Ugrás tartalomhoz

Fotó

Síkjárók Kis Kocsmája - Offtopic

• Válasz írásához lépj be
5318 hozzászólás érkezett eddig

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1142 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.22, 09:23

Remek sorozat volt. :) Máris hiányérzetem van, hogy 2 hét múlva nem lesz folytatás.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.19, 13:44

Negyedik, záró rész:

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.16, 20:47

Addig is, amíg az új Húszoldalúra várunk, szavazzunk az azután következő szám tematikájáról: 

https://www.facebook.com/huszoldalu/posts/394250284702252

:kinyilatkoztat:

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.05, 10:16

Harmadik rész:

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.31, 22:41

Szokásos deluxe cikk a Bard's Tale-ről a Retrolanden:

http://retro.land/bards-tale/

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.25, 16:15

A békáktól egy városállamon és Erillion szigetén át a lézerekig!

https://beyondfomalhaut.blogspot.com/2019/01/zine-echoes-from-fomalhaut-04-now.html

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7932 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.23, 11:44

Ezt a topikot nem téríteném el / szemetelném össze vele, de mivel tudom, hogy itt gyakran megfordulnak olyanok, akiknek szárad a lelkén néhány fanzin, és egyéb nagyobb léptékű szerkesztett anyagok, őket arra kérném, hogy ide nézzenek be, és nyújtsanak technikai segítséget, osszák meg a tapasztalataikat:
http://lfg.hu/forum/index.php/topic/24904-rpg-kiadvanyszerkesztes/

:sor:

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.22, 12:18

Második rész:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7932 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.21, 15:39

Ne feledjétek:
http://lfg.hu/86899/hirek/huszoldalu-downtime-felhivas/

Vasárnap beküldési határidő!

Huszoldalu_Downtime.jpg

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.09, 17:16

Remek interjú, várom a második részt :hc:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7932 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 13:47

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7932 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 08:31

Megjelent a Húszoldalú magyar D&D fanzin 3. száma. Töltsétek, olvassátok, jelezzetek vissza!
http://lfg.hu/86761/hirek/megjelent-a-huszoldalu-3-szama/

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.25, 13:00

Kalandorok társasága:

Köszönet a szervezőknek, Gábornak a mesélőknek, és a játékostársaknak!

Továbbá elnézést, hogy korán le kellett lépnem, remélhetőleg nem lesz mindig ilyen sűrű a naptár a Kata körül!

Én első alkalommal voltam a zuglói helyszínen, de eddig magasan ez a legjobb. Nagyon jó a hely elrendezése, hogy az asztaloknál nem szűrődik be zaj a többi játékból. Parkolóhely külön bónusz :)

Nagyon jól éreztem magam, remélem a következő részvételemre nem kell három évet (?) várnom :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.21, 20:33

A Húszoldalú fanzinnal kapcsolatban felmerült, hogy lenne-e kereslet egy igényesen nyomtatott verzióra. Már elindult erről több Facebook-szavazás is, de innen páran nincsenek fent Fb-n, ezért külön itt is megkérdezem: Te rászánnál párszáz (?) forintot egy profin kinyomtatott verzióra? Akik Facebook-on már szavaztak erről, itt már ne tegyék meg! Köszönjük! :)

Én igen, de nem is vagyok mérvadó. :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.21, 18:41

Ismét csak köszi mindenkinek :) . Alakul a fejemben a dolog. Már "csak" egy dolog lenne hátra. Kellene egy boss-szerű valaki, akivel 5-6. szinten találkozna, vagy találkoznának, ha lenne mellette esetleg még egy NPC. Eddig hirtelen kettő birizgálta meg a fantáziámat: werewolf (nyomozós kaland egy nagyobb faluban), wyrmling (koboldok garázdálkodnak a közelben) :pirul:.

Most olvastam a Fekete Sereget, úgyhogy: gonosz varázsló (vagy egy csapat kultista), aki tetemeket vásárol, és ezeket használja idézőkapu építésére egy komor erőd mélyén :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.21, 11:49

Ismét csak köszi mindenkinek :) . Alakul a fejemben a dolog. Már "csak" egy dolog lenne hátra. Kellene egy boss-szerű valaki, akivel 5-6. szinten találkozna, vagy találkoznának, ha lenne mellette esetleg még egy NPC. Eddig hirtelen kettő birizgálta meg a fantáziámat: werewolf (nyomozós kaland egy nagyobb faluban), wyrmling (koboldok garázdálkodnak a közelben) :pirul:.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.21, 10:59

A Húszoldalú fanzinnal kapcsolatban felmerült, hogy lenne-e kereslet egy igényesen nyomtatott verzióra. Már elindult erről több Facebook-szavazás is, de innen páran nincsenek fent Fb-n, ezért külön itt is megkérdezem: Te rászánnál párszáz (?) forintot egy profin kinyomtatott verzióra? Akik Facebook-on már szavaztak erről, itt már ne tegyék meg! Köszönjük! :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.20, 19:01

*Kezdő level?

Első szintű ne legyen, de kifejezetten magas sem (a sok képesség miatt). A harmadik szint, amit a többiek ajánlottak jól hangzik.

*Dobott, fix (átlag) esetleg max hit die minden szinten?

Szerintem nagyjából mindegy, (ha nem első szintű. HA az, akkor menjen a max)

*Varázstárgyak (ebben bűn rossz vagyok), (gyógy)italok?

Bonyolultat - amihez játéktechnika is tartozik - szerintem nem érdemes adni.
Én olyat adnék, aminek a segítségével mesélőként tudsz neki segíteni, ha elakad. Pl. Krabatnak van egy bicskája, aminek befeketedik a pengéje, ha veszélyben van. Vészmadárnak pedig egy olyan karkötője, ami forró lesz, ha Fogadottak (~lich) járnak a közelben. De hasonló Frodó kardja is.

Ezen kívül adnék neki pár olyan, akár hétköznapi dolgot, ami többféleképp felhasználható. Egy fél üveg rumot, parókát, stb. Pl. a rum azért jó, mert le lehet itatni vele egy őrt, át lehet adni ajándékba, lehet vele sebet fertőtleníteni, magára locsolva ki tudja adni magát részegnek, stb.

*Alapvetően harci jellegű karakter mellé milyen NPC lenne a legszerencsésebb?

(feltételezem, hogy nem gyári modult fogsz mesélni)
Én nem adnék mellé segítőt, simán lehet olyan kalandot kitalálni neki, amit egyedül is tud teljesíteni.
- ha akar toborozhat maga mellé segítőket (amik lehetnek harcikutyák, farkasok, megdumált goblin őrök, kocsmabeli vagányok, egy pap az ispotályból, stb.)
- ha teljesen kezdő, szerintem elsőre elég, ha a saját képességeit megtanulja használni

Pár példa:
- Conan pl. rendszeresen felfeszíti a zárakat, nem áll neki tolvajszerszámmal bohóckodni
- az Egerész nem átlebeg, vagy átoson az őrkutyákkal teli udvaron, hanem beenged egy pár tüzelő szukát vagy mérgezett húst hajít be (már nem tudom melyik volt az Egerész)
- Étienne Gérard nem ismeri fel, hogy akit őriz az nem Napóleon, hanem egy hasonmás. (és kockáztat, hogy megvédje)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6394 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.20, 12:48

3. szint a javallott 5E-ben, mert ott már mindenkinek van alkasztja és megvan a kasztjának minden fontos alapképessége.

Társnak - ahogy többen is írták - olyan kell, aki kiegészíti. Harcimarci mellé valami pap, de nem feltétlenül a csak gyógyító fajta. Esetleg bárd, az a kaszt úgyis arról szól, hogy másokat tápol. :)

Az átlag HP elég, egy közepesen optimalizált harcosnak is lesz így 3. szinten 28 HP-ja. (Ha a sok HP a cél, akkor ember variáns azzal a feat-el, ami +2 HP-t ad szintenként. 16-ra kihozott állóképességgel az 3. szinten, átlaggal számolva (15+11+11=) 37 HP.

Varázstárgyból egy +1 tárgy valami indoklással ("apád pajzsa") simán belefér. Ez itt "nem gyakori" kategóriás, közel sem beszerezhetetlen.

Adhatsz neki pár italt is: egy 4d4+4 -es gyógyitalt meg két másikat, ami egyéb helyzetekben segít. Azért ne legendary-t. ;)

Orkokkal vigyázni, 4E óta keményebbek, mint voltak. ;)

Bulldy

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5159 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.20, 11:26

Én egy rouge-ot mondanék megfelelő háttérrel. Lényeg h tudjon lopkodni, zárnyitni, vegye észre a dolgokat meg háttérből egy meggyőzés. Kb ezek a legfontosabb képességek legyen (kicsit jobb) esélye ezekre dobni, ne egy njk végezze helyette a dolgokat. Tapasztalom h többi skill (lore-ok pl) viszonylag ritkán jönnek elő, és kijátszható azzal hogy elmegyek a könyvtárba (ha van rá idő)

Én 2-3. szinten indítanám úgy már van egy kis plussza, hp-t meg akár maximalizálnám is. Melléje mondjuk egy paladin, jó AC és lehet a skillek másik felét kipótolni. Varázstárgyból gyógyitalt adnék, esetleg egy-egy alklami nagyot sebző cuccot (amit fejből tudok az a ring of the ram)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]