Ugrás tartalomhoz

Fotó

Síkjárók Kis Kocsmája - Offtopic

• Válasz írásához lépj be
5289 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4284 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 01:03

Én nem utálom a PF-t - a harmadik kiadást is szerettem - de a poént nem lehetett kihagyni. :)

harlequin10

harlequin10

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 21:22

Szigorúan grafikai szempontból nekem a 4. kiadás a nyerő...

Mondjuk a Pathfinder a második.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2890 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 18:03

Szegény 4. kiadáshoz hasonlóan a Pathfinder elég sok megvetésnek örvend.
Engem nem zavar, de túl szabálynehéznek, komplexnek és matekosnak érzem a mostani igényeimhez. Streamlineoltabb megoldásokat szeretek.

A grafikai stílusát személy szerint szeretem, de amikor kijött az 5e, afféle friss levegőként jól esett a kissé pasztelebb, kevésbé überplasztikus, karikírozó, néha reálisabb ábrázolásmód. De a Pathfinder grafikai stílusa legalább jellegzetes, és gyakran tisztes munka. És a goblinjai cukik!

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1656 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 17:57

Nem egészen értem, hogy mi ez az általános megvetés a Pathfinder irányában. A szabályrendszere komplex, de ez nem kellene, hogy meglepjen bárkit is, ismerjük az "előéletét". A grafikai stílusa meg nekem sokkal jobban bejön, mint az 5E alapvetően jellegtelen képei.

Ha ez vigasztal, a "nagy elődöket" (3E és 3.5) még jobban megvetem.

(A PF grafikai stílusa egyébként tényleg több fikázást kap, mint amennyit megérdemel, de pssszt.)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6285 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 14:47

Nem egészen értem, hogy mi ez az általános megvetés a Pathfinder irányában. A szabályrendszere komplex, de ez nem kellene, hogy meglepjen bárkit is, ismerjük az "előéletét". A grafikai stílusa meg nekem sokkal jobban bejön, mint az 5E alapvetően jellegtelen képei.

De hát kinek a pap, kinek a papné.

Bulldy

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 574 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.16, 22:36

A legjobb Pathfinder témájú dolog:

8be2b5081b78c6cd3d6a492728919673.jpg

Az a szomorú, hogy a módosítás tulajdonképp emelte a kép esztétikai értékét a Pathfinder szokásos borítóihoz képest.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6285 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.16, 21:27

Örülök, hogy valakinek legalább sikerült találnia egy módot arra, hogy elszórakoztassa magát a játékkal, ha már az alapkönyv nem ad rá sok lehetőséget  :D

Én egész jól szórakoztam a PF alapkönyvekkel. Mármint szerepjátékra használva. ;)

Bulldy

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1656 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.16, 14:33

Örülök, hogy valakinek legalább sikerült találnia egy módot arra, hogy elszórakoztassa magát a játékkal, ha már az alapkönyv nem ad rá sok lehetőséget  :D

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4284 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.16, 12:35

A legjobb Pathfinder témájú dolog:

8be2b5081b78c6cd3d6a492728919673.jpg

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4284 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.12, 17:06

Releváns: Ian Livingstone-témájú cikk az fn.hu-n.

Livingstone ma már úgy látja, hogy akkoriban ők Jacksonnal, és Gygax is valójában azt a szerepjátékot játszották, hogy szerepjátékos vállalkozók:

Can relate! :ork:

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.12, 10:28

Regeltem én is MeWee-re Lord RatFace néven :)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1140 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.10, 16:23

Felléptem a MeWere Narmor Alchimoor névvel, kíváncsi vagyok, mennyire váltja be a hozzá fűzött reményeket.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.10, 13:40

strato, hogy te milyen vicces gyerek vagy! Biztos mondta már más is.

Igen, többen is. Köszi szépen.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.10, 12:30

strato, hogy te milyen vicces gyerek vagy! Biztos mondta már más is.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.10, 10:14

MeWe-n fent vagyok, de valahogy még nem kapott el a gépszíj. Annó a f***búk is jópofa volt, mielőtt ráköltözött az egész világ az összes szarjával együtt, valahogy a MeWe se hiszem, hogy örökké mentes lesz a reklámoktól meg a botrányoktól.

A pozitívuma számomra, hogy csak hobbista csoportok tagja vagyok, hobbista kontenttel találkozom, és nem tolja az arcomba lépten-nyomon a közéletet. A hátránya, hogy egy az egyben ugyanolyan jellegű diskurzus meg (többségében elég sekély) content megosztás megy rajta, mint FB-n. Na, de majdcsak sikerül akklimatizálódni...

...de igazából a redditet kéne megszoknom, ott sokkal jobban emlékeztet a fórumos időkre az aktivitás jellege és tartalma is.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 21:42

Itt csak közbevetem, hogy a MeWe ingyenes, nem kémkedik utánad, nem kéri a személyidet és a vizeletmintádat, nincs szem előtt, és kísérletképpen mai alapítással van ezen is magyar OSR csoport. Ha lesz rajta forgalom, akár még működhet is (ha meg nem, illetve csak gyanús másodnickek, akkor becsukom). :felvon:

Ez egyébként nagyon jó ötlet. Facebookra biztos nem fogok regisztrálni, de ide igen, ha lesz pár percem.

Köszi a kezdeményezésért!

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 15:43

Orastes, akkor valószínűleg 2 külön FB van, mert engem akart (egész pontosan a 10+ évvel ezelőtti poénregisztrációmat ("Álne Vendel" mondjuk, csak azért csináltam, hogy tudjak eseményeket nézegetni) ellenőrizni, hogy tényleg valós személy csinálta-e, küldjek személyemet igazoló akármit, pl. személyit vagy jogosítványt, küldtem, azóta ellenőrzik és fel vagyok függesztve, bár annyira már nem hiányzik.)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 15:38

Itt csak közbevetem, hogy a MeWe ingyenes, nem kémkedik utánad, nem kéri a személyidet és a vizeletmintádat, nincs szem előtt, és kísérletképpen mai alapítással van ezen is magyar OSR csoport. Ha lesz rajta forgalom, akár még működhet is (ha meg nem, illetve csak gyanús másodnickek, akkor becsukom). :felvon:

Szólok előre: Judea névvel fogok regisztrálni. :D

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4284 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 15:20

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 14:41

Tőlem legutóbb (asszem tavaly, azóta is ellenőrzik)) személyazonosságot igazoló iratot kértek, úgyhogy ha mondjuk Painttel rajzolgatok személyit Kovács Féltégla névre, az legfeljebb akkor működhet, ha nem túl okos MI ellenőrzi vagy tán akkor se. 

De ez különleges eset, én ilyet tőled hallottam először.

Én elég sok ilyenről hallottam már. Jó ideje ellenőrzik már a gyanúsan nem korrekt névvel rendelkező fiókokat. Az mondjuk más kérdés, hogy ennek az egésznek az ügyintézése pocsék.

A Strato Master nevű fiókomat (amit pont azért hoztam létre, hogy külön tudjam választani a hobbista világomat a civil világomtól) is utolérte ez a sors. Kértek be olyan iratokat, amikkel  tudom igazolni a nevemet (nem kell személyi, megteszi könyvtári olvasójegy vagy iskolai bizonyítvány is, amin letakarhatsz minden más adatot a neveden kívül). Kaptak, és kértem mellette, hogy akkor írják át a civil nevemre a fiókot, de se pozitív, se negatív választ nem kaptam azóta sem. Tucatnyi levelet írtam nekik, de a kutya sem válaszol rájuk, így már letettem róla, hogy valaha újra be fogok tudni lépni ebbe a fiókomba.

Azóta a civil fiókommal intézek mindent, és néha elgondolkozom azon, hogy vajon hány ismerősöm rökönyödött azóta meg a teljes képet látva. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]