Ugrás tartalomhoz

Fotó

Síkjárók Kis Kocsmája - Offtopic

• Válasz írásához lépj be
5408 hozzászólás érkezett eddig

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 591 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.05, 01:26

Nomeg lehet pl. egy helyszín nemmágikus módon mozgatva kifejezetten a varázslathasználók elleni védekezésül:

• Mechanikusan lengetett/rengetett/forgatott szobák
  • Természetes eredetű instabilitás dittó
  • Na és mi van a vízi járművekkel, amelyek minimum imbolyognak?
</brainstorming>

Na, itt azért már kezdünk oda jutni, hogy "az egész bolygó kering a napja körül, tehát mozgást végez, tehát a varázsló is folyton mozog, tehát soha ne varázsolhasson"...

Fywillan

Fywillan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.05, 00:00

Akkor az Ultimate varázslat egy relatív alacsony szintű, területre ható, több körig tartó földrengetés az ellenséges varázslathasználók talpa alá. Ha aktíválódik, azok legfeljebb varázstárgy révén tudják semlegesíteni.

Vagy egyszerűen kimozognak belőle a saját körukben. :P

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 225 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.04, 23:18

Jelenleg AD&D-t olvasgatok. Találtam egy érdekességet a DMG-ben.

{...}

<brainstorming>

Akkor az Ultimate varázslat egy relatív alacsony szintű, területre ható, több körig tartó földrengetés az ellenséges varázslathasználók talpa alá. Ha aktíválódik, azok legfeljebb varázstárgy révén tudják semlegesíteni.

Nomeg lehet pl. egy helyszín nemmágikus módon mozgatva kifejezetten a varázslathasználók elleni védekezésül:

• Mechanikusan lengetett/rengetett/forgatott szobák
  • Természetes eredetű instabilitás dittó
  • Na és mi van a vízi járművekkel, amelyek minimum imbolyognak?

-És a behatoló JK vagy éppen NJK csapat opciós feladata a helyszín stabilizálása lenne (mechanikus szerkezet leállítása, vulkán vagy gejzír lecsillapítása).

</brainstorming>

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4341 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.04, 23:07

Hát az AD&D az ilyen. Ezek standard szabályok, és igen, betartottuk őket (az Ügyességbónuszt talán nem).

Ettől függetlenül a magas szintű varázslók elég táposoknak számítottak. :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4657 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.04, 19:41

Jelenleg AD&D-t olvasgatok. Találtam egy érdekességet a DMG-ben.

1: nem lehet varázsolni ha bármilyen helyváltoztatást végzel ("such as running, dodging a blow, or even walking normally")

2: a varázslat bejelentés a harci kör első dolga, még a kezdeményezés előtt (not what spell they intend to cast at the beginning of each rdound, prior to any knowledge of which side has initiative)

3: kezdeményezéskor a varázslat szintje büntetésként jelentkezik

4: varázsláskor nem számít az ügyesség bónusza (spell casters cannot use his or her dexterity bonus to avoid being hit during casting)

5: minden varázsló elleni találat megszakítja a varázslást, "koncentráció" nincs

Ha volt olyan, aki betartotta ezeket a szabályokat, szerintem nem tartotta túl erősnek a varázslókat magas szinten sem.  :sherlock:

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.02, 20:09

RIP Google Plus

Őszintén szólva hiányozni fog, nagyon szerettem a felületet, a rengeteg RPG-s csoportot s azt a sok online játékot, amit ezen keresztül szerveztünk és játszottunk le (LFX 4ver).

Kicsit komolyan, kicsit trollkodva teszem ide ezt a dalt, mert egyszer minden véget ér, pont úgy ahogy a 90-es évek:

https://www.youtube.com/watch?v=FZWkTT0iGnA

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.02, 09:44

Pár éve volt itt az lfg-n egy ismertető egy dnd variánsról. a lényege az volt hogy 1-2 fővel hogy lehet lejátszani magas szintű kalandokat. Tucatellenfelek egy csapástól hullanak, az arany varázstárgyak máshogy használhatóak fel...

Tudna valaki segíteni egy névvel linkkel? Így most hirtelen nem találom.

Alapötlet: Stars Without Number ingyenes kiegészítő, Stellar heroes
Ez még egy kiforratlan, ekkor még nem tesztelt rövid szabálygyűjtemény. (egyébként alapjaiban nem változott később sem a koncepció). Ingyenes.

Teljes szerepjátékként: Scarlet Heroes (fantasy)
Itt a lényeg az, hogy van 1-2 érdeklődő, és a polcon 6d10 modul. Konvertálás nélkül le tudod mesélni nekik. Normálisan végiggondolva minden, tesztelés utáni verzió. Fizetős.

Scarlet Heroes - Godbound köztes lépcső, Exemplars&Eidolons
Ingyenes. Itt jelent meg a nagyobb változtatások kezelésére egy külön mechanizmus. (effort)

Önálló szerepjátékként: Godbound
Itt a lényeg, hogy teljes, 3-5 csapatnak mesélhetsz benne, de mindenki egy új isten/kiválasztott, aki formálhatja a világot. van ingyenes verziója is.

A rendszer d20 (Scarlet Heroesban d20 és 2d6) alapú, ha jól tudom nem a kedvenced.

köszi a Scarlet heroes lesz az :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4657 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.02, 09:10

Pár éve volt itt az lfg-n egy ismertető egy dnd variánsról. a lényege az volt hogy 1-2 fővel hogy lehet lejátszani magas szintű kalandokat. Tucatellenfelek egy csapástól hullanak, az arany varázstárgyak máshogy használhatóak fel...

Alapötlet: Stars Without Number ingyenes kiegészítő, Stellar heroes
Ez még egy kiforratlan, ekkor még nem tesztelt rövid szabálygyűjtemény. (egyébként alapjaiban nem változott később sem a koncepció). Ingyenes.

Teljes szerepjátékként: Scarlet Heroes (fantasy)
Itt a lényeg az, hogy van 1-2 érdeklődő, és a polcon 6d10 modul. Konvertálás nélkül le tudod mesélni nekik. Normálisan végiggondolva minden, tesztelés utáni verzió. Fizetős.

Scarlet Heroes - Godbound köztes lépcső, Exemplars&Eidolons
Ingyenes. Itt jelent meg a nagyobb változtatások kezelésére egy külön mechanizmus. (effort)

Önálló szerepjátékként: Godbound
Itt a lényeg, hogy teljes, 3-5 csapatnak mesélhetsz benne, de mindenki egy új isten/kiválasztott, aki formálhatja a világot. van ingyenes verziója is.

A rendszer d20 (Scarlet Heroesban d20 és 2d6) alapú, ha jól tudom nem a kedvenced.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.02, 08:44

már nem tudtam szerkeszteni.

Nekem az ősmagyar hangulattal nagy problémám, hogy nem bírnék magammal, és elkezdenék egyre több szakirodalmat felhalmozni. Ennek feldolgozása során:
- egyre több fantasztikumot kukáznék
- a megmaradó világ nem lenne annyira játszható, hogy el is kezdjek benne mesélni

Attól tartok az én felkészülésem során egy olyan környezet születne, mint amilyen Herczeg Ferenc Pogányok című regénye :(

Ha direkt a fantasztikumra próbálnék rámenni, akkor pedig nincs sokkal több munícióm, mint a Fehérlófia és a Csodaszarvas, sajnos ez nekem eléggé vakfolt.

A történeti források a szetting halála, szerintem. (Szó se róla, én nagy olvasója vagyok a tudományos szakirodalomnak a témában, amúgy is a történettudomány közel áll a szívemhez, de a játékot ez inkább hátráltatja, mint segíti.) A Katalóniánál is az segítette a legtöbbet, mikor "elengedtem" a történelmet, noha persze bizonyos elemeket megtartottam, kinagyítottam, átformáltam. 

Amúgy, ha magyar mitológiát akartok, akkor a 19. századból Ipolyi Arnold munkája az egyik legkiválóbb összefoglaló, ez akkoriban még tudományosnak is számított (nyilván ma már egy csomó megkérdőjelezhető dolog van benne, pl. irodalmi művekből származó lényeket, sztorikat simán néphitnek vél, de a 19. század közepi tudást és felfogást jól tükrözi). Szerintem ebből a könyvből bátran lehet lopni egy-egy ötletet.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.02, 07:48

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4657 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 19:29

már nem tudtam szerkeszteni.

Nekem az ősmagyar hangulattal nagy problémám, hogy nem bírnék magammal, és elkezdenék egyre több szakirodalmat felhalmozni. Ennek feldolgozása során:
- egyre több fantasztikumot kukáznék
- a megmaradó világ nem lenne annyira játszható, hogy el is kezdjek benne mesélni

Attól tartok az én felkészülésem során egy olyan környezet születne, mint amilyen Herczeg Ferenc Pogányok című regénye :(

Ha direkt a fantasztikumra próbálnék rámenni, akkor pedig nincs sokkal több munícióm, mint a Fehérlófia és a Csodaszarvas, sajnos ez nekem eléggé vakfolt.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4657 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 19:24

ill. pár éve valaki említett egy mitikus pusztai nomád szettinget (világfa, Fehérlófia, ilyesmik), talán galu22?

Én meséltem ilyet, de értelmes jegyzeteim nincsenek róla. Ennek az az oka, hogy tulajdonképp egy félrement kampány volt.

Egy időben megtetszett a kazár birodalom, mert körülötte mindenféle érdekes népek vannak: Bizánc, első arab hódítás, keletre a puszta, északra a skandináv urak alatt élő szlávok-oroszok.
Valahogy úgy alakult, hogy a játékosok félreértettek egy megjegyzést. "a nomádok istene néma". Ezt szó szerint értették, mint valami problémát, pedig eredetileg csak arra gondoltam, hogy a teremtés óta csak a szellemek útján lehet neki üzenni, ezzel magyarázva a sámánok jelenlétét.
Mivel ez a téma foglalkoztatta őket, és szemmel láthatóan élvezték az ilyen rézmező-rézerdő-hétfejű sárkány-aranyalma-beszélő bárány* misztikus alvilágokat ezért ebbe az irányba gondolkodtam a Bizánc-arab-kazár-rusz négyes helyett.

*speciel ez pont nem ősmagyar, hanem román, de sebaj :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Miori%C8%9Ba

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4341 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 08:04

Az Erdőelve nekem egy játék alapján nagyon bejött; sőt, eddig legkedvesebb magyar témájú játékszettingem (na persze, a választék nem valami nagy). Szerintem egyértelmű erénye, hogy pont annyira ismerős, és egyszersmind pont annyira távoli, amennyire egy rendes fantasy játékkörnyezetnek kell lennie. Otthonos, de benne van a felfedezés izgalma. És működik játékként is.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.31, 20:32

Narmornak pont most megy az asszem Erdőelve nevű magyar történelmi fantasyje KéK-ben (a XIX. század romantikus elképzelései a honfoglalás koráról, görbe lábú turáni hátrafelé nyilazók helyett lovagi kultúra), ill. pár éve valaki említett egy mitikus pusztai nomád szettinget (világfa, Fehérlófia, ilyesmik), talán galu22? Bocs, ha tévedek.

Igen, az Erdőelve kampányom, ami a Kazamaták és Kompániák 2. kiadásához érkező példaszettinget és modult szolgáltatja majd, egy olyan gondolatkísérleten alapszik, hogy mi lett volna, ha a fantasy többek közt a 19. századi magyar nemzeti eposzokban megjelenő hősi történetek és a hozzájuk teremtett magyar mitológia (pl. Hadúr isten) alapján alakult volna ki, s milyen lenne ezzel a háttérrel egy általános, KéK-kel totál kompatibilis fantasy világ (tehát ugyanúgy vannak például orkok, meg más átlagfantasy lények, bár kiegészítettem pár extra szabállyal: pl. mindenkinek van csillagjegye, vannak égi együttállások s ilyesmi).

Nagyon nem olyan, ahogy ma a közgondolkodás az "ősmagyarokra" tekint, ahogy Marvin is mondta, szóval aki ilyesmit keres, annak szerintem csalódás lenne. De ha mondjuk Aranyosrákosi Székely Sándor Székelyek Erdélyben, Vörösmarty Zalán futása és Két szomszédvára, Czuczor Gergely Botondja vagy Arany János Buda halála stb. szimpatikus, akkor a szetting is az lesz. 

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.31, 12:41

Narmornak pont most megy az asszem Erdőelve nevű magyar történelmi fantasyje KéK-ben (a XIX. század romantikus elképzelései a honfoglalás koráról, görbe lábú turáni hátrafelé nyilazók helyett lovagi kultúra), ill. pár éve valaki említett egy mitikus pusztai nomád szettinget (világfa, Fehérlófia, ilyesmik), talán galu22? Bocs, ha tévedek.

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.31, 10:47

Egy magyar fejlesztésű crpg a magyar mondavilág felhasználásával, tegnap jelent meg, nagyon szép:

www.operenciarpg.com

Kedvem lenne ezek után egy magyar történelmi/mitológiai settingre. :)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.31, 10:09

Szerintem a legfontosabb szempont, hogy a kaland passzoljon a mesélőhöz. Azt kellene választanod, amelyik közelebb áll hozzád.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.31, 08:16

T. mindenki! KaTára a köv. 2 ötletem van, bár egyik sem vág szigorúan témába (a második valamennyire), gondoltam közzéteszem és megkérdem, a t. közönségnek melyik jönne be inkább, a szervezők közül Chomynak az utsó hajszálnyival.

Köpetvár keservei: a nyomoroncok, bűnözők, degeneráltak, valamint nyomoronc bűnöző degeneráltak által lakott, söpredéklerakóként használatos kisváros sosem volt hívogató hely, de mióta elképesztően kegyetlen, vigyori és csupafog goblinok láthatóan kifogyhatatlan serege mászik elő a csatornákból (már ami még nem dugult el végleg) a mindennapi nyomor és szenvedés tetejébe, még rosszabb lett. Kinek van kedve jobbá tenni pár mindenki által leírt nyomoronc bűnöző stb. fülig sáros hétköznapjait? A helyzetre jellemző, hogy patkányok szednek védelmi kenyérhéjat emberektől, ill. az Utolsó Part kocsmájában a helyiek a szférák közti űrbe lékhorgásznak minden mindegy alapon, de számos egyéb ármány is folyik a látszat ellenére humanista szemléletű mesében. Rendhagyó hősi küldetés!

A tiltott istenek hegye: a világvégi, majdnem teljesen elfeledett hegyen a pusztaság közepén olyan másvilági entitások hevernek örök kábulatban vagy senyvednek száműzetésben, mint Zolthupax, a Túlnanságok Ura, Drolb, a zselék istene, a rejtélyes Három vagy a Kilencszemű. Az Ökomenikus Archdiakónus megbízásából a hősök a maradásra próbálják rábírni őket, vagy talán a hatalmukra pályáznak? Félelmetes isteni gyermek is rontja az esélyeket, őt az Ökomenikus Nagytemplom lépcsőjén találták, szakértők szerint valahol itt lehet az anyja, és inkább visszaadnák. Ez nem saját, Tony Dowler (Year of the dungeon) egyoldalasának bővített változata.

Rendszer valószínűleg KéM vagy Black Hack, ha addig begyakorlom.  

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.30, 18:51

Egy magyar fejlesztésű crpg a magyar mondavilág felhasználásával, tegnap jelent meg, nagyon szép:

www.operenciarpg.com

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.30, 00:45

Facebookom még mindig nincs, de már rendeződött a dolog, kösz.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]