Ugrás tartalomhoz

Fotó

Síkjárók Kis Kocsmája - Offtopic

• Válasz írásához lépj be
5629 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.23, 19:48

Első Kockák és Sárkányok Találkozó, IV. workshop kerekasztala: Mesélői felkészülés

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.19, 18:24

DriveThruRPG-ről rendelt már valaki könyvet? Kézbesítés hogy megy, megadom a címem és kiszállítja a magyar posta? (Bennük annyira nem bízom.)

Én vásároltam tőlük már többször. Most hirtelen nem akarok hülyeséget mondani, hogy posta vagy futár hozta-e, de teljesen rendben volt minden. Gyorsan, sérülésmentesen jött - mondjuk ez az oldal érdeme mert nagyon passzosan becsomagolják a könyveket.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.19, 18:16

DriveThruRPG-ről rendelt már valaki könyvet? Kézbesítés hogy megy, megadom a címem és kiszállítja a magyar posta? (Bennük annyira nem bízom.)

Szakmai tapasztalat: hagyományos lakossági szolgáltatásban ma már a posta az egyik legjobb. Ezt úgy értem, hogy levél vagy könyv méret, nem törékeny, nem veszélyes áru, nem expressz légi, nem kell vámolni, nyomon követni külföldön vagy hasonló extrák.

Van egy-két szolgáltató, akik nem rosszabbak náluk (de lakossági kiszállításban nem is jobbak), de mindig sokkal drágábbak, ennek az árát pedig a feladó beépítené az árba.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4481 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.19, 18:03

1) Meglehetősen sokat. A nyomtatási minőség jó, a kiszállítás jó VOLT, de a korona miatt most kiemelkedően lassú.

2) Az az igazság, hogy még soha nem volt bajom könyvrendelésnél a magyar postával. A reptéri vámügyesekkel igen, de EU-n belüli rendelésnél ez nem játszik.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2611 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.19, 17:22

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8544 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.18, 14:43

Élő adás itt lesz:
https://www.twitch.tv/dnd

A program meg itt látható:
https://dnd.wizards.com/dndlive2020_schedule

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.18, 12:49

Azért tán itt a fórumon sem árt megemlíteni, youtube-on a hívatalos DnD csatornán 3 napig élőbe közvetítenek bejelentéseket és játékot ismert színészekkel

Facebookon valaki össze is írta a programot magyarul, bemásolom ide :

" - CSÜTÖRTÖK (Június 18):
19:00: D&D Gameplay-reveal (ha minden igaz jön új trailer a Baldur's Gate 3-hoz, illetve tippem szerint valami lesz a Dark Alliancehez is)

21:00: D&D modul és egyéb termék leleplezés Host: Mica Burton, és Anna Prosser (avagy hivatalosan is bejelentésre kerül a Rime of the Frostmaiden, és az idei év hátralevő részében érkező többi termék)

23:00: D&D Live game
DM: Deborah Ann Woll
Játékosok: Amy Acker, Jay Ellis, Janina Gavankar, Matthew Lillard, és Sam Richardson

01:00: Aftershow/Reality RP

- PÉNTEK (Június 19):
18:30: Pre-Show

19:00: D&D Red Nose Day Game
DM: Chris Perkins
Játékosok: Felicia Day, Brett Gelman, Maitreyi Ramakrishnan, és Martin Starr

21:00: D&D Termék bemutató/Panelek

23:00: D&D komikusokkal
Játékosok: Thomas Middleditch, Sue Perkins, Brian Posehn, és Kevin Sussman

01:00 PM: Aftershow/Reality RP

- SZOMBAT (Június 20):
18:30: Pre-Show

19:00: Lost Odyssey Heroes Game
DM: Chris Perkins
Játékosok: Karen Gillan (Galaxis Őrzői: Nebula, Doctor Who), David Harbour (Stranger Things: Hopper Sheriff, Hellboy), Pom Klementieff (Galaxis Őrzői: Mantis), és Brandon Routh (Arroverse: Atom, Superman visszatér)

21:00: D&D a Trónok Harca színészeivel
DM: Kate Welch
Játékosok: Kristian Nairn (Hodor), Daniel Portman (Podrick Payne), Iwan Rheon (Ramsay Snow/Bolton), Natalia Tena (Osha), és Gemma Whelan (Yara Greyjoy)

23:00: D&D WWE Pankrátorokkal
DM: Jeremy Crawford
Játékosok: Alexa Bliss, Tyler Breeze, Dio Maddin, Ember Moon, és Xavier Woods

01:00: Reality RP Finale és Búcsú "

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 16:19

Első Kockák és Sárkányok Találkozó, III. workshop kerekasztala: Mennyire gyakori a mágia a világban?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8544 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.08, 08:40

Megjelent a Húszoldalú III. évfolyamának II. száma

A Húszoldalú születésnapi duplaszáma a(z) (A)D&D három különböző kiadásához is kínál anyagokat a rendszerfüggetlenek mellett. A Vásárlás & Piac tematika kapcsán számos „vásárfiával” szolgálhatunk: egy különös alakkal, szokatlan kereskedőkkel, mágiabazárokkal és varázsital-kifőzdékkel. Itt-ott aprócska „hirdetéseket” is találhat a szemfüles olvasó. A 20+20 odalas fanzinban két igen remek kaland kapott helyet, de befértek melléjük a megszokott rovataink is. A piac már csak egy ilyen hely: igen sokszínű.

http://lfg.hu/96414/hirek/megjelent-a-huszoldalu-iii-evfolyamanak-ii-szama/

Huszoldalu-s3e2-cimlap.jpg

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.02, 15:15

Nemrég kérdeztem picit többet varázsló mágiahasználókról.

Crawford (Sine nomine) féle kész rendszere szerintem tök jó lesz:
https://drive.google.com/drive/folders/1BXajBbjxwy9Jc6KgFy7f3Rq59NfPCL_w

van szintenkénti varázslás a hagyományos módon

Varázslatokon kívül minden tradícióhoz tartozik néhány művészet. Picit hasonló a 4E daily/encounter erőihez, nem ingyen vannak, mint az 5E cantripek.

Nagyon valószínű, hogy erre a kiadványra vevő leszek, ha készen lesz.

végül átnéztem, és úgy tűnik, hogy sosem fogok eljutni az 5E-hez, valami mindig beelőzi :)

Ami tetszik:

1: Jack Vance, Gene Wolfe hangulat. Nem nagyon van olyasmi, ami nem fér bele.

2: Furák a varázslók. 
- a megszokottnál kevesebb a varázslat (10. szinten hat varázslat/nap)
- a megszokottnál jóval erősebbek a varázslatok (már az első szintűek között is vannak halálosak, pl. 1d8 sebzés/szint)
- hasznos, de gyenge varázslatok össze vannak vonva (pl. nekromantánál a "detect magic" más néven ugyan, de mérgeket és életjeleket is érzékel, és sötétben látást is ad egyszerre)
- a varázsló egyáltalán nem tud varázsolni abban a körben, amikor megsebezték
- a varázslatlistából ki van szedve az összes, számszerű bónuszt adó buff varázslat (szuper!), és minden, amivel a varázsló rálépne a kalandor/harcos tyúkszemére (zárnyitás, olcsó sebzés,stb.) nagyon menő.
- vannak apróbb trükkök is, amik a varázslatok mellett használhatók. Már ha apróbb hatás a szint*1 körig tartó bénítás. Pew-pew 1d6 sebzés mondjuk nincs.

3: elolvasva elsőre fura, de nagyon jó a "shock damage" szabály. Miről van szó:
- ha a támadás sikertelen, akkor is történik egy minimális sebzés (attól, hogy a vért felfogja, a buzogány még okoz zúzódást)
- az benne a szép, hogy ha a karakter harcos, akkor annyira azért nem minimális. Ha erre koncentrál, közepes szinten azért össze lehet hozni 5-6 pontnyi sokk sebzést
- tekintetbe véve az előzőeket (a varázsló nem tud varázsolni, ha megsebesül) a varázslók jóval inkább rá vannak utalva a csapatra
- nagyon jól jelképezi azt, hogy ha két ember igazából összeverekedik, akkor nem nagyon lehet megúszni legalább karcolások nélkül. (hiába ütnek mellé, valamennyi HP-t így is faragnak) Vagy, hogy nem éri meg hagyni, hogy hat kikötői bicskás körbevegyen.
Az egészben az a szép, hogy újabb támadás vagy sebzésdobás nincs, a sokk érvényesítése és a sebzése is fix szám, egyáltalán nem lassítja a játékot. (Talált? igen, sebzés vs. nem, sokk sebzés)

Módosította galu22: 2020.06.02, 15:16

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 19:56

Mi a közös a "hipszter" sztorigémekben és az OSR-ben? Az alábbi beszélgetésből ez is kiderül!

https://youtu.be/iNovP3Mctjs

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.22, 21:15

Nemrég kérdeztem picit többet varázsló mágiahasználókról.

Crawford (Sine nomine) féle kész rendszere szerintem tök jó lesz:
https://drive.google.com/drive/folders/1BXajBbjxwy9Jc6KgFy7f3Rq59NfPCL_w

van szintenkénti varázslás a hagyományos módon

Varázslatokon kívül minden tradícióhoz tartozik néhány művészet. Picit hasonló a 4E daily/encounter erőihez, nem ingyen vannak, mint az 5E cantripek.

Nagyon valószínű, hogy erre a kiadványra vevő leszek, ha készen lesz.

Módosította galu22: 2020.05.22, 21:16

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.19, 10:17

Első Kockák és Sárkányok Találkozó, II. workshop kerekasztala: Hogyan meséljünk dungeon crawlt?

https://youtu.be/6baSvQkxASA

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.15, 12:14

Nem lehet MP4-eket beilleszteni a fórumba, úgyhogy csak a linket hagyom itt: https://thumbs.gfycat.com/DeliciousTerrificAfghanhound-mobile.mp4

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.05, 20:29

Kockák és Sárkányok Találkozó, első videó:
https://youtu.be/GhS_CtVGsLw

K&S I. Workshop kerekasztal – A karakterek karakterfejlődése:

https://youtu.be/QhHJ1Sq47PE

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 996 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.05, 11:37

A Dungeon World-ben ez úgy működik, hogy pár leíró (pl. erőteljes) mellett sebzés, HP, páncél, meg persze egy rövid hangulatkeltő leírás. De lényeg, ami ide kapcsolódik: ösztön és lépések (amit tesz általában a szörny). Például a földelementál:

Ösztön: megmutatni a föld erejét

Lépések:

Változtasd fegyverré a felszínt

Olvadj bele a kőbe

Ezek elég jó támpontot adnak, és hasonló az általatok írt megoldásokhoz.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.05, 10:46

(Vagy legalábbis sokan így gondolják, mert tele a net csőkalandokkal, amelyek izgalmas harcokat ígérnek. Én inkább fordítva szeretem: szabad döntések, ha ezek alapján lesz harc, megoldjuk valahogy.)

Pont a napokban beszéltük Bulldyval (másik topic), hogy a DnD 4E szörnykönyvei nagyon jók ebből a szempontból.
Egyszerűbb lényeknél két fél mondat, "főnök" lényeknél mondjuk két sor van hozzátoldva a statblokkhoz, de nagyon jól használható, ha kicsit fűszerezni szeretnél egy bunyót.

Példa:
goblin orvlövész:
- ha nem talál, nem fedi fel a rejtekhelyét
- ha nem találják el egy támadással, az ellenfél körében visszavonul pár lépést

gnoll:
- falkataktika: minden gnoll után, akivel együtt harcol, bónusz sebzést okoz
- ha az ellenfél elveszítette fele HP-ját ("bloodied"), akkor nagyobb sebzést okoz (azt jelképezi, hogy vérszagot érez és már harap is)

Ezek nem kifejezetten nehezítik a lény mesélését, nem kell például varázslatokat kikeresni harc közben. A "főnök" lények képességei is ilyen bonyolultságúak, csak nem egy-kettő van nekik, hanem négy-öt (de ezek között mindig van, amit összesen egyszer tudnak használni).
Elolvasod, használható rögtönzött csatákhoz is. Sőt, nekem kifejezetten akkor jelent nagyobb segítséget, ha random encounterként jön ki a szörny (ha előre tudod, azért ki lehet találni valamit, bár ebben nem vagyok túl ügyes).

A HH csapat egyszer tarthatna egy "így írunk taktikai csatákat" szemináriumot :)

Módosította galu22: 2020.05.05, 10:49

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.05, 07:10

Szerintem a viselkedés, mondjuk kicsit általánosabban megfogalmazva megér három sort.

A Troika szerepjátékban van ilyen, szerintem hasznos:
Dragon mien 1d6: sleeping/playful/hungry/quizzical/aggressive/paranoid

Into the odd-ban pedig:
9: d8 Pale Bald Oldies - Exiled Old Men
3hp, Pistol (d6)
- Tell you how this bit of land used to be a thriving slave-pit overseen by star-men.
- Point a gun at you if you try to leave in the middle of a story.
- Go off on a tangent.
http://www.bastionland.com/2015/07/3hp-sword-d6.html

A képesség, amit egy, max két sorban oda szoktam írni azért kell nekem, mert képtelen vagyok taktikailag izgalmas csatákat rögtönözni. Mindig csodálkozom, hogy a Hősök hajnalás csapat hogy tud olyanokat kitalálni.

Nem rossz segédlet, az biztos. Az ilyesmit főleg a szövegbe írom amúgy, ha egyáltalán leírom. Így tényleg jobban látszik, s ha a játék alapértelmezetten tartalmazza, akkor pláne van értelme.

Az izgalmas, taktikus harc kérdése érdekes dolog, ezen a téren nagy hiányosságaim vannak. Ha használunk figurákat, akkor talán kevésbé, de egyébként arra figyelek, hogy gyors legyen s ha csak nem egyértelmű, véletlenszerűen dobom ki, épp kit támad meg egy szörny. Még 5e-ben is így csinálom, noha az már jóval inkább igényelné a látványos harcokat. (Vagy legalábbis sokan így gondolják, mert tele a net csőkalandokkal, amelyek izgalmas harcokat ígérnek. Én inkább fordítva szeretem: szabad döntések, ha ezek alapján lesz harc, megoldjuk valahogy.)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.04, 21:09

Érdekes dolgokat mutattatok! Galu22, nálad nem foglal sok helyet az ilyen típusú statblokk? A találkozásdobás kapcsán érdekesek, hogy előre meg van határozva, mit fog tenni a szörny. :) Bár bevallom, az ilyet jobb szeretem rögtönözni a helyzet függvényében.  

Szerintem a viselkedés, mondjuk kicsit általánosabban megfogalmazva megér három sort.

A Troika szerepjátékban van ilyen, szerintem hasznos:

Dragon mien 1d6: sleeping/playful/hungry/quizzical/aggressive/paranoid

Into the odd-ban pedig:

9: d8 Pale Bald Oldies - Exiled Old Men
3hp, Pistol (d6)
- Tell you how this bit of land used to be a thriving slave-pit overseen by star-men.
- Point a gun at you if you try to leave in the middle of a story.
- Go off on a tangent.

A képesség, amit egy, max két sorban oda szoktam írni azért kell nekem, mert képtelen vagyok taktikailag izgalmas csatákat rögtönözni. Mindig csodálkozom, hogy a Hősök hajnalás csapat hogy tud olyanokat kitalálni.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.04, 19:41

Érdekes dolgokat mutattatok! Galu22, nálad nem foglal sok helyet az ilyen típusú statblokk? A találkozásdobás kapcsán érdekesek, hogy előre meg van határozva, mit fog tenni a szörny. :) Bár bevallom, az ilyet jobb szeretem rögtönözni a helyzet függvényében.  

Az egyszerűség valóban nagyon fontos. Személy szerint a nem OSR rendszereknél is igyekszem erre törekedni, mint pl. az 5e esetén is (jó, itt azért nehéz!). Így néz ki egy kisebb 5e statblokk az NJK-listámban (vannak persze sokkal hosszadalmasabbak is):

Barbár: HD 2d8+2; VF 12 (irhapáncél); +3 lándzsa (1d6+1 vagy kk. 1d8+1 sz.); +1/+0/+1/-1/+0/-1; SPEC. Falka Taktika (Előnnyel támad, ha ellenfele mellett van egy társa.); KÉ 1/8.

HP: 6 | 15 | 17 | 6 | 13 | 5 | 15 | 12 | 7 | 9 | 8 | 12

A KéK kapcsán is sokat gondolkodom, hogy lenne az igazi a statok közlése (erről korábban elGaborral és Ynasszal is több levelet váltottam). A Húszoldalúban megjelent változat még nem az igazi, noha már az is sokkal rövidebb, mint a réges-régi.  Jelenleg így néz ki egy statblokk a Tövisodú Titkaiban (a változás jogát fenntartom! :D ):

Tavi tündér (7): HD 3+2*; VO 7; +5 berántás; S 120'; E3; ML 7; K; SP harci manőverrel berántja áldozatát a vízbe; személy bűvölése naponta egyszer.

HP 19 | 19 | 16 | 13 | 18 | 11 | 11

Egy top NJK (6. szintű főpap!) pl. így néz ki:

Tízéger Csente: Pap 6* (E+1/B+2/Ü+1/K+1); VO 1 (lemezvért, pajzs); +6 buzogány(+2-es)  1d6+3; S 60'; P6; ML 9; T; VT (I:4/II:3/III:1) Félelem eltávolítása, Gonosz érzékelése, Gyógyítás, Mágia érzékelése, Csendvarázs, Személy megfékezése, Jellem érzékelése, Átoktörés.

HP 24

Azt hiszem, ez se túl hosszú. :) Igyekeztem a lehető legtöbb rövidítést bevezetni.

Magyarázatok a kevésbé egyértelmű jelölésekhez: "S" sebesség; P6 = 6. szintű Papként ment (azaz mentődobás);  ML = morál; T = törvényes (jellem); VT = varázslatok; vagy SP = speciális.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]