Ugrás tartalomhoz

Fotó

A Káosz Gyermekei

• Válasz írásához lépj be
238 hozzászólás érkezett eddig

Gergeros

Gergeros

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.02.01, 21:54

Üdvözletem!

Kezdő Tharr pap vagyok még. Az lenne a kérdésem ki lehetne e hozni a vérszolgákból többet. Valahogy harcra szeretném őket felhasználni, de mivel nincs harc értékük nem vagyok biztos, hogy szabályos. Ugyancsak mivel vér nem tudom sima fegyverek sebzik e őket. Torz mágiával viszont lehet létre lehetne hozni valamit ami megfelelne egy testőri célnak. Mi a véleményetek, hogy lehetne megvalósítani?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.09, 12:14

Üdv!
Lenne egy kérdésem amit már másutt is feltettem!
A M.A.G.U.S. világában miért annyira elképzelhetetlen egy udvari ork Tharr pap mint játékos karakter?
Előzőleg már hosszú taglalásokat kaptam a Toroni nézőpontról , de a káosz teremtménye miért nem szolgálhatja a káosz istenét mint pap???

A hivatalos nézőpont szerint azért nem elképzelhető, mert a papság nem vesz fel tagokat a rabszolgák kasztjából, aminek udvari és vadork is tagja.
Ergo ha egy káoszistent akarsz orkként szolgálni, akkor találj ki egy démonurat, hatalmasságot, ork héroszt, stb, aki hatalmat ad. (Mint Skandar Graun, aki nem az orkok istenét Groomsh-t, hanem a káosz istenét Yvorl-t szolgálja)

Természetesen ha ork Tharr-papot akartok otthon, akkor csak nyugodtan.
Ez esetben javaslom, hogy a papság társadalmon kívüli legyen, mint anno a földön is volt: ha pap lettél akkor már nem számított hogy jobbágy vagy nemes voltál előtte, egy másik, a társadalmon kívül/felül álló szervezetbe tartozol. Ugyanígy régen a komcsi pártgyűléseken is mindig felolvasták hogy Gibsz Jakab a paraszt vagy munkás, de mindenki tudta, hogy ő már nem paraszt vagy munkás, hanem elsősorban párttag.

Areios

Areios

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.01.08, 03:45

Nem ertem miert akarod felhozni megegyszer. Tarsadalmi okai vannak, mint maga a papsag kivaltsagos helyzete miatt ill. Toronban mukodo orkokhoz valo hozzaallas miatt. DE mint ahogy masok is kifejtettek mar 1., elkepzelheto, hogy mas helyen elfogadjak es pap lesz. (Erion pl) 2., ugy jatszol ahogy szeretnel. Ha a tarsasag elfogadja akkor NO PARA. Mindenkinek mas a fontos a jatek soran.
Onigazolast tobbet nem tudunk adni, es szerintem ennel tobbet nem is lehetne rola beszelni. :)

warwolf89

warwolf89

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.01.07, 17:00

Üdv!
Lenne egy kérdésem amit már másutt is feltettem!
A M.A.G.U.S. világában miért annyira elképzelhetetlen egy udvari ork Tharr pap mint játékos karakter?
Előzőleg már hosszú taglalásokat kaptam a Toroni nézőpontról , de a káosz teremtménye miért nem szolgálhatja a káosz istenét mint pap???

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Fórumita
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.01, 09:03

Üdv!

(OFF)Tier a legenda szerint - Én így halottam - az egyik készítő karaktere volt, még amikor a rendszer csak tesztelés alatt állt és nem adták ki abban a formában ahogy azt ma Nagy Ződ néven emlegeti a MAGUS-t ismerők tábora.(/OFF)

Amúgy Warhammerben az orkok annyira már nem hentelni való szörnyek, főleg a fekete orkok! Igaz, hogy annyira a világot még nem ismerem, de ahogy én láttam a dolgot, ha egy ork sereg (főleg fekete orkok :sor: ) megjelenik a Birodalom határán akkor nem azt mondja a várúr a gárda parancsnokának, hogy "Fogadj fel két kalandozót, estére várja őket meleg étel mire végeznek a dögökkel." hanem tele a gatya. :D

Módosította Aemaeth: 2008.05.01, 09:04

Zaraquer

Zaraquer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.01, 08:13

Tier is előbb volt, csak nem éppen abban a formában. Én mondjuk nem olvastam túl sok regényt, de hallottam már egy smást a dologról.

Ez érdekelne. :sor:

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1680 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.30, 11:22

Skandar előbb volt Jk, mint regény szereplő

Tier is előbb volt, csak nem éppen abban a formában. Én mondjuk nem olvastam túl sok regényt, de hallottam már egy smást a dologról.

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.30, 10:44

RedSign: Semmi gond :sor: Nálunk anno nem voltak orkok JK-ként, igaz mi csak a sima Nagy Zöld Könyvet használtuk, az udvari ork meg nem volt szimpatikus :P A Káosz világát meg bár szeretem, de nincs lelki erőm belefolyni magába a szerepjátékba is :P

Online játszottam orkot, dörzsölt egy gazfickó volt, és pontosan a sokak által kialakított ork képet használta fel, hogy másokat átvágjon a palánkon :D Mondjuk erre elég sok példa van a Káosz ciklusban, és hogy ne egyből a hősöket hozzam fel példának ott volt a Yamael nevezetű fejvadász/orvgyilkos, akinek tudtommal semmiféle különleges képessége nem volt (bocs, ha tévedek 1000 éve nem olvastam), és kétkezes csatabárd helyett az eszét használta :D

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.30, 10:07

Carun - Bocs, akkor félreértettelek... :normaalis: ...nálam mondjuk a "legmagasabb kasztságú" :virag: ork a papságig jutott M*-ban, más fantasy-t meg nem játszok... :D

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.30, 09:59

Ehh... Csupán azt próbáltam meg érzékeltetni, hogy nem minden ork/goblin gyakni való "monszter", mert mint azt alább olvastam van aki így gondolja... Persze ezt ki lehet nőni, vagy megmaradni a lapozgatós könyveknél :virag: Kalandra fel képzeletharcos! :normaalis:

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.30, 09:49

Most tényleg arról megy a vita, hogy melyik regény szereplője volt előbb karakter vagy csak később??? :normaalis: A regényekben BÁRMI megtörténhet, míg a karaktert csak egyetlen dolog tartja kordában: a Mesélő... :virag:

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.29, 21:41

Üdv!

Én meg azt nézném meg, amint a JK-k, vagy a mesélő elmagyarázná Tiernek, vagy a többi regényszereplőnek, a szabályokat. Vicces kör lenne. :D A regénybe azt ír az ember, amit akar.

Skandar előbb volt Jk, mint regény szereplő :normaalis: :virag:

Maradok tisztelettel: Alister

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1680 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.29, 21:27

Én meg azt nézném meg, amint a JK-k, vagy a mesélő elmagyarázná Tiernek, vagy a többi regényszereplőnek, a szabályokat. Vicces kör lenne. :normaalis: A regénybe azt ír az ember, amit akar.

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.29, 20:10

Azért megnézném hány JK állna kaland közben pl. a jó öreg Skandar Graun, vagy éppen a M*-ból jól ismert goblin, Graum Hegdrok elé, hogy megmagyarázza hol is van a helye a "világban" :normaalis:

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.29, 07:23

Sziasztok!

Nagyon nem értek egyet azokkal, akik szerint az orkok a szerepjátékokban csak hentelni való dögök lehetnek, meg bunkó barbárok.Pl. Worluk világán (Káosz szerepjáték) találhatunk tipikusan "orkos" orkokat akik egész nap csak vedelnek,verekednek és döglenek, és találhatunk megbecsült magisztereket is, a legjobb példa erre Worluk egyik leghíresebb egyeteme, a Yumai ork egyetem. :D

Bradstreet - Mindenki annak látja az orkokat, aminek vagy akinek akarja... :normaalis: ...nálam belefér a világképbe akár a magiszter ork vagy az ork pap is... :virag:

Bradstreet

Bradstreet

Inquisitor

• Fórumita
  • 977 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.27, 17:22

Sziasztok!

Nagyon nem értek egyet azokkal, akik szerint az orkok a szerepjátékokban csak hentelni való dögök lehetnek, meg bunkó barbárok.Pl. Worluk világán (Káosz szerepjáték) találhatunk tipikusan "orkos" orkokat akik egész nap csak vedelnek,verekednek és döglenek, és találhatunk megbecsült magisztereket is, a legjobb példa erre Worluk egyik leghíresebb egyeteme, a Yumai ork egyetem. :felvon:

maldreidor

maldreidor

kashikoi souryo

• Fórumita
  • 315 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.08, 12:01

Igazság szerint így napok távlatából fogalmam sincs, hogy mit akartam ezzel mondani. ;)
Elmélkedtem rajta és arra jutottam, hogy vsz a lényeg az, hogy mivel a szerepjáték nem fajtól függ ezért elméletileg lehetne orkokkal és goblinokkal is lenni, de ők mégis maradjanak a "hentelni való dög" részben.

Orkkal a legtöbb esetben a fantasy rendszerekben lehet találkozni. Az egyetlen nem fantasy rendszer, amit ismerek és hozza az orkot játszható fajként az meg a shadowrun.

Esetleg a Warhammerben is lehetnek orkok, de azt meg nem ismerem.

De valójában tiszta hülye vagyok, mert tényleg lehetne játszani bármivel, hiszen ezért szerepjáték.
Az meg csak egy dolog, hogy az én készletemben nem szerepelnek ezek a fajok.
Bocsánat mindenkitől!
Megkövetek mindenkit!
Nincs sem okom, sem jogom ítélkezni mások játékosi igényei felett.
További jó játékokat! (még, ha ork karakterekkel teszitek is)

:pajzs:

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Fórumita
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.07, 21:05

A szerepjáték nem fajtól függ és ez szerintem nem mond ellent annak, hogy a szörnyeknek ott van a nekik fenntartott rész.

Üdv!

Szerintem a kiemelt részt valahogy úgy kellene magyar nyelvre fordítani, hogy azok a játszható fajok amik az adott szerepjátékrendszer adott Játékosok könyvében le vna írva, ami meg a - ha van ilyen - monster manualokban van az maradjon hentelni való dög (legyen az ork, lich, goblin vagy bármi ami általában normálnak nevezhető kalandban az XP/Képzettség pontokat "adják").

Szerintem.

Nem értek a kijelentéssel egyet. ;)

Módosította Aemaeth: 2008.04.07, 21:08

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.07, 00:26

Üdv!

Elfek, törpék és egyéb szutyok kérdésében szvsz semmivel sem nehezebb egy elfet kijátszani, mint egy varázslót.

Mondjuk.

A szerepjáték nem fajtól függ és ez szerintem nem mond ellent annak, hogy a szörnyeknek ott van a nekik fenntartott rész.

Oké, ezt most nem értem ;)

Orkkal játszani olyan, mintha hirtelen Láncos Villám karaktert akarnék indítani.
Csak az egyik a monstereknél volt eddig, a másik meg a varázslatoknál.

Erősen az az érzésem támadt, hogy te valamiért csak őskövület fantasy-kban gondolkodsz... Ami persze nem baj, csak "kissé" leszűkíti a perspektívát.... :)

Maradok tisztelettel: Alister

maldreidor

maldreidor

kashikoi souryo

• Fórumita
  • 315 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.06, 21:44

Elfek, törpék és egyéb szutyok kérdésében szvsz semmivel sem nehezebb egy elfet kijátszani, mint egy varázslót.
Orkkal játszani olyan, mintha hirtelen Láncos Villám karaktert akarnék indítani.
Csak az egyik a monstereknél volt eddig, a másik meg a varázslatoknál.
A játszható fajoknak ott van a játszható fajok rész.
Részemről ennyi, ez vélemény és nem kell elfogadni.
Ennél hosszabban nem tudom kifejteni. Affinitásom sincs, meg nem is lehet. ;)
További jó játékot mindenkinek! :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]