Ugrás tartalomhoz

Fotó

Általános Live Topic

• Válasz írásához lépj be
1438 hozzászólás érkezett eddig

_Fenris_ (NPC/NJK)

_Fenris_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.24, 14:59

Maverick,
Nekem csak a sziget alatt rossz,bár sziget után csak hétvégén jó,v. késő délután.Léci szedj össze embereket workshopra(pl.:Josephet, Tomot, Ákost + a kezdők is jók lennének)

Bigy
szerintem egyszerűbb ha majd elmegyünk.

eryona

eryona

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.24, 14:36

Engem a szünet után fog érdekelni. Öcsémet is.(ha valaki nem jött volna rá, megjelent a fórumon)

_Bigy (NPC/NJK)

_Bigy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.24, 14:16

Nu!

A b?rös akir?l beszélek kb feleáron adja a b?reit a Vas utcaihoy képest, és nincs is messze. Sashalomnál kell leszálni, és a Kishalom utcában van, csak el?re kell menni egy kicsit a HÉV sinekt?l balra talán a 3-4 utca.
Minden féle b?rt árul a kemény talpb?rtöl kezdve az egészen vékonyokig, és min?ségben is vannak eltér?k. Még egy hétig vannak nyitva aztán 3 hét szünet!

Dragoon:

Ha magad akarod csinálni a láncinget, akkor ahhoz már elég kevesebb cash is... Alapvet?en a szemeket bárki össze tudja rakni 2 fogóval, csakhogy a szemek elkészitése macera. A legegyszer?bb ha megbeszelünk valami árat(gyakorlatilag anyagköltség), és én legyártok neked 5 kg-t, ha ez megfelel... az egész olyan 12 kg körül lesz, dehát attól függ milyen hosszút akarsz, mekkora szemekb?l, mert ugye minél kisebbek a syemek annál kés?bbi a láncing.

Bigy

Arguyle

Arguyle

Törzs-fórumozó

• Inactive
  • 794 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.24, 14:05

Fenris
teljesen egyetértek veled, valóban siralmasan nézünk ki! Éppen ezért ha nem is rögtön páncélt, de legalább korhűbb ruhákat készítsünk magunknak, mert a metallica póló farmernadrággal és betétes bakanccsal nem az igazi!
Jelezzetek vissza valamilyen formában, hogy kinek mikor lenne jó az, ha összeülnénk, és barkácsolgatnánk mindenféle jóságos dolgokat.
Köszi!

_Fenris_ (NPC/NJK)

_Fenris_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.24, 13:50

Szewa Bigy!
Azt írtad, hogy tudsz bőröket szerezni.Milyen árban,milyet?Könyen varható bőrt is tudsz szerezni?Lenne néhány páncél ötletem és kéne anyag és bőr.Majd írj és növeljünk designt. :D
Maverick támogatom az ötletett,páncélokat és korhű ruhákat készítsünk.Szerintem azért viccesen és siralmasan nézünk ki harc közben(a felszerelést illetően)!

Arguyle

Arguyle

Törzs-fórumozó

• Inactive
  • 794 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.24, 10:36

Én javaslom a sziget utáni egyik hétvégét Workshop-hétvégének.
Aki tud esetleg alkalmas műhelyet, az írjon. Addig is ki kéne találni, hogy miket csináljunk: kardokat és egyéb fegyvereket, páncélokat és védőfelszereléseket, kiegészítőket...
Jut eszembe! Kéne csinálni valami jópofa zászlót is. Amik most vannak azok valahogy nem az igaziak!

Ogre
Szeretnék csinálni egy csizmaszerű dolgot bőrből. Tudnál nekem segíteni ebben. Segítség kéne az anyagbeszerzésnél, meg magánál a munkánál! Köszi előre is!

eryona

eryona

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.24, 08:07

Szólok.

Szigeten leszetek???
Ha valaki igen, csörögjön rám, ha kint van(én szinte folyamatosan kint leszek).

_Bigy (NPC/NJK)

_Bigy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.23, 19:02

Olcsót akarsz vagy jót?
Én imerek mindkét kategóriából...
Láncinget 50 ezer alatt nem kapsz, a kard meg necces, 10 ezert?l kb. 10 millióig terjedhet az ára.
De ruhásokat, ötvösöket, b?rösöket mind ismerek és kapcsolatban állok velük, és ám nagyon fel tudja dobni a felszerelést olcsóbb kis kiegészit?.

Bármi kell csak szóljatok... :D $$$$$$

Bigy

_Dragoon (NPC/NJK)

_Dragoon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.23, 17:59

Bigy!

Engem eléggé érdekelnek a fegyverek, vértek, de én rendes igazi cuccokat akarok szerezni. Tehát pl szeretnék maj csinálni igazi láncinget, és egyebeket, szerezni kardokat, stb.

Arguyle

Arguyle

Törzs-fórumozó

• Inactive
  • 794 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.23, 09:16

Bigy:
Köszi szépen, várjuk az előzetes kalkulációkat. :)
Szerintem az Ostromjáték jellege miatt elég vagyes az, hogy ki milyen kort preferál! Én speciel XV-XVI. századi japán, de előfordul itt keltáktól kezdve a késő lovag korig szinte minden kultúrkör, bár leginkább a közép és késő lovagkor. Szerintem a legjobb lenne az, ha meglesznek az előzetes számítások arról, hogy mi mennyibe fog kerülni, akkor el kéne kezdeni azt számolgatni, hogy ki mennyit is akar erre rááldozni (én rengeteget, akarok egy frankó páncélt :D).
Az alapruházat tényleg egy nagyon jó ötlet a kezdéshez, magam is éppen valami ilyesmin ügyeskedek, csak nem ingben, hanem japán jellegű cuccosban... de ha kész lesz, király lesz. Csak sajnos a napi meló rengeteg időmet elviszi... de hát valamiből meg fizetni kell az alapanyagot nemigaz?

Üdv mindenkinek!

_Bigy (NPC/NJK)

_Bigy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.22, 21:31

Holnap megyek el egy b?röshöz, nem Ogreéhez-bár engem is egy szép hölgy fogadott-, hanem sashalomra egy jóval olcsóbbhoz, s?t ennek akár jobb b?rei is vannak. Majd adok pontos cimet...

Még aznap megyek fémet venni, az én alkar és lábszárvéd?imhez, ill. Face pikkelyvértjéhez.

Ja és még kovácshoz, úgyhogy nekiállok aztán kiszámolom a dolgokat mind a kett? kategóriában csinálok vértekr?l, alakrvéd?kr?l, pajzsokról, de azt is fontos lenne ledönteni, hogy milyen kort csinálnának?
Ogre pédául a germán és régebbi - ?s kort is csinálni akarja, én a viking és a mongol(legújabb ambiciom!) korral foglalkozom. Ugyanakkor Face elég er?sen középkorral foglalkozna...

Ehhez mérten kell számolgatni, a cuucokat, hogy fémb?l, b?rb?l, esetleg sz?rméb?l kell dolgozni.

Ja mindenkinek javaslom kezdésnek az alap ruházat üsszeállitását rengeteget tud dobni a cuccokon egy paraszt ing és valami nem farmer,
és ha egy kicsit is tud valaki varrni pár óra alatt össze lehet dobni egy régebbi durvább szabású leped?b?l és f***án néz ki mert elégségesen durva anyag...

Arguyle

Arguyle

Törzs-fórumozó

• Inactive
  • 794 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.22, 10:10

Biggy:
Valóban, ezt fontos lenne eldönteni. Bár szerintem, ha már nekiállunk, szerintem olyat kéne csinálni, ami szép is, jó is! Ha volnál olyan kedves egy hozzávetőleges becslést készíteni arról, hogy kb mennyiből jönne ki a páncélzat, meg az egyéb védőeszközök, ha fémfegyverek ellen, vagy ha csak ostromra készülnek. Szerintem így mindenki meg tudná mondani, hogy van e épp ennyi "kedve" a dologhoz!
Meg ha már ott vagyunk, és rászánunk egy napot, akkor akár még fegyvereket is csinálhatunk... :)

_Bigy (NPC/NJK)

_Bigy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.21, 17:41

A vérteknél el kell dönteni, hogy tényleg arra mennyünk rá, hogy tényleg védenie kelljen-e akár fémfegyver ellen, vagy pedig olcsóbban kihozható, hisuz fafegyver ellen nem kell akkora védelem.

Én most csinálok magamnak b?rvértet, Saga-ra, ahol azért mégiscsak fémfegyverek ellen kell a védelem és hát lesz az 15 ezer körül, mert kell 3-4 mm-es b?r szegecsek, alá egy vékonyabb...

Ugyanakkor fémb?l minden olcsóbb, 2 alkar véd? és 2 lábszár véd?m összesen lesz anyag árban 500-1000 ft.

GOtto

GOtto

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 365 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.21, 17:24

Norbi: ok a vörksop, mert kell nekem egy jó kard.

Arguyle

Arguyle

Törzs-fórumozó

• Inactive
  • 794 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.21, 15:35

Ogre Mester, Biggy és a többiek:
Lassan szerintem itt az ideje, hogy tartsunk egy vörksoppot. Szerintem páncélokat és egyéb védőeszközöket kéne gyártani. Mit szóltok ehhez?

_Bigy (NPC/NJK)

_Bigy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.20, 22:00

Hello!

Háát fakardot nem csinalok, csak rétegelt lemezt sikerült szereznem, és a kardokkal Ogre foglalkozik, amennyiben fa... fémmel én is.

Meg esetleg vértekkel, ha valakit érdekelne a dolog(b?r, pikkely, rákozott).

Ja Ogre kardjait viszonk szerte látod ostromos körökben pl. a sajátja, Farkas Gabié, Enyém...

GOtto

GOtto

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 365 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.20, 21:03

Szia Bigy!

Ha rendelek Tőled egy másfélkezes kardot, mennyibe fog kerülni? És mennyi az átfutási idő? És hogy fog kinézni? És...???
Több információt! Köszi!

Ottó

_Bigy (NPC/NJK)

_Bigy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.19, 14:56

Sikerült occsóért szereznem faanyagot, úgyhogy tudok csinálni pajzsokat, kerek, négyszögletes, cimer vagy elefánt alakut, festve, esetleg pajzs dudorral.

Irjon akinek igénye van rá!

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4516 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.18, 14:25

megnyitva

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]