Ugrás tartalomhoz

Fotó

Röviden a játékról

• Válasz írásához lépj be
952 hozzászólás érkezett eddig

Janetwitch

Janetwitch

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.08.13, 18:41

Üdv 

Arról tudna nekem valaki írni pár sort hogy a Demon: the fallen be a játékosoknak milyen motivácioi lehetnek ? Tehát mi a fő koncepció ? köszönöm előre is 

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.28, 00:56

DtF rajongóknak kötelező olvasmány sorozat: Lucifer. Kicsit humorosabb a WOD stílusánál, de szerintem jó lett.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.11, 13:45

Róla.

@Mefres

Démon ügybe nem lenne segítség a Dark Ages Demon könyvét veszed alapnak? Szerintem az jobban illeszthető a WoD crossoverbe, mert ott a démonok inkább "klasszikus" démonok.

Üdv!

Ez engem is érdekelne, melyik kiadvány is lenne pontosan?

Köszönöm!

Üdv,

P.

• Pandemonium kedvelte ezt

Pandemonium

Pandemonium

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.11, 07:09

@Mefres

Démon ügybe nem lenne segítség a Dark Ages Demon könyvét veszed alapnak? Szerintem az jobban illeszthető a WoD crossoverbe, mert ott a démonok inkább "klasszikus" démonok.

Üdv!

Ez engem is érdekelne, melyik kiadvány is lenne pontosan?

Köszönöm!

Üdv,

P.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.10, 00:47

A Dark Ages Demon-t nem ismerem, de kössz a tippet! Tudsz róla pár szót mondani addig is, hogy miben más?

Igazából egy proto DtF, az alapokat lették, de máson a hangsúly, démonok itt csak gonoszak, és sok minden nincs még kidolgozva. A teremtés történeten nem változtat.

Minden démon Earthbound vagy "mindjárt az" és őket lehet megidézni és thrallává válni. A démonok csak rövid ideig tudják elhagyni a poklot. A kultista csoportok DtFbe is használhatók.

Több helyen is foglalkoznak crossover kérdésekkel, és több oldalon taglalják, ha hiányosan is, hogy mire jók a démonok egy DA (Vampire, Werewolf, etc.) mesében.

A teljes problémát nem oldja meg, de szerintem közelebb áll a megoldáshoz, mint a DtF.

Mefres

Mefres

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.09, 19:25

A Dark Ages Demon-t nem ismerem, de kössz a tippet! Tudsz róla pár szót mondani addig is, hogy miben más?

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.07, 22:57

@Mefres

@araiszaraquer

Igyekeztünk szórakoztatni a hallgatóságot! :)

Démon végtelenül fekete fehér a zsido-keresztény kozmológiája miatt, amiért nekem tetszik. Pont emiatt talán nem is igazán WoDba való.

araiszaraquer

araiszaraquer

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 42 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.07, 22:31

Nagyon sok helyen olvastam már, hogy kijelentik, a Demon kakukk tojás, és nehezebben illeszkedik a az oWoD-ba úgy általában, és ebbe sokaknak tört már bele a bicskája. Szerintem pont az a gond, hogy nehéz az egész világot, ezernyi fajta verzióját egyszerre kezelni. Pl.: mostanság sokat olvasgatok Werewolfos cuccokat - mert az meg az én szívem csücske bár nem vagyok egyedül- és igen jó az Umbra összességében. De ha a Mage szemszögét hozzákeverjük az Umbrával kapcsolatban már akadozik a dolgok lecsúszása a torkomon, amikor pedig ehhez még hozzá keverjük a többiteket meg végkép borul a bili. Persze lehet simítani a dolgokat és ügyesen mesélni crossovert, csak hát nekem mindig sántít picit a dolog. Főleg azért mert akkor működik jól ha túl lépünk a leírt dolgokon. Másképp ez nem megy, holott mindenhol hivatkoznak a könyvek a crossoverre, amire a világ rendszerszinten sem alkalmas, nem csak a fajsúly különbségek miatt - bár ebbe nem jó bele menni, mert úgy is mindenkinek a kedvence a legerősebb. Tehát végső soron úgy gondolom, hogy a cross akkor jó, ha a mesélő amolyan minden lehetséges és minden megtörténhet, de azért tartjuk a gyeplőt az állatságok ellen alapon mesél. Ez ízlés kérdése, nekem teljesen elég a werewolf szemszöge, vagy a maskarádé mert abban is van mit tenni bőven önmagában. Vagyis valójában, magánvéleményem szerint minden egyes vonal, Wwolf, vampire, demon, mage, changelings, mummy stb, mind egy-egy kakukk tojás, ami önmagában fantasztikus.

Amit pedig nod20 írt teljesen egyet értek: A vampir time of judgement könyv -gehenna - után többet ilyen anyagot... őőőő "izé szagú vackerájt" nem fogok a kezembe venni, sem pdf-be olvasni mert ökörség.

• nod20 kedvelte ezt

Mefres

Mefres

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.07, 20:33

nod20

Igazából a vélemény különbségünk abból adódik, hogy szerintem a WW könyvek ,metaplot és crossover nélkül általában jobbak, ti meg szeretitek a metaplotot és a crossovert.

A Demon kapcsán még egyet is értek veled. Ez pont az a játék, aminek semmi szüksége nincs a "testvéreire", és azok is megvannak nélküle. Mivel azonban van rájuk igény nálam játékosi szinten (ahogy mellette sok másikra is), ezért muszáj egyetlen világba bezsúfolnom őket. És összességében nem borzaszt el a "szörny", amit létrehoztam az összefércelt világokból. (It's alive! Alive!)

araiszaraquer

Mert úgy látom mind a kettőtöknek van favoritjai, és nagyon erős világképe a WoD-al kapcsolatban.

Az általam bemásolt idézet még számomra is viszonylag új, jelenleg még épp azon agyalok, hogy mihez kezdjek vele. Ezért jött kapóra nod20, és a véleménye, de mint ahogy azt tisztáztuk is, neki alapvető problémái vannak magával a crossoverrel, így az érvei nem érintették azokat a szempontokat, amik engem érdekeltek (amelyik meg igen, azzal általában nem értettem egyet). Úgyhogy alszok még rá párat, mire eldöntöm, hogy felhasználom, vagy elfelejtem.

• nod20 kedvelte ezt

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.07, 19:37

Maradjunk annyiba, a gondom, hogy pont nem görcsölök (DtFet is már rendszerrel játszom) és már rég nem hat meg amit a WW / OPP produkál. Vannak gyöngyszemek, mint a DtF, VtR vagy a Werewolf Gurahl kiegészítő, amik kimondottan jól sikerültek történetileg és hangulatilag is, a hibáik ellenére . A nagy része számomra nem minőségi a WW termékeknek. Persze ízléses és pofonok.

A metaplot olyan érdekes dolog. Mindenki játékos tudni akarja (olyan ki tette alapon??? :) ), de a játék közben, nem igazán szokott fontos lenni a játékosoknak. Legalább is nálam. De természetesen másnak lehetnek más tapasztalatai és jó is ha máshol más.

Igazából a vélemény különbségünk abból adódik, hogy szerintem a WW könyvek ,metaplot és crossover nélkül általában jobbak, ti meg szeretitek a metaplotot és a crossovert. Ez van. :)

araiszaraquer

araiszaraquer

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 42 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.07, 19:35

(OFF)Végre van ismét mozgás WoD ban(/OFF)

Végig olvasva a vitátokat végig abban reménykedtem, hogy nem fajul el a dolog, és szerencsére így lett. Az utolsó sorig megtartottam azt a kaján vigyort az arcomon, ami akkor jelent meg, amikor rájöttem kinek mi a kedvenc vonala. Mert úgy látom mind a kettőtöknek van favoritjai, és nagyon erős világképe a WoD-al kapcsolatban. Amiből persze nem enged. :nod:  Rég olvastam ilyen okosakat. Köszi!  

Ha nem az univerzumot akarjátok megváltoztatni, akkor az átlag játékban ez nem jön elő.

A játékosokat nem érdekli és nem is érinti, hogy mi van a háttérben metaplot szinten.

Bocs, ha félreérthető voltam, de a vastagított és aláhúzott részre válaszoltam. Ezért is mondtam azt, hogy

Gondolom, ez játékosonként változik

...és nem azt, hogy csapatonként/mesélőnként.

Félreértettél. :) A jól hangzik, pont nem azt jelenti, hogy értelme van, csak jól hangzik, de azt minek....

Nincs itt félreértés, már rég megértettem az álláspontodat a témában. Neked nem jön be. Világos.

Crossoverek rendszeresen ellentmondanak az adott vonalaknak. Pl. a maradt két angyal és annak következménye, olyan szinten rúgja fel a DtF hangulatát, feltételezéseit és leírását, hogy újra kellene írni a DtF könyvet.

Szerintem túl sokat görcsölsz azon, amit egy vállrándítással el lehet intézni. Bármi is legyen leírva a könyvekbe, a Mesélő dönt. Ha pl neked nem tetszik az új fordulat, hogy mégis maradtak angyalok (még ha csak titokban is), akkor azt a részt hagyod ki. Ha viszont erre pattogni kezd a szemed előtt az ERROR felirat, és nem tudsz mit kezdeni vele, akkor a D:tF nem neked való.

Mefres

Mefres

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.07, 15:56

Ha nem az univerzumot akarjátok megváltoztatni, akkor az átlag játékban ez nem jön elő.

A játékosokat nem érdekli és nem is érinti, hogy mi van a háttérben metaplot szinten.

Bocs, ha félreérthető voltam, de a vastagított és aláhúzott részre válaszoltam. Ezért is mondtam azt, hogy

Gondolom, ez játékosonként változik

...és nem azt, hogy csapatonként/mesélőnként.

Félreértettél. :) A jól hangzik, pont nem azt jelenti, hogy értelme van, csak jól hangzik, de azt minek....

Nincs itt félreértés, már rég megértettem az álláspontodat a témában. Neked nem jön be. Világos.

Crossoverek rendszeresen ellentmondanak az adott vonalaknak. Pl. a maradt két angyal és annak következménye, olyan szinten rúgja fel a DtF hangulatát, feltételezéseit és leírását, hogy újra kellene írni a DtF könyvet.

Szerintem túl sokat görcsölsz azon, amit egy vállrándítással el lehet intézni. Bármi is legyen leírva a könyvekbe, a Mesélő dönt. Ha pl neked nem tetszik az új fordulat, hogy mégis maradtak angyalok (még ha csak titokban is), akkor azt a részt hagyod ki. Ha viszont erre pattogni kezd a szemed előtt az ERROR felirat, és nem tudsz mit kezdeni vele, akkor a D:tF nem neked való.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.07, 15:40

"A tieidet talán nem. Az enyémeket nagyon is. Gondolom, ez játékosonként változik, úgyhogy én ebben nem általánosítanék."

Ha nem az univerzumot akarjátok megváltoztatni, akkor az átlag játékban ez nem jön elő. Ha mégis akkor ti vagytok az 1% akinek a kalandjai ilyen témák köré épül. Akkor se általános. De nálatok melléfogtam, mea culpa.

A különböző lények nincsenek egymáshoz egyeztetve, sem szabály sem történet szinten (ez az egyik ok, amiért tele van a Witchcraft fórum exWoDosokkal).

Crossoverek rendszeresen ellentmondanak az adott vonalaknak. Pl. a maradt két angyal és annak következménye, olyan szinten rúgja fel a DtF hangulatát, feltételezéseit és leírását, hogy újra kellene írni a DtF könyvet. Erre nem tudok többet mondani, mert ez van. :)

Mefres

Mefres

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.07, 15:04

A tieidet talán nem. Az enyémeket nagyon is. Gondolom, ez játékosonként változik, úgyhogy én ebben nem általánosítanék.

A sejtelmesség nem az, mikor A könyvnek ellentmond Bnek, majd Cben leírják, hogy mégse A meg B. Ezt sok minden lehet hívni, de nem sejtelmességnek.

Te talán így látod, gondolom, mert jobban szereted a kézenfekvő dolgokat. Én viszont szerencsésebbnek érzem, hogy a különböző verziók között megtalálhatom azt, amelyiket a leghangulatosabbnak gondolok, ahelyett, hogy egyetlen egységes leírás van, ami azonban nem tetszik. Márpedig a különböző embereknek különböző preferenciáik vannak. Pl nekem a Mage világképe nagyon nem jön be, de ettől függetlenül érdekesnek találom a játék egyes elemeit. Mégis, ha az lenne az egységes háttere a WoD-nak, akkor biztos nem játszanék (és főleg nem mesélnék).

Az hogy jól hangzik crossoverben egy más kérdés...

Szerintem pontosan ez volt a célja. A Crossover kicsit sem kötelező, de (nálunk pl) van rá igény.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.07, 10:31

Mindenki úgy értélélmezi és alakítja a világát, ahogy akarja. Azt hogy Te, melyik részét fogadod el valósnak, melyiket nem ez a Te döntésed. Írtam, hogy a ToJ könyvek számomra elég siralmasak.

A WoD-ban direkt vannak egymásnak ellent mondó dolgok. Így egyrészt a Mesélő megkapja a lehetőséget, hogy a neki legkedvezőbbet válassza, másrészt a Játékosok, akik szintén olyan tájékozottak, sem fogják tudni a nagy igazságokat a háttérben, harmadrészt pedig sejtelmességet ad az egész világnak.

De....

WoD híresen nem egy következetes világ. A fórumukban anno állandó panasz volt az ellentmondásos dolgokra. Amúgy nem egy WoD író is megmondta, pl Greg Stolze is. Megmagyarázni, hogy miért jó, lehetséges, de mellébeszélés marad. Lusta, koordinálatlan világleírásokat adtak ki, amiket utólag foltoztak.

Egy mesélőnek nem kell egymásnak ellenmondó dolgokat leírni, hogy választani tudjon.

A játékosokat nem érdekli és nem is érinti, hogy mi van a háttérben metaplot szinten. Ők játszani szeretnének. Amúgy pont egy következetes világ adná meg a közös bázist a meséhez.

A sejtelmesség nem az, mikor A könyvnek ellentmond Bnek, majd Cben leírják, hogy mégse A meg B. Ezt sok minden lehet hívni, de nem sejtelmességnek. Amúgy más játékokban megoldották ezt értelmesen, tehát nem kellett volna a WoDnak se zseninek lenni, hogy jobban csinálja.

Nézd meg hányan dolgoztak rajta, hányszor változott a lead designer, nem csoda, hogy olyan amilyen. A OPPnek se megy sokkal jobban, pedig ott egységes csapat van.

DtFben pedig kimondottan irritáló, hogy közlik a világ vége könyvben, hogy ja bocs, mégis maradt két angyal. Ennek a ténye több ponton is ellentmond az egész DtFs történetnek és alapjaiban kellene megváltoztatnia a DtF világot és annak történetét, de azt ugye már nem lehet, mert utólag jött az ötlet. Az hogy jól hangzik crossoverben egy más kérdés...

Szóval semmi gond nincs a különböző értelmezésekkel, de a foltozgatást ne állítsuk be pozitívumnak, mert nem azok.

Mefres

Mefres

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.07, 04:25

A vérfarkasok lehet, hogy hősies harcot vívtak, de azért lássuk be, nem arattak elsöprő győzelmet.

Ha az elsöprő győzelem lett volna a cél, akkor nem csak két angyal marad hátra. A ToJ kiegek között visszatérő elem a megváltás lehetősége, aminek része a nehéz próbatételek. A világban nehéz erényesnek maradni (a Sötétség Világában meg főleg). Nyilvánvalóan, ha a világ megmentése lenne a cél, akkor a War of Wrath még folytatódna, de ehelyett mindenki magára van utalva a sötétségben, és a tettei alapján ítéltetik meg. Legalábbis az én értelmezésemben. Ha nincs egy kis fény, egy kis esély a jó befejezésre, akkor nincs horror - nem félsz, ha tudod, hogy úgyse jöhetsz ki jól az egészből.

Az angyalok nem tévedtek, a démonok tévedtek. Ez azért fontos, mert pont ez az egy tévedés ami megkülönböztette az angyalt a démontól. Ziana meg ugye angyal... Ez érdekes kérdéseket vet fel...

Hogy mik a Teremtő tervei, azt csak Ő maga tudja. Az angyalok nem tévedhetetlenek. Sőt, a döntésüket a hit és a hűség alapján hozták meg. Ha Ziana meg lett bízva valamivel, és szabad kezet kapott, akkor nem biztos, hogy a legjobb döntéseket hozta, csak hogy azokat, amiket a legjobbnak gondolt. A Hatodik Ház harcos ház, és nem a Fátumoké, hogy előre lássa, mi lesz az eredménye a tetteinek.

A DtF alapkönyve, de több kiegészítője is konkrétan leírja, hogy minden angyal elment a teremtővel és senki nem maradt. Csak egy Time of Judgment kiegészítőben írnak mást. Ki mond igazat? Én nem sokra tartom a ToJ kiegészítőket, de mindenki azt használ amit akar.

A WoD-ban direkt vannak egymásnak ellent mondó dolgok. Így egyrészt a Mesélő megkapja a lehetőséget, hogy a neki legkedvezőbbet válassza, másrészt a Játékosok, akik szintén olyan tájékozottak, sem fogják tudni a nagy igazságokat a háttérben, harmadrészt pedig sejtelmességet ad az egész világnak.

Mint mondtad, nincs igazság, csak vélemények. Azoknak pedig rengeteg szabadságot adnak, ami mindenképp egy pozitív dolog.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.06, 23:19

Véleményem DtF centrikus (mivel az a DtF fórum) és szerintem a WW kozmológia túl sok sebből vérzik, minthogy valaha is egy egységes valami kijöjjön. Véleményem nem mint igazságot szeretném előadni, csak mint DtF szempontot.

A vérfarkasok lehet, hogy hősies harcot vívtak, de azért lássuk be, nem arattak elsöprő győzelmet. :)

Az angyalok nem tévedtek, a démonok tévedtek. Ez azért fontos, mert pont ez az egy tévedés ami megkülönböztette az angyalt a démontól. Ziana meg ugye angyal... Ez érdekes kérdéseket vet fel...

A DtF alapkönyve, de több kiegészítője is konkrétan leírja, hogy minden angyal elment a teremtővel és senki nem maradt. Csak egy Time of Judgment kiegészítőben írnak mást. Ki mond igazat? Én nem sokra tartom a ToJ kiegészítőket, de mindenki azt használ amit akar.

A Grondr rítus lehetőség és nem jellemző. A démonnak "beépített" képessége a halhatatlansága, ami azért "masszívabb cucc". ;)

Mefres

Mefres

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.06, 18:29

A vérfarkasok (ahogy leírták őket, nem ahogy általában kijátsszák őket), gyakorlatilag azzal vannak elfoglalva (vagy kellene hogy legyenek), hogy ki a legnagyobb alfa. Finoman fogalmazva, sem a legjobb katona egy angyalnak, aki a teremtést akarja jobb útra terelni. (Amúgy az egyik "hibája" szerintem az egész vérfarkas vonalnak....)

A vérfarkasok teremtésének a célja az volt, hogy féken tartsák a Férget. Ezt egyrészt évezredeken át sikerrel végezték (még úgy is, hogy közben a többi alakváltó fajjal és egymással is háborúztak), ami mind a rátermettségüket, mind az elkötelezettségüket bizonyítja. Másrészt az, hogy mennyire esendőek, mint mindenki más a teremtett Univerzumban (ideértve az angyalokat is), az utólag nem von le abból semmit, hogy létrehozni őket szükséges volt-e. Az emberekhez is nagy reményeket fűztek, mégis megették az almát (képletesen, vagy szó szerint, az nem fontos).

Vérfarkas legyőzi a démont, aztán újra jön a démon és újra... a vérfarkast egyszer legyőzik és...

És itt kerül elő a Grondr rítus, amivel ez kivitelezhető (már amennyiben tényleg van kapcsolat Gaia és Ziana között). Az eredeti terv ugyanis az volt, hogy az alakváltók együtt dolgozzanak (de aztán volt az a kis félreértés a féregfertőzött Nagah miatt, és kiborult bili).

A Demonba több helyen utalnak a képességeikre. Pl.: az ember teremtése egyszerre volt egy pillanat, mikor lelket leheltek bele, és a több millió év evolúciója. Stb.

Egy ilyen képességekkel rendelkező angyal, szerintem nem vérfarkasokkal fog bajlódni.

Egy vérfarkas sokkal komplexebb lény, mint egy ember. Mellesleg, mint az kiderült, a Skarlát Királynőnek vannak egyéb projektjei is, pl a természetszellemek (ideértve az Incarnákat és Szelesztineket is), a Wan Xian, a keleti múmiák, és persze megállás nélkül hadakozik a Féreg erői ellen. Sokkal összetettebb feladatköre van, mint hogy megállás nélkül gyártsa a harcosokat: "Unit ready. Unit ready. Unit ready."

Módosította Mefres: 2015.06.06, 18:31

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.06, 16:38

Az angyaloknak (nem a démonok) a War of Wraith képességeik kellene, hogy legyenek. Őket miért büntették volna? Persze nem tudjuk.

A vérfarkasok (ahogy leírták őket, nem ahogy általában kijátsszák őket), gyakorlatilag azzal vannak elfoglalva (vagy kellene hogy legyenek), hogy ki a legnagyobb alfa. Finoman fogalmazva, sem a legjobb katona egy angyalnak, aki a teremtést akarja jobb útra terelni. (Amúgy az egyik "hibája" szerintem az egész vérfarkas vonalnak....)

Vérfarkas legyőzi a démont, aztán újra jön a démon és újra... a vérfarkast egyszer legyőzik és...

A Demonba több helyen utalnak a képességeikre. Pl.: az ember teremtése egyszerre volt egy pillanat, mikor lelket leheltek bele, és a több millió év evolúciója. Stb.

Egy ilyen képességekkel rendelkező angyal, szerintem nem vérfarkasokkal fog bajlódni.

Persze megmagyarázhatjuk, hogy az univerzum megváltozott stb, stb. De pont ezért nekem nem fekszik a WoD crossover.

Ha van kedved kísérletezni, akkor nézd meg a Witchcraft + Armegoddon szerepjátékot. Ott nagyon szépen megvan, hogy hogyan férnek el egymás mellett a különböző lények és a rendszer is letisztultabb. Szerintem crossoverre sokkal jobb. Persze nem a oWoD mitológia.

Ha pedig Ziana tényleg angyal, akkor nincs szüksége, olyan inkompetens szolgákra, mint a vérfarkasok.

Én a vérfarkasokat nem nevezném "inkompetensnek". Mihez képest? A démoni rituálékkal létrehozható szörnyeknél összehasonlíthatatlanul jobbak. A kiszabadult démonok mostani erejét is messze felülmúlják.

Most komolyan, egy angyal csak egy ennyit tudna összehozni, akkor az nagyon szomorú lenne.

Korábban állatokat és növényeket teremtettek, szóval érdekelne, milyen viszonyítási alapod van, amiről én nem tudok... Tulajdonképpen mit vársz tőlük, mit csináljanak? Csak a harci statisztikáikat nézve (tehát minden Gift, Diszciplína és hasonlók nélkül) ők a WoD csúcsragadozói. A magasabb Rangokon pedig be vannak tárazva iszonyatosan erős képességekkel. Talán a War of Wrath korszakában lezajlott csatában nem rúgtak volna labdába, de itt nagyon is kompetensek.

Mefres

Mefres

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.06, 15:20

Ha pedig Ziana tényleg angyal, akkor nincs szüksége, olyan inkompetens szolgákra, mint a vérfarkasok.

Én a vérfarkasokat nem nevezném "inkompetensnek". Mihez képest? A démoni rituálékkal létrehozható szörnyeknél összehasonlíthatatlanul jobbak. A kiszabadult démonok mostani erejét is messze felülmúlják.

Most komolyan, egy angyal csak egy ennyit tudna összehozni, akkor az nagyon szomorú lenne.

Korábban állatokat és növényeket teremtettek, szóval érdekelne, milyen viszonyítási alapod van, amiről én nem tudok... Tulajdonképpen mit vársz tőlük, mit csináljanak? Csak a harci statisztikáikat nézve (tehát minden Gift, Diszciplína és hasonlók nélkül) ők a WoD csúcsragadozói. A magasabb Rangokon pedig be vannak tárazva iszonyatosan erős képességekkel. Talán a War of Wrath korszakában lezajlott csatában nem rúgtak volna labdába, de itt nagyon is kompetensek.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]