Ugrás tartalomhoz

CRPG - általános

• Válasz írásához lépj be
360 hozzászólás érkezett eddig

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4781 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.10, 19:12

Shadowrun

A Dead Man's Switch tetszett, a Dragonfall pedig még jobban tetszett.

A Hong Kong viszont annyira felidegesített a hackeléssel, hogy legszívesebben visszakérném a pénzt. (ajándék volt)

mipet5

mipet5

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 69 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.06, 08:39

Azért gondoltam a sámánra, mert a karizmát egyébként is érdemes (?) fejleszteni a beszélgetések miatt. Legalábbis úgy tűnt :)

Nem, nincs jelentősége, pár jelentéktelen extra beszélgetési opciót kivéve. Az etikett is kb. hasonló szinten van használva néhány helyen. :)

Az első két játékban jól bevált a sámán nekem, főleg támogató varázslataival és időnként hasznos szellem idézéssel, de a rigó két drónnal kevesebb bajjal járt. A harmadik rész végső csatáiban maradt csak alul szegény.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.01, 00:38

Azért gondoltam a sámánra, mert a karizmát egyébként is érdemes (?) fejleszteni a beszélgetések miatt. Legalábbis úgy tűnt :)

Nem, nincs jelentősége, pár jelentéktelen extra beszélgetési opciót kivéve. Az etikett is kb. hasonló szinten van használva néhány helyen. :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4781 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.31, 20:22

köszi!

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.31, 16:28

Aki esetleg ismeri a játékot, tudna tippeket adni, hogy sámán és varázsló karaktert hogyan érdemes fejleszteni?

Az első részt egyszer végigjátszottam és megnéztem más karaktereket is, az alapján a sámán teljesen felejtős. A szellemek teljesen használhatatlanok és könnyen kitörnek az uralomból.
Bármilyen mágiahasználót is tanulsz, tanulj meg egyféle fegyverrel lőni, ne aprózódj el. Ehhez viszont Quickness-t is fejleszteni kell, szóval máris kétfelé megy a karma... vagyis jobb, ha színtisztán autorifle lövészt indítasz és viszel magaddal a rázós küldetésekre egy varázsló zsoldost, akinek van manabolt-ja. :) Egészen a játék végéig nincs szükség speciálisan varázslóra (és még ott is megúszható, csak valamivel nehezebb lesz). Az adeptus lehet egyfajta kompromisszum, csakhogy ahhoz Body is kell majd, mivel szitává lőnek, mire odaérsz az ellenfelekhez (és lesz olyan, akit nem tudsz majd megütni). Egy rövid sorozat mindig jobb és pontosabb sebzést fog okozni, mint bármilyen mágia, és bármilyen helyszínre bemehetsz agyig felpáncélozva és teljes felszereléssel.
Jól látod, a dekás még a sámánnál is rosszabb, sehol nem lesz rá szükséged. :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4781 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.31, 11:33

Nem találtam szaktopikot. Karácsonyra kaptam egy Shadowrun trilógiát.

Aki esetleg ismeri a játékot, tudna tippeket adni, hogy sámán és varázsló karaktert hogyan érdemes fejleszteni? Elsősorban az érdekelne, hogy milyen varázslatokat érdemes venni, és ezek használatához mi szükséges. Erről angolul sem találtam jó leírást, de egyébként is tartok attól, hogy spoilereznek.

(a próba alapján S:Returnsben a decker nem éri meg, eddig két mátrixharc volt összesen. Valószínűleg jobban jártam volna, ha programhasználat helyett inkább puskával lőni tanulok meg :D)

Köszi!

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.13, 09:53

Az eredeti, 2001-es alfejezet nyomán Baldur's Gate: Dark Alliance címmel új BG játék érkezik mindenki kedvenc sötételf hősével a főszerepében (ez nem a korábban bejelentett, Larian-féle BG3!). A készítő a WoTC tulajdonában lévő Tuque Games, megjelenés PC-re és konzolokra egyaránt jövő ősszel.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6577 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.08, 11:51

A DD-t én is kipróbáltam. Nagyon hangulatos játék és valóban lehet rövidebb etap-okban játszani.

Azért nem toltam csak többet, mert nem adta azt a pörgős játékélményt, amit mostanában elvárok.

Bulldy

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5701 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.07, 13:04

Lassan, de biztosan meg leszek győzve. Alig több mint 4k-ból most kijön az alap játék + Color of Madness és Crimson Court, a Shieldbreaker kaszttal együtt is megállna 5k alatt.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8243 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.07, 12:59

Soha nem játszottam a Darkest Dungeonsszel, de az alapján, amit tudok róla, pont játszhatónak tűnik másfél órás esti etapokban.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5701 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.07, 09:09

Bulldy: a local coop mondhatni nekem is fontos pont lenne, nélküle most pár játék kiesik - ahogy a pc only is :( .

Diablo 3: sajna ez csak ps3-ra van meg (+Reaper of Souls), és elég beteg a második ps3 kontrollerem (is), így ez jelenleg kimaradt még mint local coop, de cél a ps4 verzió, ahol a necromancert is ki tudnám/tudnánk próbálni.
Nem adja ugyanazt a hangulatot, mint a régebbi játékok és egyik-másik pálya marha unalmas, de jókat szórakoztam vele. N00b non plus ultra szinten toltam végig háromszor(?) :D .

Victor Vran: eddig valahogy elsiklottam felette - pont akciós most ő is :) . Képek és leírás alapján hangulatosnak tűnik.

Furcsa, mert szeretem a WH40K-t, de az Inquisitor valahogy sosem hozott lázba, pedig ő is tud local coopot. A Kill Team, arcade jellegű shootert toltuk egy darabig, de a saját hülyeségünk miatt elakadtunk benne...

A Darkest Dungeon sajnos csak single player, de annyira zseniálisan néz ki, és annyira tetszik a hangulata, hogy mindig szemezek vele amikor akciós.

Amit nemrég fedeztem fel (bár nem friss darab), az az Armello, de még ezt sem volt alkalmam kipróbálni. Rpg elemekkl tűzdelt boardgame, vagy mifene.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8243 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.27, 10:35

Nem RPG, de másik gyűjtő topik nincs, ez az egy hozzászólás meg csak nem zavarja meg a diskurzust. :)

Honfitársaink készíten(én)ek egy lovecrafti horror kalandjátékot:

https://www.facebook.com/MazeTAWS

A videó alapján engem leginkább az Amnesiára emlékeztet, de túl sok azért nem derül ki:

Még a csapat sem teljes, egyelőre nevük sincs. Kickstarteren szeretnének pénzt gyűjteni a játék elkészítéséhez.

rhaidor

rhaidor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.06.08, 10:45

Sziaztok ! Nem tudom ,hogy jó helyre posztoltam e , de remélem,hogy igen :)

A segitségeteket kérném. Az RPG Maker VX Ace nevü programmal dolgozom egy szerepjátékon,amely magyar nyelvü és teljesen ingyenes lesz a játékostársadalom számára. Szeretném ha a legtöbb ember tetszését elnyerné , ezért készitettem egy kérdőivet.Melynek kitötése nem tart tovább 5 percnél , tudom,elég ostoba kérdések is vannak benne, denehéz volt összeállitani :D

https://docs.google.com/forms/d/1pjlhPUYxBuFaXpCVChBZCo-Ehm8ROcu8EH6ArZAZ7dY/viewform

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.02, 05:34

Elsőre örültem, aztán inkább szomorkodom. Egy Darklands Reloadednak sokkal jobban örülnék. Ez egyelőre inkább csak action rpg-nek tűnik. Ahhoz meg eléggé hasonló pl. az Inquisitor, ugyanilyen világban... még ha a nézőpontja más is.

Serpent in the Staglands?

Nem nyert :) A Darklandsból nem a taktikai harc hiányzik (ebben pl. az Expedition Conquistadors is nagyon jó :D), hanem a világ, meg a hatalmas sandbox jelleg. Persze ettől még lehet jó :)

Módosította Blob: 2014.05.02, 05:37

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.30, 14:17

Elsőre örültem, aztán inkább szomorkodom. Egy Darklands Reloadednak sokkal jobban örülnék. Ez egyelőre inkább csak action rpg-nek tűnik. Ahhoz meg eléggé hasonló pl. az Inquisitor, ugyanilyen világban... még ha a nézőpontja más is.

Serpent in the Staglands?

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.30, 12:31

Nem bizonyít semmit, de számomra kiváló érvelés az Elder Scrolls Online ellen:

http://youtu.be/Ov3B26h12C4

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.17, 17:22

Én is pont most akartam belinkelni ezt a játékot. :D

Eddig nagyon szimpatikus az ötlet, nem az a tömegmészáros játék, mint amilyen az AC sorozat, inkább kevesebb ellenfél, de technikásabb harcok. Motion capture is lesz benne, ez külön jópont. Remélhetőleg olyan jó is lesz a végén, amilyennek ígérkezik... :)

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.09, 07:42

Kingdom Come: Deliverance

http://www.kickstarter.com/projects/1294225970/kingdom-come-deliverance

Realistic single-player RPG set in the medieval Europe. Open-world sandbox with period accurate melee combat. Dungeons & no Dragons.

• Non-linear story lets you choose between being a villain or a savior. Every quest can be solved in multiple ways.
  • A revolutionary combat systembased on inverse kinematics, the only one of its kind to offer a rich, authentic yet easy-to-control, first-person melee experience. Based on actual 15th century fighting techniques and designed in cooperation with medieval martial arts experts.
  • Improve your character. Different play styles - warrior, rogue or bard - can be mixed and matched as you see fit. You can develop your skills, earn new perks, and fine-tune your equipment.
  • Large realistic, medieval-themed, open world landscape covering 3.5 square miles and 30 hours of gameplay (in first act, out of 3 total).
  • Lead the charge in enormous, open field battles and sieges. You are no superhero. If you’re going to take on an army of enemies, you better find one of your own to back you up.
  • Take a trip through the Middle Ages: Traverse sprawling cities, magnificent castles, towering, dark forests, and muck-strewn villages.
  • Discover this huge world from horseback or on foot. If you can see it, you can visit it.
  • A dynamic world comes alive. Every inhabitant plays a role in their communities, and as night follows day, you can watch people work, help them when needed, or try to interfere in their routine and see what happens.
  • Build relationships with characters, become a criminal or a local hero, seduce local women, threaten your enemies or pardon vanquished opponents.
  • Create your own weapons, cook, brew up potions, or dig around for silver. All crafting occurs in-game, using clever mini-games, rather than boring, soulless menus.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.22, 15:27

Kösz a linkért, ez jól hangzik!

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.22, 12:04

Kingdom Come: Deliverance

http://www.kickstarter.com/projects/1294225970/kingdom-come-deliverance

Realistic single-player RPG set in the medieval Europe. Open-world sandbox with period accurate melee combat. Dungeons & no Dragons.

• Non-linear story lets you choose between being a villain or a savior. Every quest can be solved in multiple ways.
  • A revolutionary combat systembased on inverse kinematics, the only one of its kind to offer a rich, authentic yet easy-to-control, first-person melee experience. Based on actual 15th century fighting techniques and designed in cooperation with medieval martial arts experts.
  • Improve your character. Different play styles - warrior, rogue or bard - can be mixed and matched as you see fit. You can develop your skills, earn new perks, and fine-tune your equipment.
  • Large realistic, medieval-themed, open world landscape covering 3.5 square miles and 30 hours of gameplay (in first act, out of 3 total).
  • Lead the charge in enormous, open field battles and sieges. You are no superhero. If you’re going to take on an army of enemies, you better find one of your own to back you up.
  • Take a trip through the Middle Ages: Traverse sprawling cities, magnificent castles, towering, dark forests, and muck-strewn villages.
  • Discover this huge world from horseback or on foot. If you can see it, you can visit it.
  • A dynamic world comes alive. Every inhabitant plays a role in their communities, and as night follows day, you can watch people work, help them when needed, or try to interfere in their routine and see what happens.
  • Build relationships with characters, become a criminal or a local hero, seduce local women, threaten your enemies or pardon vanquished opponents.
  • Create your own weapons, cook, brew up potions, or dig around for silver. All crafting occurs in-game, using clever mini-games, rather than boring, soulless menus.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]