Ugrás tartalomhoz

Fotó

Általános Live Topic

• Válasz írásához lépj be
1438 hozzászólás érkezett eddig

Lecram

Lecram

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.26, 17:51

A reggeli cigi a sátor előtt a legtöbb játékon OUT-területen van, ha félkómás az ember, mert épp akkor kelt, akkor valószínűleg még a játék kezdése előtt kerül sor a cigarettára. Ezekkel nincs is baj. A legtöbb szervező/játékos nem is emiatt szokott problémázni, hanem a mindenfelé elszórt cigarattacsikkek miatt. Valamint ha olyan helyen gyújt rá az ember, ahol egyébként sem szabadna. (Például a játék helyszíne egy olyan terület, ami műemléknek van nyilvánítva, és ott csak a dohányzásra kijelölt részen lehet rágyújtani, ha van játék, ha nincs.)
Olyannal (szerencsére) én sem találkoztam játékon, hogy valaki csata közben rágyújt, vagy odajön cigizni, ahol nemdohányzó emberek vannak, ellenben a szemetesig el nem jutó cigarettacsikkekkel volt alkalmam összefutni, és az ilyenért én is szoktam szólni.

fornax11

fornax11

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.23, 20:02

Hi!
All
Dohányos révén kicsit lehet elfogult vagyok!
De Akik komolyan veszi a szabályokat és az egymás mellett élés(játszás) szabályait azt ezek a kérdések nem feszélyezik!
Én több liven is voltam, de még pl nem gyújtottam fel semmit és nem is rohangásztam cigivel a csata sűrűjében...
Viszont a reggeli kv és cigi a sátram előtt vagy a tábortűznél nem maradhat ki és senki kedvéért nem másznák el félkómásan egy "füstszentélybe"
Szerintem pl a nem kijátszott karakter sokkal larp rombolóbb :(
Szerintem ez csak egy lerágott csont amin felesleges rágódni...
Üdv.

Belzenrupper_Mordred

Belzenrupper_Mordred

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 276 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.23, 19:43

szerintem meg a lustább larperek ki sem jönnének a füstbarlangból :( az aki viszont nem tartja be és rajtakapva találunk fényképen vagy helyszínen az mit gondol erdőben tűzrakási tilalom idején?

taniko

taniko

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 141 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.23, 15:03

Akkor már én is!

Gem_Kapocs: Miért nem?

Az én véleményem: Én még ki is próbálnék egy ilyen "füstbarlangot" és ha bevállik, hangulatos, akár még használnám is, de szerintem a lustább, vagy hanyagabb larperek nagy többsége (lsd. azok, akik egy fotó erejéig nem tudják eldugni a cigit a hátuk mögé), bizony nem fog elmászni egy ilyen füstbarlangig, ha neki az adott helyen éppen rágyújtani van kedve, nem nézve semmit.

Gem_Kapocs

Gem_Kapocs

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 251 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.21, 08:57

Részemről az elkülönített füstbarlanot nem tartom jó alternatívának.

Belzenrupper_Mordred

Belzenrupper_Mordred

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 276 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.20, 22:04

vízipipa nem pótolja a dohányt, napi 2 pipa a 20 szál cigit, a fépnyképeken szereplő dohányosok meg nem voltak diszkrétek. a tűz gyufáról is tűzveszélyes, tehát minél nagyobb területen dohányoznak annál nagyobb a tűzveszély kiterjedése.

szivar/szivarka jó dolog de vagy erős vagy drága egy átlag dohányos játékosnak
Pipa kezdőknél hamar nikotinmérgezést okozhat,
vízipipa szinte semmi egy átlagos dohányosnak,
sodorni jó a cigit, de átszoktatni egy napra néhány személyt a márkahűségükről nehezebb mint egy területi korláttal beszabályozni a tevékenységet

megoldást jelenthetne a pipaszipka és a szipka is de itt egy felvetést tesztelek ki mit gondol az elkülönített "füstbarlang" ötletére?nem hiszem hogy ennyi dohányos larper van csak...

AshiValkoinen

AshiValkoinen

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.20, 20:24

Vagy a városi kocsmában működjön vízipipa is. :sor:

Gem_Kapocs

Gem_Kapocs

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 251 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.18, 22:40

Elfogult leszek dohányos ember lévén. Szerintem a terepen is el lehet ezt intézni diszkréten, kulturáltan, játék közben is. A rikító dobozoknak csináljuk bőrből/voszonból egy tokot, vagy akkormár rögtön magának a bagónak. A meggyújtáshoz gyufát/fáklyát, tábortüzet használjunk. Ne dobáljuk el a csikket és ha az 5 méteres körzet túlnyomóan nemdohányos, vonuljunk arrébb.
Vagy ott a ppa is egy jó alternatívának. Kukoricapiipát akár gyárthat akárkki si otthon, egy darab bodza meg egy száraz kukoricacső kell hozzá. Nem bírja sokáig de egy játékot bőven kihúz. Vagy vehetünk 2-3000 forintért egész korrekt gyökérpipákat jobb dohányüzletekben. Viszont a pipázásra tömegesen nem fognak átszokni a dohányosok, több okból:

- A pipát meg kell tanulni használni. Tudni kell megtömni, gyújtani, égve tartani. Aki nem tud pipázni hamar kiégeti a gyökérpipa fenekét, amellett 10 perc alatt pazarol el egy másfél órára elegendő adag dohányt.
- Ha nem eldobhatós (kukorica, hasonló low budget) pipánk van azt rendben kell tartani, pucolni kell, rendes pipát napjában kettőnél többször nem illik megtömni! (A legjobb az egy tömés, de kettő nagy szünettel még belefér)
- A pipadohányok 3-4 doboz cigi árát is kiteszik, igaz nagyjából kétszer annyi cigarettát is helyettesíthetnek. Viszont letüdőzve gyilkosak lehetnek annak aki nem ehhez szokott hozzá, teljesen lényegtelen milyen cigit szív egyébként.
- A pipát alapvetően a dohány ízéért/illatáért pöfékeljük, a cigit a megszokás és a nikotin miatt szívjuk. A kettő nemigazán tudja helyettesíteni egymást.

Én inkább arany középútként a középkategóriás szivarkákat látom, ezekből létezik szűrős kivitel, ami ugyanúgy szívható minta cigaretta, az aromája egész kellemes és nincs egy djarum árában. Ha ezeket egy kis bőr/szövet szütyőben hordjuk magunkal egy doboz gyufával, akkor szerintem már annyira nem rossz látvány adohányzó játékos (persze az egészségre ettől még káros :felvon: ) Másik, macerásabb és gyakorlást igénylő alternatíva a kézzel sodort cigi, bőrszütyőben dohány, papír hordása és ezekből a cigaretta megsodrása igény esetén. Viszont erre sem gondolom hogy tömegesen átszoknának az emberek.

Ursu

Ursu

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 241 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.17, 19:28

Dohányzás téma

Nagyon nem szeretem, de mégis mit tegyünk??? Sajnos a jelenség létezik és még létezni is fog egy ideig. De azt mondom, ha nem megy a játék rovására és sikerül "diszkréten" intézni, addig kár ezen annyit agyalni, mert szvsz semmivel se rosszabb, mint a sportcipős, szabadidő-nadrágos játékosok. Egyik se kimondottan oda való, mégis van. Szerintem nem kell annyira meglovagolni a témát.
Természetesen, ha valaki a játék hevében úgy állít oda, hogy -Nincsen tüzed b**** meg!? - na az ilyet szerintem pofán kell vágni. Tudjuk, hogy minek hol van a helye és mikor van itt (vagy ott) az ideje.

fornax11

fornax11

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.31, 17:12

thx!

AshiValkoinen

AshiValkoinen

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.30, 21:41

Hi all!
Bocs, de nem tud valaki 1 rendezvény naptárat?
mikor- hol?
Ill augusztus9 és 29 között lesz-e live valahol?
Köszi!

http://hu.larp.wikia.com/wiki/Esem%C3%A9nynapt%C3%A1r

fornax11

fornax11

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.29, 16:31

Hi all!
Bocs, de nem tud valaki 1 rendezvény naptárat?
mikor- hol?
Ill augusztus9 és 29 között lesz-e live valahol?
Köszi!

Belzenrupper_Mordred

Belzenrupper_Mordred

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 276 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.27, 21:47

válaszom M_Sanyi megjegyzésére, az in területen unottan bóklászó dohányosok kiábrándítóbbak, viszont az aki folyton ott lebzsel az kapna fomlokpántot hogy tudni lehessen, már nem beszámítható ugyanis erős függő és mint tudjuk akinek ég a gyomra annak füstöl a torka, tehát a képességeiből is veszítene aki egész nap ott veri a blattot, de azok akik csak "szusszanni" térnek be azoknak ez egy jó ürügy a félrevonulásra! anti-dohányosoknak vízi-pipa vagy füstölő pálca is betöltheti ezt az ürügyet!
(OFF)
...ami nem öl meg az erősebbé tesz én pl erős dohányos vagyok!...

ismeretlen(/OFF)

Palladin

Palladin

Az adószedő

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.18, 18:02

Közérdekű közlemény!

Már korábban is írtam ide a fórumra:
ERPG levelező lista

A fenti link egy olyan levelező listára való feliratkozást tesz lehetővé, ahol bárki hírdethet LARP/asztali szerepjáték (verseny) témában.
A listára bárki feliratkozhat.

Előnyei, olyanok is listatagok, akik nem fórumoznak, vagy nem rendszeresen, de E-mail-t mindenki rendszeresebben figyel.
Mindenki elsőkézből kapja meg a levelet, nem kell a józsitól hallani, hogy mi lesz és hol.
Egyszerű és gyors: egy e-mail a listára és mindenki megkapja a levelet.

Remélem több embernek is felkelti majd az érdeklődését, ha elegen leszünk rajta, akkor ez egy nagyon gyors és jó hírforrás.

M_Sanyi

M_Sanyi

Tesco gazdaságos larpszervező

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.17, 19:16

Én személy szerint nem vonnám össze fantasy játékona dohányzást és az in játékot (jó, egy modern környezetbe belefér) - gondolok itt ezalatt az "alvilági infók" felvetésedre, legalábbis szerintem egy fantasyvilágban annyira nem jóhangulat az alvilági infókat egy kocsmában unottan cigiző társaságtól beszerezni, opcionálisan néhány "tábori hamutartó" (biztos látott már mindenki ilyet, fél petpalack benne némi dzsuvás dohánylével) társaságában.

Külön "dohányzóhely" az nem rossz ötlet, de szorítsuk az off játéktérre.

Belzenrupper_Mordred

Belzenrupper_Mordred

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 276 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.17, 18:41

dohányzás LARP-on témához én szeretnék egy pipafű-bartlangot bevezetni, ahol le lehet rakni névre szólóan a cigit pipát dohányt, szivart...

ha valaki rá akar füstölni itt talál menedékként behúz ide, és nem zavar másokat, viszont az alvilági infóknak is helye lehet...
ha valaki függő meg nem zaqvarja a többiek játékát

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2037 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.06, 22:02

Minenesetre, továbbra is csak reménykedhetünk, hogy a Larpos társadalom egyszer csak felnő.

Csak azt ne! Ezt ugye te sem gondoltad komolyan! :nemertem:

Morak

Morak

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.06, 11:27

Üdv!

Baleset LARP-on témához:

Pont Palladin volt aki volt olyan rendes és elvitt az ügyeletre aznap amikor ez történt velem, így tanúsíthatja, hogy a dolog működik.

Amikor arcon vágott a tisztelt kolléga [nem Palladin! :), ittas egyikünk sem volt, szimplán figyelmen kívül hagytam a farkasvakságom az esti szürkületben, így nem láttam az arcom felé száguldó kétkezes kardot] és bevittek az ügyeletre megkérdezték, hogy ezt mégis hogy kaptam. Mivel bennem volt még nagyon a LARP életérzés, majdnem azt mondtam, hogy "kéremalássan liveoztunk és ez meg az volt..." de kapcsoltam és ehelyett valami ilyesmit mondtam:

"Történelmi, hagyományőrző találkozóra gyakoroltunk, mert fellépésünk lesz, de sajnos elvétettünk egy mozdulatot, ezért a gyakorló kardtól megsérültem."

A nővér csak mosolygott. Szerencsére ha egyvalamit megszeretett a magyar nép akkor azok a "kosztümös" hagyományőrző szokások, amibe beletartozik, hogy "jelmezes" emberek mindenféle fegyverrel csépelik egymást (sajnos sokan még mindig azt a buta Barantát tekintik harcművészetnek), így ha mindenképpen fegyvernek látszó tárgyra akarja a delikvens fogni miért van a balesetin, akkor érdemes ezzel a kifogással élni, nem lesz belőle országos médiabotrány. :nemertem:

Módosította Morak: 2010.05.06, 11:28

Homar

Homar

Caelumi Játék

• Fórumita
  • 953 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.06, 07:03

Alkohol ismét, tényleg nem kell játékra, de ha valamit tiltasz, akkor csakazértis lesznek olyanok, akik épp ezért isszák túl magukat, ha meg sem említed, sok embernek eszébe sem jut.

Ezzel nem értek egyet. Ennyi erővel ha tiltom a fémfegyvereket akkor épp ezért hoznak majd vaskardot? Egyébként nem minden körülmények között kell tiltani az alkoholt, mert pl esti tábortüzes sörözős mókák simán mehetnek, de CSAK akkor ha már nincs harctevékenység. Másrészt ha valamit nem tiltasz akkor nem is hivatkozhatsz rá a játék alatt. Anno voltam olyan naiv, hogy feltételeztem pl nem fordulhat elő drog a játékon, nem is volt beleírva a szabályokba. Ma már nem véletlenül van ott...

Lehet véletlen, de nem láttam egy hüderészeg embert sem. Ellenben a legtöbb helyen, ahol tiltották, ott előkerültek az emberek akik megmutatták, hogy biza rájuk nem vonatkozik. Persze ki lehet tiltani bárkit, de ez megint más mondani, meg vakóságban csinálni. Nem tudod megkötözni, vagy ilyesmi, max szépen kéred, de ez meg nem feltétlen hat, akkor már nekiállnak morált rombolni.

Hűderészeget én sem, de enyhén ittasat már igen. Az ilyennek meg lehet mondani, hogy bocsi, ma akkor kardot nem fogsz a kezedbe, mert ha meglátjuk akkor vége a játéknak. De olyan nincs hogy hagyjunk egy részeget inkarakter csak mert ő úgy dönt hogy tesz a szabályokra és mások biztonságára. Végső esetben játék állj és addig nem folytatjuk amíg a delikvens ott veszélyeztet... Ha nagyon kötözködik valaki azt ráadásul egy életre érdemes megjegyezni és a következő játékra már eleve nem is engedni be. Egyébként ez nemcsak részegre-drogosra...stb vonatkozik, ha valakinek bármi okból problémái vannak a harccal, akár agresszív, akár ügyetlen akárcsak napszúrást kapott, az ilyen szitukat kezelni KELL.

A másik ötlet, pedig annyira le kell kötni a JK-kat, hogy eszükbe se jusson alkohollal vidítani magukat a játék hevében, ez a nagy szervezői feladat.

Jaja, ez jó gondolat. Bár azoknál akik még kis sem másztak a sátorból és már bontják az üveg bort ott nehéz megvalósítani, de szerencsére ilyennel nem sokszor találkoztam. Meg általában az ivászatosdira nem is napközben hanem estefelé kerül sor, ezért érdemes eleve úgy tervezni a játékot, hogy akkor már ne legyen harcérintkezés (vagy ha igen, akkor az jól behatárolhatóan és ellenőrizhetően a NEM ivó játékosok részére, pl más helyszínen)

Abban is egyetértek, hogy média elé nem lehet vinni semmilyen Larpos témát, vagy csak nagy körltekintéssel, de ezek kiforgatnak mindent amit tudnak, a baleset dolgot, meg a szája száradjon le aki kikotyogná a médiának. De jogos, hogy rosz fényt vetne, egy drogos által okozott Larpos baleset.

Na ebben is egyetértünk. A baj az, ha egy komolyabb baleset történik ott még kikotyogni sem kell, mert hivatalból ilyen-olyan vizsgálat indul, onnantól pedig bárki felfigyelhet rá.

Palladin

Palladin

Az adószedő

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.05, 22:18

Magi, ez tetszik, mindenkitől elkobozzuk a cigit, és kemény munkával jár majd a megszerzése :)

Voltam már olyan játékon, ahol a dohényosok, 1 óra elteltével abban a tudatban, hogy elfogyott az összes cigi a táborba, kemény berserk őrületben lengtek.

Alkohol ismét, tényleg nem kell játékra, de ha valamit tiltasz, akkor csakazértis lesznek olyanok, akik épp ezért isszák túl magukat, ha meg sem említed, sok embernek eszébe sem jut.
Legutóbbi Larpon, Göd-ön nagyon finom Mézsört mértek, kemény InGame aranyakért, feldobta a hangulatot, nem volt akkora mennyiség, hogy lerészegedjen belőle bárki is, és így nem kerültek elő a hozott dolgok, stb..
Lehet véletlen, de nem láttam egy hüderészeg embert sem. Ellenben a legtöbb helyen, ahol tiltották, ott előkerültek az emberek akik megmutatták, hogy biza rájuk nem vonatkozik. Persze ki lehet tiltani bárkit, de ez megint más mondani, meg vakóságban csinálni. Nem tudod megkötözni, vagy ilyesmi, max szépen kéred, de ez meg nem feltétlen hat, akkor már nekiállnak morált rombolni.

Minenesetre, továbbra is csak reménykedhetünk, hogy a Larpos társadalom egyszer csak felnő.

A másik ötlet, pedig annyira le kell kötni a JK-kat, hogy eszükbe se jusson alkohollal vidítani magukat a játék hevében, ez a nagy szervezői feladat.

Abban is egyetértek, hogy média elé nem lehet vinni semmilyen Larpos témát, vagy csak nagy körltekintéssel, de ezek kiforgatnak mindent amit tudnak, a baleset dolgot, meg a szája száradjon le aki kikotyogná a médiának. De jogos, hogy rosz fényt vetne, egy drogos által okozott Larpos baleset.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]