Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternity

• Válasz írásához lépj be
86 hozzászólás érkezett eddig

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.13, 12:56

Még egy kis d20 Modern ajánló:
a rendszer alapja d20-as, tehát van szép hosszú és számokkal körbebástyázott skillrendszer és featek is vannak; a kasztok viszont korántsem olyan körülhatároltak, mint D&D-ben, a kasztfícsörök érdekesek (érdekesebbek)
a harc egyszerre veszélyes és hősies, a karakterek nem hétköznapi emberek, de nem is szuperhősök

és ami nagyon szimpatikus: egy rakás d20 Modern alapú játék van, részben fan-fejlesztésű, részint magazinokban jelent meg
van pl. d20 modernes Ghostbusters, d20 modernes kalózosdi, d20 moderenes pulp játék, d20 modernes planetary romance (20-as 30-as évek sci-fi-elképzelései nyomán)

Módosította Radivoj: 2004.07.13, 12:58

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.13, 12:41

Akit érdekel az Alternity továbbélésének* sorsa d20 Modern rendszerében és kíváncsi a rendszer néhány alapelvére, az kukkantson be ide: d20 Modern topik

Annyi bizonyos, hogy a Gamma World-öt és a Dark*Mattert d20 Modern alatt viszik tovább. De legalábbis átírták. Hogy terveznek-e folyatatást, azt nem tudom.
Az erőforrások:
d20 Modern SRD a wizards honlapján
Gamma World Player's Handbook
Gamma World Game Master's Handbook (fölhívom a figyelmet a dungeon master szókapcsolat game masterrel való helyettesítésére)
azt mondják, a mesélési tanácsok nagyon jók, de a világ nem teljesen azt a hangulatot adja vissza, mint az eredeti
mindkét Gamma World könyv White Wolf kiadvány

Dark*Matter erőforrásai
természetesen a d20 Modern SRD
a 108-as Dungeon
d20 Modern Menace Manual (a Hoffmann Intézetet ebben részletezik, meg egy rakás titkos társaságot és xenoformot; persze a d20 Modern Menace Manual nem kizárólag Dark*Matterhez készült, hanem a d20 Modern kampányaihoz, úgymint az alapkönyv ShadowChasers, Agents of PSI és Urban Arcana kampánykörnyezeteihez is)
és hát persze az eredeti Dark*Matter anyagok (az új cuccok nem igazán írják fölül a szabályelemeken kívüli részleteket, kidobni semmit nem érdemes)

a Star*Drive kampányt valószínűleg a d20 Future viszi tovább (vagy ha úgy tetszik, írja át d20 systembe)

UI: igazán küldhetnének nekem egy kis pénzt WOCC-ék, hogy ilyen ingyenreklámot kapnak :aboci:

* (?)

Morceus

Morceus

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 31 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.07.03, 08:57

válaszolok magamnak! :D

még 6-án, meg 7-én is vizsgázom a qrva életbe má no! (UV/ 2.UV) :nemertem:

mikor és hol találkozunk? :D

monggya má meg vki! :rohog:

Morceus

Morceus

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 31 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.06.09, 22:08

Hali!

Én már megírtam, hogy mikor érek rá kb.

Urians! Vigyek/ hozzak Neked egy CD-t cserébe?

szíjasztok!!! :(

Urians

Urians

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.06.08, 13:23

Bocs a hallgatásért, de hihetetlen módon le vagyok lassulva. Van vissza két szigorlatom és egy vizsgám, gyakorlatilag be kéne vágni Magyarország történetét 1526-1990 között, és emellett nem marad túl sok energiám másra. Szerencsére az asszony érzékelte a mesélési kedvem lanyhulását, és dark fantasy-ba kezdett (mágus-rendszer, saját világ). Kényeztet.

Morceus, meg úgy mindenki:

Az én vizsgaidőszakom június 18-án így vagy úgy, de végetér. Utánna meg kell csinálnom egy lektorálást 1-jéig, amikor is eltűnök 5.-ig Erdélybe. Namármost két lehetőség van: 18-31 között vmikor, vagy júli 5 után. Ti hogy lesztek Pesten a nyáron? Egyáltalán, miért kellene ott találkozni? A Balcsi sem olyan rossz hely, csak kuruc drága! Egyezkedjünk!

Ha valaki még nem ismerné: www.alternity.net a legjobb oldal amit eddig találtam a témában. Baromi sok hasznos cucc van fent (múltkor vmi 20 megát kaptam le .xts .rtf .doc és .pdf formátumban).

Morceus

Morceus

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 31 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.31, 12:51

Grüß dich Urians! Und natürlich alle hier!

Már kezdtem aggódni, hisz oly régóta nem írt senki, én meg nem akartam magammal társalogni!

Most nem valószínű, hogy Alternity-t fogok olvasgatni Urians, mert még csak az első vizsgámon vagyok túl.

:) :D ;) mikor is érnék rá:

Jún 01 vizsga
Jún 08 vizsga
Jún 16 vizsga
Jún 22 vizsga
Jún 28 vizsga
+ van 1 trágya tárgyam, amiből még nemtom, h mi a helyzet

De sztem a fentebb írt időpontok között van időm.

Akit érdekel a :gonosz: -özés, az is írja ide a forumra, hogy mikor ér rá, ill. h mikor elfoglalt, pl. a vizsgái miatt!

Tudom h ezen forum nem ivászat megszervezésére nyílt meg, de remélem nem baj h most ezzel kapcs írtam. (amúgy se ír már senki erre a forumra)

Szasztok!

Urians

Urians

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.30, 20:06

Mein liebe Freund Morceus!

Mein Herz ist voll mit Freude, dass ich ein Seelenverwandte seehe! Runter mit allen, die sagen, dass das eine haessliche, harten Sprache waere!

Magyarra visszatérve: a 3D-s harc lenne az ideális, de nekem nincs kedvem állandóan vektorokat számolgatni. Ilyen alapon viszont nézd meg a Warshipsben a PL 6-os űrharcot, mert az tetszeni fog! Az ionhajtómű is benne van, bár nekem a továbbfejlesztése, a vektorvezérelt részecske-impulzusos jobban tetszik. Egyébként ehhez azért nem kell gravi-tartály, mert Pl 7-től mindeggyik life support systemben benne van a mesterséges gravitáció. És ha az van, akkor nem kell félni a gyorsulás káros eperdzsemm hatásától.

Ha viszont Asimovi scifit akarsz játszani, elhozom majd magammal a találkozóra a Megatravellert. Na, az egy elég durva rendszer és világ (1 lövés - 1 halál, nem az a rambós rendszer).

Morceus

Morceus

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 31 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.16, 19:00

Ich grüße alle die lesen dieses Forum geschriebt für alle die magen Alternity, oder wollen irgendwann spielen damit!

Von Urians:

"1. Könyv eleje. 3D-s űrcsaták. Élvezze aki matekos!"

Antwort:
Majd meglátom! Elméletben azonban nem bonyolult, ha a szabály az, akkor kell egy eccerűbb! Amúgy meg programtervező matematika szakon vagyok! Éljenek a kockák ( de csak a nem túl elborultak, és azok, akik nem vetik meg a bulizást/piálást )

Von Urians:

"2. Reakciósmentes hajtóművek. Olvasd el az indukciós hajtómű leírását."

Antwort:
Hm! Érdekesen hangzik... Más hajtómű ötlet az Event horizont (Halálhajó) c. filmből: ion-meghajtó -- szükséges hozzá egy ún. gravitartály ( ami viszont akár lehetne az egész hajó is) , ill. az ún. gravimeghajtó! Na az már egy egész jó kis térugró berendezés ( sőt, a filmben amire képes volt -- hu-hú!!!) Aki nem látta, az meg nézze meg, sztem egész aranyos kis film, ill. ha vki nem látta, és vki még olvassa ezt a forumot, annak szívesen leírom a 2 hajtómű lényegét...

Von Urians:

"3. Egyébként igazad van, de kinek lenne kedve egy Asimov-szintű komolyságú Sci-fit játszania? "

Antwort:
Nem is tudom... Mondjuk NEKEM!!! :vitatkozik:

Na Asta la... aztán meg majd lezsírozzuk remélem a sörözést, esetleg néhány rpg-s havernak szólok. vista baby!!! BUMMM!

bocs a németért, de már oly rég nem használtam azt a gyönyörű nyelvet...

Urians

Urians

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.12, 12:17

Élek. Szkennelek. Megyek.

Morceus:
1. Könyv eleje. 3D-s űrcsaták. Élvezze aki matekos!
2. Reakciósmentes hajtóművek. Olvasd el az indukciós hajtómű leírását.
3. Egyébként igazad van, de kinek lenne kedve egy Asimov-szintű komolyságú Sci-fit játszania?

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.11, 12:15

Morceus:
Köszönet a bizalomért, jövök... A technológiai kérdések rendszerbe illesztése számomra érdektelen, mármint ilyen részletekbe menően. De ugyanakkor megértem azt is, hogy ez másoknak fontos lehet. Gondoltam, megvárom míg lecseng a téma, nem dumálok bele. (sz.v.sz. már le is csengett) Jobban kedvelem a sodró tempójú eseményekről, váratlan fordulatokról, kreatív meseszálakról szóló eszmecseréket. Biztos valami sznobféle v. igazzy szerepjátékos lehetek, de a játékos karakterek múltjába ültetett megtévesztő történetszálak villanyoznak fel igazán (meg persze egy jó buli a hétvégén, de az más kategória). A sörözés természetesen ok, de előbb végigizzadom a vizsgaidőszakot. Van egy kellemes hely a Moszkva tér mellet. A nevére nem emlékszem, de egy fával burkolt, boxos pincehelyiség. Nos?

Sőt, jöjjön el mindenki egy kellemes esti beszélgetésre, aki szereti az Alternityt! Kharon, Urians, Morceus, és akik csak passzív szemlélői a fórumnak... Talán még egyszer egy sci-fi szerepjátékos összejövetelt is tarthatunk magunknak, vagy valami kis versenyfélét :-)

Morceus

Morceus

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 31 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.05, 18:04

Hello!

Esetleg legutóbbi írásommal elriasztottam mindenkit az Alternity forumról, vagy csak meghalt mindenki?! :lol:

Urians-nak:

Régen nem írtál már az Alternity forumra, meg levelet sem küldtél, mi van Veled, hova tűntél? Na meg persze mikor fogunk sörözni Pesten? sok :( = :dilis:

Sziasztok!

U.I.: Amadeus! Hozzád is szólok, mer gondolom állod szavad, és Te is jönnél sörözni...

Módosította Morceus: 2004.05.05, 18:09

Kharon

Kharon

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 146 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.03, 19:19

Asszem merem mondani, hogy visszatértem.. (ez nem jogdíjas a T-filmek óta??? :ize: )

Örülök, hogy ez a téma nem került a kukába, és hogy egyre többen találjátok meg..

Volt egy nagyon pöpec karlapom DarkMatterhez, de valahol (gépcsere, esetleg format c: ) elveszett.. Sárga volt, olyan tipikus aktaszerű feliratokkal meg táblázatokkal.. Nincs meg valakinek? Ha neadjisten megvolna, dobja át egy mailen.. köszi.

kharon@fibermail.hu

Új emailem, nemtom átírtam-e

Morceus

Morceus

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 31 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.27, 21:21

Hello!

Volna egy kérdésem (asszem ez már nem újdonság) :sor: /véleményem:

Letöltöttem a Warships kieg-et, és belenézegettem. Az OK, hogy az egy szimulátor az űrcsatákra, csak a mozgás, és a hajók relatív pozíciója nem világos, mer hogy az egész egy 6szögekből lévő táblán van ábrázolva. Na már most az 2D, míg valójában 3D-ben kellene zajlania a csatáknak, ezenkívül az űrhajók nem úgy mozognak, mint egy valamilyen légkörben manőverező repülőgép, hanem a súlytalanságban a tér 3 tengelye mentén kell, hogy el tudja magát tolni tengelyenként 2 irányban, ill. a tér 3 tengelye körül kell, hogy tudjon forogni (és az a jól manőverezhető hajó, aminek a tömegközéppontjába esik az origo). Ez az amire a sci-fi műfajában általában sajna nem ügyelnek a realitás kárára. :sor:

+MANŐVEREZÉS: egy valamire való hajónak tudnia kell pl.: valamely tengely mentén mozogni, miközben valamely tengelye/tengelyei körül elfordul, ill. a toló mozgás tengelyét is elfordítania mozgás közben. Azaz tudnia kell a 2*3*2=12 mozgást kombinálnia egy időben! És egy valamire való nagyobb hajónak, tehát nem 1-2 személyes vadásznak, tudnia kell minden irányba egyidejűleg lőnie, ez utóbbit úgy értem, hogy a hajó minden oldalán kell lennie legalább egy-egy ágyúnak, lőtoronynak, vagy akárminek, és ezek mozgathatóak, ill. úgy, hogy az összeségük le tudja fedni a hajó körüli egész teret, nem hagyva vakfoltokat a támadó vadászoknak. Persze egy bazinagy fegyver az adott hajón rögzített pozícióban van, vagy csak minimális mozgásra képes. :nuke:

Ha valaki már gondolt ilyesmikre, és van annak a valakinek egy használható rendszere , arra kíváncsi lennék, mielőtt bármit is csinálnék. Ezenkívül kíváncsi vagyok a véleményetekre a fentebb írtakkal kapcsolatban. Bár mielőtt olyasmiket írna valaki, hogy meg vagyok huzatva, az járjon csak utána, hogy pl. egy műhold, vagy egy űrsikló hogyan is módosítja pozícióját, pályáját a súlytalanságban! (elárulom, hogy úgy, ahogy leírtam...) Persze akinek fílingesebb a szokványos látványvilág, az maradjon csak meg abban a tudatban, hogy egy űrhajónak szüksége van szárnyakra a kozmoszban... :(

ez még kimaradt: látványos dolog az, hogy egy hajó farán van egy bazinagy hajtómű, csak az a kérdés, hogy ha az orrán nincsen egy ugyanakkora teljesítményre képes hajtómű, akkor hogyan áll meg az a hajó? ugyanez igaz a manőverezéssel kapcsolatban is

Módosította Morceus: 2004.04.27, 21:27

Morceus

Morceus

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 31 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.22, 15:49

Hali!

Urians már eccer megírtam a címeimet, de akkor most újra:

morceus@vipmail.hu -- 15MB max. tárhely, 40% már le van foglalva

morceusscwartz@freemail.hu -- 5MB max., ide inkább ne, mer eléggé teli van :ejj:

de ha kell, akkor csinálok egy új vipmail-es címet is

" Egyébként van D&D3-hoz egy Stronghold-építő kézikönyv is, várak és labirintusok felhúzásáról. Elég tetszetős, csak még soha nem volt időm elolvasni. " HM! Hát ahhoz, hogy a KM hogyan csináljon meg egy várat tényleg szükséges volt kiadni egy könyvet... :) :) :D

Szal én szerintem könyv nélkül is megtom tervezni a kalandjaimhoz az épületeket, de sebaj... :aaaaa:

Nna mégvalami! Nekem május 24-ével kezdetét veszi a vizsgaidőszak, jó volna, ha azelőtt lenne a
:aaaaa: ivászat. :D

Csáó!

Urians

Urians

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.22, 05:53

Sörözés:

Urians hamarosan jön, csak előbb még röptében búcsút veszek a tanárszaktól (leadom) és biztosítom, hogy ne rúgjanak ki töriről (JATE). Szóval ígérem, hogy hamarosan...

Amadeus (Morceus, te is):
Adj egy emil-címet, elküldöm a két kalandot, elég kicsik. Megnéztem őket, ezek a két alapkönyvhöz jártak, és a StarDrive-ot kezdték népszerűsíteni. A rendszer teljes, és van benne egy csomó induló infó a világhoz. Na persze, tíz oldaltól ne várj túl sokat, de tök hangulatosak lettek. A Last Warhulk már kissé nagyobb, az nem fér be egy postaládába. :rohog:

Morceus:
Bocs, GMG (Gamemasters Guide, D&D3). Abban sincs egy egetverően sok, de kezdésnek elég. Egyébként van D&D3-hoz egy Stronghold-építő kézikönyv is, várak és labirintusok felhúzásáról. Elég tetszetős, csak még soha nem volt időm elolvasni.

Morceus

Morceus

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 31 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.21, 19:55

mikor :D :
Urians amikor elkészül, és úgy adódik, hogy feljön Pestre, ill. akiknek hozza a cumót, akkor éppen aktuálisan szabadok. Persze azé alényeg az hogy mikor jön Urians.

hol :sor: :
Hát van 1-2 jó hely Pöstön :rohog:

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.21, 13:51

A Dark*Matternél sem nélkülözheted az alapkönyveket, de próbameséléshez a DM világleírás tartalmazza a bevezető szabályokat. A GMH-ban van egy tisztességes állat/idegen lény gyűjtemény, de a Star*Drive mellé is megjelent két kötet Alien Compendium, valamint a Dark*Matter kampányhoz a Xenoforms kiegészítő.
Az Alternity-s Starcraft pedig (sz.v.sz.!!!) pénzkiadvány.
Emlegetve volt alább egy bizonyos hála-sörözés! Mikor, és hol?!?

Urians:
Mindegyik modolra igényt tartanék, ami hivatalos kieg.-ként jelent meg! Tudod, velem érdemes üzletelni, mert sörözéssel fizetek!

Tisztelettel...

Morceus

Morceus

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 31 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 14:08

"Jobban jársz, ha fogod a progit meg a kézikönyvét (hozzam?) és nekiülsz kidolgozni! "

Kösz Urians, de azt megtom szerezni közelebbi havertól. Viszont akkor a GMH az, amire gondoltam?

Letöltöttem a Dark Mattert. Még nem nagyon néztem bele, mer mostanában sok dolgom van az ELTE-n, bár azokat sem csinálom meg maradéktalanul (azér néha kell bulizni is :) ) Szóval a Dark Matter-hez kell még valamit szereznem, vagy elég hozzá az ingyenesen megszerezhető rövidített szabályzat? Mer ha igen, akkor még várok vele.

Bestiárium, vagy valami hasonló létezik Alterhez? Külön könyv, vagy valamely alap, vagy világ/campaign könyvben van?

Csá

DelArco

DelArco

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 13:41

Üdv!
Morceus:
Természetesen a pesti Camelotra gondolok. Győrben nincs Camelot.
Győrben New Ork van!

Urians

Urians

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.19, 23:55

Morceus:

Nincs?

Jóóó, hozok azt is... :)

Még valami:

Szerintem a StarCraftos Alternity nem ér túl sokat, mivel a doboz drága, kevés cucc van benne, ráadásul a rendszer lebutított verziójával megy, mint a bemutató játék (tehát pl. nincs benne Mortal sebzés, csak Stun meg Wound). Szóval még kell egy csomót dolgozni vele. Úgy emlékszem, hogy volt benne pár kidolgozott karakter, egy nagyon sovány világleírás (a progi gyári kézikönyvében több a használható infó!!!!), némi módosítás a pszihez megy egy vagy két zerges-darálós és igen rövid modul. Megvettük csapatban, de alig tudtunk megszabadulni tőle... Jobban jársz, ha fogod a progit meg a kézikönyvét (hozzam?) és nekiülsz kidolgozni!

Módosította Urians: 2004.04.20, 00:00

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]