Ugrás tartalomhoz

Fotó

Síkjárók Kis Kocsmája - Offtopic

• Válasz írásához lépj be
5318 hozzászólás érkezett eddig

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1142 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.10, 16:23

Felléptem a MeWere Narmor Alchimoor névvel, kíváncsi vagyok, mennyire váltja be a hozzá fűzött reményeket.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7932 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.10, 13:40

strato, hogy te milyen vicces gyerek vagy! Biztos mondta már más is.

Igen, többen is. Köszi szépen.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.10, 12:30

strato, hogy te milyen vicces gyerek vagy! Biztos mondta már más is.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1989 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.10, 10:14

MeWe-n fent vagyok, de valahogy még nem kapott el a gépszíj. Annó a f***búk is jópofa volt, mielőtt ráköltözött az egész világ az összes szarjával együtt, valahogy a MeWe se hiszem, hogy örökké mentes lesz a reklámoktól meg a botrányoktól.

A pozitívuma számomra, hogy csak hobbista csoportok tagja vagyok, hobbista kontenttel találkozom, és nem tolja az arcomba lépten-nyomon a közéletet. A hátránya, hogy egy az egyben ugyanolyan jellegű diskurzus meg (többségében elég sekély) content megosztás megy rajta, mint FB-n. Na, de majdcsak sikerül akklimatizálódni...

...de igazából a redditet kéne megszoknom, ott sokkal jobban emlékeztet a fórumos időkre az aktivitás jellege és tartalma is.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 21:42

Itt csak közbevetem, hogy a MeWe ingyenes, nem kémkedik utánad, nem kéri a személyidet és a vizeletmintádat, nincs szem előtt, és kísérletképpen mai alapítással van ezen is magyar OSR csoport. Ha lesz rajta forgalom, akár még működhet is (ha meg nem, illetve csak gyanús másodnickek, akkor becsukom). :felvon:

Ez egyébként nagyon jó ötlet. Facebookra biztos nem fogok regisztrálni, de ide igen, ha lesz pár percem.

Köszi a kezdeményezésért!

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 15:43

Orastes, akkor valószínűleg 2 külön FB van, mert engem akart (egész pontosan a 10+ évvel ezelőtti poénregisztrációmat ("Álne Vendel" mondjuk, csak azért csináltam, hogy tudjak eseményeket nézegetni) ellenőrizni, hogy tényleg valós személy csinálta-e, küldjek személyemet igazoló akármit, pl. személyit vagy jogosítványt, küldtem, azóta ellenőrzik és fel vagyok függesztve, bár annyira már nem hiányzik.)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7932 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 15:38

Itt csak közbevetem, hogy a MeWe ingyenes, nem kémkedik utánad, nem kéri a személyidet és a vizeletmintádat, nincs szem előtt, és kísérletképpen mai alapítással van ezen is magyar OSR csoport. Ha lesz rajta forgalom, akár még működhet is (ha meg nem, illetve csak gyanús másodnickek, akkor becsukom). :felvon:

Szólok előre: Judea névvel fogok regisztrálni. :D

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 15:20

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7932 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 14:41

Tőlem legutóbb (asszem tavaly, azóta is ellenőrzik)) személyazonosságot igazoló iratot kértek, úgyhogy ha mondjuk Painttel rajzolgatok személyit Kovács Féltégla névre, az legfeljebb akkor működhet, ha nem túl okos MI ellenőrzi vagy tán akkor se. 

De ez különleges eset, én ilyet tőled hallottam először.

Én elég sok ilyenről hallottam már. Jó ideje ellenőrzik már a gyanúsan nem korrekt névvel rendelkező fiókokat. Az mondjuk más kérdés, hogy ennek az egésznek az ügyintézése pocsék.

A Strato Master nevű fiókomat (amit pont azért hoztam létre, hogy külön tudjam választani a hobbista világomat a civil világomtól) is utolérte ez a sors. Kértek be olyan iratokat, amikkel  tudom igazolni a nevemet (nem kell személyi, megteszi könyvtári olvasójegy vagy iskolai bizonyítvány is, amin letakarhatsz minden más adatot a neveden kívül). Kaptak, és kértem mellette, hogy akkor írják át a civil nevemre a fiókot, de se pozitív, se negatív választ nem kaptam azóta sem. Tucatnyi levelet írtam nekik, de a kutya sem válaszol rájuk, így már letettem róla, hogy valaha újra be fogok tudni lépni ebbe a fiókomba.

Azóta a civil fiókommal intézek mindent, és néha elgondolkozom azon, hogy vajon hány ismerősöm rökönyödött azóta meg a teljes képet látva. :)

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 760 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2     3                  

Kelt 2018.11.09, 13:29

... 

Lehet nem a facebookra regisztrált, hanem valami adathalász oldalra. Csak állami szerveknek vagy köteles igazolnod magad, ilyet még a fész se merne csinálni. Elég GDPR gyanús eset lenne.

....

Pedig, létező dolog és gyakoribb mint hinnéd.
Még a súgóközpontban is benne van:
https://hu-hu.facebook.com/help/582999911881572

Kétféle okból fordulhat elő, hogy azt kérjük, küldd el a Facebooknak egy személyazonosító okmány beolvasott képét vagy fényképét:

Annak megerősítése céljából, hogy az elérni kívánt fiók a tiéd: A biztonságod fontos a számunkra. Azért kérünk személyazonosító okmányt, hogy rajtad kívül senki mást ne engedjünk be a fiókodba.

A neved megerősítése céljából: A Facebookon mindenkit arra kérünk, hogy a hétköznapi életben is használt nevén szerepeljen. Ennek segítségével meg tudunk védeni téged és közösségünket a személyazonossággal való visszaélés, a csalások és az adathalászat ellen.

Érdekes módon az elsőt mondjuk az LFG is el tudja intézni személyi okmányok nélkül...

A második is csak ajánlott, nem kötelező. Ezért is úgy van fogalmazva, hogy "mindenkit arra kérünk" és "Ennek segítségével meg tudunk védeni téged". Ha a facebook valami olyan adatot kér, amihez semmi köze nincs, ott már el van baszva valami.

Be kellett volna adnom A Barbárkirályt valaki más nevével a modulíró versenyre....

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 641 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 12:58

... 

Lehet nem a facebookra regisztrált, hanem valami adathalász oldalra. Csak állami szerveknek vagy köteles igazolnod magad, ilyet még a fész se merne csinálni. Elég GDPR gyanús eset lenne.

....

Pedig, létező dolog és gyakoribb mint hinnéd.
Még a súgóközpontban is benne van:
https://hu-hu.facebook.com/help/582999911881572

Módosította scaurus: 2018.11.09, 12:58

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 11:58

Röviden összefoglalva, mert ennyit érdemel:

• Többesnickről van szó: Judea, grungi, K. József, és még sokan mások köthetők egy személyhez.
  • A fickónál valami miatt tíz éve (!) beakadt a Kard és Mágia, és azóta különböző online kesztyűbábjaival próbálkozik mindenféle ócska trükkökkel. A fórumos és most facebookos ügyek mellett megpróbálta a saját nevén kiadni angolul a Barbárkirály c. kalandmodulomat - pontosabban a 2003-as ingyenes ősváltozatát. (Azóta a kaland nyomtatásban is megjelent, és egészen sikeresnek bizonyult - asszem ez az a kaland, amiről Bryce Lynch kétszer is pozitív kritikát írt  :D)
  • Voltak ennél durvább identitáslopási próbálkozásai is (nem ellenem). Az érintett nagylelkűen megbocsátott neki, pedig anno lazán volt annyi tárgyi bizonyíték a kezében, hogy kirúgathatta volna az állásából egy olyan húzás miatt, amit az ő munkakörében nagyon nem szép csinálni. (Aki ismeri az ügyet, tudja miről beszélek).
  • Én sem foglalkoztam vele. A Barbárkirály-ügy után bocsánatot kért, amit elfogadtam - őszintén szólva van jobb dolgom, és nem vagyok haragtartó.
  • Miért csinálja ezt? Már az elején is furcsa volt, és egyre nyilvánvalóbb, hogy bolond. Nem átvitt értelemben, hanem tényleg egy szerencsétlen, beteg emberrel van dolgunk, akinek valami szarul van összekötve a fejében, és valamiért ebben a fixációban éli ki a nyomorát. Ez szomorú.
  • Mit lehet tenni? Szerintem semmit, bár adott esetben nem árt másokkal is tudatni, hogy vigyázzanak.
  • Ja igen, ne bízzátok internetes idegenekre a jelszavaitokat és moderátori pozícióitokat! :D Már nem azért, de ez amatőr hiba volt - amikor tizenöt plusz éve BePe felkért arra, hogy legyek moderátor az RPG.HU-n, akkor emlékeim szerint ehhez egy face check is tartozott. Nagy kár nem esett, örüljetek, hogy nem bankszámlaszámokkal vagy Paypal-accountokkal történt hasonló. :)

Módosította elGabor: 2018.11.09, 11:59

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6160 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 11:10

Chomy, megvan az új csoport, megvan az állandó admin, aki kirakja azokat, akik nem kellenek oda, de elvileg Judea van facebookon (nevet nem írok ide, mert személyiségi jogok, meg akármik vannak) bár én azokban a csoportokban (MASZK, MASZEK) már nem vagyok benne, ahol TheElffel meg pár másik háborodott elméjűvel együtt osztja az észt, a többi csoport mentes tőlük -még egyenlőre.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6160 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 10:53

Tőlem legutóbb (asszem tavaly, azóta is ellenőrzik)) személyazonosságot igazoló iratot kértek, úgyhogy ha mondjuk Painttel rajzolgatok személyit Kovács Féltégla névre, az legfeljebb akkor működhet, ha nem túl okos MI ellenőrzi vagy tán akkor se. 

:he: Kevered a rendőrökkel, azok is kékek, meg a Nagy Közösségi Oldal is, de biztos nem fog igazoltatni a Cukrosbácsi. :nemertem:

Módosította Orastes: 2018.11.09, 10:53

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1989 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 10:35

Garaboncias: én is mindenhol hangsúlyoztam, hogy ez csak gyanú, és a tévedés jogát továbbra is fenntartom. De azért nem érzem *annyira* gyenge lábakon állónak a dolgot. Judeának több vaj is van a füle mögött, az egész botrányos pályafutása innen indult, az LFG-ről (ahonnan bannolva lett, szintúgy a kamuaccountjai amikkel visszatért keverni a szart), és többször is adta jelét annak, hogy nem bír veszteg maradni a seggén (pl.: Barbárkirály, aminek az azóta hivatalosan, EMDT-kiadványként is megjelentetett angol verzióját rendíthetetlenül marketingeli MASZEK-ban a szentem :D).

A két ~kamuaccount (btw annó még vitatkozott is magával itt a fórumon, a hihetőség kedvéért :D), a suttyomban kirakott tagok (azt mivel lehet magyarázni, hogy pontosan azok kerültek ki a csoportból, akik tagjai voltak LFG-n is a keménymagnak?), a hetekig figyelmen kívül hagyott megkeresések, majd heves túlreagálás, személyek tiltása és minden nyom törlése, ez annyira az ő kézjegye...

De egyébként látta bárki Katona Bélát tevékenykedni bárhol korábban? Én egyetlen posztját sem. Rákerestem MASZK-ban, semmi. Mi alapján kapott admin jogot? Az egyetlen dolog, amit tudunk róla, hogy múltkor jelentkezett egy hasonló nevű emailről valaki KaTára, majd nem fizetett, úgyhogy töröltük a regisztrációját a brébe.

...szóval ja. Vélelmezzük az ártatlanságot, mert bizonyítékunk nincs, nem látunk IP címeket, esélytelenek vagyunk olyan információhoz hozzájutni az FB-től, ami alapján jobban megalapozhatnánk a gyanút. És még ha lenne is bizonyíték, akkor is: mit tudnánk tenni? Nem érdemel figyelmet ez a gyökér, már így is többet kapott, mint kellett volna.

Viszont lett egy új, családias kis csoportunk, és egyelőre tök jó! Szóval köszönjük meg neki, mert felpezsdítette a közösséget. :D 

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 10:06

Remélem nem veszett el sok minden!

Szerintem nem volt a KéM-csopotba feltöltve olyan anyag, amely máshonnan ne lenne elérhető, de ezt csak tippre mondom. A beszélgetések között voltak érdekesek, amiért kár. Kicsit hazabeszélek, de például ebben a csoportban publikáltam legelőször a Kard és Másodteremtést, és ide kaptam a legelső visszajelzéseket is rá (meg a buzdítást Premiertől, hogy osszam meg lfg.hu-n is). Ezek nyilvánvalóan beleépültek nagyrészt a további fejlesztésekbe, de azért sajnálom, hogy nem mentettem le őket emléknek.

Viszont az látszott, hogy kevés az aktivitás, és hosszútávon a KéM egyedül nem tud elvinni a hátán egy önálló Facebook-csoportot. Ezért lett egy újabb KéM-csoport helyett egy tágabb értelemben vett OSR-csoport, mert azt könnyebb friss diskurzusokkal életben tartani. (Azért tágabb értelemben vett, mert azért a KéM sem teljes mértékben OSR, mégis alapnak tekintjük, hogy itt a helye – ahogyan az átiratainak is).

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2898 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 09:51

Én akkor láttam ilyen személyazonosság-alátámasztás kérését az FB-től, amikor elég nyilvánvalóan egy szervezet/rendezvény számára lett olyan account létrehozva, mintha az illető egy ember volna. Ekkor jelentkeztek, hogy szerinte ehhez nem ilyen accountot kéne csinálni, de ha mégis ember vagy, akkor okés. 
(De egyébként elég nagyszámú ember fut olyan nevekkel FB-n, mint Nemmondom Meg és hasonlók...)

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 760 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2     3                  

Kelt 2018.11.09, 09:38

Be kellett volna adnom A Barbárkirályt a saját nevemmel a modulíró versenyre....

Módosította kukac: 2018.11.09, 09:39

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1142 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 09:32

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.09, 09:14

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]