Ugrás tartalomhoz

Karakternevek

• Válasz írásához lépj be
475 hozzászólás érkezett eddig

Alione

Alione

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.18, 10:45

valaki megtudna dobni 1 Khál névvel?

én is tervezek egy khált, őt egy dreina - pap neveli fel aki a nomádok közt talál rá akik a szüleit démonnak hidvén lemészároltak.
őt Bartholomeo-nak hívják majd...
:D

a saját karakteremet meg Alberto di Abolo-nak hívják, utalva a saját nevemre.
és persze h gorviki... illetve alcarai...
:D

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.26, 21:33

Használhatna mondjuk egy gúnynevet, mint például a Szürke Egerészt. És akkor már az oldschool fantasy utalás is megvan. :lol:

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.25, 22:24

Öt másodperc alatt beugró nevek: Rosten, Olden, Dilneol, Erwanin, Gitrenon.
Miért nem adsz neki valami magyar nevet? Nem feltétlenül valami kitalált, jelentés nélküli nevet, hanem mondjuk: Árnyék, Szürkekarom, vagy hasonló?
Egyébként, ha jól emlékszem, régi, furán hangzó nemes neveik voltak a kháloknak, amiket sötét korokból örököltek. Például nevek sok x betűvel.
Beast ötletéhez hasonlóan, például ilyen nevet adnék saját hasonló karakternek: igazi neve: Xaphenexon. Mindenki által közkeletűen használt neve: Rozsdahát. Neve, amin befogadták teszem azt, egy kolostorban: Estaphoratus.
Ezt én szintén pár másodperc alatt találtam ki, így másodjára végigolvasva lehet, hogy nyakatekerten hangzik, de ez csak példa.
amt

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.22, 07:51

Motig - Beast jól megfogalmazta a lényegét, a jellemét mindenképpen tükrözi vagy a születési sajátosságait esetleg a törzsi származását... :D

Beast

Beast

Ancient Evil

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.21, 16:57

nem nagyon ismerem a magus világát, de ha jól tudom ez valami macskaféle lény.
Akkor úgy nevezném el, ahogy a macskákra jellemző, vagyis adnék neki egy nevet amin szólítják és az beszélő név lenne (nemtomki a halk léptű), aztán lenne egy neve amit csak a fajtabeliek között használna (a többiek nem érdemlik meg hogy tudják) ez hasonló de többet árul el róla, családját stb. És végül lenne egy harmadik neve is, amit csak ő ismer, ez abszolút egyedi lenne.
A lényeg, ha egy macskát játszol, akkor a név nem csak egy kitöltendő rubrika, hanem az egész személyisége benne van.
Remélem segítettem.

Motig

Motig

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 144 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.13, 23:35

lenne 1 hatalmas kérésem:
valaki megtudna dobni 1 Khál névvel? harsoc férfi/hím(2 alkalom hogy mágus... tudom pont nem Khált kelet volna inditani de elméletileg(és gyakorlatilag) jól játszom...)
mert amit én kitaláltam ok csak hát most eset le hogy 1 betű csere és máris öblitő reklám lesz...
amiket itt találtam név geneket néztem de egyik sem vált be...
ami még lényeg(szerintem) a jelem:
csöndes, nem igazán az a dumagép és ha beszél azt is velősen tömőren.
az hogy az ajtót betöri ha idő vagy valami nem játszik a javára szert természetes...
ha esetleg kell még valami(bár szert ez sem de rohadt nagy kocka vagyok...) leírom...
a neveket előre is thx!
(u.i.: menyire égő a Lenord név? 5mp gondolkodás eredménye volt)

_Katerina (NPC/NJK)

_Katerina (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.07.25, 18:13

Én szeretem ah a karakternek a nevében minden tag ugyanazzal a betűvel kezdődik.
(Kim Karell)
Meg a három tagú neveket, de szerintem azokat mindenki jobban kedveli. :aaaaa:
Kíra zZu Ra

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.24, 16:48

Néhány hasznos link, ha gyorsan nevekre van szükséged... :aaaaa: ...a kedvencem a vastagon kiemeltek:

http://www.behindthename.com/random/

http://rumandmonkey.com/widgets/toys/mormon/

http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/dnd/20010208b

http://www.lightsphere.com/dev/web20.html

http://www.chriswetherell.com/elf/

http://gangstaname.com/pirate_name.php

http://www.mandarintools.com/chinesename.html

http://www.fakenamegenerator.com/gen-male-hu-hu.php

http://cyborg.namedecoder.com/

http://www.seventhsanctum.com/index-name.php

_qukkerkommancs (NPC/NJK)

_qukkerkommancs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.07.24, 16:26

Amikor egy karaktert alkotok, akkor számomra nagyon fontos, hogy ne csak számokból és betűkből álljon, hanem legyen jelleme is. Fontos, hogy legyen hozzá kép és ugyanilyen fontos a neve is. Számomra ez nagyon izgalmas, mert megmozgatja az alkotói fantáziámat; még azoknak az NJK-knak is nevet adok, akikről soha nem derülne ki, hogy kicsodák.
A kedvenceim karaktereim közül néhány:
DAMON CADIR. Az anath-akhan saggitora.
EN RIL KOYO. Eredeti nevén Encarro Rilbucchi, gorviki származású fejvadász, szabadúszó politikai bérgyilkos.
JAFAR EL-HAIM. Egykori Fekete Skorpió, el-sobirai Doldzsah-pap.
JASZEF KALIF IBN ABUL EL-HADA. A "Csókos"; el-hamedi Doldzsah-pap.
DAMIEN BACIO. A "Hitvalló harcos"; caedoni származású gladiátor, később Arel-papja.
Kedvenc NJK-im nevei:
KELAILON MASSAD. Kyr fejvadász, élőholt sicariomagitor.
CHIAN MU. Enoszukei tőrtáncosnő.
LODERIGO CON CAVIERA. A Szeszélyes Királynő kapitánya, egykori kalózfejedelem.
AL TIANN HERCEG. Eredeti nevén Alandro Tiannes Artifani, egy parányi városállam, Hirehand hercege.
MAXIM DELOR. Oroszlánszív lovag.
KICSI CHUTO ÉS CSENDES PEPI. Egy erioni fogadó, a Hullarabló barbár és törpe kidobói.
YGIR MEDAY. Alidari mesterkém.
stb.stb.stb.

Annyi karaktert alkottam már, hogy emlékezni is nehéz rájuk.
Üdv.

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2031 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.01, 19:33

Az én legutóbbi karaktereimnek a nevei:
Nagy medve. Egy barbár mágus (első tk) kalandban.
Sólyom. Egy bajvívó mágus (d20) kalandban.
Szerintem most űbereltem az itt leírt összes nevet.
Peace.

DarklingElf

DarklingElf

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.20, 18:50

Nekem egyszer egy unalmas kémiaórán sikerült a periódusos rendszerből alkotnom egy egész jó nevet :aboci:
Rhagash Atra'Scylaac :)

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.14, 13:13

Én előszeretettel használom a Behind the Name weboldalt, esetleg fantasy-hoz, a Tamriel Rebuilt oldalán található névgenerátort... vagyis EZT :normaalis:

Credo

Credo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.13, 22:11

A családnevek viszont körülbelül úgy jönnek eklő, ahogy a kezem mozog a billentyűzeten illetve a papír fölött. Alant lehet látni, nem igazán sablonosak...

Word megnyit, macskát rá a billentyűzetre... :normaalis:

Khaos

Khaos

A Bundáskenyér...

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.11, 22:09

Egyik társaságban, ahol játszom gyakran előfordul, hogy a játékos nevén kezdjük hívni a karaktert. Sajnos főként kevéssé frissen sikerül általában játékasztalhoz ülni, így a társaságnak nem mindig egyszerű megjegyezni az egyszerűbb neveket sem.
Az idétlen nevű karakterekről...nos az MMORPG-kben(bár mint tudjuk, nem feltétlenül "igazi rpg") a hideg futkos a hátamon a "Cukorborsó" nevű ork nőktől és egyéb ínyencségektől...
Nálunk szerepjáték üléseken szerencsére ilyen elvetemült ötletek nem adódnak. Legfeljebb a karakterek gúnyneveket tatalálnak ki egymásnak. Így lett rögtön első kalandja során "Kukaceledel" szegény varázslóm(M*-ban, pyarroni), mivel valami óriás homokféreg a szájába vette, és félig lenyelte már, mire elintézték a dögöt. A frappáns becenevet a gorvicki tolvaj aggatta rá. Persze ő kereskedőnek nevezte magát. De játékon kívül kiegyeztünk, hogy rokon szakmák. :asit:
(elnézést, lehet hogy a vége már offba hajlott)

Erről nekem eszembe jut (gondolom az a bizonyos MMORPG a WoW),hogy a Magyarvagyok meg a Doboz,Ropi,Süti és efféle nevektől nekem nem a hideg futkos a hátamon hanem inkább a röhögés ráz:).De én az egyszerű nevek híve vagyok(lásd a nevem).Egyébként ajánlom mindenkinek a figyelmébe Tolkien tünde szótárát(Google)mert ott egy sima állatnév is jól hangozhat(a Garaf farkast jelent:))

WoW-os emlékek...
Pogácsa a troll pap, Túróscsusza az undead mage, Szilvalekvár a tauren sámán és Bundáskenyér az undead
warrior. Az mekkora csapat volt :titok:

Garaf

Garaf

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.11, 19:40

Egyik társaságban, ahol játszom gyakran előfordul, hogy a játékos nevén kezdjük hívni a karaktert. Sajnos főként kevéssé frissen sikerül általában játékasztalhoz ülni, így a társaságnak nem mindig egyszerű megjegyezni az egyszerűbb neveket sem.
Az idétlen nevű karakterekről...nos az MMORPG-kben(bár mint tudjuk, nem feltétlenül "igazi rpg") a hideg futkos a hátamon a "Cukorborsó" nevű ork nőktől és egyéb ínyencségektől...
Nálunk szerepjáték üléseken szerencsére ilyen elvetemült ötletek nem adódnak. Legfeljebb a karakterek gúnyneveket tatalálnak ki egymásnak. Így lett rögtön első kalandja során "Kukaceledel" szegény varázslóm(M*-ban, pyarroni), mivel valami óriás homokféreg a szájába vette, és félig lenyelte már, mire elintézték a dögöt. A frappáns becenevet a gorvicki tolvaj aggatta rá. Persze ő kereskedőnek nevezte magát. De játékon kívül kiegyeztünk, hogy rokon szakmák. :titok:
(elnézést, lehet hogy a vége már offba hajlott)

Erről nekem eszembe jut (gondolom az a bizonyos MMORPG a WoW),hogy a Magyarvagyok meg a Doboz,Ropi,Süti és efféle nevektől nekem nem a hideg futkos a hátamon hanem inkább a röhögés ráz:).De én az egyszerű nevek híve vagyok(lásd a nevem).Egyébként ajánlom mindenkinek a figyelmébe Tolkien tünde szótárát(Google)mert ott egy sima állatnév is jól hangozhat(a Garaf farkast jelent:))

Módosította Garaf: 2008.06.11, 19:43

Khaos

Khaos

A Bundáskenyér...

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.04, 02:46

Az ember el nem tudná képzelni, mennyi ötletet adhat időjárásjelentéstől a dezofor összetevőiig minden, egy kis fantázia, átírás és már kész is.
Ha én alkotok fantázianevet, először a körülbelüli hangzásra gondolok, körülbelül hány szótag lenne jó, aztán próbálgatom a betűket és végül úgy rakom össze a szótagokat, ahogy a legkiegyensúlyozottabnak érzem. Ez pedig remek unaloműző bármikor, amikor az élet várakozásra ítél, csak el ne felejtse az ember a megalkotott neveket.

Jézusom, mennyi hülyeség :rohog:

Én szimplán kihúzok magamból valamit. A keresztneveknél fordul elő pár IRL név, de még ezeket sem sokan ismerik fel elsőre, mert nem a mindennapibbak közül valók, hanem ritka, nekem tetsző nevek. A családnevek viszont körülbelül úgy jönnek eklő, ahogy a kezem mozog a billentyűzeten illetve a papír fölött. Alant lehet látni, nem igazán sablonosak...

Khaos

Khaos

A Bundáskenyér...

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.01, 00:26

Pár név (erős benyomásom, hogy mintha írtam volna már ide közülük, de előfordulhat, hogy a karaktertörténetek topiccal keverednek az emlékeim) egy saját városka történetéből, amit hosszú-hosszú ideje írok, és mesélek (sajnos ritkán):

Nymphadora Gliandor Hyaar Dostorquhs - nemesi származású Arel papnő, aki otthonról való megszökése után megfosztatott nemesi rangjától és nevétől (azaz a Dostorquhs családnévtől).
Daikh Arieel Hyaar - az előbbi későn született, bizonyos okokból kifolyólag születési rendellenességekkel világra jött fia, egész életében Arel papságra nevelve, később anyja munkáját örökölve a picinyke hegyi hágóváros ura.
Danark Da Philea - az Tarintól nyugatra, az északi partoknál nevelkedett, fekete dzsad származék, születési nevén Dadzsarik Dzsa Dzsileiak. Apja üzletei csődje miatt szökött családjával északra, a fiú pedig más hely, és pénz nem lévén a helyi szerzetesektől tanult, akiktől hamar felvette a pyarroni szokásokat. Később egész családját elhagyva ment el egy Uwel kolostorba, majd paplovag lett. Nymphadora korai segítője, barátja és Daikh gyámja a nő halála után, a városka életének kezdeti vezetője, ahogy a városban megalakult Uwel rendház khuryakja.
Ungoth Da Philea - az előbbi fia, és Daikh legjobb barátja, tanácsadója, állandó társa, a városka követe.
Zoelein Hyaar Thamei - Ellana papnője, a városka szerzeteseinek és papnőinek a vezetője, később Daikh felesége. Leánykori neve Zoelein Thamei.
Ferma Rla - Gilron zöldfülű (alig száznyolcvan éves) törpe mérnökasszonya. Családját csecsemőkorában vesztette el, és Tarin külső tartományaiból az északi partvidékre vitték, ahol egy kolostorban nevelték. Ifjoncként fegyverkészítő-tanoncként találkozott Danarkkal, akivel barátok lettek, és jóval később, a városka alakulásakor, Danark meghívására foglalta el a városka addig üres egyházi pozícióját.

Credo

Credo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.31, 21:59

Én ilyeneken nem akadok fenn. Ha tetszik egy név és nem teljesen egyértelmű, hogy női vagy férfi-e, akkor az lesz, amit én mondok :)

Narmiraen

Narmiraen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 467 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.01, 08:52

Bocs a több hozzászólásért, de ez kimaradt, és már nem tudtam javítani: a Claudia latinul is Claudia, csupán férfi megfelelője alakult/rövidült le Claudio-ra.

Narmiraen

Módosította Narmiraen: 2008.05.01, 08:54

Narmiraen

Narmiraen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 467 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.01, 08:13

Sziasztok!

Leophane a világért sem akarok belekötni abba, amit írtál, de az "Andrea" olaszban csak férfinév, a nőknél az "Andreina" használatos, tehát nem igaz, hogy egyszerre maszkulin és feminim név! Más neolatin nyelvekben pedig - tudtommal - nem így használják (franciában például André ugyebár, ami szintén csak férfinév...).

Narmiraen

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]