Ugrás tartalomhoz

Fotó

Síkjárók Kis Kocsmája - Offtopic

• Válasz írásához lépj be
5307 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 08:31

Megjelent a Húszoldalú magyar D&D fanzin 3. száma. Töltsétek, olvassátok, jelezzetek vissza!
http://lfg.hu/86761/hirek/megjelent-a-huszoldalu-3-szama/

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4445 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.25, 13:00

Kalandorok társasága:

Köszönet a szervezőknek, Gábornak a mesélőknek, és a játékostársaknak!

Továbbá elnézést, hogy korán le kellett lépnem, remélhetőleg nem lesz mindig ilyen sűrű a naptár a Kata körül!

Én első alkalommal voltam a zuglói helyszínen, de eddig magasan ez a legjobb. Nagyon jó a hely elrendezése, hogy az asztaloknál nem szűrődik be zaj a többi játékból. Parkolóhely külön bónusz :)

Nagyon jól éreztem magam, remélem a következő részvételemre nem kell három évet (?) várnom :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.21, 20:33

A Húszoldalú fanzinnal kapcsolatban felmerült, hogy lenne-e kereslet egy igényesen nyomtatott verzióra. Már elindult erről több Facebook-szavazás is, de innen páran nincsenek fent Fb-n, ezért külön itt is megkérdezem: Te rászánnál párszáz (?) forintot egy profin kinyomtatott verzióra? Akik Facebook-on már szavaztak erről, itt már ne tegyék meg! Köszönjük! :)

Én igen, de nem is vagyok mérvadó. :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4445 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.21, 18:41

Ismét csak köszi mindenkinek :) . Alakul a fejemben a dolog. Már "csak" egy dolog lenne hátra. Kellene egy boss-szerű valaki, akivel 5-6. szinten találkozna, vagy találkoznának, ha lenne mellette esetleg még egy NPC. Eddig hirtelen kettő birizgálta meg a fantáziámat: werewolf (nyomozós kaland egy nagyobb faluban), wyrmling (koboldok garázdálkodnak a közelben) :pirul:.

Most olvastam a Fekete Sereget, úgyhogy: gonosz varázsló (vagy egy csapat kultista), aki tetemeket vásárol, és ezeket használja idézőkapu építésére egy komor erőd mélyén :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5542 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.21, 11:49

Ismét csak köszi mindenkinek :) . Alakul a fejemben a dolog. Már "csak" egy dolog lenne hátra. Kellene egy boss-szerű valaki, akivel 5-6. szinten találkozna, vagy találkoznának, ha lenne mellette esetleg még egy NPC. Eddig hirtelen kettő birizgálta meg a fantáziámat: werewolf (nyomozós kaland egy nagyobb faluban), wyrmling (koboldok garázdálkodnak a közelben) :pirul:.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 799 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.21, 10:59

A Húszoldalú fanzinnal kapcsolatban felmerült, hogy lenne-e kereslet egy igényesen nyomtatott verzióra. Már elindult erről több Facebook-szavazás is, de innen páran nincsenek fent Fb-n, ezért külön itt is megkérdezem: Te rászánnál párszáz (?) forintot egy profin kinyomtatott verzióra? Akik Facebook-on már szavaztak erről, itt már ne tegyék meg! Köszönjük! :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4445 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.20, 19:01

*Kezdő level?

Első szintű ne legyen, de kifejezetten magas sem (a sok képesség miatt). A harmadik szint, amit a többiek ajánlottak jól hangzik.

*Dobott, fix (átlag) esetleg max hit die minden szinten?

Szerintem nagyjából mindegy, (ha nem első szintű. HA az, akkor menjen a max)

*Varázstárgyak (ebben bűn rossz vagyok), (gyógy)italok?

Bonyolultat - amihez játéktechnika is tartozik - szerintem nem érdemes adni.
Én olyat adnék, aminek a segítségével mesélőként tudsz neki segíteni, ha elakad. Pl. Krabatnak van egy bicskája, aminek befeketedik a pengéje, ha veszélyben van. Vészmadárnak pedig egy olyan karkötője, ami forró lesz, ha Fogadottak (~lich) járnak a közelben. De hasonló Frodó kardja is.

Ezen kívül adnék neki pár olyan, akár hétköznapi dolgot, ami többféleképp felhasználható. Egy fél üveg rumot, parókát, stb. Pl. a rum azért jó, mert le lehet itatni vele egy őrt, át lehet adni ajándékba, lehet vele sebet fertőtleníteni, magára locsolva ki tudja adni magát részegnek, stb.

*Alapvetően harci jellegű karakter mellé milyen NPC lenne a legszerencsésebb?

(feltételezem, hogy nem gyári modult fogsz mesélni)
Én nem adnék mellé segítőt, simán lehet olyan kalandot kitalálni neki, amit egyedül is tud teljesíteni.
- ha akar toborozhat maga mellé segítőket (amik lehetnek harcikutyák, farkasok, megdumált goblin őrök, kocsmabeli vagányok, egy pap az ispotályból, stb.)
- ha teljesen kezdő, szerintem elsőre elég, ha a saját képességeit megtanulja használni

Pár példa:
- Conan pl. rendszeresen felfeszíti a zárakat, nem áll neki tolvajszerszámmal bohóckodni
- az Egerész nem átlebeg, vagy átoson az őrkutyákkal teli udvaron, hanem beenged egy pár tüzelő szukát vagy mérgezett húst hajít be (már nem tudom melyik volt az Egerész)
- Étienne Gérard nem ismeri fel, hogy akit őriz az nem Napóleon, hanem egy hasonmás. (és kockáztat, hogy megvédje)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.20, 12:48

3. szint a javallott 5E-ben, mert ott már mindenkinek van alkasztja és megvan a kasztjának minden fontos alapképessége.

Társnak - ahogy többen is írták - olyan kell, aki kiegészíti. Harcimarci mellé valami pap, de nem feltétlenül a csak gyógyító fajta. Esetleg bárd, az a kaszt úgyis arról szól, hogy másokat tápol. :)

Az átlag HP elég, egy közepesen optimalizált harcosnak is lesz így 3. szinten 28 HP-ja. (Ha a sok HP a cél, akkor ember variáns azzal a feat-el, ami +2 HP-t ad szintenként. 16-ra kihozott állóképességgel az 3. szinten, átlaggal számolva (15+11+11=) 37 HP.

Varázstárgyból egy +1 tárgy valami indoklással ("apád pajzsa") simán belefér. Ez itt "nem gyakori" kategóriás, közel sem beszerezhetetlen.

Adhatsz neki pár italt is: egy 4d4+4 -es gyógyitalt meg két másikat, ami egyéb helyzetekben segít. Azért ne legendary-t. ;)

Orkokkal vigyázni, 4E óta keményebbek, mint voltak. ;)

Bulldy

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5131 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.20, 11:26

Én egy rouge-ot mondanék megfelelő háttérrel. Lényeg h tudjon lopkodni, zárnyitni, vegye észre a dolgokat meg háttérből egy meggyőzés. Kb ezek a legfontosabb képességek legyen (kicsit jobb) esélye ezekre dobni, ne egy njk végezze helyette a dolgokat. Tapasztalom h többi skill (lore-ok pl) viszonylag ritkán jönnek elő, és kijátszható azzal hogy elmegyek a könyvtárba (ha van rá idő)

Én 2-3. szinten indítanám úgy már van egy kis plussza, hp-t meg akár maximalizálnám is. Melléje mondjuk egy paladin, jó AC és lehet a skillek másik felét kipótolni. Varázstárgyból gyógyitalt adnék, esetleg egy-egy alklami nagyot sebző cuccot (amit fejből tudok az a ring of the ram)

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 926 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.20, 11:25

Én mindig olyan npc-t használtam segítőnek, aki kiegészíti az 1 jk képességeit. Fegyverforgató mellé varázshasználót, vagy sok képzettséggel rendelkezőt, mint a kalandor, pap, esetleg bárd. PF-ben volt egy wizard, akinek a leghasznosabb segítője egy cleric/rogue duálkasztú karakter volt. Alkalmanként volt egy ranger plusz izomnak ha kellett. Ja és érdemesebb városi környezetben mesélni egy főnek. Ha valami gebasz lesz jobban boldogul ott, mintha vadonban lenne. Saját tapasztalatból mondom.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 799 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.20, 11:19

Ha csak 2-3 alkalmas játékról van szó, bármi lehetséges. Utána azonban érdemes összemesélni őt másokkal.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5542 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.20, 11:16

Köszönöm :) . Ezek szerint nem teljesen ördögi a dolog.

A szóban forgó player (tulajdonképpen velem együtt...) új lenne D&D ügyben. Ebből a szempontból (bár én olvasás alapján szeretem imádom a 4E-t), gondolom az 5E lenne az egyszerűbb, ideálisabb.
Egy 2-3 alkalmas, kezdő játékról lenne szó (tippem szerint fighter vagy ranger PC), ahol nagyjából orc és goblin szintű ellenfelekkel találkozna.

*Kezdő level?
*Dobott, fix (átlag) esetleg max hit die minden szinten?
*Varázstárgyak (ebben bűn rossz vagyok), (gyógy)italok?
*Alapvetően harci jellegű karakter mellé milyen NPC lenne a legszerencsésebb?

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1669 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.19, 20:24

Nem próbáltam, de tippre 4E-ben valószínűleg jól működik, ha a JK kap maga mellé szintén PC-ként kidolgozott társakat, akiket harcban irányíthat.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4445 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.19, 19:27

Valaki próbált már 1on1 (legfeljebb 1 PC +1 NPC) játékot/kampányt 4E vagy 5E alatt? :sherlock:

Nem, de D&D-ben igen. (az egyik, akkor teljesen kezdő játékosom, aki nem mert beszállni a csapatba, amíg be nem bizonyítottam neki, hogy nem fog rosszul szerepjátékozni. )

Amire mindenképp figyelni kell:

- egy ember gondolkodik, nem 4-5

- csínján kell bánni a mentődobásos ellenfelekkel. Ilyenek meglepően alacsony szinten is vannak. (ghúl, command, stb.)

Amire modul esetén figyelni kell

- tömegben támadó "helykitöltő" ellenfelek (ha 6-8 goblin egyszerre egy személyt támad, jó eséllyel lesz kritikus ütés elég hamar. Egy csapat ezen le se lassít)

- néhány helyen feltételezni szokták, hogy minden főbb karakterosztály képviselteti magát (csak osonással/zárnyitással megközelíthető hely, a démon cure light wounds varázslattal sebezhető, a varázsló megfejti a rúnákat, stb.)

Az ezekhez hasonló helyzeteket rugalmasan kell kezelni. Solomon Kane (szerepjátékos szemmel amatőr módon) többször egyszerűen besétál a kelepcébe. Csak olyan kemény, hogy túléli :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.19, 18:57

Én 5E-ben meséltem 2 JK felállásban, csapat-erőben az 1 JK + 1 NJK sem kevesebb. Ami hiányozhat, hogy 2+ ember együtt gondolkodik egy problémán. Pusztán egy játékos könnyebben elakadhat, ha gondolkodósabb a kaland.

5E-ben amúgy egyszerűbbnek tartom, mert egy kicsivel egyszerűbb a rendszere. Bár az NJK kezelését ki is lehet adni játékosnak, így harcban nem nő a mesélő teendője. Én ilyen esetben sima d10 dobásra tenném a kezdeményt és aki nagyobbat dob, az az oldal jön előbb.

Bulldy

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 926 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.19, 17:47

Valaki próbált már 1on1 (legfeljebb 1 PC +1 NPC) játékot/kampányt 4E vagy 5E alatt? :sherlock:

Még nem. Más rendszerben már nem is egyszer meséltem ilyen feltételekkel, de ebben a kettőben még soha.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5542 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.19, 14:22

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.18, 22:27

Én nem utálom a PF-t - a harmadik kiadást is szerettem - de a poént nem lehetett kihagyni. :)

Én simán játszanék PF-et, ha vállalná a csapat, hogy mindenki szépen elolvassa, tanulmányozza és memorizálja a szabályokat és csinál magának karaktert.

Mivel erre a legtöbb embernek nincs ideje, így marad a D&D5E, mint a csapat által vállalható maximális komplexitású rendszer.

De azt tartom, hogy a varázshasználók sokkal érdekesebbre sikerültek PF-ben, mint 5E-ben, még akkor is, ha nincs warlock és a bárd csak 6. szintű varázslatokat tudhat. :)

Bulldy

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.18, 01:03

Én nem utálom a PF-t - a harmadik kiadást is szerettem - de a poént nem lehetett kihagyni. :)

harlequin10

harlequin10

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.17, 21:22

Szigorúan grafikai szempontból nekem a 4. kiadás a nyerő...

Mondjuk a Pathfinder a második.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]