Ugrás tartalomhoz

Fotó

Síkjárók Kis Kocsmája - Offtopic

• Válasz írásához lépj be
5307 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 11:58

Röviden összefoglalva, mert ennyit érdemel:

• Többesnickről van szó: Judea, grungi, K. József, és még sokan mások köthetők egy személyhez.
  • A fickónál valami miatt tíz éve (!) beakadt a Kard és Mágia, és azóta különböző online kesztyűbábjaival próbálkozik mindenféle ócska trükkökkel. A fórumos és most facebookos ügyek mellett megpróbálta a saját nevén kiadni angolul a Barbárkirály c. kalandmodulomat - pontosabban a 2003-as ingyenes ősváltozatát. (Azóta a kaland nyomtatásban is megjelent, és egészen sikeresnek bizonyult - asszem ez az a kaland, amiről Bryce Lynch kétszer is pozitív kritikát írt  :D)
  • Voltak ennél durvább identitáslopási próbálkozásai is (nem ellenem). Az érintett nagylelkűen megbocsátott neki, pedig anno lazán volt annyi tárgyi bizonyíték a kezében, hogy kirúgathatta volna az állásából egy olyan húzás miatt, amit az ő munkakörében nagyon nem szép csinálni. (Aki ismeri az ügyet, tudja miről beszélek).
  • Én sem foglalkoztam vele. A Barbárkirály-ügy után bocsánatot kért, amit elfogadtam - őszintén szólva van jobb dolgom, és nem vagyok haragtartó.
  • Miért csinálja ezt? Már az elején is furcsa volt, és egyre nyilvánvalóbb, hogy bolond. Nem átvitt értelemben, hanem tényleg egy szerencsétlen, beteg emberrel van dolgunk, akinek valami szarul van összekötve a fejében, és valamiért ebben a fixációban éli ki a nyomorát. Ez szomorú.
  • Mit lehet tenni? Szerintem semmit, bár adott esetben nem árt másokkal is tudatni, hogy vigyázzanak.
  • Ja igen, ne bízzátok internetes idegenekre a jelszavaitokat és moderátori pozícióitokat! :D Már nem azért, de ez amatőr hiba volt - amikor tizenöt plusz éve BePe felkért arra, hogy legyek moderátor az RPG.HU-n, akkor emlékeim szerint ehhez egy face check is tartozott. Nagy kár nem esett, örüljetek, hogy nem bankszámlaszámokkal vagy Paypal-accountokkal történt hasonló. :)

Módosította elGabor: 2018.11.09, 11:59

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 11:10

Chomy, megvan az új csoport, megvan az állandó admin, aki kirakja azokat, akik nem kellenek oda, de elvileg Judea van facebookon (nevet nem írok ide, mert személyiségi jogok, meg akármik vannak) bár én azokban a csoportokban (MASZK, MASZEK) már nem vagyok benne, ahol TheElffel meg pár másik háborodott elméjűvel együtt osztja az észt, a többi csoport mentes tőlük -még egyenlőre.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 10:53

Tőlem legutóbb (asszem tavaly, azóta is ellenőrzik)) személyazonosságot igazoló iratot kértek, úgyhogy ha mondjuk Painttel rajzolgatok személyit Kovács Féltégla névre, az legfeljebb akkor működhet, ha nem túl okos MI ellenőrzi vagy tán akkor se. 

:he: Kevered a rendőrökkel, azok is kékek, meg a Nagy Közösségi Oldal is, de biztos nem fog igazoltatni a Cukrosbácsi. :nemertem:

Módosította Orastes: 2018.11.09, 10:53

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 10:35

Garaboncias: én is mindenhol hangsúlyoztam, hogy ez csak gyanú, és a tévedés jogát továbbra is fenntartom. De azért nem érzem *annyira* gyenge lábakon állónak a dolgot. Judeának több vaj is van a füle mögött, az egész botrányos pályafutása innen indult, az LFG-ről (ahonnan bannolva lett, szintúgy a kamuaccountjai amikkel visszatért keverni a szart), és többször is adta jelét annak, hogy nem bír veszteg maradni a seggén (pl.: Barbárkirály, aminek az azóta hivatalosan, EMDT-kiadványként is megjelentetett angol verzióját rendíthetetlenül marketingeli MASZEK-ban a szentem :D).

A két ~kamuaccount (btw annó még vitatkozott is magával itt a fórumon, a hihetőség kedvéért :D), a suttyomban kirakott tagok (azt mivel lehet magyarázni, hogy pontosan azok kerültek ki a csoportból, akik tagjai voltak LFG-n is a keménymagnak?), a hetekig figyelmen kívül hagyott megkeresések, majd heves túlreagálás, személyek tiltása és minden nyom törlése, ez annyira az ő kézjegye...

De egyébként látta bárki Katona Bélát tevékenykedni bárhol korábban? Én egyetlen posztját sem. Rákerestem MASZK-ban, semmi. Mi alapján kapott admin jogot? Az egyetlen dolog, amit tudunk róla, hogy múltkor jelentkezett egy hasonló nevű emailről valaki KaTára, majd nem fizetett, úgyhogy töröltük a regisztrációját a brébe.

...szóval ja. Vélelmezzük az ártatlanságot, mert bizonyítékunk nincs, nem látunk IP címeket, esélytelenek vagyunk olyan információhoz hozzájutni az FB-től, ami alapján jobban megalapozhatnánk a gyanút. És még ha lenne is bizonyíték, akkor is: mit tudnánk tenni? Nem érdemel figyelmet ez a gyökér, már így is többet kapott, mint kellett volna.

Viszont lett egy új, családias kis csoportunk, és egyelőre tök jó! Szóval köszönjük meg neki, mert felpezsdítette a közösséget. :D 

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 799 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 10:06

Remélem nem veszett el sok minden!

Szerintem nem volt a KéM-csopotba feltöltve olyan anyag, amely máshonnan ne lenne elérhető, de ezt csak tippre mondom. A beszélgetések között voltak érdekesek, amiért kár. Kicsit hazabeszélek, de például ebben a csoportban publikáltam legelőször a Kard és Másodteremtést, és ide kaptam a legelső visszajelzéseket is rá (meg a buzdítást Premiertől, hogy osszam meg lfg.hu-n is). Ezek nyilvánvalóan beleépültek nagyrészt a további fejlesztésekbe, de azért sajnálom, hogy nem mentettem le őket emléknek.

Viszont az látszott, hogy kevés az aktivitás, és hosszútávon a KéM egyedül nem tud elvinni a hátán egy önálló Facebook-csoportot. Ezért lett egy újabb KéM-csoport helyett egy tágabb értelemben vett OSR-csoport, mert azt könnyebb friss diskurzusokkal életben tartani. (Azért tágabb értelemben vett, mert azért a KéM sem teljes mértékben OSR, mégis alapnak tekintjük, hogy itt a helye – ahogyan az átiratainak is).

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 09:51

Én akkor láttam ilyen személyazonosság-alátámasztás kérését az FB-től, amikor elég nyilvánvalóan egy szervezet/rendezvény számára lett olyan account létrehozva, mintha az illető egy ember volna. Ekkor jelentkeztek, hogy szerinte ehhez nem ilyen accountot kéne csinálni, de ha mégis ember vagy, akkor okés. 
(De egyébként elég nagyszámú ember fut olyan nevekkel FB-n, mint Nemmondom Meg és hasonlók...)

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 720 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.11.09, 09:38

Tőlem legutóbb (asszem tavaly, azóta is ellenőrzik)) személyazonosságot igazoló iratot kértek, úgyhogy ha mondjuk Painttel rajzolgatok személyit Kovács Féltégla névre, az legfeljebb akkor működhet, ha nem túl okos MI ellenőrzi vagy tán akkor se. 

De ez különleges eset, én ilyet tőled hallottam először.

Lehet nem a facebookra regisztrált, hanem valami adathalász oldalra. Csak állami szerveknek vagy köteles igazolnod magad, ilyet még a fész se merne csinálni. Elég GDPR gyanús eset lenne.

Be kellett volna adnom A Barbárkirályt a saját nevemmel a modulíró versenyre....

Módosította kukac: 2018.11.09, 09:39

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 09:32

De ez különleges eset, én ilyet tőled hallottam először.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 09:14

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 799 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 09:11

A KéM-csoport kapcsán fontos leszögezni, hogy ez csak találgatás. Én egy picit bizonytalannak érzem ezt az összeesküvés-elméletet, de tény, hogy ez az álneves tag elég furcsán viselkedett, és a furcsaságokra nem adott magyarázatot utólag se, csak lelépett.

De ebből még nem feltétlen kell arra következtetni, hogy ugyanaz a személy állhat a hátterében, aki anno felrakta a DM's Guildba elGabor modulját. Nem feltétlen a Judea szó említésére tűnt el, az egész kommentfolyam alapján is forró volt már a lába alatt a talaj.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 09:09

Mindenesetre ez most elgondolkodtatott, akarom-e használni a Facebook-ot, ha másra nem is, de az OSR Taverna nézegetésére.

Érdemes benézned, már most izgalmas beszélgetések folynak. Utólagos engedelmeddel megosztottam a Zweihänder kiadványod linkjét is, mert vannak a csoportban, akik játszanak. :)

Marvin:

Én úgy képzeltem, hogy pl. én csinálnék egy narmor [kukac] freemail [pont] hu ímélcímet, azzal fellépnék a facebookra: Narmor néven, a vezetéknévhez beírnám: Oldszkúl. Születési adatokat kitalálnék, pl. születtem volna 1984-ben (Orwell 4ever) Madridban. 

A hiedelmekkel ellentétben azért nem vesznek DNS-mintát az embertől a facebookozáshoz. :P Simán fenn lehet lenni hamis profillal is.

Galu22 és strato: Judea egy rosszindulatú véglény, aki legutóbb például plagizálta elGabor egyik modulját, s megpróbált pénzt keresni vele a DMsGuilden.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 720 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.11.09, 08:55

Amikor felmerült ez a név, én azt hittem, hogy amolyan Judea Népe Front-féle poén, ami a több pártra szakadásra utal. Ezek szerint egy élő személy, aki valamiért fúj valaki(k)re?

A Barbárkirály miatt?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7844 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 08:18

Amikor felmerült ez a név, én azt hittem, hogy amolyan Judea Népe Front-féle poén, ami a több pártra szakadásra utal. Ezek szerint egy élő személy, aki valamiért fúj valaki(k)re?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4445 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 07:41

egy álneves tag admin jogot szerzett magának (amihez hónapok, évek (?) előkészítő munkája kellett, majd pedig kirúgott minket, végül pedig törölte a csoportot is, miután felmerült Judea neve a hozzászólások között... Szóval jó eséllyel ő csinálta ezt, de ami igazán sötét lélekre vall, hogy hosszú hónapokig (vagy még több ideig?) kellett erre a gaztettre készüljön.)

Remélem nem veszett el sok minden!

Viszont nem tudok elmenni szó nélkül emellett. Elsőre - szégyellem bevallani de - hangosan felnevettem. Ez hihetetlen, hogy egyeseknek mire van energiája.

Illetve ki a franc az a Judea? És miért útálja az OSR-t ennyire?

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1072 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 01:49

Wow, ez a sztori nagyon üt. Alávaló gaztett, meg minden, de ez most a "régi" internetre emlékeztetett, mégpedig kellemesen. Persze drámából ma is van bőven, de most túl ideológiavezérelt az egész...

Mindenesetre ez most elgondolkodtatott, akarom-e használni a Facebook-ot, ha másra nem is, de az OSR Taverna nézegetésére.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 00:37

Marvin: azóta már "OSR Taverna (KéM, KéK és más oldschool RPG-k közössége)" a csoport neve, szavazás alapján. Így egy picit már talán könnyebben megkülönböztethető. :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.08, 22:04

Egyszer használatos mailhez nem kér a FB ugyanúgy nevet, telefonszámot, vizeletmintát meg mindent?

Nem kér, de ha megadod a nevet, akkor az emailcímhez tartozó személynévre fogja módosítani az adott álnevet egy idő után, amit megadtál.

Tehát ha pl a mailícímhez mondjuk Kovács Géza tartozik, de te meg Fekete Vipera nevet adsz meg, akkor az meg fog változni egy idő után a személynévre, amit ha nem okézol le, akkor a Nagy Kék tiltja a profilt, azt hiszem.

Módosította Orastes: 2018.11.08, 22:05

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.08, 21:49

Egyszer használatos mailhez nem kér a FB ugyanúgy nevet, telefonszámot, vizeletmintát meg mindent?

Taverna néven van egyébként szerepjátékos YouTube-csatorna, ez gondolom másik, már csak ezért sem szerencsés a névválasztás, de gondolom most már mindegy.

Módosította Marvin: 2018.11.08, 21:52

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.08, 19:57

Ha már így alatult (WTF), akkor lehetne a nem Facebookos közönség számára login nélkül is olvasható.

Először is egy kis magyarázat, mi történt: Chomy észrevette, hogy nem tagja a Kard és Mágia csoportnak, s nem engedték vissza, emiatt írt a DnD-sben. Így láttam meg én is, hogy nem vagyok tag, sőt, én még csak nem is láthatom a KéM csoportot, aztán sorra jelezték mások is, hogy valaki valahogyan kipaterolta őket... A lényeg, hogy egy álneves tag admin jogot szerzett magának (amihez hónapok, évek (?) előkészítő munkája kellett, majd pedig kirúgott minket, végül pedig törölte a csoportot is, miután felmerült Judea neve a hozzászólások között... Szóval jó eséllyel ő csinálta ezt, de ami igazán sötét lélekre vall, hogy hosszú hónapokig (vagy még több ideig?) kellett erre a gaztettre készüljön.)

Az új csoport láthatóságáról: Az a baj, ha nyilvánossá tesszük a csoportot, akkor nemcsak mindenféle random trollal és reklámprofillal kell megküzdjünk, amire nekem adminként se időm, se kedvem nincs, hanem bármit kiteszünk vagy megkommentelünk, az megjelenik az ismerőseink üzenőfalán. S bár személy szerint nem szégyellem a szerepjátékos életem, de én magam sem akarom a hobbimmal teleszemetelni az ismerőseim üzenőfalát (legyen az nagymamám, egyetemi tanárom vagy kollégám). Nem véletlen, hogy a Google Pluszon élték virágukat a szerepjátékos közösségek, nem a Facebookon, hiszen nem keveredett össze a magánélet és a hobbi. Sokkal nagyobb szabadságot ad az, ha amiről beszélünk a magunk kis körében marad (a tagok nem kell öncenzúrát alkalmazzanak, mert mondjuk félnek, mi történik, ha rákeres a nevükre a leendő munkahelyük, és az OSR Tavernás hozzászólásaikra bukkan egyből).

Nagyon sajnálom, de emiatt nem lesz nyílt a csoport. Azt tudom javasolni, hogy áladatokkal (egy egyszer használatos ímélről) készíts egy facebook fiókot, s lépj be a körünkbe.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 799 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.07, 15:27

Ha már így alatult (WTF), akkor lehetne a nem Facebookos közönség számára login nélkül is olvasható.

A kérést továbbítottuk, megvitatása folyamatban.  :pipe:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]