Ugrás tartalomhoz

Fotó

Síkjárók Kis Kocsmája - Offtopic

• Válasz írásához lépj be
5434 hozzászólás érkezett eddig

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2437 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 19:12

Engem azok érdekelnek, amikkel még nem játszottam, de a művész sztem nem erre gondolt.

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 08:31

Nem nagyon tudok rangsorolni egy csomó hangulatában, céljában, szerkezetében eltérő kalandot és rendszert, ennek tehát számomra nincs sok teteje.

(A legjobbak meg közismerten az enyémek voltak, szóval ez így még kicsit sportszerűtlen is.) 

Szó nincs arról hogy a legjobb meséket keresnénk (mert ugye tudjuk,hogy azok tieid voltak :)), hiszen ez a hobbi nem ilyen szvsz. Mindenkinek más a legjobb, sőt, lehet minden évben változik az ő ízlése is. 

Itt a legnagyobb érdeklődésű mesék lesznek, ez nem verseny. Aki kevés szavazatot kapna, az simán azért kap csak annyit, mert az embereknek most máshoz van hangulata, vagy van más ami jobban érdekli, ettől még lehet az ő meséje tökjó. Én speciel alig emlékszem olyan KaTa-s mesére ami rossz lett volna. Ettől függetlenül összetudnék állítani egy 5-ös csomagot, hogy engem melyek érdeklnek jelenleg. Ez a csomag elég változatos is lenne. Lenne benne scifi is fantasy is, 5 féle rendszer is. 

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2437 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.15, 22:05

Nem nagyon tudok rangsorolni egy csomó hangulatában, céljában, szerkezetében eltérő kalandot és rendszert, ennek tehát számomra nincs sok teteje.

(A legjobbak meg közismerten az enyémek voltak, szóval ez így még kicsit sportszerűtlen is.) 

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4715 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.15, 18:06

Chill!

A szavazás csak egy felmérés lesz, de egyelőre véletlen volt kint publikban (upsz!). Regisztráció kelleni fog. A dolog nem szépségverseny, az eredmény nem publikus, első körben csak nekünk üzenet. :)

Én már szavaztam, a felméréshez tennék egy megjegyzést.

Kellene egy "miért azt választottad" vagy valami hasonló. 

Az újragondolás szempontjából nem mindegy, hogy a szavazók a mesélőre, a hangulatra, vagy a rendszerre kíváncsiak. Nekem mindháromból lenne egy-egy, szívesen kipróbálnám a Technoirt és a Fiasco-t másokkal (mesélő és konkrét setting nagyjából mindegy is), de az SWN modulokra azért szavaznék, mert megnézném egyszer Premiert sci-fi mesélőként.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.15, 11:40

Közben a Kalandorok Társasága Facebook-oldalára ki lett posztolva – feltételezem, ezúttal direkt – ez a furmányos szöveg:

"Tudtátok?

Február 29-e a szökőévek toldaléknapja. A Gergely-naptár szerint az év 60. napja (mint közönséges évben március 1.), és 306 nap van még hátra (mint közönséges évben február 28-án). Az ókori római naptár szökőévében ez volt az utolsó nap, míg a Julián naptár szökőévének ugyanúgy a 60. napja. Gyakori tévedéssel ellentétben nem ez a nap a szökőnap, hanem február 24., ennek naptártörténeti okai vannak.

1468-ban ezen a napon született III. Pál pápa, 1892-ben pedig Apor Vilmos győri püspök. 1692–ben a salemi boszorkányperek során ezen a napon vádoltak meg boszorkánysággal egy Sarah Good nevű leányt, egy Sarah Osborne nevű idős asszonyt, és egy Tituba nevű indián szolgát.

Február 29-e a ritka betegségek napja, valamint a NOART EARTH DAY, a Művészeti Alkotástól Távolmaradás Világnapja.

Elég különleges nap hozzá, hogy tizedik alkalommal hódoljunk ritka szenvedélybetegségünknek, távol a művészeti alkotások kétségkívül romboló hatású kísértésétől, nem gondoljátok? 1f609.png"

https://www.facebook.com/kalandoroktarsasaga/photos/a.289649801188912/1399472196873328/?type=3&theater

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2005 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.15, 10:39

Chill!

A szavazás csak egy felmérés lesz, de egyelőre véletlen volt kint publikban (upsz!). Regisztráció kelleni fog. A dolog nem szépségverseny, az eredmény nem publikus, első körben csak nekünk üzenet. :)

Természetesen nincs kötelezettség újrázásra, a rendezvény címe szabadon felhasználható/értelmezhető inspirációs forrásként új meséhez. A homázs, folytatás, újraértelmezés és újrázás egyaránt benne van a pakliban, meg valószínűleg a tök új és teljesen független mese is (ahogy eddig sem volt kötelező tematikus mesével nevezni).

Hamarosan jelentkezünk!

G

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.15, 09:54

Friss infó Chomytól: még finomítás alatt áll a hivatalos kiírás, csak véletlenül került ki idő előtt publikusba. Szóval nem kell sietni azzal a szavazással (amelyhez egyébként kell regisztráció). ;)

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.15, 09:09

Bizony, kifejezetten ilyeneket emlegettek a srácok, hogy "folytatás", "újramesélés", "homázs", "újra interpretáció", "ihletés", ilyenek.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.15, 07:12

Nekem az rémlik a legutóbbi KaTán elhangzottakból, hogy nem feltétlen ugyanannak a mesélőnek kell elmesélnie, aki annak idején meghirdette, tehát ha olyan helyzet alakulna ki, hogy egy mesélőnek túl sok kalandját szavaznák be, akkor mást kérnek fel néhány lemesélésére.

Én úgy tudom, hogy akárcsak a korábbi KaTákon, most sem lesz kötelező minden mesének tematikához kapcsolódnia, tehát lehetnek új mesék is, amelyek majd a szavazás eredményétől függően betölthetik az "üres helyeket".

Talbot

Talbot

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 31 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.15, 06:38

Uh, hát nem az a feladat, hogy a rendezvény mottójához legjobban illeszkedő címeket találjuk meg? A Halál Utolsó, Vörös Titka, juhú...! ;) (a IX. Katán elmondták ezt az ötletet, és nekem sem volt vele bajom :) )

Nooffense: amúgy így valóban inkább intro/DM szépségverseny lett. Csendben jegyzem meg, akkor mi van, ha csak GlowFace, Premier meg elGabor mesék maradnak fenn a "rostán"? Chomyék besorsolnak még valakit? Elmentek egy multilokációs tanfolyamra az Omnipotens e.v. szervezésében? ;)
Btw a DM-ek is vállalják a meséket, ha a legtöbb szavazatot kapják?

Módosította Talbot: 2019.10.15, 06:41

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.15, 06:27

Hümm, koncepcionális problémám van a szavazással. Ez olyan, mint a moziban trailer alapján választani a filmet - pedig már megy egy ideje, szóval mások látták már a filmet, tudják, jó-e.

Úgy értem, nekem is volt olyan mesém (KaTán és máshol is), amihez jól sikerült tízert írtam, jó ötlet, koncepció és hangulat volt, de maga a játék nem jött annyira össze. Lapos lett a megvalósítás. 

Szóval, igazából így nem a legjobb kalandokra szavazunk, hanem a legérdekesebb-leghangulatosabb kedvcsinálókra! Ami, persze, még mindig lehet jó ötlet.

Talbot

Talbot

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 31 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.14, 23:01

KaTa X. szavazás:
https://kalandoroktarsasaga.hu/kata-x-szavazas/

A szavazáshoz tartozó kiírást nem tudtam valamiért közvetlenül linkelni, de a kalandoroktarsasaga.hu főoldali posztjában megtaláljátok. Ott fel is van sorolva, hogy a potenciális meselehetőségek milyen rendszerben vannak és ki volt a mesélője akorábbi KaTákon.

szia, regisztrációhoz kötött? Ha nem, otthonról szavazok. Van pár, ahova nem fértem be :)

Jó kérdés, még nem próbáltam szavazni. Talán ha Chomy erre jár, meg tudja mondani.

Én is rábukkantam tegnap. Reg.hez kötött a szavazás (olyan, mint egy komment). Kéne egy nyomonkövetés feature, meg persze a DÁTUM! :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4715 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.14, 12:29

Wolves of God: Adventures in Dark Ages England
Experience savage adventures and grim perils in Dark Ages England in this historical fantasy RPG.

Jupí! idén még nem vettem semmi rpg cuccot, de ezzel meglepem magam.
Még a nyilvános béta verziókat nézegettem, és tetszett amit ott láttam.

Egy esetben lehetne még jobb, ha nem az SVN:revised, hanem ha az régi SVN lenne az alapja. Mondjuk Crawford dolgai mindig 80%-ban rendszerfüggetlenek, szóval nem gáz így sem.

Módosította galu22: 2019.10.14, 12:29

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8139 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.14, 12:15

https://www.kickstarter.com/projects/1637945166/wolves-of-god-adventures-in-dark-ages-england

Wolves of God: Adventures in Dark Ages England

Experience savage adventures and grim perils in Dark Ages England in this historical fantasy RPG.

Embrace the savage darkness of post-Roman Britain with Wolves of God, a semi-historical tabletop RPG from the creator of Stars Without Number, Godbound, Scarlet Heroes, and other best-selling role-playing games.

Wolves of God is built on classic old-school gaming lines and is fully compatible with Stars Without Number: Revised. It requires only slight tweaking to be used with other Sine Nomine Publishing games or games derived from B/X or early TSR role-playing games. Yet like all Sine Nomine games, it's built to provide abundant system-neutral GM support for those who want to use their own favorite system to have blood-curdling adventures in the savage wilds of Dark Ages England.

5B9N3Yj.jpg

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.14, 09:01

A szavazáshoz tartozó kiírást nem tudtam valamiért közvetlenül linkelni, de a kalandoroktarsasaga.hu főoldali posztjában megtaláljátok. Ott fel is van sorolva, hogy a potenciális meselehetőségek milyen rendszerben vannak és ki volt a mesélője  akorábbi KaTákon.

szia, regisztrációhoz kötött? Ha nem, otthonról szavazok. Van pár, ahova nem fértem be :)

Jó kérdés, még nem próbáltam szavazni. Talán ha Chomy erre jár, meg tudja mondani.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4715 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.14, 05:58

A szavazáshoz tartozó kiírást nem tudtam valamiért közvetlenül linkelni, de a kalandoroktarsasaga.hu főoldali posztjában megtaláljátok. Ott fel is van sorolva, hogy a potenciális meselehetőségek milyen rendszerben vannak és ki volt a mesélője  akorábbi KaTákon.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.13, 17:36

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.13, 17:01

KaTa X. szavazás:
https://kalandoroktarsasaga.hu/kata-x-szavazas/

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 731 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.01, 22:30

https://www.humblebundle.com/books/old-school-fantasy-roleplaying-books

The Humble RPG Book Bundle: Old School Fantasy Roleplaying

Let’s kick it old school. Classic rules, freewheeling dungeons, and deadly dragons ahead! Put a spin on your next campaign with tabletop ebooks like Rappan Athuk, Goblins of Mount Shadow, Dead Men Tell New Tales, Tome of Horrors Complete, and Victorious: Victorian Role Playing Adventure in the Age of SuperMankind.

Pont most akartam én is osztani... egész jó kis csomag, Hyperborea és Rappan Athuk könyvek miatt megérné!

Módosította DiMalto: 2019.10.01, 22:31

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8139 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.19, 07:42

https://www.humblebundle.com/books/old-school-fantasy-roleplaying-books

The Humble RPG Book Bundle: Old School Fantasy Roleplaying

Let’s kick it old school. Classic rules, freewheeling dungeons, and deadly dragons ahead! Put a spin on your next campaign with tabletop ebooks like Rappan Athuk, Goblins of Mount Shadow, Dead Men Tell New Tales, Tome of Horrors Complete, and Victorious: Victorian Role Playing Adventure in the Age of SuperMankind.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]