Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kornya Zsolt M.A.G.U.S.-os fóruma

• Válasz írásához lépj be
598 hozzászólás érkezett eddig

Andrash

Andrash

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 30 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.29, 10:41

Sziasztok

Kornya Zsoltnak a Raoul Renier-n kívül más néven is jelentek meg írásai??

Ki tud erről bővebb infót hol találok.

Kösssz

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.12, 21:01

:D ez a "nagy öregek" kifejezés eléggé Cthulhu szájízű, és talán nem is az írókat kellene azért nyaggatni hogy antológiázzanak, vagy esetleg keressenek már egy jó témát valami regényhez, a kiadók döntenek és mi földi halandók pedig hiába imádkozunk csodáért, hiszen: "Kutyák csaholása sem hallatszik az égig!"

:D bár nagyobb csoda az lenne :ize: ha kitermelődne egy új "nagy öreg" a féltucatnyi esélyes közzül :D legalábbis a jelenlegi fantasy rajongási közegben ami közel sincs a toppon...

Tha'thassa!

Nem egészen értem, hogy kapcsolódik a hozzászólásod a témához (valahogy úgy érzem, mintha jó szaftosan-ízesen megaszondtad volna a nagy semmit), de azt remélem érzékelted, hogy egy közel egy éves post-ra reagáltál :)

Tf

Belzenrupper_Mordred

Belzenrupper_Mordred

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 276 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.12, 20:53

Ha én a Tuan vagy a Fekete Torony helyében lennék, térden állva könyörögnék hozzá a befejezésért, bitang jó kis regény lenne belőle.

természtesen mondjuk a Csepp és tengert x-edik alkalommal is újranyomják, ahelyett, hogy valami igazán értékeshez nyúlnának. talán valamilyen sportűzés, hogy minden kiadó újranyomja Gorduin kalandjait - amik nem rosszak, csak lehetne már újabb regényekért, antológiákért fohászkodni a nagy öregekhez. :)

:D ez a "nagy öregek" kifejezés eléggé Cthulhu szájízű, és talán nem is az írókat kellene azért nyaggatni hogy antológiázzanak, vagy esetleg keressenek már egy jó témát valami regényhez, a kiadók döntenek és mi földi halandók pedig hiába imádkozunk csodáért, hiszen: "Kutyák csaholása sem hallatszik az égig!"

:D bár nagyobb csoda az lenne :ize: ha kitermelődne egy új "nagy öreg" a féltucatnyi esélyes közzül :D legalábbis a jelenlegi fantasy rajongási közegben ami közel sincs a toppon...

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.02, 12:12

Ha én a Tuan vagy a Fekete Torony helyében lennék, térden állva könyörögnék hozzá a befejezésért, bitang jó kis regény lenne belőle.

természtesen mondjuk a Csepp és tengert x-edik alkalommal is újranyomják, ahelyett, hogy valami igazán értékeshez nyúlnának. talán valamilyen sportűzés, hogy minden kiadó újranyomja Gorduin kalandjait - amik nem rosszak, csak lehetne már újabb regényekért, antológiákért fohászkodni a nagy öregekhez. :)

edboy

edboy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1014 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.01, 15:57

Sajnos, úgy tűnik, az Amíg a Vas Vág sem lesz már folytatva. A lentiekben biztos voltam, ugyanis szinte teljesen elkészült, vinyóhalálban megsemmisült regények voltak, és nincs az az olvasóközönség, amiért azokat Renier újra megírná. A Követjárás tulajdonképpen csak egy novellakezdemény, azzal még bármi lehet (talán majd sok-sok év múlva).

Az Amíg a Vas vág speciális eset: először is kedvtelésből írta, nem pénzért, és ez nagy valószínűség szerint nem változik a jövőben sem. Ha én a Tuan vagy a Fekete Torony helyében lennék, térden állva könyörögnék hozzá a befejezésért, bitang jó kis regény lenne belőle. Sajnos azon projektek, amelyekről Zsolt érdeklődése lesiklik, általában félkészen vagy folytatás nélkül maradnak, de ne legyen igazam. Meg ugye valamiből meg is kell élni, és a Gyúl lángra láng is azért nem készült el eddig, mert nincs aki kiadja.

Reméljük a legjobbakat! Mindenesetre mostanában fog megjelenni egy Cherubion antológia, egy ottani japán-szerű szigeten játszódó Renier-novellákkal.

(A fentiek a személyes véleményemet tükrözik, az íróval semmilyen kapcsolatban nem állok.)

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.27, 14:33

Viszont ez igaz lett/lesz a 'Vas ideje' c. novella-füzérre is?

Khmm...a hülye fejemet: 'Amíg a vas vág'-ra gondoltam. :aaaaa:

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.27, 13:14

Köszi, utánajárok neki az említett fórumokon. Sajnálom ezeket a félbemaradásokat. Viszont ez igaz lett/lesz a 'Vas ideje' c. novella-füzérre is? Mert elég kellemes volt, külön a kis plusz kidolgozásával.
Cherubion-tól már régen olvasgattam, de ha esetleg valaki néminemű antológiás-címekkel megajándékozna, hol és merre találok Renier tollvonásokat, akkor megköszönném.

Egyébként biztos más is fájlalja, nekem vesszőparimám a két Renier oldal hanyatlása illetve kihalása. Kornya Zsolttól nem csak a regényeket/novellákat jó olvasni. Egyéb írásoknak van még lelőhelye a neten?

mg-b

mg-b

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 716 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.27, 12:05

Üdv!

A Sáskagyermek, Rabszolgavér és Követjárás c. szövegek különb-különb okok miatt maradtak félbe, ha visszakeresel itt illetve más fórumokon - talán nem köveznek meg, ha megemlítem a Fantasyát -, akkor olvashatsz ezekről Zsolt szavaival. Zsolt különben folyamatosan alkot, bár sajnos kevesebb ideje van erre, mint korábban, de a Cherubion Exkluzív kötetekben rendszeresen jellenek meg novellái és elbeszélései - most is van úton egy. Érdemes keresni őket, szerintem nagyon jók, és a Sötét Mersant-világot mutatják be illetve bővítik, még ha nem is Mersant szemszögéből.

mg-b

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.27, 10:43

Ez nagyon határozott válasz volt. Esetleg tudsz némi infót a dolgokról? Mert elég régóta nagy a csönd... :)

edboy

edboy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1014 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.27, 10:39

Nem.

Andrash

Andrash

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 30 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.16, 12:51

Ezt már úgy 2 éve hallgatjuk, de egye fene bízva bízunk.

A Sáskagyermek, Rabszolgavér vagy Követjárás megjelenése szerintetek lehetséges?

Köszi

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.16, 09:44

Andrash: ahogy hallottam, fog.

Talán nem is olyan sokára.

D.

Andrash

Andrash

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 30 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.16, 09:20

Sziasztok

Tud bárki bármit R.R.-ről?
Fog még egyálltalán valaha megjelenni bármilyen írása, vagy ennyi volt, ellszállt az ihlet.

Előre is kösz.

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.11, 09:42

Gondolom asszisz esetleg dolamin, lupár meg még ki tudja....

V :felvon:

_mantycor (NPC/NJK)

_mantycor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.02.18, 07:49

Milyen nyelvet beszélnek Keanorban???

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.03, 19:24

Renier mester RPG.hu-s oldalára igazán ráférne már egy alapos  frissítés

Bizony, ez így igaz. A ritka jó oldalak egyike.
A Fantasya-n is volt egy oldala, de az különös módon eltünedezett... :aboci:

Andrash

Andrash

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 30 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.01, 01:32

Jól tudom hogy mostanság a Feketetoronnyal/Szürkecsuklyásokkal dolgozik?

Legalábbis a Pokol c. regényét az ő tudtával és beleegyezésével nyomták ki újra...

V. ;)

Hát igen én is ez alapján vontam le, e nem mindennapi következtetést. :)

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.30, 21:38

Legalábbis a Pokol c. regényét az ő tudtával és beleegyezésével nyomták ki újra...

V. ;)

Vlaszov

Vlaszov

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.27, 10:02

Renier mester RPG.hu-s oldalára igazán ráférne már egy alapos frissítés

Andrash

Andrash

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 30 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.15, 19:52

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]