Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kávéházi beszélgetések

• Válasz írásához lépj be
290 hozzászólás érkezett eddig

Phage

Phage

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 79 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.28, 10:19

Ja és Aleister!!!
Viva la Veszprém!!!! :sor:  :sor:  ;)
Én is onnan :P

Jajah ... a Királynők városa. Csak nem kegyed is egy a nemeskisasszonyok közül?

Yezz!
Ha nem is nemeskisasszony, de valami olyasféle lakos :) :D :D

És azért nem csak Monet-kiállítás van a világon, hanem fent a Várban Gustav Klimt is!!!

Azt sem érdemes kihagyni, már aki szereti a kicsit modernebb festészetet is... :sor:
Tényleg: volt már ott valaki?
Igazán írhatna egy kicsit róla!
Na pá!

Ui.: Tudtátok, hogy Veszprém hét dombon épült, csakúgy, mint az Örök Város, Róma?! :( :nuke: :sor:

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.27, 21:32

Ja és Aleister!!!
Viva la Veszprém!!!! :(  :nuke:  :sor:
Én is onnan :sor:

Jajah ... a Királynők városa. Csak nem kegyed is egy a nemeskisasszonyok közül?

Egyébként köszi mindenkinek az infókat a kiállításról! Tehát összességében elmondható: kár, hogy kihagytam :sor: .

_nEjmEd (NPC/NJK)

_nEjmEd (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.24, 16:27

Ja, ami nem tetszett: a tömeg. Nem vagyok az a végigszaladok a képek között típus, de nem sikerült 30 szívdobbanásnyi ideig úgy egy kép előtt állni, hogy valakinek a feje, vagy más testrésze ne takarta volna el a látványt :gyagya:

_nEjmEd (NPC/NJK)

_nEjmEd (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.24, 16:23

Hellósz!

A Monet kiállításon szintén voltam. A bejutás nem volt olyan vészes. (1:45) Nekem legjobban a rézkarcok jöttek be, főleg Whistler munkái. A kedvencem volt tőle "A híd" A kép gyakorlatilag egy zsebkendőnyi méretű papíron van. Egy partment ház ablakából csinálta. Akép alján emberkék állnak. Őket felülről látjuk szinte. Utána jön a híd, még viszonylag erre is jó rálátni. A híd mödött hajók, az emberek egyre kisebbek. Végül csak az épületek sziluettjét lehet látni. Ahogy halad az ember szeme felfelé a képen, olyan mintha emelnénk fel a tekintetünket, végül a végtelenbe bámulunk. Szerintem ez az igazi művészet!
Ami miatt pedig végképp tetszett, hogy rézkarc volt. Van ezekben valami spiritusz. A készítésénél nem hibázhatsz, körülményes megcsinálni, de ha megvan tudsz kb 10 példányt csinálni belőle. Szívesen kipróbálnám. Nem tudja valaki, hogy lehet ilyen cuccokhoz hozzájutni??
Vissza még egy kicsit az impresszionistákhoz. Nemrég hallottam, hogy élt a század elején Kiskunhalason egy annyira nem híres (legalábbis én nem ismertem eddig) festő, aki Monet-ék előtt festett hasonló képeket, mint ők, és életében nem tudta hogy van olyan hogy impresszionizmus...Egy baja volt: magyarnak született...
:gyagya: :) :sor: :D

Üdv.:
nEjmEd

Phage

Phage

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 79 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.22, 17:30

Ja és Aleister!!!
Viva la Veszprém!!!! :) :) :D
Én is onnan :D

Phage

Phage

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 79 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.22, 17:25

Hát helló!!!

Bocs, hogy csak így bepofátlankodok, se-név-se-cím-semmi-nélkül, de hogy ha már annyira odavagyok az irodalomért, akkor már gondoltam, benézek ide is. :)
Aleisternek:
A Monet- kiállításra viszonylag könnyen (3.5 órás aszfalttiprás) után jutottunk be, de megérte. Már maga a Szépművészeti is nagyon szép képeket tartogatott (EL GRECO!!! ÖT FESTMÉNYE VAN OTT!!! :)), sőt, valamelyik szebb is volt az impresszionisták műveinél (például EL GRECO!!!).
No de nem is ez a lényeg, hanem Monet. Volt egy képe, a címét nem sikerült megjegyezni, de az egész kép kék és fekete és fehér, és gondolákat ábrázol. Persze vízen. Szerintem néhány képen kívül az egész impresszionizmus arról szólt, hogy vizet festettek vízzel. Amit csak találtak: tengert, tavat, folyót, öblöt, patakot, kanálist, csatornát, erecskét, csermelyecskét-amit csak meglátttak.
Nekem kb. ennyi szűrődött át a "nagy művészetből", kivéve persze azt a gondolás képet.
Ja igen. Az összes képcímben volt MINIMUM EGY francia földrajzi név. Hanna asszem imádná :D

No csak ennyi, kedves művészlelkek, de lehet gyúrni a Klimt-Kokoschka kiállításra is fenn a Várban!
Aki látta, szóljon!!! :D

Üdv!
Phage

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.16, 06:18

Szerencse, hogy ezen a topicon nem jellemzőek a villámgyors eszmecserék. Egyszóval, jó így majd fél év távlatából reagálni valamire. :(
A Monet kiállítás enyhén zűrös körülményekkel ért véget. Szeretném, megkérdezni az odalátogatókat, hogy mi a véleményük róla! (a kiállításról szimplán, a bejutás körülményeiről, stb)

nadire

nadire

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 225 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.11, 11:09

Minden érdeklődőnek:

A Monet és barátai kiállítás jegyárai, nyitvatartása és egyéb információk:
http://www2.szepmuveszeti.hu/index.htm

pá,
nadire

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.10, 12:41

SzóLó:
Ha Párizsban nem féltik a magyar turistáktól, nem hiszem, hogy itt féltenék. A jó kis jegyár amúgy is kiszűri az önjelölt festményjobbítók nagy részét. De én megyek! :) Mennyi a jegyár?

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.10, 11:05

Üdv!

Akkor írj majd be a hatodik bugyor oldalra ( Társalgók ) , felvetem a körnek, és eldöntjük.
A 6000 karakter kb egy oldal.

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.10, 11:03

:rohog: Látom, valakinek feltűnt. A távollét oka családi(:)) + dogaözön.

Gondolkodtam a dolgon, és ha lehet, jönnék. Egy kérdés: 6000 karakter kb hány oldal? Megkönnyítené a dolgomat, ha megtippelnéd nekem :) nagyon vacak egyenként számolni. Tudniillik, én papíron jobban szeretek dolgozni, gépen viszont egy mondattal is kampóra tudok akasztani egy jó novellát.. :aaaaa:

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.10, 04:48

"Hol van a Kisföldalatttiban a Metrómúzeum?"

A Deák tér alatt, a 47-es és 49-es villamosokhoz vezető lépcsővel szemben.

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.09, 20:09

Üdv!

fergeteg: Rég írtál. Mi volt a távollét oka? A kör dolgot meggondoltad?

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.08, 18:38

SzóLó:

Én még nem voltam a múzeumban, de majd megyek. :felvon: Képelemzést lehet írni, ötösért. De amúgy is elmennék. Nem akarod bővebben kifejteni, milyen volt? Tényleg, mennyi a jegy? ( mintha nemrég olvastam volna valahol ezt a kérdést.. :vitatkozik: )

Amúgy ha Amberek, nem lehetne inkáb Amberle-k? Bár a fiúknak lehet egy-két kifogásuk... :sor:

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.08, 15:21

Üdv!

Szóló:

Szerintem az eredetik voltak kint, bár én nem jártam ott. ( nem is tudok egy ideig lejutni pestre )
Mennyi volt a jegy?
Ha nem tudod, hogy nem az eredetit látod, úgysem fogsz rájönni, és ugyanazt a hatást éred el, mintha az igazit néznéd. Ha nagyon hozzáértő vagy, akkor látható érezhető lenne a különbség.
Ja, és ez szvsz .

Szodas_Lova

Szodas_Lova

ötödik kerék

• Archívum
  • 392 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.08, 10:59

Kádves Amberek.

Ide még nem írtam. Most megteszem, bár látom, minden út Rómába (a flémre) vezet, ezért némileg reszket is a piciny lelkem nekem, oda bele neki.

Olvasta valaki az új Herri Plottert? Jó vót? Érdemes megvenni, vagy csak egyszerűen várjam meg, amíg meglesz valakinek a családban?
Egyáltalán (bár sejtéseim szerint van valahol egy ilyen téma) mi a véleményetek róla?

Más.

Voltam a Szépművészetiben, és megnéztem a Monet és barátait.

Vizuális orgazmus.

Látta más is? Mit szól hozzá? Melyik kép volt a kedvenc? Hol van a Kisföldalatttiban a Metrómúzeum? Szerintetek igazikat, vagy csak gondos hamisítványokat láttam? Mernék-e kirakni az igazit? Megvan-e a kulturális katarzis, ha egy tökéletes, direkte erre a célra készített hamisítványt látok, és soha a büdös életben nem láthatom az eredetit?

Ezt a kérdésözönt még néhány témába beírom, mert nagyon érdekelnek a válaszok.

Tsók:

SzóLó

Mantis

Mantis

Ápolt

• Fórumita
  • 502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.05, 13:54

Gyerekek, komolyan, lehet, hogy ennek most már a flémen lenne a helye, de:

Hagyjuk már a picsába Sics novelláját a barna patkányokról, meg a szürkékről. Megírta, és ha nem is a megfelelő fórumon, de választ adott az őt ért támadásokra. Én személy szerint nem örülök, hogy a scriptes tevékenységen belül került sor a pengeváltásra, de asszem csörte megvolt, a küzdő feleket lepontozták, és mindenki a saját privát ízlésének megfelelően kihírdetetheti a győztest.

Hogy a novella miért került a nyilvánosság elé, asszem azt Nadire már megírta, mert ő következetesen minden script5-ös írást minőségétől és tartalmától függetlenül felrak az oldalra, és ez így helyes.

Kérek mindenkit, hogy a script5 hallatán ne ez legyen az első gondolat, ami eszetekbe jut, ezen kívül vannak még más írások is, amit olvasgatni és kritizálni lehet. Asszem majdnem lehetetlent kérek, de szerintem az lenne a legjobb, ha az író (Sics) és a népes ellentábor (mindenki, aki ide gondolja magát) elválasztaná a scriptes írást/kritizálást a flém fórumon néha kissé elfajuló henteléstől.

Köszönettel, és üdv.

Endrosz

Endrosz

Kicsicsillag

• Fórumita
  • 875 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.05, 02:28

:buszke:, de nagyon

Szerintem Sics nem a Nils Holgerssonbol, hanem egeszen mashonnan meritett - nem tudatosan - inspiraciot. Ezt mar meg is irtam neki vagy ket hete. ;) En jobban ismerem ezt az oreg rokat... ize, inkabb quasitot.

Attila valaszt irt!?! Maelstrom egy gyuszunyi vizben? Meg csak be se lett fejezve teljesen, amolyan hangos elmelkedes az egesz... Tenyleg nagy kar, hogy eloterbe kerult, ha egyszer nem oda lett szanva.

Sics

Sics

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1831 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.04, 22:49

Üdv !

Nadire, ha visszakeresed, látni fogod, hogy akkoriban nem voltam netközelben - emlekezz vissza, mennyire ritkán és mekkora késésekkel reagáltam a dolgokra. Meg emlékezz vissza, hogy amikor a szavazás volt arról hogy a kör ténykedése során keletkezett mely irományok menjenek BePe-nek, én akkor is azt kértem, hogy tőlem ez ne ... bár akkor már tudtam, hogy mind1.

Mikor felkerült, nem örültem neki, de nem akartalak téged vagy mást cseszegetni érte - aki csinálta a honlapra meg aki felrakta, jót akart. Nem tudhatta, nem láthatta előre, hogy én nem fogok neki örülni.

Amikor nekem leesett hogy mi történt, már késő volt - valaki szólt, hogy Attila már megfelelő hangnemű választ is írt rá...

bye
Sics

Módosította Sics: 2003.12.04, 22:49

nadire

nadire

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 225 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.04, 22:33

Sics/Hirun!

Nos: a novelládat én raktam fel, a nem általam készített honlapra.
A kör honlapja minden kérdésben és tekintetben a kör fórumán lett megvitatva, így az is, hogy _minden_ írás felkerül rá. A dolog tehát public-ban zajlott, és emlékeim szerint egyetlen egy alkalommal sem említetted, hogy kifogásod lenne ezzel kapcsolatban.

Sőt: az írás már hosszabb ideje olvasható szabadon, és azóta sem mondtad soha, hogy szedjem le, vagy kérdeztél rá, hogy miért is raktam ki? Ha nem örültél neki, miért nem szóltál?

Minden egyes alkalommal, amikor új írás kerül a honlapra, jelzem a kör topic-ján, külön kérve mindenkit, hogy nézze meg, amit kiraktam, szóljon, ha valami nem stimmel, javítom. Arra is volt példa már, hogy egyikünk kijavította a hibáit, átírta a novellát és megkért: cseréljem le. Megtettem. Nem vártam, hogy hirtelen, a semmiből feltünve panaszt hallok az eljárás miatt... :buszke:

Mindig igyekszem a lehető legjobban, senkit sem bántva végezni azt, amit elvállaltam.

A novellát leszedem a honlapról, és kérlek, máskor ne utólag, másnak panaszkodva jelezd, ha problémád van.

pá,
nadire

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]