Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kávéházi beszélgetések

• Válasz írásához lépj be
290 hozzászólás érkezett eddig

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.19, 09:41

Fogy a jó nép mindenhol.
Nem tudom mi van mostanság...
És majd karácsonykor mi lessz...

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.18, 21:17

Tőlem....de mintha kihalt volna a szoba...tisztára mint a diliház, vagy a dutyi..."Ne gyülekezzünk, kérem, oszoljunk! " :( nah jó, nem szorulunk ám rá a társaságra....áááá,dehogy....jaj.

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.14, 13:11

Üdv!

fergeteg: Tetszik, leírhatnád a Versek fórumba is ( szimla CTRL + C és CTRL + V ) .

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.12, 22:11

hé, az anyucikáját! én szépen beközöltem, ez meg fittyet hány a spacekre.. :para: Ezen változtatni kéne.....

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.12, 22:09

Nyah.
Lac: nem, csak most perpé erre voltam kíváncsi. De nyugodtan mondhatod a külföldieket is :(
Calien: Én írom, de elég hosszú lesz:

Áprily Lajos
Holló-ének

Lomb aranylik Helytakarékossági okokból nem alá írok:D
lenge ágon, Véleményeket kérek! És tessék megbecsülni,
pók ezüstöz hogy ennyit szenvedtem vele! Kedvenc versek?
holt mezőket. u.i.: ha van konkrét
Holló-hangok u.i.2: és lehet külfölditől is, Lac :para:
hamvas égen-
holló-párom,
hallod őket?
Felleg-úton
itt vonulnak,
fellebbennek,
visszahullnak.
Pár a párral
csak magukban,
szél előttük,
tél nyomukban.
Pár a párral,
soha hadban,
rikácsoló,
nagy csapatban.
Éjszakázva
dúlt berekben,
rom-falukban,
rengetegben,
s új birokra
kelve reggel
köddel, faggyal,
fergeteggel.

Pók ezüstöz
holt mezőket,
holló tart a
kormos éjnek.
Holló-párom,
zeng fölötted,
zeng fölöttem
sorsos ének:
Csak magadban,
csak magamban,
virradatban,
alkonyatban,
soha csacsaka
csóka-hadban,
rikácsoló
vad csapatban.
Messze szállnánk-
visszaszálunk:
visszavár a
sziklaszálunk.
Durva fészken
vadfa ringat,
ott neveljük
fiainkat.
Sírdombjáról
kurta nyárnak
egyszer ők is
útra szállnak.

Észak útján,
soha délnek
-zeng fölöttük
sorsos ének-,
soha hadban,
csak magukban,
szél előttük,
hó nyomukban,
éjszakázva
rom-berekben,
dúlt falukban,
rengetegben.

Jaj, magányos,
kósza fajta,
árvaságnak
átka rajta.
Napsugárban,
felleg-árban,
tél-szakában
jár magában-
úgy vesz el
az éjszakában.

Módosította fergeteg: 2003.11.12, 22:13

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.12, 13:24

Üdv!

Sajna nem érek mostanában rá, azért inkább itt nézelődöm.
Egyébként tedd fel, és akkor elmondom a véleményem. Gondolom jó. :para:

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.11, 20:17

:D Jo'zsef A. es Ady
Csak magyarokat lehet? :rohog:

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.11, 19:05

Köszi! Tudnátok nékem olyan oldalakat mondani, ahol irodalmi érdekességek vannak??? Kéne gyűjteni a suliújságba, és legalább valami szintet nyújtsnk, ne sablonoldalakat. :D És evvel nincs is baj, de nem vagyok egy net-búvár....HELP ME!

Áprily verseivel hogy állsz? Én imádom őket. A holló-ének a kedvencem :rohog:

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.10, 21:25

Üdv!

Fagyás: Általában hétvége, most nekem is az volt, és lessz is.
Ez is tetszik, jó a ritmusa, és a rímmel sincs gond. A mondanivaló is jó.

Kedvenc költő.....
Sok van

Zelk Zoltán
Petőfi Sándor
Kazinchy
stb....

Ha érdekelek a versek, nézd meg a Versek és ami belefér topicot a Vegyesbe.

Módosította Calien: 2003.11.10, 21:25

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.10, 20:34

Nyah végre! :cool: Úgy tűnik, itt hétvégén fagy az élet...Köszi a dícséretet :para: ,az idézet tőlem való. Épp egy vámpíros novellát írok, és abban hangzik el.

Jut eszembe, ez milyen? ->

Figurák a paraván mögött,
Nem tudhatod, mi kit takar.
Aztán a hátadba mártják a tőrt,
S az áruló a földbe kapar...

Elárulták szegény karakteremet..aki mellesleg versekben beszél, vámpír és egyiptomi...és ez az utolsó verse.... :D Írhattam volna máshogy is, de így tartotta kedvem....

Ki a kedvenc magyar költőtök? Mármint verseket író költő...Erre naon kíváncsi lennék. :)

SZVSZ mindenkinek :sor:

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.10, 13:44

Üdv!

Fergeteg:SZVSZ !

Tetszik az idézeted, honnan való?

Mire gondoltál?

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.07, 18:30

szentseget sertettem, hogy senki sem valaszol? :D Ezer erdemes feljonni.... :five:

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.07, 13:14

:) Ezt a bő választ...mintha megakadt volna a téma...belém bújt ma a kisördög :five: , ugyhogy javaslom, beszéljünk valami másról... vagy fagyjunk, és minden marad ,ahogy volt... :D

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.07, 06:28

üdv!
"szvsz" ;)
fergeteg: Végre lenyugodtál( egy képnél ).

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.05, 18:11

Ja, es mielott megjegyzes eri a haz elejet, maradok ENNEL az avatarnal... :cupp: Es immar uj ertelmeben szvsz mindenkinek.

Módosította fergeteg: 2003.11.05, 18:13

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.05, 17:37

:cupp: kerem szepen iromanyom sorait osszegezve ertelmezni, es nem a keretbol kiemelve, mert ugy abszolut mast jelent!!!!!
Jo dolog a filozofalas, de ne soronkent olvassunk, emberek!

Lac: felreertetted. En a pl: a legjobb Budmil polomban feszitettem, es eppen a szuper meretu magnumot ettem stilu dolgokra gondolok, meg a dobaljuk az embereket a szunetben a szendviccsel, mer az jo buli dolgokra. :rohog: es kozlom, hogy a Candidet en sem szeretem.... :para:

Gorbadock: En valami olyasmire gondoltam, amit az elso bekezdesed vegen irtal. Nem szeretem a foszereplo szajaba adni a dolgokat, mert az nem hat olyan termeszetesen. Igyekszem a ,, bol-csessegeket" elosztani ugy, hogy minden karakterben legyen jo is rossz is. Elvegre emberek vagyunk, es senki sem tokeletes.... :)

Itt abbahagynam, majd otthonrol folytatom, mert utalok ekezet nelkul es felcserelt z,y-vel irni... ;)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.05, 15:49

Kérdés: SZVSZ= szevasz???? Ha igen, akkor szvsz mindenkinek

Ez aranyos volt! Akkor szvsz Neked is. :cupp:

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.05, 09:52

Üdv!

Először is fergeteg: Az SZVSZ azt jelenti, hogy szerény véleményem szerint. De használhatod ilyen értelemben is. És én is csak vitázok, a véleményemet mondom el. Nem bátok senkit, ( nem harap a Cali bácsi :rohog: )

Gorbadock: Kösz :cupp: .

Lac: Így egyetértek veled. Én is arra gondoltam, hogy a szereplők mondják el, egyébként ritkán szólal meg nálam az írói krapek. A szereplőkkel viszont sugallhat dolgokat.
Ha a háborúnál maradunk, a Kurázsi mama c. dráma éppen arról szuól töténet szerint, hogy a háború jó, csak ha megnézed a művet, látod, hogy valójában nem. Pedig a szereplők azt hangsúlyozzák, hogy nekik kell a háború. Ebből akedvencem a kitört a béke felkiálltás. ;)

Gorbadock

Gorbadock

Dead Man

• Archívum
  • 429 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.05, 08:43

Sziasztok!

Calien, hogy megemberesedtél:-)!!

No de a lényegre térve: ha jól vettem ki az alábbi csevej értelmét, akkor az írásokban előforduló elv/igehírdetésekről van szó. Véleményem szerint valóban erősen elítélendő, ha az író a saját nézőpontját erőlteti az olvasóra, például megítél embereket, dolgokat. Ennek is van egy sajátos és elfogadható fajtája, mikor nyíltan senki sem beszél, gondokkozik arról a bizonyos dologról, de az egész műnek a kicsengése mégis sugall valamit.

A háborút elítélő művekről: sztm elkerülhetetlen, hogy az ilyen regényekben szereplők ne beszéljenek, vitatkozzanak a háború jóságán/rosszaságán, hisz aki benne van azt csak ez érdekli, csak erről beszél. Nem lehet a moralizálást elkerülni, egyenesen kötelező érvényű.

No üdv,

Gorbadock

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.04, 22:22

Hali!

Calien:

Nem azt mondom, hogy mindig, de pl, ha az előitéletek, netán a fasizmus ellen tüntet, vagy a háború ellen? Akkor mégiscsak igaza van.

Hmm...szerintem nem szamit, hogy igaza van-e. Vajon egy militarista olvasatban a haboru ellen tunteto szoveg nem szajbaragas hatasu-e? Hiaba, nem fogjuk objektiv nemtomminek beallitani a dolgot ;)

Szoval szerintem nem szamit, hogy igaza van-e. Az szamit, hogy hogyan ir :rohog: Gondolj bele, fogod egy szereplodet es a szajaval elmondatod a gondolataidat, amiket hiperszupernek tartasz. Ezzel semmi gond, hiszen "csak" egy szereplod velemenye, es nem az alkotas objektiv kinyilatkoztatasa. Interpretalhato. Ellenben, ha elbeszeloi kiszolasnak irod a mu vegere, hogy "a haboru rossz dolog", az sokkal szarabb szerintem. Persze ez is kontextus es elbeszelo-fuggo.

Persze, lehet hangsulyozni azt, amit az iro igaznak gondol, ez is ok. Csak ne ugy tegye ezt, hogy nekem is igaznak kelljen gondolnom az olvasas kozben. (Egyszeruen amikor olvasok valamit nem erdekel, mit gondol az iro, nem erdekelnek az elvei. Esetleg az olvasmany utan megnezem, mert mas szempontbol erdekes lehet.) Adja meg az olvasoi szabadsagot, sot, szvsz jattszon is ra! Mondjuk ugy, hogy nekem ha olvasok valamit az ne arrol szoljon, hogy milyen uberf***a elveket tartsak fontosnak, hanem legyen szep :)

fergeteg:

Bocs, ha rosszul esett valami, megprobalom osszekapni, amit irok :para:

Ezért gondolom, hogy nem szabad céltalan, értelmetlen dolgokat ,,reklámozni'' .

En ugy gondolom, hogy nem szabad egy muvet tudatosan cellal es ertelemmel teliteni. Termeszetesen koncepcio lehet, kiindulopont lehet, de ha egy elv vagy egy eszme alatamasztasa az egesz mu celja, akkor az felettebb eroltetett. Pl. Voltairetol a Candide szerintem bunrossz. Poenos, meg minden, de akkor is...annyira muvi.
Csak ismetelni tudom magam: amikor leulok egy regenyt, vagy novellakat olvasni, akkor nem elvekrol meg eszmekrol akarok hallani (nem, nincs kizarva a dolog, de masodlagos szerepet kap szerintem), hanem szepet.

A sok ut meg hasonlok bemutatasa szep koncepcio, ezzel semmi bajom.

Mikor van igazam a tinikonyvekkel kapcsolatban? :cupp:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]