Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kornya Zsolt M.A.G.U.S.-os fóruma

• Válasz írásához lépj be
598 hozzászólás érkezett eddig

Lambach

Lambach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.19, 14:38

Jó lenne ha ez a fórum aktívabb lenne mert akkor első kézben tudhatnám meg hogy amit kitalálok vajon mennyire jó vagy nem az...
;)

Aurri-t idézve a Gazdával lenne dolgom...

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.25, 15:09

Fél-off:
Kornya úr aktív a CoC egyik topikjában, ide viszont be se bagózott.

vgisti

vgisti

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 103 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.14, 22:09

Ok!
engem meggőztetek.
Valóban elég szűklátókörűen sikerült a témára tekintenem.
Üsv,
vg

Blackjack

Blackjack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.14, 18:20

Üdv,

Mondjuk még hozzávehetjük a dologhoz, hogy Krán és Pyarron népe nagy részben közös gyökerekre tekint vissza. (szerintem).

1, a Délvidék soha nem volt kifejezetten emberközpontú, a mai Ibara, Elfendel és valószínűleg a mai Yllinor és szomszédos területei egyértelműen elf szállásterület volt. Kránban ember sokáig (az 500éves háború nagy népvondorlásáig biztos) max a random áldozat kategóriájában létezett. Az egyetlen terület, ahol relatív biztosak lehetünk nagyobb emberi népesség jelenlétében, azok a déli puszták a nomádokkal. Valószínűsíthető, hogy a mai PÁSZ területén is éltek bizonyos mennyiségben. Selmoék tehát nagy valószínűséggel építkeztek arra az alapanyagra, ami Kránba is bekerült kicsit délebbről. A másik nagy népcsoport, ahonnan Krán jelentős mennyiséget tudott beszippantani, a kyr menekültek voltak (nem csak kyr vérűek, hanem emberi szolgáik is). Tudott, hogy a PÁSZ északi vidékein még most is élnek kyr maradványcsoportok. Valószínű, hogy ezekből a menekültekből délebbre, a pyarr magterületekre is jutott. Tehát mindként birodalom ugyanazokból a forrásokból nyerte kezdetben a lakosságát.

2, Pyarron nyelve nem az a nyelv, amin Selmo előtt beszéltek, hanem a godoni egy variációja. Milyen nyelven beszéltek akkor Selmo előtt? Nomádul (amit a kránba betelepített nomádok is), vagy a kyr egy variációján (amit szintén beszéltek kráni betelepülők)? Esetleg a Birodalmi Khors egy dialektusában?

csak néhány ötlet ;)

10teletem

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.14, 14:46

Úgy gondolom, hogy Blackjack és Klizen felvetése egyaránt figyelemre méltó és érdekes. ;)

Klizen

Klizen

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1969 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.14, 14:18

szerintem a megoldás ott lehet, hogy azért embervándorlás mindkét irányban mindig is megvolt, megcsömörlött uwel lovagok ajánlották fel szolgálataikat kráni rendeknek, kiábrándult ranagoliták akartak minél többet elérni egykori népük elleni bosszújukban, stb, és ha ezek a személyek elég magas rangra jutottak új otthonukban, akkor már megvolt a joguk rá, hogy annak szólttassák magukat, aminek akarják, ha meg mégtovább mentek a lépcsőn, pl már élő szentként tekintett rá az egyház, akkor meg aző rangját általános rangként is elterjeszthetté ka többi rendház között is

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1083 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.14, 12:28

Hali!
A rendek vezetőjét tényleg khuryaknak hívják, de az egyes rendházak vezetője comturi rangban van. Lásd Uwel nevében. Mondjuk lehet hogy csak nekem van ilyen érzésem, de nekem a khuryak is elég kráni hangzású szó.

Uwel nevében? Ott is inkább találkoztam a a Terciad szóval, mint a comturral...
De amúgy ez tökmindegy. A náciknál és a szovjeteknél is voltak Marshalok, szóval ez IRL sem ritkaság, főleg katonai vezetőknél.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.14, 11:53

Hali!
A rendek vezetőjét tényleg khuryaknak hívják, de az egyes rendházak vezetője comturi rangban van. Lásd Uwel nevében. Mondjuk lehet hogy csak nekem van ilyen érzésem, de nekem a khuryak is elég kráni hangzású szó.

Módosította Sigmund: 2010.01.14, 11:54

Blackjack

Blackjack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.13, 20:35

Üdv!

hm... lehet hogy én vagyok a hüjjjje gyerek, de szerintem az Uwel paplovagrendek vezetőjét Khyuraknak hívják

nem vagy hülye, tényleg úgy hívják.
Hogy más vezetőket hívtak-e komtúrnak a M*-világban, most spec. nem ugrik be.

A kyr-kráni fogalomcserére még egyértelmű "bizonyíték" is van, Kyria bukása után tömegével vándoroltak be a kyrek + szolgáik. (Sumi?)

10teletem

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1083 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.13, 16:45

Kérdésem roppant frappáns, és ördögien ravasz! :D
Az érdekelne, hogy miként lehetséges az, hogy a kráni Szabad Rendek és Uwel paplovagrendjének vezetőjét egyaránt komturnak nevezik?

Öhm... lehet hogy én vagyok a hüjjjje gyerek, de szerintem az Uwel paplovagrendek vezetőjét Khyuraknak hívják, a legmagasabb papi ranguakat pedig Terciadnak (ha jól tudom, minden pyaroni vallásban). Vagy én tévedek vala?

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.13, 15:42

Szerintem ez azért annyira nem bonyolult... Az emberek Kránban nem őslakosok, vagy betelepültek, vagy behurcolták őket (pl. rabszolgaként). A betelepedők, behurcoltak között pedig lehetett/volt a nomád mellett kyr, shadoni, gorviki, pyarroni, városállamokbeli, stb. Ezek egyebek mellett vitték magukkal a nyelvüket is.

Másik oldalról pedig Krán sincs - és soha nem is volt - hermetikusan lezárva, kultúrális és minden másféle hatása azért érződik a környezetében, ha nem az egész Délvidéken. Egyes terminológiák lehet, hogy innen kerültek át más nyelvekbe. Pl. egyáltalán nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy egy kráni származású de külvilágba szakadt uwelita nevezte először az elöljáróját komtúrnak, akinek megtetszett a szó hangzása és a gyakorlat végül viszonylag széleskörűen elterjedt. De abban is biztos vagyok, hogy a uweliták sok helyen egészen más elnevezést alkalmaznak ugyanarra a tisztségre.

Üdv:
D.

vgisti

vgisti

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 103 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.13, 14:22

Szá!

Nem tudjátok, a Mester szokta még olvasni ezt a topic-ot? Lenne egy roppant fontos kérdésem?

Ha meg is kérdezed, nagyobb az esélye, hogy előbb-utóbb megválaszolja... :D

Nem hülyeség amit mondassz

Szóval:

Tisztelt Kornya Úr!

Kérdésem roppant frappáns, és ördögien ravasz! :gonosz:
Az érdekelne, hogy miként lehetséges az, hogy a kráni Szabad Rendek és Uwel paplovagrendjének vezetőjét egyaránt komturnak nevezik? A kráni fejvadászoknak és a parroni( vagy shadoni?) papoknak járó, tiszteletet kifejező megszólítás, hogy lehet egyaránt a fra szócska? Kráni város Gor Vassak, shadoni Gor Haddion? Kráni testőrparancsnok primessor, toroni alvilági vezető primessor?
Maradok tisztelettel,
vg

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.11, 19:03

Nem tudjátok, a Mester szokta még olvasni ezt a topic-ot? Lenne egy roppant fontos kérdésem?

Ha meg is kérdezed, nagyobb az esélye, hogy előbb-utóbb megválaszolja... :D

vgisti

vgisti

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 103 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.11, 11:27

Szá Mindenki!

Üdv,
vg

DReaMSCaPe

DReaMSCaPe

Tutor Majoris

• Fórumita
  • 173 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.20, 03:44

Anno pont az Orgyilkos került hozzám a "Terminátor a középkorban" kötetek közül és rendkívüli módon tetszett, bár nem vagyok oda egyáltalán a terminátoros témáért. Aztán mintegy 5-6 évvel ezelőtt sikerült egy antikváriumban hozzájutnom a teljes sorozathoz potom 900 forintért, és nem bírtam letenni őket amíg végig nem olvastam. Egyszerűen zseniális, csak ajánlani tudom mindenkinek. :sor:

Módosította DReaMSCaPe: 2009.12.20, 03:45

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 971 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.06, 11:31

Ezenkívül M.F. Wilson néven jött még ki Terminátor, az is 4 kötet, a Skynet elleni háború végnapjaiban játszódik. Akinek a középkoros tetszett, ezt is imádni fogja. Szvsz igen jó lett.

Gulandro

Gulandro

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 825 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.01, 07:20

Ahoy,

mintha mintha olyan lett volna az anno, hogy több író írt M F Wilson név alá, nekem az egyben kiadott van meg és abban is négy "fordító" volt asszem. Kornya Zsolt egy régi fórumán azt nyilatkozta emlékeim szerint, hogy ő a második, Orgyilkos című regényt írta a sorozatból. Megjegyzem egyben az a négy kötet frenetikus.

Andrash

Andrash

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 30 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.30, 20:24

Köszi Vlaszov

Én is az általad belinkelt pár oldal miatt fogtam gyanút.
Beszerzem a 4 kötetnyi középkori terminátort.
Bár Jakirte más véleményen van. Tudja valaki mi az igazság? :normaalis: tűkön ülök

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.29, 16:59

Üdv,
már nem azért de Mark F. Wilson klasszikus Terminátor könyveket is írt és nem hiszem h az RR lett volna.

Vlaszov

Vlaszov

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.29, 14:58

Még anno a Cherubionnak más szerzőkkel együtt Mark F. Wilson álnéven írt egy 4kötetes sorozatot "Terminátor a középkorban" címmel. Ez lényegében egy kissé elborult agyú gondolatkísérlet arról, hogy egy "szabvány" Halálosztó (T800 aka Schwarzi) illetve a megsemmisítésére utánaküldött XXI. századi ember hogyan boldogulna a középkorban és főképp agyon lehetne-e csapni középkori eszközökkel azt a fullextrás kiborgot..
Itt egy részlet a második regényből.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]