Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kávéházi beszélgetések

• Válasz írásához lépj be
290 hozzászólás érkezett eddig

Sics

Sics

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1831 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.04, 21:30

Üdv !

Mellé, Amon: sajna nem olvastam. Mellékesen: én soha a büdös életben nem adtam ki azt a novellát a "nagyközönségnek". Egy adott sciptbeli társaimnak küldtem el, véleményezésre. Hogy valamelyijük a tudtom és megkérdezésem nélkül felrakta az általa csinált honlapra, annak nem örültem.

Ennyi a történet.

Jó vagy rossz paródiát már követtem el, de hogy más ötletét felhasználjam .. pfúj. Sajna nem tudok annyira írni, hogy a saját kedves ötleteimet olyan színvonalon tudjam megcsinálni, ami tetszene magamnak ... ha azt képzeled, hogy másnak az ötletét a sajátománél előbbrevalünak tartom, akkor messze alábecsülöd az egoizmusomat.

bye
Sics

_Amon (NPC/NJK)

_Amon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.04, 21:18

A lopásról, meg a remakeről csupán ennyit:

aki a Nils Holgerssonból csórja az ötletét a novellájához, az ne kezdjen dobállózni...
szürkepatkány vs. barnapatkány meccs ugyebár... :buszke:

tessék, csak tessék, beszélgessünk... lopás vagy remake? ;)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.04, 19:21

Sics:

http://forum.rpg.hu/index.php?s=&act=ST&f=...=64&t=2432&st=0

Sics

Sics

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1831 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.04, 18:57

Üdv !

off: Attila, hogy miért nem kérdezem meg tőle, az azt hittem számodra is nyilvánvaló: nem lennék bizonyos affelől, hogy azt irja/mondja, amit gondol... ami a valosag.

Szoval ezert nem kerdezem meg tole. (+Lasd meg: sikerul-e egyenlo mercevel merve moderalni. )

bye
Sics

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.04, 18:51

Hogy BePe miért zárta be azt ő tudja, én két lehetséges okot látok

Miért nem kérdezed meg tőle? :buszke:

és BePe szeret "együttműködni" a kiadókkal; amibe nála a némileg szervilis viselkedés is belefér

Hát, csimota, ez meg akkora f***ság volt, hogy a fal adja a másikat... ;)

Régebben kevésbé voltak szánalmasak az összeesküvés-elméleteid, cicamica...

Módosította Attila: 2003.12.04, 18:53

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.04, 17:08

Sics:

1. Ok, ahogy gondolod.

2. En egy masik okot mondanek a bezarasra: a topic lejart, az irono valaszolt, maradt volna a szajtepes az eddigi 'anyazzuk Szlejert, aki anyazza a fanboyokat, akiket anyaznak meg nehanyan'-stilusban. Kinek kell ez? Neked gondolom masra kellett volna a topic, mast megvitatni, ezert mondtam, hogy nyiss neki egy uj topicot (ha egy konkret konyvvel kapcsolatban lehet topicot nyitni, akkor nyilvan van ertelme altalanossagban a plagiummal kapcsolatban is).

Osszefoglalva: szvsz az adott topic teljesen ertelmetlen volt a tovabbiakban, imho minden erdemleges informaciot leirtak a bezarasig a temaval kapcsolatban.

Sics

Sics

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1831 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.04, 16:58

Üdv !

Lac:
1.
Igen, az érdekel, hogy mik a plágium. Affelől viszont kétségeim vannak, hogy érdmel-e ez egy topicot.

2.
Topic-elfajulás: már elnézést, de ha a moderátor-bagázs nem tud rendet tartani, akkor szerintem nem a topiccal van baj !
A téma fontos volt, többeket érdekelt ... egyeseket zavart, egyeseket érdekelt. Nyilván a kiadói oldalt is zavarta... Hogy BePe miért zárta be azt ő tudja, én két lehetséges okot látok:
- egyik, hogy a Beholder kiadót zavarta ( szerintem eddig ők voltak az egyik legtisztesseégesebb kiadó, ez a könyvük viszont kicsit határeset) és BePe szeret "együttműködni" a kiadókkal; amibe nála a némileg szervilis viselkedés is belefér.
- másik, hogy tényleg írtak pár jócskán sértőt Goldenlane-ről ... amit a Moderátor Urak a jelek szerint nem vettek észre, nem vágtak ki...

A normális moderálás helyett és a kiadó lelkivilágának a megnyugtatására a topic bezárását választani..hát. Szánalmas szerintem.

---

Mindeettől függetlenül, a kérdésem elvi és általános síkon továbbra is fennáll: mi is a plágium ?

bye
Sics

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.03, 10:20

Üdv!

Gorbi: Egyáltalán nem , inkább poénnak szántam, de semmi esetre sem akartalak megbántani. ;) Bocs, ha bántó voltam. Megyek és felakasztom magam :) , Júdás is így járt el. :rohog:
És kárpótlásul: :sor: :sor: :P

Felkeresem ezt a helyet, ha egyszer Pestre megyek ( úgyis mindig vonatozok )

Módosította Calien: 2003.12.03, 10:21

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.02, 22:28

OFF

Sics:

Gondolom te is lattad mive fajult a topic. Ettol kezdve nem hinnem, hogy barmifele "izlesterrorra" kene hivatkozni a bezarasaval kapcsolatban, szvsz tokeletesen jogos moderatori intezkedes.

Ha meg a plagium tema erdekel altalanossagban, akkor nyiss neki egy topicot, ebben senki nem akadalyoz meg szerintem.

Sics

Sics

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1831 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.02, 22:20

Üdv !

Gorbadock: valóban, úgy másfél hozzászólásnyi terjedelemben. Olvastam is. Ennél kicsit többet szeretnék.

Hanna: persze, olvasható. Csak épp írni nem lehet bele.

A Csülökben nagy a füst. Aki utálja ?!
Ráadásul utána következik a kabátszellőztetés rítusa a külső házfalon. Argh.

bye
Sics

Módosította Sics: 2003.12.02, 22:22

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.02, 22:01

Sziasztok!

Sics: Egyelőre még olvasható az ominózus fórum, és valahol az első oldalak tájékán be is van idézve a megfelelő jogi szöveg, érdemes inkább ellapozni oda, mint ide is benyomni...

Calien, Gorbadock: A Csülök egy csárda, és helyileg a Keleti pu. közelében található. A legtöbb Script ott szokta tartani gyűlését...

Gorbadock

Gorbadock

Dead Man

• Archívum
  • 429 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.02, 22:00

;) Calien - most hülyének nézel????!!! :rohog:

Sics - ha emlékezetem nem csal, akkor ez a téma már volt napirenden az Írástechnika topikon, valahol itt: http://forum.rpg.hu/index.php?s=&act=ST&f=...113&t=565&st=50

Mondjuk ez nem zárja ki, hogy itt is beszélgessünk róla.
Mivel akkor és ott nem fejtettem ki a véleményem erről, az általad említett topik hangvétele meg nem az én ízlésem szerinti volt, ezért most lássátok:

Sztm plágium, ha valamilyen falrengető, nagy vihart kavart, jelentőségteljes műnek a nagyobb részét pofátlanul felhasználja valaki, anélkül, hogy feltüntetné a forrást (bár jelen esetben ennek nem sok értelme van, mert az "új mű" nem nyújt semmit) és az író azt állítja, hogy az ott leírt dolgok csakis tőle származnak. Ennek a gondolatmenetnek a végére jutva azt hiszem, hogy az olyan mű, mely semmi újat és értéket nem ad a világnak, csak egy már létező alkotás másolata, akkor nyugodtan rámondanám, hogy plágium.

Ugyanakkor van, hogy előbukkannak ismerős részek egy-egy regényben, de ez sztm nem vészes, sőt néha nagyon jó hatást is elérhet. pl.: Vas Ideje - Légiós regények az egyik alapmotívum, hogy valaki elől menekülnek az emberek és így keverednek a légióba, kezdetben fennakadtam rajta, de utána még meg is tetszett, itt egyből leesett a tantusz. Másik pl.: Morgena könnyei a Császársziget pusztulása - Halálcsillag pusztulása ez a hasonlóság csak a végén lett ismerős és sosem mondanám rá, hogy plágium, sőt akkor és most is igen kíválónak és jónak tartom a műnek ezt a részét (a többit is :) )(valami újat adott).

Remake - ilyent csak filmben láttam, van könyvben is?

Üdv,

Sics

Sics

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1831 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.02, 20:56

Üdv!

Arra lennék kíváncsi ( ha már a BePe féle ízlésterror zárolta a vonatkozó topicot... ) hogy mikortól plágium egy könyv vagy más műalkotás, mikor nem, meg hogy hol a különbség a plágium és a remake között.

Kíváncsian várom a definiciókat és a véleményeket ...

bye
Sics

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 21:44

Üdv!

Gorbi, megleplek: Egy hely! Gondolom valami kocsma, vagy presszó, vagy hasonló, ahol az ember iszik és beszélget. Ez aküldetése. Bár arra én is kíváncs lennék, hogy hol van? ( gondolom pest, de azn belül )

Gorbadock

Gorbadock

Dead Man

• Archívum
  • 429 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 21:40

Hello Mindenki!

Mi az a Csülök? és Mi a küldetése? :nono:
No jó, arra rájöttem, hogy valami vendéglátóegység és az egyik kör ott szokta tartani a találkáit, de ezek szerint több?

Igazából nem derült ki egyik kör társalgójából sem, hogy mi ez...

Homályosítsatok meg bahrátaim, az űrben

Üdv,
egy bugyoros

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 21:06

Üdv!

Ha már szó esett róla, milyen volt a tali?

_fergeteg (NPC/NJK)

_fergeteg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.30, 17:20

Köszke! Majd gondolkodom rajta, de nem biztos, hogy ezt nekem találták ki. ;) Dehát, megpróbálni meg lehet. :buszke:

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.28, 13:06

Üdv!

fergeteg: Sajnálom. Ha mégis kedved lenne hozzá, csak szólj, nálunk még van hely egy vagy két emberre.

Mantis

Mantis

Ápolt

• Fórumita
  • 502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.28, 08:16

Ngabor:

Mi leszünk (5).

Üdv.

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.28, 08:01

Ngabor: Mi ott leszünk, sőt, ha jól tudom, az 5. kör is. (Talán a 4. is, ez nem biztos) A 1. körből pedig Wyquin és Stöki is várható.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]