Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kávéházi beszélgetések

• Válasz írásához lépj be
288 hozzászólás érkezett eddig

_twillight (NPC/NJK)

_twillight (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.01.18, 22:46

inkább altavista. Egyszerű, stabil, megbízható. Ellentétben a lent említett 2 keresővel. Azonkívül ha tudnám, mit keresek, nem kéne keresnem, nemigaz?

skyboat

skyboat

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.18, 22:42

twillight:

Google, Lap.hu. Ha igazán profi akarsz lenni ebben a dolgokban, akkor könyvtár. :) C'est la vie.

Gica

Gica

Kisfianna

• Fórumita
  • 127 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.18, 20:29

Hi!
Tudtok ajánlani valami minőségi magyar irodalmi folyóiratot, újságot, ami tisztán irodalmi, nem úgy, mint az Élet És Irodalom?

Üdv,
Pork

Hahó,

Mondjuk a Bárka, Alföld, Tiszatáj... itt tanulmányok is vannak. A Forrás és az Eső inkább csak műveket közöl.

Ezeket ajánlanám. :)

Üdv,
Gica

_twillight (NPC/NJK)

_twillight (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.01.18, 20:25

Lehet, hogy felesleges kérdés, de van-e olyan netes oldal (az ugye ingyenes), és
- orvosi
- műszaki
szakkifejezések vannak rajta, leírásokkal egyben? Értve ezalatt pl. gépek/anatómiai részek/szerszámok neveit/működését/felhasználását?

Gondolom nem csak nekem jelentene óriási segítséget...

Allyra

Allyra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.08, 09:29

Köszi ;)

(Amit rögtön el is olvastam anno, amint felkerült, csak azt nem sikerült memorizálnom, h. novellák is vannak benne :ejj: )

:sor: ;)

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.08, 05:40

Allyra:

A novellát én követtem el, és azért került ki az archívumból, mert 2005-ben megjelent a Város két fül között című kötetben. Azóta a kötet felkerült a MEK adatbázisába is, úgyhogy pdf formátumban végül is megvan a neten:

Város két fül között pdf

:ejj:

Allyra

Allyra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.08, 00:58

(OFF)Teljesen biztos vagyok benne, hogy ez nem a megfelelő hely a kérdésem feltételéhez, de jobbat nem találtam, és erre talán jár olyan, aki tud válaszolni :ejj:

Szóval, olvastam én valamikor az RPG.Hu főoldalán egy novellát, aminek csak a pontos címére, és a szerzőjének nevére nem emlékszem :sor:

Talán "Szolgálati járat" vagy valami hasonló volt a címe, és úgy kezdődött, hogy egy buszsofőr megkapja a hajnali szolgálati járatot, aztán igen különös utasai lesznek, többek közt az előző sofőr is..

A problémám csak annyi, hogy hosszasan kerestem most a novellák közt, és sehogy se találom ;)

Ha valaki tudna pontos címet-szerzőt mondani, esetleg azt, hogy hol bújkálhat, azért nagyon hálás lennék.

Allyra(/OFF)

skyboat

skyboat

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.23, 16:42

Holmi. Havonta megjeleno irodalmi folyoirat. Versek es novellak mellett, tanulmanyok is meg szoktak benne jelenni. Egyszer reszleteket adtak kozre Morizc Zsigmond naplojabol is. Meleg szivvel ajanlom figyelmedbe.

Egyebkent irodalom.lap.hu vagy ujsag.lap.hu-n is tudsz keresni.

Pork

Pork

Necrophil

• Fórumita
  • 455 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.19, 16:48

Hi!
Tudtok ajánlani valami minőségi magyar irodalmi folyóiratot, újságot, ami tisztán irodalmi, nem úgy, mint az Élet És Irodalom?

Üdv,
Pork

PJ_Montesano

PJ_Montesano

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.26, 13:15

Dejóóó :cool:

_[KM]Lord S.Vampire (NPC/NJK)

_[KM]Lord S.Vampire (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.25, 20:02

ÉN! ÉN! ÉN!
Jövök! Próbálkozok! Itt leszek!
Semmit nélkülem!
ma sajna nem.. de holnap már fel is nézek mit tehetek!

PJ_Montesano

PJ_Montesano

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.26, 12:31

Bizony, bizony JWP, várunk mindenkit szeretettel! :dilis:

Jonathan_Wright-Phillips

Jonathan_Wright-Phillips

Hóelf Herceg

• Fórumita
  • 597 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.26, 09:11

Sziasztok!
Volna itt valami. Pár haverral csinálunk már jó ideje (csúnya ez a csinálunk, inkább alkotunk :D ) egy világot, és szívesen vennék olyan tollforgató emberek támogatását, akiknek esetleg elindítaná fantáziáját ez a világ, s hajlandó lenne ha kedve is van hozzá novellát írni a világra...
A honlap címe az aláírásomban található, az anyagok természetesen letölthetőek, várjuk a novellákat ha lenne kedvetek hozzá!
sziasztok
JWP
:szent:

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.21, 01:59

kissp,

Talán itt: http://forum.rpg.hu/index.php?showtopic=565

kissp

kissp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.21, 01:30

Üdv mindenkinek!
Remélem annak ellenére, hogy régen járt erre ember még szokták látogatni ezt a fórumot. Arra lennék kíváncsi, hogy technikai kérdést írással kapcsolatban hol tehetek fel. Vagy honnan meríthetek ötletet egy történet lezáráshoz. Ezt ne úgy vegye senki, hogy teljes koppintást akarok, csak elakadtam egy novellával és egy kis lökés kéne, hogy tovább gördüljön. A választ előre is köszi!

_BigBala (NPC/NJK)

_BigBala (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.02.04, 20:21

Az ókorban, még róma előtt, szal hüyleséget modntam amikor a 2. részben azt írtam hogy Havasdomb falát róma köveiből emelték, dehát akkor még nem volt túl kiforrt Northia történelme, ez legyen a mentségem...

Magyar

Magyar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 472 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.30, 14:43

BigB.!

Mégis melyik földtörténaeti korban játszódik a történeted? Így lehet hogy rájönnék én mondtam hülyeséget amikor azt állítottam hogy megváltoztattad a Föld képét. Egyébként kíváncsi lennék rá mikor volt az a kor(szak) amikor a Földet jég borította (Jégkorsazk kilőve!), és csak egy kontinensből állt az egész szárazföld...

T.: Magyar

_BigBala (NPC/NJK)

_BigBala (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.01.27, 14:54

A FÖld képét nem tom mégis mivel változtattam el azzal hogy külön Northiáról csináltam egy térképet...
A kronológia pedig arra való, hogy Northia történelmét át lehessen tekinteni, lényegtelen, hogy ez az egyetemes Földi történelemhez kpest mikor van... vmikor időszámításunk előtt van az egész, ennyit elég tudni...

Magyar

Magyar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 472 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.25, 14:55

Üdv Mkinek! :)
Szvsz jobb lenne, ha a Föld képét ilyen merészen nem változtatnád meg. Igazán vehetted volna a fáradtságot és ahhoz alkalmazkodva készítetted volna el a Térképet. A Kronólógia használhatatlan mert a kiindulási idő nincs valós időben fixálva (ha már a Földről írsz, minimum...)
Egyelőre ennyi a regémnyeid még nem volt időm átnézni...

T.: Magyar

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.24, 17:03

BigBala:
Megnéztem az oldalt. Dicséretes a lelkesedésed, de azt javaslom, hogy még nőj pár évet, mielőtt igazán írni kezdenél. :P És olvass, tanulj sokat. :szerencsetlen: (alkoholmentes)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]