Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kávéházi beszélgetések

• Válasz írásához lépj be
288 hozzászólás érkezett eddig

_BigBala (NPC/NJK)

_BigBala (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.01.24, 15:41

Van egy saját, és számomra igen kedves fantasy világom, Northia, emlyet itt a földön, az északi sarkkörön "helyeztem el". Elkészült nemrég a Northia "regény"trilógiám utolsó, 3. kötete, mind a 3, és minden más northiával kapcsoaltos dolog megtalálható itt: http://www.northiaworld.gportal.hu

benjoyce

benjoyce

Rendszeres fórumozó

• Inactive
  • 232 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.20, 18:59

Archaizálás témakörében szerintem Vámos Miklósnak a Apák könyve című munkája lehet kiváló példa.
Ha jól tudom, ő úgy dolgozott, hogy levéltárakba ment el, és sokat olvasott a tanulmányozott kor levelezéséből, hivatalos okiratokból, estébé
Kevésbé idő és futkosásigényes mondjuk ugyanezt a neten csinálni.
Biztos vannak helyek, ahol archív leveleket, folyóiratokat lehet olvasni.

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.20, 10:23

Sziasztok !

Egy kérdésem lenne, rövid és velős. Hogyan archaizáljunk úgy, hogy ne váljunk nevetségessé ?

Raon

Raon

Révész

• Fórumita
  • 712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.14, 12:13

Áthozva innen:

Rerynia:
> De sajnos sok olyat láttam, hogy valaki, akinek tetszett a mű, vagy épp a szerző is akár, feldobta ezt az írjá-te-jobbat témát, és az erre reagálók ugyan elsődlegesen a hozzászólás elkövetőjét kezdik pocskondiázni

Szerintem lényeges kérdés, hogy ki csinálja. Ha a szerző kezdi el, akkor talán meg is érdemli, hogy kapjon a fejére, ha nem ért a szép szóból. Ha ellenben más, az a téma szempontjából offtopicnak minősül, amit a moderátorok nem szoktak szó nélkül hagyni.
Még mindig azt mondom, hogy a problém kezelhető.

> Alkotói alázat: ott a pont. De mi van az alkotó megalázásával? Mert asszem, néha átcsapunk abba.

Igaz, néha átcsap abba. De tapasztalataim szerint ennek mindig megvan a miértje, és így az értelme is. Ha azt mondod, ok nélkül történik, akkor ezzel most burkoltan lehülyézted azt a húsz-harminc fórumozót, akik nagyjából rendszeresen hozzá szoktak szólni az írásokhoz... de ez persze nem igaz, csak végigvezettem a gondolatod.
Ahogy én látom, nincsenek itt keselyűk, maximum néhány régi motoros, aki a negyvenhetedik alkalommal már nem kezd bele a nagymonológba, hanem nyersen és tömören mondja el a delikvensnek, mit miért nem kellene. De nem hinném, hogy magánban ne lehetne velük tisztázni a dolgot - ha akarja az illető.

> Azért ezt a novi-beküldést még meggondolom...

U2U ment.

üdv,
Raon

Magyar

Magyar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 472 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.28, 19:22

Kösz Calien! :gonosz: :kungfu:

De az is lehet, hogy tényleg bénán írsz.

Valahogy nem is vártam mást tőled... :) :gonosz:
Viszont ez is benne van a pakliban, hiszen

Amúgy embere ( tanára) vállogatja

T.: Magyar :five: :doglott:

Módosította Magyar: 2005.11.28, 19:23

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.28, 18:10

Kíváncsi lennék arra a párra. Amúgy embere ( tanára) vállogatja. Attól, hogy irodalomtanár, még nem biztos, hogy jó kritikus. De az is lehet, hogy tényleg bénán írsz. :)

Magyar

Magyar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 472 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.15, 19:23

Egyre inkább hízik a májam. Ez a tanár folyton lejárat ha valami oylat teszek ami a többieknek tetszik. Összesen három vagy négy novellám mutattam meg neki, a legtöbb személyben azt válltotta ki,amire számítottam, erre ő mindig letörte szárnyaim. Néha már télleg azt hittem hogy mégis igaza van neki... "csak mert ő a tanár" alapon mégcsak azt is sértésnek vette, ha ehhez hasonlókat közöltem vele, mint amiket ti írtatok most. Persze, nem azt hogy balfék meg iylesmi, hanem a szuverenitással kapcsolatban, meg terjedelem stb...

skyboat

skyboat

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.15, 08:58

Magyar:

Nem is értem minek adsz neki írásokat.Ez egy balfék és még a legalapvetőbb definiciókkal sincs tisztában. Utálom az ilyen hülyéket!

Magyar

Magyar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 472 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.14, 19:16

'Az utolsó ember egy szobában ült. Kopogtak az ajtón.'

Hát nem üti meg a felső határt az biztos :sor: :sor:

GGOT

GGOT

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.14, 18:54

Szerintem amúgy a tanárod nem igazán jóindulatú, mert szvsz minden kb. 20.000 leütésnél rövidebb leíró jellegű próza novellának számít (az elemző jellegűek a cikkek, glosszák, fogalmazások, esszék stb.)

Egyébként a novella talán legnagyobb jellegzetessége a csattanó. Ez még a következő, legrövidebb sci-fi novellán is látszik, nemtom ismeritek-e még Asimov v. valamelyik pajtása írta :

'Az utolsó ember egy szobában ült. Kopogtak az ajtón.'

GGOT

GGOT

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.14, 18:43

Magyar : Hát azt hiszem bárki bármit bármire mondhat, szíve joga még akkor is ha magyar-irodalom tanár az illető. Más kérdés, hogy a vélemény olyan mint a segglyuk : mindenkinek van de senki sem kíváncsi a másikéra :sor:

Magyar

Magyar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 472 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.14, 15:36

Hali Mkinek! :sor:

Minden ami ennél komplexebb mű szerintem regény, és olyan 150.000 karakternél rövidebb a kisregény.

Eléggé tárgyilagos megfogalmazás, de tetszik! :P

De most nekem lenne egy kérdésem:

Szerintetek egy magyarirodalom-tanár mondthatja-e azt egy novellára, hogy az nem novella, mert az neki nem tetszik és mert nem olyan a témája, amit a műfajnak kíván?
Tavaly ezen eccer már nagyon felháborodtam, s most megint egy ilyet vágott a képemhez. De ha írok valamit és elkéri mindig ezt mondja nekem először. :(

Persze a tanulságot levonva: már nem nagyon sűrűn adok neki írásokat... :sor: :)

T.: Magyar :sor:

GGOT

GGOT

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.14, 03:46

Daverns : én szívesen megkritizálom őket, vadassy@axelero.hu - ra jöhetnek !

Visszatérve az év eleji témára, a novella szerintem egy bizonyos hangulati elem érzékeltetése prózában, vagy még inkább egy rövid, éles csattanóra kihegyezett írás.
Minden ami ennél komplexebb mű szerintem regény, és olyan 150.000 karakternél rövidebb a kisregény.

üdv

Daverns

Daverns

illúzionista

• Fórumita
  • 533 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.19, 10:05

Belefogtam néhány kisnovella írásába, és szeretnék kritikát kérni... kinek lehet elküldeni?

Előre is köszönöm
Dave.

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.09.08, 08:08

Magyar:

A fejezetcímek vagy légtornászkifejezések (Vali fejezeteinél), vagy pedig az adott fejezet egy motívumát tartalmazzák, kiemelve. Ami nekem arról a fejezetről eszembe jutott.

Magyar

Magyar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 472 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.07, 18:49

A nyér során nekem is sikerült - végre - elolvasni. Természetesen tetszett - de lenne egykét kérdésem... :para:
Egy-két címmel nem vagyok egészen tisztában néhány fejezetcímmel (pl.: A harcos - ha jól emlékszem ez a címe). Nagyjából tudom minek miért lett az a címe, ami lett, de van aminek inkább csak sejtem. A könyv végén a novellák isteniek.

M. :-/

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.09.05, 20:15

Én köszönöm. Megérte a Scriptbe járni... :lol:

Szodas_Lova

Szodas_Lova

ötödik kerék

• Inactive
  • 392 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.05, 19:43

Elolvastam Hanna regényét, nagyon tetszett. Jó volt, köszi, Hanna!

SzóLó

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.05.24, 13:56

ElfWarrior:

Egyrészt, szerintem tanulj inkább zongorázni, mert egy jó billentyűs elkéne nálunk. Másodjára pedig szvsz az emailod lehetőleg ne add közkinccsé semmilyen nyílvános fórumon, ugyanis a mélcímgyűjtő robotok pont az ilyenre vadásznak. :gonosz:

Magyar

Magyar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 472 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.24, 10:03

A hozzászólásom arra az esetre szólt, ha fel akarná adni, és az általa rossznak ítélt munkákat a szemetesbe akarná küldeni...
Érezni is kell azt hogy mikor teljes a mű, és mások véleményét ne szégyelje kikérni, de a vélemény ne csak annyiból álljon, hohy nekem tetszett, főleg amikor a főszereplő... mert ebből nem biztos hogy tanul az alkotó. Akitől véleményt kérünk legyen megbízható, mégf ha nem is igazán szakavatott... de értsen valamit a dologhoz.
egyelőre ennyi, ha valami eszembe jutna még, azt jelzem.

M.T. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]