Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kávéházi beszélgetések

• Válasz írásához lépj be
290 hozzászólás érkezett eddig

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.27, 20:06

Köszi! :) Volna még egy darab kérdésem: Hogyan lehet nyújtani egy párbeszédet úgy, hogy ne legyen rétestészta??? Mármint azon kívül, hogy pedig helyett márpedig, aztán helyett azután... :buli:
Előre is köszke

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.22, 23:32

Üdv!

Igen, bérmálkoztam, sőt ministráltam is. A papi pálya viszont messze áll tőlem. :)

Ajánlhatom A tanú című filmet. Bacsó Péter rendezte, gondolom már láttad. Ha nem feltétlenül nézd meg. Abba bele van szorítva az egész magyar kommunizmus, remek humorral.

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.22, 18:05

Mise??? Templomba jársz? :)
Nem mintha baj lenne. Jó dolog az, csak nem az én stílusom.
Emberkék, suliba kéne rövid színdarabot írni. Téma: kommunizmus, kikötés: szereplők csak az osztályból
Nem tudnátok valami forrásmunkát ajánlani? Esetleg könyvet a témáról????? :)

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.20, 05:13

Üdv!

Fergeteg: Hárt nekem témát adna mindegyik, csak az én "öcsém" szellemileg 6, de fizikailag 19 :vitatkozik:.

Egyébként nem tudom mi kell hozzá. Néha jól érzem magam, mégsem tudok leülni írni, máskor meg egyszerre megüt az ihlet, és két órán át írok, amivel megírom a novella felét.Aztán három hétig szenvedek a maradékkal.

Egyébként ahogy írták, nyitott szemmel kell élni. Bármi megihlethet, vagy ötleltet adhat. Nekem legtöbbször akkor jut eszembe valami, ha pont nem arra kéne figyelni: óra, mise stb... .

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.18, 12:01

Ö. Ezt csak úgy mondtam....de köszi a sok jó tanácsot! Majd alkalmazom :vitatkozik:

talán még is szép az élet.... :aaaaa:

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.18, 08:51

Hali!

Ami a művészetet illeti, pont ugyanez a beszélgetés folyik a Miért írnak az írók c. fórumon, érdemes oda is átugrani...

Fergeteg: bármi jó ihletet tud adni az életben, az írónak csupán nyitott szemmel kell járnia. A halál egyébként valóban nagyon erős téma, de önmagában lapossá válhat, ha nincs mellette az élet...

Pampalini

Pampalini

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 170 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.18, 07:16

üDv!

Ebben egyetértek. Egyik novellámban is - amikor gyerekekről volt szó - a lányaim agárdi fürdőzése adta a novella hiteles képét.
Persze azért néha nem árt elrugaszkodni a valóságtól...:)

Ngabor

Ngabor

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 221 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.17, 12:22

Fergeteg - pedig a legjobb témákat az élet adja. A kedvenceim azok a kis mindenapi történetek, amiket a kedvesemmel napi találkozásaink alkalmával magamba szívok, és mikor van egy kis időm, kicsit színezve és át formázva leírok. A kistesód mozdulatait is megfigyelheted, és egy gyerekes karakter megformázásánál, remekül alkalmazhatnád, és elmondhatod, ez az öcsém, és mégsem.

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.17, 11:52

Mintha cseppet megakadt volna a téma... :) Valami új ötlet? valami, amihez én is hozzá tudok szólni?
- Mi tud jó hangulatot teremteni az íráshoz?
- A 6 éves kistesóm biztos nem.
- Anyu még annyira sem.
- Az élet sem.
- A HALÁL!!! :nuke:

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.15, 08:47

Üdv!

Mantis: Akkor megpróbálom jobban kifehjezni magam.
SZVSZ a művészet igazán nem definiálható, de én művésznek tartom azt, aki alkotási vágyból, azért, hogy adjon valami pluszt a világnak, és ezt valamilyen rendszerbe foglalva teszi, az már művész.

Ihlet: Számomra egy ötlet, egy épp eszembe jutó gondolat, amit továbbszövök, és végül kialakítom a művet.

Mantis

Mantis

Ápolt

• Fórumita
  • 502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.15, 05:24

Lac:

Érdekes, amit az élvezetről mondtál. A példánál maradva nem hiszem, hogy Kafka a vidámparkban ücsörögve írta meg a Kastélyt, de harcosan zászlót emelek az alkotás okozta pozitív érzések mellett. Asszem, aki a maga választotta művészetben való tevékenykedésben sem képes kielégülést találni, az jobban teszi ha keres egy erős mestergerendát meg egy kötelet.

És ez független attól, hogy amit alkotsz az a Majális-e vagy pedig a Guernica.

Üdv.

Módosította Mantis: 2003.10.15, 05:25

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.14, 23:45

SZvsz a művészet igazából definiálhatatlan. A Mona Lisa művészet, a 2 éves gyerek önkifejező firkái és pontpontvesszőcskéi meg nem. De hol a határ a kettő között? Mi az, amit már merhetünk művészetnek nevezni? Versírás címén pl sokan mostanság csak rím, ritmus, szótagszám és irodalmi igényesség nélkül leírják a gondolataikat, hogy ne érjen ki a lap széléig, de versnek nevezhetjük e ezeket?

A Szakma fogalma azért jóval egyértelműbb, bár sajnos manapság Magyarországon igencsak kevés ember van, aki megél az írásból (irodalmi jellegű írásra gondolok) és ez korántsem jelenti, hogy ezek az írók a legjobbak. A népszerűség (ami ez esetben a megélhetést biztosítja) és a tehetség, jó stílus nem feltétlenül kapcsolódnak.

Amúgy az előző témákra visszaugorva, én nem igazán kreatívkodok az írást leszámítva. Egy ideig énekeltem egy progresszív metal garázsbandában, de feloszlottunk. Bár a szerepjáték is kreatív cselekedetnek minősül, és ha alkalmam adódik, azt is művelem (máskülönben mit keresnék az rpg.hu-n :lol: )

Az ihlet meg kiszámíthatatlan dolog. Teljesen random módon törhet rám; ihletet adhat a zene, egy festmény, egy lehangoló ipartelep látványa, vagy akár valami gyönyörű táj. Bármi, ami épp akkor megragad... esetleg egy ötlet száll meg, zombiként leülök a gép elé, és lepötyögöm, aztán kozmetikázom, kidolgozom.

A témák is vegyesek eképpen... bár a happy endet nem igazán szeretem, és vannak kedvelt motívumaim, de kedvenc témám nem hiszem... egyenlőre kísérletezgetek, melyik téma, milyen műfaj megy nekem.

Módosította LadyCrow: 2003.10.14, 23:48

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.14, 22:26

Sziasztok!

Ngabor:

Hmm...a szex is szakma? :D A szex lehet muveszet? ;) Pedig igaz ra, amit irtal. Az utobbival talan egyet is ertek, de en ugy gondolom nem a targyban (szex, iras) rejlik a megoldas, hanem a modjaban. Ha ugy irsz, hogy megelj belole, akkor szakmakent muveled, ha ugy, hogy nem erdekel mi van, stb onkifejezed magad, meg minden ilyen szepsegesssseg, akkor esetleg muveszet. A masik fele a dolognak, hogy nem tudom igazabol mire akaszthatjuk ra a muveszet elnevezest, talan ez kulturatol fuggo, nem pedig tolunk.

Calien:

Ha en irok egy novellat mondjuk azert, hogy szep legyen az mar muveszet? Szvsz nem az, mert ilyen alapon a vilagon rengeteg muvesz el...en pedig ugy gondolom keves :lol:

fergeteg:

Ha magad is elvezed? Kafka vajon elvezkedett pl. a Kastelyon? :)

Az ihlet talan valami olyan loket lehet nalam, amikor vegre magamtol tudok eltavolodni. Nem is olyan ritka, persze ihletett allapotbol is csak ritkan szuletik mu...legalabbis nalam.
Kedvenc temaim nincsenek, egy kedvenc hangulatomnak a mas emberektol valo elzartsagot tudnam nevezni.

Ehh, remelem meg mindig nem gaz, hogy bepofatlankodtam! :P

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.14, 19:05

hmm... szakma? Én szivesebben gondolok rá úgy, mint művészetre. A szakmát azért műveljük, hogy megéljünk, viszont nem mindig élvezzük. Sztem írni viszont csak úgy lehet igazán jót, ha magad is élvezed.

Pampalini: A tali jó ötlet. Hol gondolod? És mikor?

Kinek mit jelent az ihlet? És mikor jön? Nekem a Kémia és Törióra viszi a prímet. Kedvenc témák? Ki miről szeret írni, és miért? Van valami recept a félelem érzékeltetésére?

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.14, 16:38

Üdv!

Egyébként melyik évben adták ki az Álmodók-at, és mikor készül el a következő?

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.14, 14:00

Üdv!

Hanna: Rendben, kérdés törölve. Akkor maradjunk az írás körül.

Szakma és/vagy művészet: Szerintem az írás, mint szakma , olyan, mint amikor újságíró ír egy cikket, vagy szakmai könyveket, tanönyveket írnak. Amikor egy könyvet, novellát, verset nem azért írsz, hogy pénzt szerezz belőle, hanem vagy a szépségért, és/vagy mások tanításáért, az művészet.

Ramanathan

Ramanathan

Pandafetisiszta

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.14, 11:49

Üdv Mindenki,

Mantis: Köszi, tisztul a kép, bár még mindig nem 100%-osan értem, de legalább közelítek :lol:

Szakma/művészet megközelítés: hááát... nem tudom, nekem kicsit bántja a fülem. Egyfolytában kék overallos fickók ugranak elő gondolatban a szakma szó hallatán. :) Szerintem helyesebb lenne, ha úgy használnánk, hogy "olyan, mint egy szakma"... mármint az írás. Bár nem tartom írónak magam, de úgy gondolom, hogy írónak (és hegedűművésznek, és szobrásznak, és a többi) lenni nem szakma. Ugyanakkor az írás technikája, az író stílusa a gyakorlattal és a tudatos fejlesztéssel ugyanúgy csiszolódhat, mint egy "hagyományos szaki" tudása. A szakmánál helyesebb kifejezést viszont nem tudok arra, ha valaki ebből él. Talán a hivatás? Végül is elhivatottság kell ahhoz, hogy valaki írni kezdjen, nemdebár?

R.

Ngabor

Ngabor

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 221 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.14, 11:13

Lac - nem tudom, hogy én mennyire vagyok kompetens ebben a kérdésben, de szerintem amivel pénzt lehet keresni, az szakma, amit meg tökéletesre lehet fejleszteni az művészet. A kettő egymást nem zárja ki, mert lehet valaki művész, ha nem abból él, és lehet valaki író, attól, hogy nem tökéletes az amit alkot. Valószínüleg sokan szeretnének művészként élni, írói karierrel. :lol:

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.14, 10:57

Mantis: Én egyszer meséltem egy olyan történetet E/1-ben, amin én majdnem elsírtam magam, egy barátnőm meg komolyan elhitte, hogy mindez megtörtént velem (csak hogy lásd, ez mekkora teljesítmény volt: a történetben egyszarvúval találkoztam). Azóta sem sikerült még egyszer elérnem ezt, de azt hiszem, mesélés szempontjából ez volt életemben a csúcspont.

Calien: nem teljesen mindegy, miről beszélünk, mert ez egy "MÉRSÉKELTEN" offtopic fórum.

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.14, 10:43

Hali!

Nem vagyok scriptoriumos meg semmi ilyesmi, remelem nem pofatlansag kulsoskent benyomulni :lol:

Szoval erdekelne, hogy miert szakma az iras. Ill. az vilagos, hogy szakma is lehet, de miert csak az? Vagy minden, amit tanulni, gyakorolni, stb kell az szakma lehet kizarolag?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]