást megelőző ~30 évet fogja át.

Daelon

Daelon

Könyvtáros

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.05, 07:46

magyar Dragonlance oldal

ezt kb második sorban hozza a google a "dragonlance" keresésre...

Dragonlance - wiki

ez meg a wikipedia válasza a kérdésedre

Dae

Power10Balazs

Power10Balazs

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.05, 07:40

Hali!

Nagyon szépen köszönöm. Tehát a trilógia után a nyári tűz sárkányai jönnek (azt még be kell szerezni). És utána mely könyveket érdemes olvasni, ha szigorúan a timeline-t szeretném követni?

P10B

Daelon

Daelon

Könyvtáros

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.05, 07:24

az attól függ, h időrendi vagy megjelenése sorrendben akarja elolvasni :szomoru:

Dae

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.04, 20:48

Szerintem meg ne cserélje föl.

Krónikák, legendák, egyéb. :szomoru:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]