Ugrás tartalomhoz

Total War

• Válasz írásához lépj be
1551 hozzászólás érkezett eddig

sleepwalker77

sleepwalker77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.28, 16:36

Tudtok esetleg valamilyen pályaszerkesztőt a Medieval II-höz?

Itt találsz egy leírást arról hogyan működik a battle editor:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?p=5563688

Zocom

Zocom

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.28, 15:12

Tudtok esetleg valamilyen pályaszerkesztőt a Medieval II-höz?

sleepwalker77

sleepwalker77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.27, 14:42

Ha valaki játszik még RTW-vel és kipróbálna egy új modot, annak ajánlom az Europa Barbarorum-ot.
1-2 hónapja fedeztem csak fel, pedig nem új.
Ezelőtt az RTR volt az abszolút favorit számomra, de az EB-vel olyan mintha egy teljesen új játékkal játszanék, a script rendszerükkel olyan mélyen belenyúltak a játékba amit szerintem eddig egy mod se tett.

A mod honlapja:
http://europabarbarorum.com/

Itt pedig a különböző népek által bevehető egységeket lehet átnézni:
http://europabarbarorum.heimstatt.net/

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.14, 16:18

Köszönöm az infót!

guerian

guerian

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.09, 20:23

Tudjátok, hogy hogyan lehet feltelepíteni a Magyar modot a Medievel2be Steam alá? Túrtam a netet érte, de igazi segítséget még nem találtam.

Ez a hivatalos fórum hozzá, itt kérdezhetsz nyugodtan:

http://www.totalwar.hu/viewforum.php?f=24

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.03, 21:14

Tudjátok, hogy hogyan lehet feltelepíteni a Magyar modot a Medievel2be Steam alá? Túrtam a netet érte, de igazi segítséget még nem találtam.

Módosította Sanctus: 2011.01.03, 21:15

Kerecsen

Kerecsen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.02, 10:22

Hali,

Ezzel a problémával én is szembesültem, amennyire meg tudtam állapítani, az alábbi szabályszerűségek érvényesülnek:

1. Nem lehet egy bizonyos számnál több retainer egy emberhez rendelve. Szerintem ez valahogy skill függő, de a pontos algoritmusra még nem jöttem rá.
2. A nevesített retainereket asszem nem lehet továbbadni, csak az olyanokat, mint "Tutor", vagy "Mercenary captain". Ez sem sziklaszilárd dolog, de így rémlik, amikor utoljára sokat játszottam RTW-vel.

Sajna nekem is csak ennyi infóm van.

Köszi Hellguard!

A válaszban a legtöbbet az segített, hogy retainer-nek nevezted a követőket. Nekem az LV sorozatos RTW van meg, (1500 Ft-ot igazán megért) ez magyarított. Viszont retainer-re keresve már kaptam releváns válaszokat.

Ezek szerint max 8 követőd lehet, nem lehet ismétlődés, a negatív bónuszt nem lehet átadni és szerintük a nevesítetteket sem (bár ebben nem vagyok biztos).

A követő húzásánál figyelni kell arra, hogy ne a portré, hanem maga az egérkurzor legyen legyen a fogadó tábornokon. Van egy hosszú lista az egymást "ütő" karakterekről itt:

http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/11439

Köszi még egyszer!

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.31, 06:39

Hali,

Ezzel a problémával én is szembesültem, amennyire meg tudtam állapítani, az alábbi szabályszerűségek érvényesülnek:

1. Nem lehet egy bizonyos számnál több retainer egy emberhez rendelve. Szerintem ez valahogy skill függő, de a pontos algoritmusra még nem jöttem rá.
2. A nevesített retainereket asszem nem lehet továbbadni, csak az olyanokat, mint "Tutor", vagy "Mercenary captain". Ez sem sziklaszilárd dolog, de így rémlik, amikor utoljára sokat játszottam RTW-vel.

Sajna nekem is csak ennyi infóm van.

Kerecsen

Kerecsen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.28, 20:18

Sziasztok!

Az elmúlt 60 oldalon lehet, hogy volt már szó róla, de azt végignyálazni... :)

Rome: Total War (1.5) játékban mitől függ, hogy a tábornokok/helytartók követőit át tudom-e adni valamelyik másik családtagnak. Az elaggott vezetők mellől át szeretném irányítani az embereket (éljen az új nemzedék!), illetve az ifjú titánok közt is szeretném a helytartói/tábornoki szerepeknek megfelelő embereket összegyűjteni (meg hát jó az, ha a "bárgyú házikedvenc" jellegű embereket is valamelyik "erre érdemes" családtag gyűjtögeti.

A kézikönyv elég szűkszavú, olyasmi van benne, hogy nem mindegyik követő-kombináció működik, de ennél bővebben nem megy bele.

Gondoltam arra, hogy talán a hadvezetés/irányítás/befolyás számít (pl. csak lefelé lehet embereket adni, vagy csak a nagyobb rangú szívhatja el az embereket), de ez nem tűnik igaznak.

Gondoltam arra, hogy talán a családfán nem lehetnek túl messze egymástól - de ezt meg lusta voltam ellenőrizni.

Szóval hol az igazság? A gugli a barátom, de ehhez ő most hülye... :)

Alkibiades

Alkibiades

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.25, 23:37

Sziasztok!

Új fórum indult a www.totalwar.hu oldalon a Total War sorozat szerelmeseinek, de más stratégiai játékok kedvelőit is sok szeretettel várjuk. Az új fórumon lehetőség van arra, hogy Rome Total War és Medieval II Total War játékokat szerepjáték szerűen játszva -ahol minden királyságot élő ember irányít- összemérhessék tudásukat a total war kedvelői! Gyertek és csatlakozzatok. Kedvcsinálónak egy kis ízelítő az OMC (Online Multiplayer Campaign-ról).

Mi az OMC?
Az OMC jelenleg Medieval II Total War és Rome Total War játékokkal működik. Lényege, hogy a frakciókat élő emberi játékosok irányítják - egy játékon belül (ezt egy scripttel oldjuk meg), a körünk elkészítése után a mentést tovább kell küldenünk az utánunk következő játékosnak (frakciónak), aki szintén lép abban a körben, majd ment és továbbadja, így annyi ember játszhat egy OMC-t ahány frakció van a kampányban (alapestben 12 körül). Ebből kifolyólag a játék ugyan relatíve lassú, (kb 2 hét alatt fut le egy kör) de izgalmak akadnak bőven így is, pl. diplomácia terén. A csatákat mindenki a gép ellen játssza, tehát úgy kell sakkozni a stratégiai térképen, hogy mi játszhassuk le a csatát - a kémek és balliszták ebben nagy segítségünkre lesznek – máskülönben csak azt fogjuk észrevenni, hogy kedvenc vezérünket a fősereggel egyetemben lekaszabolták az ostrom alá vett erődből kitörő ellenséges vitézek. Az egész játék tehát egy hatalmas politikai-gazdasági játékká válik, diplomáciával, cselszövéssel és egyéb intrikákkal megfűszerezve. Az OMC-k területe a fórum, további információért a fórum megfelelő topikjába látogass el. Az OMC-t nem ajánljuk kezdő játékosoknak, az adott játék funkcióinak széleskörű ismerete ugyanis alapvető elvárás.

Alapelvek:
Az OMC játékot annyiféleképpen értelmezhetjük ahány játékos játszik. Vannak, akik a gátlástalan hódításban, diplomáciában, a szerepjátszásban lelik leginkább örömüket, de abban szerintem mindenki egyetért, hogy mindenki életképes államot akar felépíteni. Mivel az OMC-ben élő emberek ellen játszunk minden egyes lépésünknek komoly következménye lehet, és van is. Az a kényelmes luxus, ami az egyjátékos módban jelen van, itt nem létezik többé. Nincs lehetőségünk hibás lépéseink gyors kijavítására. Nem menthetjük meg terveinket azzal, hogy néhány katonánkkal megfutamítjuk az ellenfél sokszoros túlerőben lévő csapatait, mert nagy valószínűséggel hibánk még azelőtt meg lesz torolva, mielőtt a kör újra hozzánk kerülne.

A facebook közösség is vár minden érdeklődőt:

http://www.facebook.com/group.php?gid=110983308950115

Alkibiades

Módosította Alkibiades: 2010.11.25, 23:38

Vlaszov

Vlaszov

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.08, 21:11

Köszönet és :dilis: (vagy amilyen italt szeretsz)

Andal

Andal

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 519 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.08, 19:47

Üdv!

A tornyok csak akkor "támadnak", ha egy védőcsapat a közelükben van, ilyenkor megjelenik a zászló az adott torony tetején, jelezve, hogy tüzelésre kész. RTW-hez képest változás az is, hogy a támadók nem tudják a védők ellen fordítani őket.

Vlaszov

Vlaszov

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.08, 18:59

M2TW-ben hogyan működnek a városfalak tornyai? Az RTW-ben ahogy megindultál a falak felé, már jött is az "áldás", itt meg a milánóiakkal úgy vettem be Jeruzsálemet (Great Stone Wall ), hogy egyetlen emberem sem esett el a falak előtt. Ez valami bug vagy tényleg így akarták a CA-nál?

Zocom

Zocom

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.08, 18:57

Köszi a segítséget, de magától megoldódott. Nem tudom, hogyan, de most működik :dilis:

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2251 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.19, 17:39

Annyit amúgy hozzátennék, hogy szerintem a legjobb az még mindig a Barbarian Invasions. (nem a keleti Rómával vagy a Szászánidákkal, de minden mással)

Szerintem meg a Call of Warhammer, nem csak játékélményben de technikailag is a bravúr, és piszok jól hozza a warhammer feelinget.

Üdv,

Tilleo

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.19, 16:44

Sziasztok!

Akadt egy kis probléma a Total Warral. Elkezdem az alapjátékot bármely néppel és kb. a 70ik forduló után lefagy a játék. Újraindítottam párszor, de mindig ugyanabban a fordulóban akadt le. Ugyanez a probléma az Americanssal is, csak ott már a 40ik forduló környékén. A Teutons meg a Crusaders pedig tök jól megy, semmi probléma velük. Tudnátok segíteni? Köszi:)

Ha reprodukálható a hiba, akkor a system.log.txt tartalmát bemásolhatnád ide,miután kidobattad magad a hiba után.
Abból ki lehet okoskodni esetleg.

Amúgy a Kingdoms nekem fullra patchelve is állandóan corrupt mentéseket okoz. Átadod a kört és mikor az AI akciózgat, kilép. Az automentés visszatöltve szintén kilép ugyanott. Főleg az Americas-ra jellemző.

Én csak a BC 1-et próbáltam 1.5 verzióval az nem írt felül semmit.

Azóta már kipróbáltam, nem ír felül semmit. Mondjuk egy leírást csatolhatnának hozzá, a letöltésben csak egy sima exe van.

Amúgy nagy királyság ez a mod. Főleg a núbiai néger keresztények :nos:

edit:
Annyit amúgy hozzátennék, hogy szerintem a legjobb az még mindig a Barbarian Invasions. (nem a keleti Rómával vagy a Szászánidákkal, de minden mással)

Módosította galu22: 2010.10.19, 16:46

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2251 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.19, 12:48

Szia!

Én csak a BC 1-et próbáltam 1.5 verzióval az nem írt felül semmit.
Amúgy az összes modolás előtt azt javasolom hogy a telepített MTW2+kingdoms +1.3 patch könyvtárat mentsd le valahova és minden újabb mod telepítése előtt zúzd le az install dirben lévőt és az elmentettet másold be. Számos mod van ui ami az 1.3-as patchet kéri, mások 1.6-ot.

Üdv,

Tilleo

Az lenne a kérdés, hogy a M2TW 'Broken Crescent 2.02' mod-ot ha telepítem, akkor felülírja az eredeti M2TW-t?
Másképp: ha felrakom a BC-t, akkor a sima játék játszható marad?

http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=346

más. A medieval2 'magyar mod' valami brutál jó :nos:
http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=583

Ráadásul úgy nagyon jó, hogy jelenleg Kievvel játszom, ahol szintén vannak elég spéci egységek (és jó kis csaták a kunok/litvánok ellen)

Sziasztok!

Akadt egy kis probléma a Total Warral. Elkezdem az alapjátékot bármely néppel és kb. a 70ik forduló után lefagy a játék. Újraindítottam párszor, de mindig ugyanabban a fordulóban akadt le. Ugyanez a probléma az Americanssal is, csak ott már a 40ik forduló környékén. A Teutons meg a Crusaders pedig tök jól megy, semmi probléma velük. Tudnátok segíteni? Köszi:)

Szia!

A kingdoms 1.3 patchet telepítetted? Az sok ilyen hibát kiküszöbölt, valószínűleg van valamilyen event ami nincs jól megscriptelve és attól fagy le a játék.

Üdv,

Tilleo

Zocom

Zocom

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.10.18, 19:40

Sziasztok!

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.10, 13:56

Az lenne a kérdés, hogy a M2TW 'Broken Crescent 2.02' mod-ot ha telepítem, akkor felülírja az eredeti M2TW-t?
Másképp: ha felrakom a BC-t, akkor a sima játék játszható marad?

http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=346

más. A medieval2 'magyar mod' valami brutál jó :D
http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=583

Ráadásul úgy nagyon jó, hogy jelenleg Kievvel játszom, ahol szintén vannak elég spéci egységek (és jó kis csaták a kunok/litvánok ellen)

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2251 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.09, 13:11

Szép szép meg minden, de aki meg tudja magyarázni hogy a kampány térképnek miért kell full 3dnek lenni, az kap tőlem egy bumerlit. :)

Üdv,

Tilleo

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]