Ugrás tartalomhoz

Fotó

Síkjárók Kis Kocsmája - Offtopic

• Válasz írásához lépj be
5345 hozzászólás érkezett eddig

Talbot

Talbot

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 12:46

Készülődés megkezdődött a májusi KaTára, Vörös Ködök játékra.

FjCgAQ0.jpg

Az Első Portál megnyílt - elküldtem a jelentkezésemet. :)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 871 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.23, 14:42

Májusi KaTa infók!

Tematika, jelentkezés mesélőnek: https://kalandoroktarsasaga.hu/ix-nyilt-vilagok-post/

Általános információk: https://kalandoroktarsasaga.hu/ix-nyilt-vilagok/

Visszaszámlálás: indul! :] :hedbeng2: :buli:

Van már hozzá Facebook-esemény is:
https://www.facebook.com/events/2236057329950895/

Módosította Garaboncias: 2019.03.23, 14:43

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.22, 07:14

Készülődés megkezdődött a májusi KaTára, Vörös Ködök játékra.

FjCgAQ0.jpg

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 23:37

Ha már OFFTOPIC, akkor hadd csapjam szét a lecsót.

Az a haláluncsi Longsword, ugyebár:

Mit tud a játékrendszerek kb. mindegyike által legméltatlanabbul alulértékelt alapfegyver a gyakorlatban? Lássuk:

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.20, 20:31

Saját házi kampányom nincs (illetve van, csak a nyuggerklub Titán, és elég ritka), a Zulbar-Mongó még az itt pár éve összeszedett dzsungel-elemekből, netes hordalékból és pár saját ötletből jött össze, pl. az ösztönös zseninek eszébe jutott, milyen vicces lenne, ha [VIGYÁZAT! RONTÓC!] az őserdő mélyén, egy romvárosban ősi örökségén kornyadozó nagy kanos fehér majom mindenáron szőke ember nőt akarna feleségül venni, a hozomány reményében pár gátlástalan család pedig még hajlandó is lenne hozzá adni a lányát, vagy hogy az elefántok temetőjében az ötletes halottidéző simán animálná az elefántcsontvázakat, aztán hadd szóljon [RONTÓC VÉGE]. Ennél sokkal jobban nem is nagyon volt kidolgozva semmi, megírni tényleg nem vett igénybe többet 3-4 óránál, hogy ez homokozó-e vagy minikörnyezet, azt nem tudom, de a gyakorlatban használható volt. 

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4541 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.20, 12:28

Feltételezem olyan anyagok jönnek szóba, amiket a saját házi kampányodból át tudsz emelni. 
Nulláról kitalálni, megírni és tesztelni tényleg esélytelennek tűnik. Talán ha valami 3-4 elemből álló minikörnyezetet mesélsz (pl. űrbázist) az megoldható.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 871 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.20, 08:37

Hát én elkezdtem mesélni, mint a paraszt, a játékosok meg mentek valamerre. A részletes véleményüket nem kértem ki, de vélhetően tetszett nekik.

"Ennek a hátulütője, hogy erősen játékos- és csapatfüggő az eredménye..." Mint kb. bárminek.

Jó, hát vannak, akiknek tudatosan oda kell figyelnie; és vannak az ösztönös zsenik. ;)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.20, 00:38

Hát én elkezdtem mesélni, mint a paraszt, a játékosok meg mentek valamerre. A részletes véleményüket nem kértem ki, de vélhetően tetszett nekik. 

"Ennek a hátulütője, hogy erősen játékos- és csapatfüggő az eredménye..." Mint kb. bárminek. 

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 871 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.19, 23:16

Ahojte!

Teoretikus kérdés: sandboxot hogyan lehet tesztelni ilyen rövid idő alatt? Van erre bevált tematika? Minden pontot külön? Fő szálakat?
Köszönöm!

Ezen én is töprengek. Azt hiszem, ilyenkor nem az a lényeg, hogy minden elemet letesztelj, mégcsak nem is feltétlen az, hogy legalább a többségüket. Inkább az összhatás kerül mérlegre: mennyire érzik inspirálónak a tesztjátékosok a környezetet, mennyire harapnak rá a kalandhorgokra, mennyire maradnak motiváltak a felfedezésben, milyen jellegű kalandok felé hajlanak, mikre kíváncsiak. Ennek a hátulütője, hogy erősen játékos- és csapatfüggő az eredménye, ezért ajánlott többféle társasággal is letesztelni. És a játékalkalmak után nem árt kikérni a részletes véleményüket.

Talbot

Talbot

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.19, 19:34

Ahojte!

Teoretikus kérdés: sandboxot hogyan lehet tesztelni ilyen rövid idő alatt? Van erre bevált tematika? Minden pontot külön? Fő szálakat?
Köszönöm!

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.18, 23:06

Kalandötlet: a világ egy tényleges sandbox: lapos, négyszög alakú, egyetlen hatalmas sivatag borítja. A négy pereme mentén mérhetetlenül magas, masszív falak veszik körül. A cél: kiszabadulni a nyílt világból!

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6431 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.18, 21:18

Narmor: A rossz csőkalandot én sem szeretem, de ezt a stílust is lehet jól csinálni, igaz nehéz. Nem mindegy, hogy milyen széles a cső. ;)

De ugyanilyen nehéz dió a jó homokozó is, azt is könnyű elrontani.

Bulldy

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.18, 21:16

(Nekem kb. fél nap alatt sikerült (a teszt nem.))

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 871 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.18, 20:43

A tematika annyival másabb egy mini-sandboxnál, hogy itt kifejezetten helyszínorientált mini-sandboxról van szó. Tehát az esemény-, szituáció-, és szociális sandboxok kiesnek.

Nem mondom, hogy nem kihívás 2 hónap alatt összerakni egy 3-4 órás kalandra alkalmas helyszínorientált mini-sandboxot legalább egy tesztjátékkal együtt, mert valóban az. De részemről a kihívás elfogadva, legfeljebb addig nem jelentkezem mesélőnek, amíg nem érzem biztosra, hogy mindez sikerülni is fog.

(Ha nem sikerülne összeraknom egy KaMat mesét ehhez a tematikához, még mindig ott van lehetőségnek a Skorpiók Mocsara, bár az egyáltalán nem fér bele az időkeretbe, és túl sokan ismerik.)

Sikerülni fog. :)

De egyébként a kiírás valóban megengedi azt is, hogy Világok Közt Vándorló módjára (ld. Pandóra szelencéje a Húszoldalú I./1.-ben) valóságból valóságba, világról világra utazgassunk. De ezt sem egyszerű színvonalasan belesűríteni 3-4 órába – a Hősök Hajnala modulok ilyenek, de azok is kemény munkával születnek meg.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1164 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.18, 17:02

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ez a Nyílt világok koncepció különbözik valamiben egy mini-sandbox-tól? Mert ha nem (feltételezem, nem), akkor elég nehéz hozzá megfelelő anyagot beküldeni, ami fél nap alatt lemesélhető, hacsak nem afféle törpe-lair-ekből (nem dwarf, hanem miniatűr) áll össze.

Ha már van egy picivel nösszetettebb helyszín, az bőven kitolja az időtartamot. Pl. A békák kolostora ilyesmi lehetne, de ott is nehezen képzelem el, hogy beleférne fél napba. Ha egynél több komolyabb helyszín van benne, akkor nehéz mesélőként készülni, hogy a parti mit fog választani. 

Nem értek egyet, simán lehet sandboxot vinni KaTára, én is vittem már. Ez egy ilyen műfaj, készülsz egy csomó mindennel, s azok közül valami érdekli majd a játékosokat s arra indulnak el, a nagy része meg nem. A KaTa időkeretében be is fejezik simán egy sandbox valamilyen küldetését, akár több kisebbet is. Nem azt mondom, hogy nem érdemes egy főbb irányt megadni, de éreztetni kell, hogy emellett tényleg akármerre elindulhatnak, ha akarnak. S vannak, akik ki is használják ezt. Kifejezetten élvezem, hogy egy-egy modulom egész másként játszik le minden csapat, gyakorlatilag egész más kaland lesz belőlük, mert más-más lehetőséget választanak.

A railroadot én büntetném, annyira nehezen viselem játékosként, hogy arra nincsenek szavak.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 806 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2     3                  

Kelt 2019.03.18, 12:08

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ez a Nyílt világok koncepció különbözik valamiben egy mini-sandbox-tól? Mert ha nem (feltételezem, nem), akkor elég nehéz hozzá megfelelő anyagot beküldeni, ami fél nap alatt lemesélhető, hacsak nem afféle törpe-lair-ekből (nem dwarf, hanem miniatűr) áll össze.

Ha már van egy picivel nösszetettebb helyszín, az bőven kitolja az időtartamot. Pl. A békák kolostora ilyesmi lehetne, de ott is nehezen képzelem el, hogy beleférne fél napba. Ha egynél több komolyabb helyszín van benne, akkor nehéz mesélőként készülni, hogy a parti mit fog választani. 

De az is lehet, hogy a "nyílt" a világ alakjára utal: https://en.wikipedia.org/wiki/Shape_of_the_universe#Curvature_of_the_universe

:pajzs:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6431 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.18, 11:40

Szerintem most nem az a cél, hogy egy viszonylag szűk kaland menjen le 4-5 óra alatt, hanem, hogy egy adott területen tetszés szerint bolyongjanak a játékidő 4-5 órájában.

De a "nyitott világok alternatív elképzelésébe" beletartozhat egy jó csőkaland is, amiben 8-12 különféle világot járnak Sliders vagy Csillagkapu módra végig.

Bulldy

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.18, 11:28

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 22:53

A Zulbar-Mongó kb. pont ilyen volt, már megint megelőztem a korom...

(OFF){...}(/OFF)

Amiről lemaradtam, de alkalom adtán pótolnám.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 19:53

A Zulbar-Mongó kb. pont ilyen volt, már megint megelőztem a korom... Amúgy király, hamarosan küldök valamit.

Módosította Marvin: 2019.03.17, 19:54

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]