Ugrás tartalomhoz

Fotó

Szerepjátékelmélet

• Válasz írásához lépj be
764 hozzászólás érkezett eddig

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 861 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.21, 13:01

Jókat mondasz, köszönöm. A kialakulással indítani természetes számomra, lássák, hogy honnan jött ez az izé, miért és hogyan alakult ki. Ráadásul pont hogy kapaszkodókat ad annak, aki esetleg valami hasonlóval már találkozott. Például többen is ismertek lapozgatós könyveket.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5916 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.20, 22:09

Huh, sok mindent tudnék írni, de egyrészt nem akarom lehúzni, örülök, hogy terjed az ige, másrészt egy élő előadást támogató prezentációt nem fair önmagában értékelni, hiszen az csak az előadásod egyik eleme.

Két nagyon szembetűnő dolog volt:
1.) A szerepjáték kialakulásával indítasz, ami nem tudom mennyire segít, mikor a hallgatóság se a szerepjátékot, se a wargame-eket, se a skirmish game-eket nem ismeri. Gyakorlatilag egy új ismeret felvezetését a hallgatóság számára ismeretlen ismeretanyagra alapoztad.

2.) A szerepjáték típusok felsorolásánál a klasszikus kategória pont kimaradt. A méltán sikeres D&D5E egyikbe sem fér bele. Úgy emlékszem LARP sem volt.

Ami jó lett volna:
- Hogyan tudja a szerepjátékot hasznosítani a hallgatóság a szakmájában? (Itt fájó igazán a LARP hiánya.)

- Hol találkozhat az érdeklődő a hobbival? (KaTa, HH, Szférák Vándorai, Hammertime Cafe tematikus napjai, LARP események)

Bulldy
  • Eberen_Orkodo kedvelte ezt

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 861 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.20, 09:44

Hogy érted, hogy csapongó? Szerintem jól felépített. A gond inkább a másik dolog, amit mondasz: csak kamilláztak... :-)

Jó ötlet, amit mondasz, legközelebb azt is megpróbálom. Felesleges volt ilyen átfogó bemutatót adni nekik, inkább csak felvillantani kellett volna pár érdekességet, hogy - mint leendő rekreációs szakik - képben legyenek az rpg-ről.

Megtaláltad a Húsvéti Tojást! :-)

A Mithrill a mi házi rendszerünk, és szombatra kaptuk kézhez az első nyomdai példányt. Egy fantasy hearthbreaker, semmi különös. De az biztos, hogy jelenleg a legújabb magyar nyomtatásban is megjelent szerepjáték. :-)

Sok meló van még vele, térképeket kell rendesen megrajzolni, több képet belerakni, meg én jó néhány részletével nem vagyok elégedett. Majd egyszer úgy is nyilvánosságra hozzuk!

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5916 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.19, 20:15

Kicsit csapongó lett, a prezi legalábbis. Ha egy meghallgatás után kellett volna a prezentáció alapján visszaadnom úgy, hogy sosem hallottam róla, valószínűleg én is csak kamillázok. :)

Olyan opciód nem volt, hogy bevonsz három hallgatót, eljátszotok egy szituációt (jelenetet), bemutatod a játék alapvető dolgait, majd megmutatod, hogy több féle képen lehet játszani (komplex szabályok, sztori gém, stb.)

Bulldy

u.i.: Ez a Mithrill 2.1 micsoda?

Módosította Bulldy: 2017.04.19, 20:16

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 861 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.19, 15:47

Ja, és aki az Easter Egg-et megtalálja az előadásban, az kap 10 FP-t. :-D

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.19, 13:18

Félig ontopic csak, de a státuszfrissítéses érdeklődés miatt gyorsan akartam cselekedni, és hirtelen ezt a topikot találtam csak valamennyire passzolónak.

Éberen Őrködő prezije a szerepjátékról rekreáció-szakos hallgatóknak:

http://prezi.com/mkg2fyrbql69/

• Garaboncias kedvelte ezt

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1155 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.10.20, 20:40

Na, raise dead.

Ha valaki idetéved, itt egy még jobb kockadobás kalkulátor: http://topps.diku.dk/torbenm/troll.msp

rmordon

rmordon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.02, 01:03

Köszi szépen!

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1028 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.01, 23:56

@ rmordon

Ehh, elszúrtam a linket; itt az esszé: http://eric22222.wordpress.com/2009/03/22/a-mathematical-analysis-of-exploding-dice/

Igen, elvileg jó. Könnyen összevetheted ilyenkor hasonló kifejezésekkel (pl. output 3d[explode d6] vs. output [highest 3 of 6d[explode d6]]), biztos, ami biztos alapon.

rmordon

rmordon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.01, 23:17

Huh, ez elég komoly. Szerinted ez így jó? output [highest 3 of 6d [explode d6] ] amolyan emeletes dolog, ki dob rá eredményt, de jól írtam be ezt? Hat robbanó hatoldalú kockából a 3 legmagasabb eredményt tartsa meg? Köszi Ynas_Midgard

rmordon

rmordon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.01, 23:03

Általában ezt használom szerepjátékos valószínűségszámításhoz; ez az esszé pedig éppen a "robbanó kockákkal" foglalkozik.

Nagyon köszi! Az esszé helyett megint a z Any dicet adja ki valamiért :(

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1028 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.01, 22:31

Általában ezt használom szerepjátékos valószínűségszámításhoz; ez az esszé pedig éppen a "robbanó kockákkal" foglalkozik.

rmordon

rmordon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.01, 21:08

Tud valaki segíteni abban, hogy különböző kockagurítási rendszerek hogyan működnek? Valószínűség számításról lenne szó. Létezik olyan cikk vagy oldal ahol leírják ezeket? Ilyesmire gondolok: hogy ha d6-tal gurítok akkor átlag 3,5 lesz az eredmény. De mi a helzet egy ilyen képlettel: hat d6-tal gurít, abból 3at megtarthat és a hatos eredmények újra dobhatók, halmozódnak. Annak mennyi az átlaga és a hozzá tartozó szórás? Kevés vagyok az ilyenhez, de gondolom a sok rpgs matekos világszerte foglalkozott ezzel. Találkozott valaki ilyennel? Házi szabályok balanszolásahoz kellene.
Köszi

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1545 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.01, 17:40

Egy linket tudnál adni? (ha nem ingyenes, akkor egy összefoglalóhoz)

VT előtt semmiképp, remélem egyértelmű, hogy miért :)
Viszont utána szívesen, akár le is mesélem neked a magyar kiadás előtt - mert asszem Bendoin is érdeklődött már!

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.01, 16:52

Nem szeretnék felesleges vitákat újramelegíteni, de lesznek újhullámos indie szerepjátékok az ötödik Véletlen Találkozások szerepjátékos seregszemlén. Aki látni szeretne narrativista játékokat működés közben, az nyugodtan próbálja ki ezek valamelyikét, nem fog csalódni:

Egy linket tudnál adni? (ha nem ingyenes, akkor egy összefoglalóhoz)

edit: köszi :)

Módosította galu22: 2012.11.01, 16:52

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1545 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.01, 13:04

Nem szeretnék felesleges vitákat újramelegíteni, de lesznek újhullámos indie szerepjátékok az ötödik Véletlen Találkozások szerepjátékos seregszemlén. Aki látni szeretne narrativista játékokat működés közben, az nyugodtan próbálja ki ezek valamelyikét, nem fog csalódni:

Asidotus

Asidotus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 225 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.26, 19:57

Mi annak idején úgy játszottuk (volna, de sosem jutottunk el odáig), hogy a Wish-t egy tetszőleges, ám létező varázslatot helyettesítettük be.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4937 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.02, 10:27

Ismerős sztori, nálunk parti egy tekercset akart ellopni egy kúriából. Galradzsa pap arra használta a Transz varázslatot hogy megtudja hol van. Emelten, jobb oldalt középen stb. A második után a válasz az volt: Istened nem GPS. :para:

DreamerX

DreamerX

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.02, 10:15

Wish kicsit másképp: :para:

Erre mindig azt hozom fel példának, hogy egyszer mesélőként belefutottam egy partiba, akik úgy akarták megoldani a mese nyomozós részét, hogy a magas szintű Arel-pap megidézi istenét, s megkérdi tőle ki a hunyó. Volt rá valami 2x százaléka.
Kicsit felhúztam ezen magam, mert a kaland eleve olyan volt, amit egy Arel-papnak még megbízás és fizetés nélkül is el kéne vállalnia, rá kéne cuppannia, hogy "na, fiúk, mi ez ellen harcolunk".
Mondtam neki, hogy: Tudod mit? Ne is dobj! Amint imádkozni kezdesz Arel megjelenik előtted.
A srác vigyorgott egyet. Aztán kicsit lefagyott a mosoly az arcáról, amikor Arel közölte, hogy nem fog helyette dolgozni, viszont a rejtély megoldását mostantól szent küldetésévé teszi, kötelező megoldania, s nem fogadhat el érte fizetséget. :titok:

KLM

KLM

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 9905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.01, 15:43

Hali!

De rendben, ha itt mindenkinek automatikusan a fiatal de alacsony generációjú az erősebb a nagyon öreg, de magas generációjúval szemben, akkor játszatok úgy.

Nem értem, miből vontad le azt, hogy mindenkinek, sem az, hogy miért automatikusan, mindenesetre a dolog
úgy merült fel, hogy a karakterek belefuthatnak egy "12 kockás öltönyben" feszítő ventrue-ba is, meg egy
10. genes antediluvianban is. Időnként.

--------------
Kívánság/Wish: Na ez meg úgy merült fel, hogy Bulldy nehezményezte a karma/karakter/mák/dráma/akaraterőpontos
rendszerekben, hogy esetleg nem fognak úgy ízgulni a játékosok - ezáltal csökken a játékélmény. Namost az a röhely,
hogy AD+D-ben is vannak efféle "mák" cuccok, mégha kicsit keresgélni is kell őket - pld. talán a Luck papi szféra birtokosa
naponta egyszer egy dobását újradobhatja.
Vagy ilyen az, hogy a készletükből elhasználnak a karakterek 3 kívánságvarázst és megoldották a "modult".

A levont következtetés az, hogy hülyeség ellen nem a rendszernek kell tennie.

(OFF)Zárójelben: ha valaki azt kívánja, hogy a vele szemben álló valaki haljon meg és ehhez felhasználódik egy
Kívánságvarázs is, akkor az illető - így hardveres megszakítást lehívva - átéli egy Power Word: Kill (Hatalomszó: Halj meg!)
hatását. Ha túléli. Esetleg a nyakába szakad egy Meteorzápor (Meteor Swarm) - mindez akkor, ha nem akarjuk
cifrázni.
Alapesetben ui. - kivéve pld. ha mondjuk április 1-én játszunk, alkalomhoz illő partival pld. - az efféle tápokkat
inkább a kiosztásnál fognám meg mesélőként, semmint az alkalmazásánál legyek kicsinyesen genya.
Szerintem :gumicsirke:(/OFF)

Adios
KLM

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]