Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternity

• Válasz írásához lépj be
86 hozzászólás érkezett eddig

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.11, 15:32

Ami az eddigi tapasztalatok alapján világossá vált számomra: A Star Drive világ jó barátja a játékosoknak és a mesélőknek egyaránt, jól tűri a geekeket is. A Dark Matterrel azért más a helyzet. Nagyon jó indokokat kell felvonultatnia a mesélőnek, hogy az aktuális ügyosztály "problémamegoldó" szakemberei miért nem tudják a gondot pár perc alatt nyomtalanul eltűntetni. Ezek a szervezetek vérprofik, hosszú ideje fenntartják névtelenségüket, s ezzel szemben ott vannak a civilek: tudatlanok, tapasztalatlanok, információs és egyéb bevethető erőforrások nélkül. Még kísérletezem a kalandírással, de a rendszer belső gyengeségein (emberi tényezők) kívül nem sok lehetőséget hagy az alapkönyv szigora.

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.11, 14:45

Az említett kaland környezete: Arizóna, Phoenix, 2004. május 16. A karakterek még nem kerülhetnek nyilvánosságra, mivel némi módosítás révén nem mindenki az, aminek a nyilvánosság előtt mutatkozik - ez egyébként szokványosan jellemző a Dark Matterre.

Off:
Húúúú! Szóval már az in/out csajozás vádjába is keversz, NeoMad?
Elárulok pár "kulisszatitkot": Nem hat játékosra terveztem a mesét (3-5), de a jelentkezők hat páldakarakterből választhatnak, amiket a Dark Matter könyv elejéből fénymásoltam ki. Ezek nemi megoszlása: 3 hím, és 3 hölgyemény - nekem mindegy, felőlem lehet össz. 3 fiú is, legfeljebb a foglalkozásából adódóan kulcsfontosságú női karaktert majd npc-ként viszem. Egyszerűen nincs időm kidolgozni/kidolgoztatni karaktereket, inkább a kalanddal foglalkozom. Másfelől fogalmam sem volt a győri lányhiányról, ami azt illeti ez nem az én bizonyítványom...
Az "idegtépő" jelző pedig kedvcsináló, "étvágygerjesztő" célzattal került a szövegbe. Nem vagyok mesélőgéniusz, nem török a ti mesélőitek babérjaira fogadatlan kritikusok előtt, sőt a lányok elhalászása sem célom (eddig még egyszer sem mentem szerepjátékklubba csajozni - kissé szánalmas lenne). Ha nem szórakozni akarsz, csak kritizálni, akkor inkább ajánlok egy másik csapatot. Részemről lezárva.

Módosította Amadeus.: 2004.01.11, 14:56

_NeoMad (NPC/NJK)

_NeoMad (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.01.11, 13:02

Del Archo, ezalatt nem csak ránk, urakra, gondoltam (bár azért mi is tudunk ökörködni :( ), hanem Csengéékre is... Ismered milyen komiszak! :gyagya:

DelArco

DelArco

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.11, 06:46

Üdv!
Szrintem is gond lesz a lányok számából mert napközben elengedik őket (néha) de egy ilyen éjszakai játékra biztos nem.
De ahogy julianus bejelentette a modul hírét a 3 úr helye azonnal el is lett foglalva kb. 3mp-n belül. :(
Milyen poénkodás folytson el?Tiszta komoly ember vagyok. :sor:
Kétségtelen hogy szoktam pár pont mondani játék közben dehát azért nem viszem túlzásba a dolgot.(legalábbis nme mindig. :ugri:)
A komoly emberekról beszélve épp most jutott eszembe egy jó poén ....... :gyagya:

_NeoMad (NPC/NJK)

_NeoMad (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.01.11, 02:44

Igen, igen...

Márcsak ott a probléma, hogy ha jól tudom 3 úrnak és 3 hölgynek szeretnél mesélni, ami eléggé nehezen megoldható, lévén a hölgyek a new orkban kis számban fordulnak csak elő, és azoknak nagy része nem túl komoly játékos. Meg aztán még lenne úr jelentkező, de a 3 hely már foglalt, ugye Del Archo? :sor:

Ha fiatalként adhatok egy tanácsot, fojts el minden poénkodást, mert ezek itt a klubban nagyon szeretnek baromkodni... :( :ugri:

A súlyos meglepetésekre pedig felkészülök, ha játékosként túléltünk már a kultot és cocot, csak nem lehet annyira idegtépő, hogy sírógörcsben fetrengve vigyenek a sürgősségire...

Alternity :gyagya:

DelArco

DelArco

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.10, 10:37

Üdv!
Amadeus:
Már várjuk a mesét!
Ham inden igaz pár hét múlva találkozunk.
Egyébként a bemutató nekem is (mint mindenkinek) nagyon tetszett! :(
Nekem leginkább a dark Matter tetszett ezért is kértem meg Julianust hogy próbáljon szervezni egy efféle játékot.

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.24, 09:27

Sziasztok!
Azt a hétvégi bemutatót - a dátumból ítélve a győrire gondolsz - én tartottam, és ez már legalább a hatodik lehetett. Amerre csak megkérnek rá, igyekszem megismertetni a játékot a tisztelt érdeklődőkkel. Sok a jelentős újítás, valamint eddig még nem látott napvilágot egyetlen ennyire átfogó és sokoldalú sci-fi rpg sem. Az általam látott - nem kevés - szimulációs rendszerek közül eddig ez a legmodernebb (sz.v.sz.), és veszedelmesen életszagú, ha nem a Hero tónusban mesél az ember, bár talán még úgy is kimondottan halálos.
A győri bemutatót követően, az érdeklődésre való tekintettel megkért Julianus, hogy januárban meséljek le egy Dark*Matter kalandot a New-Orkban. Jelentem, a vázlat elkészült, és lévén hogy bemutató mesélés lesz, a játékosokat garantáltan éri majd néhány súlyos meglepetés... A Dark*Matter úgy készült, hogy idegtépő legyen... ...hát akkor az is lesz!
Örülök, hogy tetszett a bemutató. Nem a sci-fi a kedvenc műfajom, de ez a szerepjáték akkora eresztés, hogy nem szabad kihagyni. Nagyon markáns és erős hangulata van, könnyű rákattanni. Egyébként a kiadása soha nem volt veszteséges, csak a d20 még többet hozott a konyhára, így inkább arra állították rá a fejlesztőket.

_NeoMad (NPC/NJK)

_NeoMad (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.14, 18:59

HI!
Most hétvégén hallottam egy olyan jó bemutatót erről a rendszerről, hogy beleszerelmesedtem a játékba. Szóval még tényleg kapható a Silverlandban PHB meg GMG? Esetleg Dark Matter világkönyv?

roodie

roodie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 683 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.16, 07:57

Nekiállt már BÁRKI a fordításának egyébként? Illetve másképpkérdezem: volna kedve valakinek beszállni egy fordításba? Úgy 50 oldallal készen vagyok a játékosok könyvéből, van külön szószedetem. Viszont egyedül SOHA nem fogok végezni vele ;-)
Ha valaki segítene, írjon az email címemre: roodie@compactive.com

Kharon

Kharon

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 146 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.06, 14:53

Valamelyik Dragonban és asszem Fanfárban is volt valami..

_Cneref (NPC/NJK)

_Cneref (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.01, 04:56

Kár. Az Altertnityről, még a PC-Gurus Fallout 2 CD-jén találtam rá, ott valami valami pár oldalas "demó" verziója volt a játékosok, és KM-ek könyvének. Amit kitudtam hámozni belőle, az tetszett. De egy párszáz oldalas könyvet, angolul végignyálazni, hogy mindent meg is értsek, az már más tészta. Most éppen a Fallout PNP-vel küzdök, de ott szerencsém van, mert a Falloutokból már nagyjából ismerem a lényeget.
Meg egy régi cikket olvastam az Altertnityről v.melyik Rúnában azt hiszem. Rögtön megtetszett az Alienes, meg Predatoros sztorik gondolata. Csak az még rendben, van hogy beveszem magam kicsiny szobámba a szabálykönyvvel, meg egy szótárral, aztán kihámozom a lényeget, meg tudok pár embert akik ki is próbálnák velem, de ők meg aztán abszolút nem tudnak angolul. És akkor mindent, szépen el kéne magyaráznom...

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.29, 02:16

Nincs. Sehonnan.

_Cneref (NPC/NJK)

_Cneref (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.29, 01:49

Hola!

Alternityhez vannak fordítások? Ha igen honna lehet lekapni?

Ursa_Maior

Ursa_Maior

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1960 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.22, 22:22

A Warships megvan, akkor a starships lesz amit keresek köszi.

Kharon

Kharon

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 146 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.21, 13:14

Well, nem igazán tudom, mire gondolsz, a Starships és a Warships (ez utóbbi ingyenesen letölthető az a.net-ről) az a két űrhajós kiadvány, amiről tudok.. Ha nem ezek azok, akkor sorry

Ursa_Maior

Ursa_Maior

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1960 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.19, 20:13

Engem a Warships c. kiadvány kidolgozottsága fogott meg nagyon. Aprpopó állítólag van valami kiadvány ami a az űrhajózás költségeit, veszélyeit stb taglalja.
Kharon tucc róla valamit ?

Üdv

Kharon

Kharon

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 146 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.19, 15:40

Itt megtalálod:

Campaigns on a.net

lwb

lwb

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 308 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.19, 15:17

Kharon

Én egyszerüen kidolgoztam magamnak 2-3 féle Alient és egyféle Predatort (asszem csak két fegyvere volt a plazmavetô, meg az alkarpengék). Szándékosan kemények lettek (különösen a Predator), mivel a filmekben is veszélyesek voltak.

Azért szívesen megcsekkolom a netes anyagot is, ha beszúrsz egy linket vmikor.

Kharon

Kharon

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 146 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.19, 15:13

Na..

ez így egy picit jobban hangzik :aboci:

Acélpatkány:
van egy StarCraft upgrade kit (Adventure Game -> Roleplaying Game) az a.net-en, egész használható dolgot hoztak össze a srácok... (a linket lásd lentebb)

lwb:
Alienes kieget is találtam valahol a neten, ha megtalálom a cdimen, elküldhetem neked (történelem, felszerelés, statisztikák, Progress Level szerint), azonban Predatort még nem találtam (de még nem adtam fel... ;)I)

Roodie:
Ezen a dolgon én is gondolkodtam, de nem tudtam a sugárfegyvereknek megnyugtató statisztikákat adni. Ugye a fénykardra ott a Star Sword, kicsit tuningolni (alkalmas hárításra és hasonlók) kell, de ez okés, az Erőre ugye egy sime FX-et be lehet nyomni, Psionics nincs (max egyes fajoknak), stb...
Ahogy olvastam a PHBt, a Star Swordnál rögtön ez jutott eszembe... :rohog:

roodie

roodie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 683 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.19, 12:10

Szerintem is igen jó lett. Még a StarDrive is tetszik, meglehetősen szépen kidolgozott világ. Egyetértek hogy óriási lehetőségek rejlenek benne, megkockáztatom hogy némi alakítással sokkal feelingesebb StarWars játékokat eredményezne mint a d20-as :-)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]