Ugrás tartalomhoz

Fotó

Síkjárók Kis Kocsmája - Offtopic

• Válasz írásához lépj be
4805 hozzászólás érkezett eddig

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 17:37

Amúgy későbbi, de a Corum kardjai ugyanez, csak talán még véresebben belezős, de a műfaj egyik legjobbja. :hc: Annak nincs filmadaptációja, esélyesen nem is lesz, sajna.

A Corum kardjai hatalmas fantasy élményem. 

Egészen különleges, varázslatos, elbűvölő világa van, a belezések mellett/ellenére is.

• Orastes kedvelte ezt

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3852 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 13:52

Egészen jó, bár amit nem láttam a felszerelések között az a lasszó és a sarkantyú. :nono:

Hopp, jogos!

Távolsági harcnál inkább azt adnám meg, hogy 10 + Ügy (3d6-al dobva ez nem lesz hatalmas) és minden öt méter után +1 lehetne (ezzel lehet kísérletezni, hogy a táv lehet akár 3m, vagy 10m is.) Minél messzebb van, annál nehezebb eltalálni.

A távolság elméletileg benne lesz (a lövészet dobás oldalon, mint -2/-4), mint ahogy a fedezék is +2/+4.

Azért nem akartam többet adni, mert a 10+ügy bónusz, + 4 (fedezék, vagy táv és kis fedezék) meglőhetetlen ellenfeleket eredményezhet.

Kapáslövésnél soknak tartom a -8-at, senki nem használná, elég lenne -4 vagy -5.

Megmondom őszintén, a Boot Hill-ből indultam ki.

Az egy aládobásos rendszer. A célzott lövés az egész skill alá, a normál a skill fele alá, a kapáslövés a skill negyede alá megy.

Esetleg ez:

kezdeményezés bónusz: +4/+2/0 célzás büntetés -4/-2/0

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5399 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 13:08

Érdekes véletlen: a filmet nem vágom, de épp az idei karácsonyi szünetben engedtem a kíváncsiságomnak, és elolvastam John Norman sokat bírált regénysorozatának az első részét (Tarnsman of Gor), és mindamellett, hogy pofátlan Barsoom-nyúlásnak tűnt, a maga kissé gyermeteg módján felhőtlenül szórakoztató, akciódús cucc. 

Azóta megtudtam, hogy az internet szociálisan érzékeny és harcias népe elszántan gyűlöli, mert - főleg későbbi kötetekben - eléggé elharapódzik benne a politikailag inkorrekt dolgok egész sora (rabszolgatartás, erősen férfiak dominálta társadalom, etc.), és egy deviáns szubkultúra épült köré (szoft BDSM-re gerjedő emberkék, zömében).

A BDSM mondjuk engem totálisan hidegen hagy, de ami az SJW-knél kiveri a biztosítékot, az nálam kiváló ajánlólevél, szóval valószínűleg elolvasom a folytatásokat is. ;)

Egyébként éppen ezt hiányoltam a John Carter című opuszból,, bár összességében az sem egy rossz film.

Egyébként ez a planetary romance jellemzője, személy szerint a polkorrekt alakok nyivákolása hidegen hagy. :ezvan:

Amúgy későbbi, de a Corum kardjai ugyanez, csak talán még véresebben belezős, de a műfaj egyik legjobbja. :hc: Annak nincs filmadaptációja, esélyesen nem is lesz, sajna.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1852 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 12:37

Igazzy kincsre bukkantam :rohog:

Érdekes véletlen: a filmet nem vágom, de épp az idei karácsonyi szünetben engedtem a kíváncsiságomnak, és elolvastam John Norman sokat bírált regénysorozatának az első részét (Tarnsman of Gor), és mindamellett, hogy pofátlan Barsoom-nyúlásnak tűnt, a maga kissé gyermeteg módján felhőtlenül szórakoztató, akciódús cucc. 

Azóta megtudtam, hogy az internet szociálisan érzékeny és harcias népe elszántan gyűlöli, mert - főleg későbbi kötetekben - eléggé elharapódzik benne a politikailag inkorrekt dolgok egész sora (rabszolgatartás, erősen férfiak dominálta társadalom, etc.), és egy deviáns szubkultúra épült köré (szoft BDSM-re gerjedő emberkék, zömében).

A BDSM mondjuk engem totálisan hidegen hagy, de ami az SJW-knél kiveri a biztosítékot, az nálam kiváló ajánlólevél, szóval valószínűleg elolvasom a folytatásokat is. ;)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5399 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 12:34

Egészen jó, bár amit nem láttam a felszerelések között az a lasszó és a sarkantyú. :nono:

Távolsági harcnál inkább azt adnám meg, hogy 10 + Ügy (3d6-al dobva ez nem lesz hatalmas) és minden öt méter után +1 lehetne (ezzel lehet kísérletezni, hogy a táv lehet akár 3m, vagy 10m is.) Minél messzebb van, annál nehezebb eltalálni.

Kapáslövésnél soknak tartom a -8-at, senki nem használná, elég lenne -4 vagy -5.

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 12:22

Továbbá aki jártas a fegyverek elnevezésében, segíthetne abban, hogy mondják magyarul azt, hogy "single action revolver" ill. "double action revolver". (arról van szó, hogy a ravasz meghúzása csak a kakas kiengedését (?) vagy a felhúzását és kiengedését egyszerre végzi)

Itt: https://hu.wikipedia.org/wiki/Maroklőfegyver egyszeres és dupla működésűnek írják.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3852 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 11:41

Üdv!

Egy kis segítség kellene!

Ha valakinek van kedve átolvasni (egy mindössze 17 oldalas!) Helvéczia-western konverziót, az vethetne ide egy pillantást:

konverzió

https://drive.google.com/open?id=0Bz9aj_LuqeGGTXhNaHlBeUVLbEE

béna karakterlapok

https://drive.google.com/open?id=0Bz9aj_LuqeGGbFpzUGhFT25hZTg

https://drive.google.com/open?id=0Bz9aj_LuqeGGWTBjeldKSkZwUzQ

Továbbá aki jártas a fegyverek elnevezésében, segíthetne abban, hogy mondják magyarul azt, hogy "single action revolver" ill. "double action revolver". (arról van szó, hogy a ravasz meghúzása csak a kakas kiengedését (?) vagy a felhúzását és kiengedését egyszerre végzi)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5399 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.22, 22:23

Igazzy kincsre bukkantam :rohog:

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 253 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.22, 13:32

csak nem menekülhetek meg a dájszenszorszöritől.... xD

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5399 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.16, 21:16

http://diceandsorcery.blog.hu/2017/01/16/kepregeny_keszul_gary_gygax_eleterol :hc:

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1295 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.11, 15:23

Hasznos: OSR-esített Rise of the Runelords vázlat. Már-már kedvet kap tőle az ember a Paizo-kalandokhoz.

• chomy kedvelte ezt

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1657 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.10, 14:25

Ez biztató, kösz! 

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 3871 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.10, 13:32

A dishonored 2-t próbáltad már? Vagy valaki más? Milyen lett? Azt láttam, hogy már 1.3-as verziónál tartanak, úgyhogy még várok vele. :)

Valahol a közepén járok; eddig nagyjából olyan, mint az első (vagyis nagyon a helyén van).

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1657 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.10, 13:30

A dishonored 2-t próbáltad már? Vagy valaki más? Milyen lett? Azt láttam, hogy már 1.3-as verziónál tartanak, úgyhogy még várok vele. :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 3871 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.10, 12:51

Anthony régi példaképem, a kétezres évek elején ő készítette azokat a Thief pályákat, amelyektől oda meg vissza voltam, és amelyekből később magam is sokat merítettem. :) Később a Dishonored egyik pályatervezője is volt; aki emlékszik a Lady Boyle's Last Party-ra, az nagyrészt az ő műve. Tényleg elhivatott.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1852 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.10, 12:17

Aztarohadt.

The entire book took me roughly 3 months to make.

Elhivatott ember, azt meg kell hagyni.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 3871 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.10, 09:39

Vannak szerepjátékos handoutok, és vannak szerepjátékos HANDOUTOK. Ez itt az utóbbi csoportba tartozik.

• Eberen_Orkodo kedvelte ezt

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5828 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.14, 23:10

A Rippers magában nem nagy szám. A szetting maga hangulatos, de a hivatalos kampánya legfeljebb közepes. Viszont szépen egymás után ki lehet (sőt kell!) nyírni benne a viktoriánus horror legendás szörnyeit.

Szerintem némi tuning-al D&D5E-ben is játszható, ha valaki nem szimpatizálna a SaWo-val.

Mondjuk én inkább eredeti környezetében (SaWo) tolnék egy jófajta Kiegyezés utáni Osztrák-Magyar Monarchia kampányt benne. ;)

Bulldy

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4919 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.14, 18:39

Ebben a felállásban az eredeti (Savage Worlds alá kiadott, de konvertálható másra is) Rippers plot point kampányát toljátok le, az kb így néz ki: hentel-nyomoz-hentel-nyomoz-meglepődik-> újra. ;)

Bulldy 

Ebből a szempontból a Solomon Kane sem rossz. Egy epizodikus, világutazó kampány, mindben megölhető ellenfél és könnyen értelmezhető gonoszság (pl. emberáldozó vallás, embereket mentális megszállás alatt tartó gyíklények, stb.).

Egyébként a Rippers valószínűleg fel sem merült Auer csapatánál. Egyébként nálunk sem... Annyi modul, kampány és játéksetting van a piacon, hogy lehetetlen kiszűrni a legjobbakat. (én is vettem párat, amire azt mondanám még az akciós árat sem érte meg)

+1

Sőt a SW sem merült fel ;) Habár az 50 fathoms megfogott legközelebb már fel fogom vetni.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3852 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.14, 18:30

Ebben a felállásban az eredeti (Savage Worlds alá kiadott, de konvertálható másra is) Rippers plot point kampányát toljátok le, az kb így néz ki: hentel-nyomoz-hentel-nyomoz-meglepődik-> újra. ;)

Bulldy 

Ebből a szempontból a Solomon Kane sem rossz. Egy epizodikus, világutazó kampány, mindben megölhető ellenfél és könnyen értelmezhető gonoszság (pl. emberáldozó vallás, embereket mentális megszállás alatt tartó gyíklények, stb.).

Egyébként a Rippers valószínűleg fel sem merült Auer csapatánál. Egyébként nálunk sem... Annyi modul, kampány és játéksetting van a piacon, hogy lehetetlen kiszűrni a legjobbakat. (én is vettem párat, amire azt mondanám még az akciós árat sem érte meg)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]