Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kornya Zsolt M.A.G.U.S.-os fóruma

• Válasz írásához lépj be
598 hozzászólás érkezett eddig

Andrash

Andrash

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 30 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.15, 19:47

Kösz Alyr

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.14, 10:44

Andrash: Zsolt elvileg aktívan ír mágust mostanság, azt azonban, hogy mi és mikor fog tőle megjelenni, nem igazán tudni egyelőre.

Andrash

Andrash

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 30 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.14, 09:54

Sziasztok
Meg tudná valaki mondani, hogy mik Kornya mester MAGUS-sal kapcsolatos tervei? Fog-e regényeket, novellákat, kiegészítőket írni és esetleg ezek meg is jelennek nyomtatott formában? Van-e esély a Rabszolgavérre vagy a Sáskagyermekre. A Követjárás az külön project vagy a Rabszolgavér egy fejezete?

Előre is köszönöm.

nagypetak

nagypetak

ágrólszakadt

• Archívum
  • 209 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.15, 12:02

Corma-dina kapcsán lenne kérdésem:
A szigetek őslakói (ha beszélhetünk ilyenekről) shadoniak? Vagy elképzelhető, hogy saját(os) kultúrájuk van? Mondjuk Korzikához v. Okinawához hasonlóan?
Mennyire különbözik egy corma-dinai egy shadonitól?
Eddig csak a shadoni-gorviki háború kapcsán hallottunk Corma-dináról, ugye?

Köszönöm!

Gergi_X

Gergi_X

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 136 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.07, 00:45

Jaja!

A cikkre is gondoltam. egy tudós pergamenszáraz - ámde elődeivel vitatkozó - krónikája. De igazad lehet, lehet, hogy nem tudatos alteregóról van szó, csak Zsolt egy kicsit hevenyészett irománya mögé látok tudatosságot.

Üdv!

Torgar

Torgar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.06, 17:50

Gergi_x
félreértesz én nem a regényhez mérve érzem gyengébbnek a cikket hanem a többi a regényhez kapcsolódó cikkhez képest...
maga a mű nálam abszolut nyerő...ha marad a színvonal akkor nálam bekerül az első 3-ba valahova a Renegát és a Pokol mellé... :rohog: :sor:

Gergi_X

Gergi_X

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 136 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.06, 16:01

Hahó!

Ez a cikk egy shadoni történetíró szenvtelen nyelvezetét használja, nem egy irodalmias regény. Az Amig a vas vág... pedig egy történelmi regény, az ehhez szükséges áttekintésekkel, politikával, perlekedéssel, belviszállyal terhelve.

Ha valaki jobban szereti a kalandozócentrikus regényeket, akkor ez nyilván nem fog annyira tetszeni.

Persze egy pszeudo-történelmi regényhez maga a regény is kéne....
Nem csak a töredékek és a monumentális szószedet-részletek.

Üdv.

G. X.

Torgar

Torgar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.06, 15:37

Üdv!

nem tom ti hogy vagytok vele de nekem elolvasva a cikket majd újra a novellát + a kieg-eit aztán megint ezt a cikket vhogy hiányérzetem van... mintha nem ugyanaz írta volna vagy nem tudom...teljesen más a nyelvezete... vmi olyasmi mintha zrínyi után olvasnék petrit....

jójó h. ez csak ilyen meg olyan kieg de azért a mestertől kissé jobbat vártam...ezt mintha kissé elkapkodta vna... :sor:

Ceriak

Ceriak

Hatalmas

• Fórumita
  • 404 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.04, 18:57

Új cikk Monsieur Renier tollából.

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.13, 13:40

Hellguard666: Zsolt elvileg tervezi a visszatérést a fórumra, azt nem tudni, hogy erre mikor kerül sor.

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.12, 15:29

Halihó!

Kornya Zsolt be fog nézni még ide valaha?

Vagy tök fölösleges ide bármit beírni, amire kiváncsi az ember, mert nem fog válaszolni rá?

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.09, 11:26

Üdv!

Korábban már írtam, de most újra: a ház neve If'Hiass

Egen, köszönöm, valami aljas böngészőhibának hála nem találkoztam a hozzászólásodat, amikor a sajátomat írtam, a forrásaim meg valahol 200 kilométerre vannak tőlem. Csakugyan az If'Hiass házról van szó.

Tisztelettel:
R'naggol

Illidan

Illidan

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.08, 16:24

Zsolt: A kráni elfekről jut eszembe! A dombok és völgyek családjait fel tudnád sorolni? A magus.rpg.hu-n megjelent elfek könyvében ugyanis volt egy felsorolás, ami valószínűleg rendben van (minden egyezik a forrásokkal), de a Boomen által említett családot, akik a lezuhant Leviatán legénységének, így többekközött a hercegnek (nem jut eszembe a neve...) quote]

Tisztelettel:
R'naggol

Korábban már írtam, de most újra: a ház neve If'Hiass

Módosította Illidan: 2006.05.08, 16:26

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.06, 23:43

Több mint egy hónapja semmi... csak nem történt valami Kornya mesterrel?

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.23, 09:11

ranagol60:
Nekem nagyon tetszik! ;)
Én esetleg még kiegészíteném azzal, hogy a lenyelt aquir ereklye és az Opálhajós tettének (a hold védőerejének megszűnése) együttes eredményeképp lassú változás indult meg a testükben, ami hatására átalakultak. Sötételffé. :) Eleinte nem mindenki, de Ranagol közbenjárásával végül az egész család.

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.22, 22:51

Üdv!

Ehh, ezer éve nem néztem már a fórumot, eléggé elkeseredtem, mikor lezárták, és most egész véletlenül néztem vissza rá, de micsoda mázli, hogy megtettem. :) Örülök a viszontlátásnak!

Kicsit visszavinném a témát a kráni elfek felé, ha nem probléma... ;)

Az egész onnan ugrott be, hogy olvasgattam egy kicsit a fórum friss anyagát, miszerint:

A Dombok Hazai:

Dai'Hylassien "a Holdfenyre Lepo "
Aiy'Nearthan "az Igaz Osvenyt Jaro "
Ly'Shematenel "a Tettekkel Emlekezo "
Aiy'Umassyras "az Igaz Harcos"
Rya'Ryallyes "az Osok Vadasza"
Shiy'Quantheless "az Erdomelyi"
Aen'Menthelyass " a Hatarvideki"

a Volgyek Hazai:

Dias'Dyanan " a Folyoparti"
Nei'Lyarthan " az Ejben Jaro"
Vea'Nerien " a Tuzszemu"
Khea'Khintalass " a Hegyvideki"
Thae' Nequiryn " a Titkok Tudoja"
Syer'Lyarquin "az Ej Ismeroje"
Thae'Leinar "a Fuvek Tudoja"

Ez rendben van, máshol már találkoztam a listával, nem is lepett meg. Ellenben:

Az obszidiánelfek ugyebár maguk is aquirok, ennélfogva elég bonyodalmas viszony fűzi őket híg vérű aquirgyűlölő ivadékaikhoz. Egyes elf Házakat és szervezeteket valóban ők irányítanak, de csak a háttérből, megfoghatatlan fantomokként. Ilyen például a Quirtta Khinn rend; mit gondolsz, miért kell a Néma Nagymesternek örök szótlansági fogadalmat tennie, mikor fölavatása után visszatér az erdőből?

Na erre volt egy ettől teljesen eltérő elméletem. Régebben bepötyögtem a fórumba, de ha nem bánod, most megint előhozakodom vele:

Zsolt: A kráni elfekről jut eszembe! A dombok és völgyek családjait fel tudnád sorolni? A magus.rpg.hu-n megjelent elfek könyvében ugyanis volt egy felsorolás, ami valószínűleg rendben van (minden egyezik a forrásokkal), de a Boomen által említett családot, akik a lezuhant Leviatán legénységének, így többekközött a hercegnek (nem jut eszembe a neve...) leszármazottai. Én arra aszzociáltam róluk, hogy ők laknak a Néma Erdőben (az a neve egyáltalán? Ezer éve nem voltak nálam az említett források, minden tévedésért bocsánat, remélem azért érthető, miről beszélek... :)), és közülük kerül ki a Quirrtha Khinn valódi nagymestere (akihez a nagymester-jelölt, aki megölt egy ősaquirt, látogatóba megy, és hallgatási fogadalmat tesz)?

Szóval, hogy egyértelmű legyek:
Boomen az egyik novellájában (a Kráni Krónikákban jelent meg, és ha jól emlékszem, talán valami üstökös van a címében...) leírja, hogyan próbálják megakadályozni az elfek az Opálhajóst abban, hogy eltűntesse a harmadik holdat. Természetesen kudarcot vallanak, és a repülő hajójuk lezuhan Kránban. Egyértelmű, hogy mindez még a többi kráni elf család érkezése előtt történik, így nem csoda, hogy a fenti listában ez a család nincs benne, ugyanakkor mégis érdekelne az ő sorsuk. Én úgy gondoltam, hogy letelepedtek kránban, és folytatták a harcot az aquirok ellen. A tizenhármak természetesen felfigyeltek rájuk, és alkut kötöttek velük. Miután megérkezett Kránba a tizennégy kiszakadott elf család (azt sem zárnám ki, hogy az első kráni család kérésére hívták be őket...), a tizenhármak az első család alá rendelték azokat. Persze az irányítás csak közvetett, politikai-katonai-vallási igazgatással történik, a háttérből. Az első család csak arra figyel, hogy a másik tizennégy erősödjön és fejlődjön, ahelyett, hogy egymásra pazarolnák az erejüket. A Quirrtha Khinn rend tökéletesen beleillik az első család politikájába (jelentős erőt képvisel még az elfek között is, megtiszteltetés a tagjai közé kerülni; ráadásul aquirok irtásával foglalkozik, ami egyértelműen az első család legfontosabb célja), ezért azt gondoltam, hogy a rend valódi nagymestere az első család tagja, akinek a vére még tiszta (hatalomszavakat képes használni). Rá egyértelműen felnézne bármelyik kráni elf, hiszen a hajón annakidején az elit elitje utazott, tehát a származása a lehető legjobb, a képességei pedig valószínűleg a legtöbb hetedkori elf képességei fölé magasodnak. Ezzel megoldódna a 15. család rejtélye, az erdő rejtélye, meg a QK rejtélye is. :bravo:
Persze az is megfordult a fejemben, hogy a Sötét elfeknek is származniuk kell valahonnan, és ez miért ne lehetne a 15. család, csak ez nem éppen egy dicső jövő szegényeknek, ráadásul a Boomen novella vége sem egészen ezt sugallja.

(OFF)Kyr istenekben mennyire vagy otthon/mennyire van kedved róluk társalogni? Volt régebben egy-egy kérdésem Sogronnal és Tharral kapcsolatban. Feleleveníthetem azokat is?(/OFF)

Tisztelettel:
R'naggol

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.28, 12:10

egy betű, ami latinban nincs (j))

Sonko, aki most zsebnyelvész :lol:

(OFF)
Iupiterre, mit hallok??
Írásban valóban nincs, de azért hangként létezik...!! :gyagya:
(/OFF)

Nyelvek, népek, kultúrák, szokások... topik, van egy nyelvvel kapcsolatos bejegyzésem...
Adott esetben Zsolt, ha időd engedi, nézz be kérlek oda is!

:lol: :punny:
d.

Illidan

Illidan

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.27, 18:52

A Dombok Hazai:

Dai'Hylassien "a Holdfenyre Lepo "
Aiy'Nearthan "az Igaz Osvenyt Jaro "
Ly'Shematenel "a Tettekkel Emlekezo "
Aiy'Umassyras "az Igaz Harcos"
Rya'Ryallyes "az Osok Vadasza"
Shiy'Quantheless "az Erdomelyi"
Aen'Menthelyass " a Hatarvideki"

a Volgyek Hazai:

Dias'Dyanan " a Folyoparti"
Nei'Lyarthan " az Ejben Jaro"
Vea'Nerien " a Tuzszemu"
Khea'Khintalass " a Hegyvideki"
Thae' Nequiryn " a Titkok Tudoja"
Syer'Lyarquin "az Ej Ismeroje"
Thae'Leinar "a Fuvek Tudoja"

Az egyik L&E-ben említést tesznek az If'Hiass házról.
Asszem így irják holnapra megnézem a pontos nevet novella címet

cs2160

cs2160

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2487 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.27, 06:33

Zsolt!

Shahr-An Ouldar története engem is nagyon érdekel, szóval remélem, mihamarabb napvilágot lát. :D :D

A Seur gyerek sorsának meg nagyon örülök. :P

Az elfek vs Fekete Özvegyek témához:

Én abból indulok ki, hogy az úmahtarral vívott összecsapás inkább a Fekete Özvegyeknek ártott, elvégre elveszítettek egy bannaramestert, egy fél démonlovast :D egy comturt, aki a rendház egyetlen mentalistája volt, ráadásul a legjobb morteljük comtur lett, és ezután valószínűleg nem tud majd küldetésekre járni, hiszen más feladatai vannak. Szóval Vyergasék rendházának szerintem kapáltak.

Persze, lehetne azt mondani, hogy a Ly'Shematenelek veszítettek 13+1 harcost/ősmágia-használót, de azért vegyük figyelembe, hogy azok csak amolyan egyszer használatos elfecskék voltak, nem szerves részei a Ház seregének.

Emellett legyen akármilyen durva is az FÖ-k pricomturja, az eddigi ötletekből nekem úgy tűnik, hogy a hatalma eléggé a központi rendházra korlátozódik. (Ha így jobban tetszik: valószínűleg nem annyira hülye, hogy kimozduljon a kis vackából, hogy dzsungelharcba kezdhessen az elfekkel.)

Én az elfek helyében a háborút a szállásterületekhez közel eső rendházak felprédálásával kezdeném. Szerintem még arra is van esély, hogy a klán gyengülése előcsalogatná annak régebbi ellenfeleit... Persze, rendházanként egy bannara mester és egy démonlovas igencsak nagy galibát tud okozni, de gondoljunk csak bele, hogy a Homokszem, mind megannyi... novellában mi mindenre volt képes néhány elf harcos és egyetlen ashirru, egy egész Káosz-Thuragh szekta és két síkúr ellen...

Emellett feldobnék néhány új krános kérdést is:

1. Miért élveznek sérthetetlenséget Káosz-Huvargh hívei Kránon belül?

2. A Hideg karok ölelése és a Becsület dolga c. novelláid tetszenek, de felmerült a kérdés, hogy az említett művek főszereplői (a ghat meg a lovag) miért csámcsognak annyit (már már szájbarágósan) a különböző rangokon, tisztségeken, meg becsületbeli dolgokon...? Mindkét figura olyan volt, mintha valami pap módjára megpróbálták volna megértetni az igazságot a többiekkel, ami szerintem nem nagyon illik a krániakhoz.

3. Szerinted nagyjából hányan élhetnek kránban, úgy mindenestől? Illetve, ha folyamatos harcok dúlnak, a közegészségügy nem a legjobb, a gyengéket még a haláladó is tizedeli, és nincs túl jelentő bevándorlás, akkor sokezer év alatt hogyhogy nem néptelenedett el a Sötét Ország?

4. Egy kis hajmeresztés (nem csak) k.elfekkel kapcsolatban: :gonosz: Vajon egyes házak elfjei meddig hajlandóak elmenni azért, hogy sikerre vigyék az aquirok elleni harcukat? Mi az a határ, amit még a leggátlástalanabb elfecske sem lép át? Példának okáért, létezhet-e olyan elf ház/család, ahol az apák (persze öregebb korukban) rendszeresen megpróbálkoznak eljutni a Fekete Kúthoz, hogy saját maguk feláldozásával egy kis ősi vérhez juttassák a gyerekeiket? Hiszen így néhány generáció alatt már ki lehetne "termelni" jónéhány ősi vérrel megáldott elfecskét, és nem kellene mindíg arra várni, hogy Mallior úmahtar formájában boldogítsa a világot...

5. Lenne egy trükkös kérdésem a krániak lélekfejlődésével kapcsolatban is. :) Abból indulok ki, hogy mivel Yneven ténykérdés a reinkarnáció és a lélek folyamatos fejlődése, egyetlen élet senkinek sem elég ahhoz, hogy bármilyen szempontból elérje a tökéletesség amúgy is megfoghatatlan állapotát. Ezzel gondolom a Krániak is így vannak, és gondolom azért akarnak feljebb kerülni a ranglétrán, azért akarnak bizonyítani, hogy következő életükben már valami jobb lényként szülessenek újjá, több lehetőséggel... Ugyanakkor meglátásom szerint Kránban pont a leggyengébbeket és a legerősebbeket fenyegeti leginkább a lélekpusztulás veszélye. A leggyengébbeket általában bedobják a haláladóba, ami szerintem egyfajta vér és lélekáldozat, ahol a lelkecske enyhén szólva megpusztulkodik, természetesen véglegesen. (Gondolom, az ilyen vér vagy lélekáldozat rengeteg misztikus energiát jelent az adott istennek.) Az erősebbeknek pedig, minél magasabbra jutnak, annál nagyobb az esélyük, hogy egy harcban valami olyan förtelemmel kerüljenek szembe, ami megint csak a lelkük pusztulását is okozhatja. (Ez lehet akűár démon, akár aquir, valami elborult szekta...) A kérdés az lenne, hogy a fenti agymenés nagyjából helytálló-e? És ha igen, akkor ezt hogy élik meg a krániak?

Előre is köszi a válaszokat! :D

Ceriak

Ceriak

Hatalmas

• Fórumita
  • 404 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.26, 16:40

Raoul Renier cikke, mely internetes regénye, az Amíg a vas vág történelmi hátterét tárja az olvasó elé.

Folytatása következik

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]