Ugrás tartalomhoz

Fotó

Síkjárók Kis Kocsmája - Offtopic

• Válasz írásához lépj be
5644 hozzászólás érkezett eddig

Karez

Karez

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.03, 19:22

"Emellett pedig a nyitással egyszerre végre belefoghatunk az új D&D klub-unk bevezetésébe, amely első alkalmak még a vírushelyzet miatt valószínűleg online bejelentkezések lesznek.
Tehát mindenkit várunk újra augusztus 11-én, immáron az új megjelenésű bolthelyiségben. Amely nyitó napot követően, megérkezik a régóta várt Magos is.
Ps.: Szolgálati közlemény.
A D&D Kezdőkészletek vasúti szállítással megindultak felénk. Úgy fest, a második - biztonsági - dátumunk tartható lesz. (Szeptember 15.)"

- Tuan Kiadó

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.02, 20:47

Mímelő. De a szó szerinti fordítás is tökéletes az utánzó. Vagy az imitátor.

Hm... Mimérc, mint a lidérc, csak ez utánoz is. :) 

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1830 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.02, 13:03

Mímelő. De a szó szerinti fordítás is tökéletes az utánzó. Vagy az imitátor.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4496 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.01, 21:37

Asszem akkor a mimik lesz a megoldás. A ládaszörny sem rossz, csak hát a mimik elég kiszámítható, ha láda formájú. (Hacsak nem úgy működik a dolog hogy az első mimik a láda, a második meg valami teljesen random dolog. :kavar: )

És akkor egy kis mimik trivia - teljesen kanonikus, egyenesen az első kiadású Monster Manualból!

• A nagy méretű "gyilkos" mimik nemigen értelmes és nem képes beszélni, a kisebb fajta (minik?  :nos: ) viszont átlagos emberi értelemmel bír.
  • Az első fajta mindenkit megtámad a közelében, a második viszont "általában barátságos, ha élelmet ajánlanak neki", és szívesen útbaigazítja a csapatot a környékről.
  • A gyilkos mimik nem beszél, a kisebb mimikek viszont önálló nyelvvel rendelkeznek, és ezen kívül "általában számos más nyelven beszélnek, pl. közös és ork nyelven".

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1363 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.01, 20:57

A Vajákban (könyv magyar fordításában, ami elég jó), mimiknek hívják. Ez a mimikri miatt szerintem is elég jól felismerhető magyarul is.
Az utánc és a hasonlók nekem a foltosnyakorjány-típusú neveket idézik, melyek nem véletlenül vesztek feledésbe. Szó se róla, imádok nyelvet újítani, csak itt nem érzem szükségét. A mimik egyszerű és teljesen jól kiejthető magyarul, ráadásul az angolhoz haosnlóan utal a görög mimre, azaz a gúnyos utánzásra (ugye mímelünk valakit vagy valamit, ahogy szokták mondani magyarul is).

Nagyon jó érvek. Miért van, hogy pont fordított helyzetben gondolkodunk hasonlóan? :D

Mert nem vagy elég nyitott a nyelvújítási ötleteinkre. :(

Bendoin

Bendoin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.01, 20:42

Esetleg lehet keresgélni a Ládaszorny, Ládalény, Álláda, Vérláda, Eleven láda vonalon is.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2020 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.01, 20:40

A Vajákban (könyv magyar fordításában, ami elég jó), mimiknek hívják. Ez a mimikri miatt szerintem is elég jól felismerhető magyarul is.

Az utánc és a hasonlók nekem a foltosnyakorjány-típusú neveket idézik, melyek nem véletlenül vesztek feledésbe. Szó se róla, imádok nyelvet újítani, csak itt nem érzem szükségét. A mimik egyszerű és teljesen jól kiejthető magyarul, ráadásul az angolhoz haosnlóan utal a görög mimre, azaz a gúnyos utánzásra (ugye mímelünk valakit vagy valamit, ahogy szokták mondani magyarul is). 

Nagyon jó érvek. Miért van, hogy pont fordított helyzetben gondolkodunk hasonlóan? :D 

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.01, 20:34

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1363 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.01, 20:05

Mímelőc, Imitáns, Álcány, Másolvány, Mimikrinus, Megtévesztő

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2020 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.01, 19:52

Csapdányt mondtam volna, de Marvin utánca megtetszett. :)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.01, 19:32

(A magyarban létezik olyan is, hogy fájl meg turbulencia, ebből még nem vonnék le nagy következtetést.)

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1363 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.01, 18:22

Ha jól emlékszem, mintha 3e-ben Koppintó lett volna a fordítás, de nem biztos. Egyébként a magyarban létezik olyan, hogy mimikri:
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Mimikri
Ez alapján a Mimik sem annyira magyartalan.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.01, 16:24

Utánc? Másonc? :D

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4496 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.01, 14:58

Körkérdés: mi lenne vajon a mimic frappáns, magyaros fordítása?

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1363 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.14, 10:12

Első Kockák és Sárkányok Találkozó, bónusz online kerekasztal: A közösség

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1363 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.23, 19:48

Első Kockák és Sárkányok Találkozó, IV. workshop kerekasztala: Mesélői felkészülés

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5811 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.19, 18:24

DriveThruRPG-ről rendelt már valaki könyvet? Kézbesítés hogy megy, megadom a címem és kiszállítja a magyar posta? (Bennük annyira nem bízom.)

Én vásároltam tőlük már többször. Most hirtelen nem akarok hülyeséget mondani, hogy posta vagy futár hozta-e, de teljesen rendben volt minden. Gyorsan, sérülésmentesen jött - mondjuk ez az oldal érdeme mert nagyon passzosan becsomagolják a könyveket.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5091 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.19, 18:16

DriveThruRPG-ről rendelt már valaki könyvet? Kézbesítés hogy megy, megadom a címem és kiszállítja a magyar posta? (Bennük annyira nem bízom.)

Szakmai tapasztalat: hagyományos lakossági szolgáltatásban ma már a posta az egyik legjobb. Ezt úgy értem, hogy levél vagy könyv méret, nem törékeny, nem veszélyes áru, nem expressz légi, nem kell vámolni, nyomon követni külföldön vagy hasonló extrák.

Van egy-két szolgáltató, akik nem rosszabbak náluk (de lakossági kiszállításban nem is jobbak), de mindig sokkal drágábbak, ennek az árát pedig a feladó beépítené az árba.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4496 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.19, 18:03

1) Meglehetősen sokat. A nyomtatási minőség jó, a kiszállítás jó VOLT, de a korona miatt most kiemelkedően lassú.

2) Az az igazság, hogy még soha nem volt bajom könyvrendelésnél a magyar postával. A reptéri vámügyesekkel igen, de EU-n belüli rendelésnél ez nem játszik.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.19, 17:22

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]