Ugrás tartalomhoz

Total War

• Válasz írásához lépj be
1551 hozzászólás érkezett eddig

vizihulla

vizihulla

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 287 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.25, 12:07

a baj az, hogy a viking skacok beszerzése túlságosan megterhelné pénztárcámat :felvon:

tegnap váltottam Blitzkriegre, mert a spanyol királyságomban polgárháború tört ki, mikor feloszlott a Konstantinápoly ellen küldött keresztes hadjáratom. legfőbb lázadó a kedvenc tábornokom lett. Hátrányai: Gluttery, Inbreed, Secret Incest & Adultry :sor: kedves ember, nem ;)

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.24, 13:09

A leghatákonyabb csít, amivela magyarok játszhatóvá válnak, az a viking invázió kieg :D
De nem csak ezért érdemes bezserezni, értelmmessé teszi az arany horda érkezését, javít a gép inteligenciáján, és baromi sok új egységet tartalmaz.

vizihulla

vizihulla

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 287 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.24, 10:42

de ha már Shogun... a topic neve:

szintén hétvéga:
roninokkal a takedák ellen, én oldalamon 2 kenshin + 2 naginata ellenfélnél 5 yari ashi, 3 yari samu, 2 yari cav.

végeredmény:
győzelem 589:17 :D
ebből az egyik kenshin 287 :)

jut eszembe: mediavalhoz nem tud vki jó kis csíteket?
mondjuk, h a magyarokkal is jáccóthadójon az embőr

vizihulla

vizihulla

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 287 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.24, 10:36

mi ez a csönd, fiatalok ? :D

na dobódjatok fel attól, mi engem az őrületbe kergetett a hétvégén. MTW, Bizánci birodalom, moderate fokozat, early period. elfoglaltam az egész közel-keletet, é-afrikát, a balkánt, az olasz csizmát+egy picit, vmint keurópa és előázsia javát. ellenek kezén: skandinávia, ibér-fsz, a ködös albion , a francia+német területek és lengyelo. mindez 8 ellen között elosztva, éves profitom + 5000 pínzecske, épp beindult a haditermelés (ja, az említett területeket maglehetősen gagyi csapatokkal+a konstantináplyban edzett elittel foglaltam el), erre a királyom feldobja a talpát és polgárháború :)
mindkét oldalnak 15+ provincia 17k+ katona. jó, nem ?
ja, kimentés nem volt, csak autosave :eeek:

Sith

Sith

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 160 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.17, 04:31

www.totalwar.com

_Kozonithy (NPC/NJK)

_Kozonithy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.16, 23:04

Ave!

Az STW-nek van valamilyen weblapja?

Üdv! Kozonithy

vizihulla

vizihulla

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 287 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.16, 10:26

thanx az okitást!!!

igazából a smiley-s kérdések viccesek akartak lenni,de azért köszi.
kicsit erősnek érzem a várak védelmi erejét, főleg ha csak egy Fort&Motte (vagy valami ilyesmi) ellen megyek. hozzászólásom óta nyomultam még egy kicsit a dánokkal, s valóban nem olyan vész a dolog. a készitők szerint is csak moderate dolog dánokkal nyomulni, szemben az ángliusok hard minősitésével ;)
hogy ezeket mi alapon találták ki, arra kiváncsi lennék, közepesen selejt diplomáciával pl: szerintem elég könnyű a németekkel, viszont az easy-nek sorolt egyiptomiakkal voltak nehézségeim.
hajózásig még nem jutottam, mostanában max1-2 órát játszottam, s mivel 1szerre most három néppel jáccom (easy dán, expert dán, moderate német), főleg lassú a haladás :)

Pápa: télleg ügyes, kb. 8 év alatt 3szor átkozott ki :D
ja, közben 1x volt egy királyváltás, tehát igazából az egyik királyomat átkozta ki 2x. imádom, h beszól, ne támadjak vkit, mer' kiátkoz, de ellenfelem ütéseit meg serényen viseljem ? tudom, keresztényi alázat :P

ami elszomorít, h a magyarokkal nem igázhatom le europát, de úgy érzem, serényen beszerzem a kieg-et :sor:
vaskérdés: most télleg kevés a PIVC1700+256MB Ram+64mbTNT2GTS az MTW-hez ? 500 fölötti seregeknél még elég darabosan ugrálnak (nem várostromnál :) ) , pedig a legkisebb felbontásra van állítva az csatamező.

na és végezetül:
megfordult már vmelyikőtök fejében, milyen okés lenne egy Strat+fps+nemtommiennekstílusnak neve, de ilyen pl a commandos kombináció ?

pl:

STW: a ninja bácsival lehetne futkosni+öldösni, magányos szamurájjal hősködni

vagy DuneI + II + a mostani mászkálós kombinációban.
kicsi kalandjáték, kicsi öldöklés, sok stratégia

anno volt egy II.vh-s game, ahol a páncélos csatákat magad vezényelhetted, tankból lűdözve. vicces lenne egy olyan strat, amiben van egy rep. + tankszimulátor+egy fps rész.
ok, tudom, nem lenne elég nagy a célpiac, nagyobb lenne a bukás lehetősége...

ehh, mind1

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.16, 00:27

Hogy egy gyorsat mondjak, a dánokkal az egyik legegyszerűbb az expert fokozat:
Gyorsan elfoglalod a két független tartományt feletted, közben szövetségre lépsz a németekkel, meg akivel még tudsz, aztán hajókat építesz, amíg nem támad meg valaki, ez várhatóan 50 évet is igénybe vehet, eddigre már több pénzednek kell lennie, mint a többi országnak együtt...

A Pápa egy ügyes ember, de ne feledd el, hogy időnként törlődik a kiátkozás.

A várban alló egy katona ugy gyilkol sokat, hogy a várnépet a tornyok szimulálják, így azt nem kell ugyan legyilkolni, de cserébe nagyon sokat ölnek, ezért érdemes minden esetben lejétszani a várvédelmet, nagyon sok plusz vesztesége lesz a gépnek. Míg játékosként érdemes nem lejátszani az ostromokat, számított csatánál nem olyan vészes az erőd.

Most játszom a vikinges kieggel, amiben végre lehet menni a magyarokkal is. Szerényen megjelent az arany horda 14000 fős sereggel ;)

vizihulla

vizihulla

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 287 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.15, 13:40

hejj BNC!!!

hajj a többieknek is !!!

na csapjunk bele a lecsóba!!!

többi TW : miért is ne.

Praetorian: én azt nem ismer, de hajrá.
irogass, vagy írnak rá vmit, vagy nem :aaaaa:

múlt héten bekövetkezett winyócserém tiszteletére villámgyorsan felhajítottam STW+MI, és gyorsban végig is nyomtan hard-on a mongolokkal. na akkor jöjjön ismét a mediaval, amivel még csak ismerkedem. vazze!!!!! nehezebb fokozaton mondjuk a dánokkal elég érdekes lehet a dolog :titok: az ismerkedés jgyében még csak ízin püffölöm keresztyén felebarátaimat, de a stratégia térképen így is izzadok. a csatákat shogunos múlttal simán nyerem általában, de hogy hova kit-mit pakoljak, milyen sorrendben építkezzek, na ezzel még gondom van.első alkalommal a német-római birodalommal próbálkoztam világhódítani (installálás utáni 3. perc :sor:, de beleőrültem a töménytelen mennyiségű hercegnő, pap, bérgyilkos, inkvizitor, követ mozgatásába/eleminálásba. kicsit nagy lélegzetvételű gámét alkottak a skacok.
néhány érdekes kérdés: hányszor átkozhat ki a pápa egymás után? :sor:
mennyire lehetnek harcosak a Pó síkságon képzett vikingek ?
ha egy várban 1 darab katona van, akkor ő hogy nyilazza le 256 katonámat ostrom idején ? :sor:
és végül : eddigi tapasztalataim alapján felmerült a kérdés : nem kellett volna inkább Siege: Total War -nak nevezniük a játékot ? :ugri:

Módosította vizihulla: 2003.07.15, 13:51

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.15, 12:31

Thorin -hoz csatlakozva:
esetleg a Preatorians is?/mert ugye minek nyissunk 1141241 különféle topicsot, taktika és stratégia slussz passz.

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.15, 12:24

Egy kérdés:
Ez feltétlen csak a Shogun változat topick-ja lesz, vagy belefér a többi total war is?

_BNC (NPC/NJK)

_BNC (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.15, 11:37

Hali!

A Fegyvertár/Iaido... Topick eléggé elkanyarodtott a STW felé. Ebböl arra következtettünk (Név Szerint Vizihulla), hogy elkel ennek a remek Gaménak is egy Topick. Bár nem kifejezetten szerepjáték, de hangulatos, és egyszerüen nagyszerü stratégiai játék. Sok ember kedvence, és mivel az Auchan(bocs a reklámért) egy időben 1500ft ért adta, elég sokan birtokolják is.
A játék elég egyszerü alapokon nyugszik: -Ijász a Lándzsás, Lándzsás a Lovas, Lovas az Ijász ellen. Pár hozzászólás a már emlitett Topickból:

sanosuke:
végre egy ember, aki konstruktív vitát folytat!!!!

kardkovácsolás: asszem a japán kard topicban mentek érdekes dolgok a pengékről, meg itt is néhány, de ami a mi eszmecserénkhez tartozó:
a szamuráj nem kensai. ez nagyon fontos. a szamuráj alapvetően katona (most csak a mi szemszögünkből nézve, hagyjuk a drámaírást
. volt ki íjjal, ki lándszával harcolt. s persze volt, aki karddal. aki azonban méltatlannak tartja, hogy uráért naginatát vagy yarit ragadjon.... az vagy nem szamuráj, vagy valsz. már neve/pénze is lesz ahhoz, hogy jó kardja legyen. de a kardkovácsolás dolog inkább azokra vonatkozik, akik Iaido-t vagy bármilyen más, hasonéó művészetet tanulnak, s ezt hangoztatják is. persz topicot is tévesztettem ezzel, dehát én lamer vagyok

az idézet tőled származik, csak én nem tudom használni ezt az izét
naginata-katana, száfegyver-kard dologban 1etértünk, csak elbeszéltem melletted

Aakos: a gyalogosok is tachit vittek magukkal? és hova rakták?
mint már említettem, nem szagértő, de ha a lándzsákra felszúródtak az emberek, hol jön jól a tantó?
a védekező ashigarunál, akinek nincs?
a támadó szamurájnál, akinél ott a kard?
don't általánosít. a rohamozó lovas szamurájok tachival, naginatával, yarival jól agyonverték a gyalogost, ha jó oldalról kapták el őket, persze kellő morál és akarat esetén ment ez szemből is.
nem győztél meg a tantó dologgal, de hiszek neked, biztosan jobban értesz ehhez a dologhoz, mint én (ezt minden cinizmus nélkül írom).az meg hogy ki kit üt, órákon át párosíthatnánk

íjak: a gyalogos íjászok területre lőttek, bár nem mindíg ívben (ezt nem tom hogy kell mondani, nem tok ijazni sem  )
a lovas szamurájok persze lőttek célt is, de nem hinném, hogy csatában

pajzs:
mi ellen?
viccen kívül: a vértjeik is sokkal könnyebbek, mint az európaiak (na, jó, a flinták megjelenése ezen is változtatott), inkább sebesség és tudás, mint masszív páncél. meg a lovak is bejátszanak. kisebbek, így kisebb súlyt bírnak..... az ashigaru meg meghal uráért
ezenkívül:
egy kézzel nem rántasz le valakit lóról lándzsával
nem tudod stabilan kitartani alándzsát rohamozó ellenfél ellen
etc

Musashi mondta, hogy "mielött" az ellenfél támadna vágd le a kezét a fejét és a lábát... (Lehet hogy más testrészekkel de kb. eztet írta) Szal ezt furcsa mód meg lehet tenni! Igaz csak sok-sok gyakorlással.
A tantó csatatéren meg max a haldoklók ellen és a TROFEÁK begyüjtésére jó.
Mi az, hogy hova tették a tachit a gyalogosok? A kezükbe. Lustább a vállára. Majd csata után ráér eltenni.
Szerintem egy Japán csatatérhez max a Shogun-Total War segítségével kerülhetünk HANGYÁNYIT közelebb.(Már aki nem hadtörténész...) A szálfegyveres/Ijász a közelharcban, alakzat nélkül halott.
Az Europai/Japán fegyverek és páncélok összehasonlítása érdekes téma.
A pajzs-fejsze-pallos-katana... perverziokat pedig ki lehet élni valahol... Ugye Sano? Nézd meg az élő Szerepjátékok/Ostromjáték Topic-ot

BNC

IDÉZET (BNC, idő: 2003.06.24, 18:05 )
Mi az, hogy hova tették a tachit a gyalogosok? A kezükbe. Lustább a vállára. Majd csata után ráér eltenni.

melyik gyalogos ?
megpróbálom elképzelni a gyalogos szamurájt, amint tachit lengetve rohamozza le a lándzsások sorfalát.

gondolom nem véletlenül jött az STW. van is ott no-dachi samurai, igen hitelesen. gondolom a battlefield ninjában is hiszel 

-Lándzsás embert nem rohamozunk elölről. A szamuráj bátor, nem hülye. Ha még is szükséges, hát elméletileg felkászültek a halálra...
-Lándszás embert jó dolog hátulról rohamozni. 2-3m-es ruddal, sokadmagadban nehéz formációt tartva forgolódni.
-Lándzsás ember nem rohamozgat, ha nem muszáj. Minek feladni a jó kis lándzsaerdő védelmét. (+nem biztos, hogy nyerő ötlet a fent emlitett 2-3m-el futkosni... szoros alakzatban... páncélban... nehéz terepen... kevés dojo elég nagy csatatérnek...)
-Ha senki se csinál semit, a csata értelmét veszti... (Kellenek támadó fegyvernemek!!!)
-Kis ügyeskedéssel, vagy sok(Sok SOK) emberélettel BÁRMELYIK fegyvernemet le lehet nyomni.
-Ijász veri Lándzsást, Lándzsás veri Lovast, Lovas veri Ijászt.

Az STW kevés dolgoban számít megbízhatónak, lévén egy játék, de a Warlord Edition/Mongol Invasionban található dolgokat nagyjából elfogadhatod valós adatoknak a daimjók és seregek tekintetében. a történelmi kampányokban elég hitelesek lettek a szemben álló felek (módosítva a játékhoz, ugyi), de pl: a kiegészítőben a Roninoknál már tartományonként meg van adva, kinek a kezében van, azaz melyik "kisebb" hadúr birtoka.
Az STW még pár más dologban is megbízhatónak mondható,
de pl: a BNC által felhozott lovas-íjász-lándzsás dolog nem feltétlen szentírás, főleg, hogy a Med:TW is ezen alapszik

Guy de Valmont úr feltett egy érdekes kérdést. Japán kezdetektől fogva a kereskedelemre volt utalva a fémek terén. Kina és Korea elleni háborúik, SOK egyébb melett a nyersanyagok megszerzését is célozták. !!Talán!! pont ez a fémhíány tette a Japán fegyverzetet olyanná amilyen. Inkább 10 lándzsahegy mint 2 kard vagy 1 pajzs... 
Az emlitett háromszög csak példa, javaslat. Annyira szentírás, mint az hogy milyen alapállás ellen milyen támadás jó. Már a játékban sem müködik, ha nem ésszel alkalmazzák. Amúgy az STW designere velem ellentétben a Sengoku-Dzsidaj-ra (Uhh.. hogy kell ezt írni?) szakosodott hadtörténész, a téma legelismertebb nem-Japán szakértője. Éppen ezért a sokszor elhanyagolt help-ben foglalkoznak a Japán történelemmel is. (kb. 6x olyan jól, mint az ISKOLAI törikönyvek) De azt elismerem, hogy az STW kb. anyira szamuráj enciklopédia, mint a CS komandós kiképzés... 

mostan teljesen egyetértek veled.
Japán nyersanyagéhsége/hiánya nem csak külpolitikájára, hanem kultúrájára (ezen belül pl: hadvezetés vagy harcművészetek) messzemenően kihatott. nem véletlen a lándzsások/íjászok túlnyomó többsége  ócsóbb, már nyersanyag értelemben, viszont a képzésnél Ronin bajtárs hozzászólását érdemes megfigyelgetni. a kardlengetők (szamurájok  ) képzése nem feltétlenül több, mint pl: a lándzsásoké.
rízst ugyanannyit esznek. 1 koku egy év alatt  vagy 3. mittomén.
nem lesz jelentős többletköltség, bár az igaz, hogy a sorozott ashigaru legalább termel is évközben, míg a "nemesi" számazású szamuráj csak zabál. más kérdés, hogy van saját birtoka, akkor akár éhen is hallhat, mert magát kell eltartania

STW: ez még szintén BNC-hez. ja, ja a bácsi nagy japán-tudor, olvastam is jónéhány könyvét. a nidzsák nem véletlenül nem lettek übertápok szerintem  az más kérdés, hogy nyilvánvalóan marketingszempontok is döntenek  kiváncsi lennék, Turnbull bácsi (na tuti, hogy rosszul emléxem, és nem így híjják) mit szólt a legendary geisha-hoz
amúgy a kieg. (Mongol inv.) még autentikusabb lett egy pár dologban, legalábbis nekem hitelesebbnek tűnik. persze ez attól is függ, melyik korszakot választod. vicces pl: ahogy számszeríjas ashigaruk lelűdözik a mongol nehézlovasságot

BNC : nem csinálunk STW topickot ?

Na Szal eléggé hanyagul kb ilyen dolgokról folyt a beszélgetés... Mindekitől Bocs akinek megvágtam a beszólását...

Tehát itt a STW topick, tessék sokat hozzászolni...

Ja mielött elfeledném. Jó lenne ha ez nem a Shogun Total War-Valóság vita lenne, hanem a Virtuális Daimjok eszmecserélye!!!

Mindenkinek sok-sok LegendAri Gézát!!!

Módosította Selion: 2005.07.06, 22:13

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]