Ugrás tartalomhoz

Karakternevek

• Válasz írásához lépj be
475 hozzászólás érkezett eddig

Zaraquer

Zaraquer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 130 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.28, 07:50

A kivételek erősítik a szabályt. :felvon: Egyébként én nem szívesen húzok párhuzamot, még akkor sem, ha első hallásra rögtön asszociálnék rá.

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.24, 17:29

Kivéve az "Andrea" például, ami egyszerre feminim és maszkulin a neolatin nyelvekben.
Én azt az elvet használom alkotásra/értelmezésre, hogy a hagyományos európai maszkulin/feminim névképzők alapján járok el, vigyázva, hogy az adott nép, nyelv hagyományosan melyik európai nyelvre hajaz.
Például Toronban, a kyr eredetű nyelvben"a" női, "o" nálam a férfi képző, ahogy a latin "a" és "us" is az olaszoknál változott. (Claudius-Claudia, Claudio-Claudia)

Hagyományosan, mi a következő alapon kezeljük az ynevi nyelveket (melyik földivel helyettesítjük - Zaraquer javíts ki, ha tévedek!)
kyr, godoni - latin
latinszerű kyr: toroni - olasz, erv, egyéb északiak - neolatin, latinosult germán, az Északi Szövetség hasonlít így a legjobban Európára, a dwoon szigettel és az yllanori - magyar szigettel
latinszerű godoni: pyar - angol (könnyű, általános világnyelv), shadoni - francia, (lingua domini: átöröklődött latin (godoni))
dzsad - arab

Ezt ahhoz tudnám hasonlítani, mint a hamis színes térképészeti fényképek, - nem is a valóságot mutatja, mégis. Játék közben ezekkel helyettesítünk be, és ehhez viszonyítva alkotjuk meg magunknak a nyelvet és vonatkozásíit, így a neveket, például.

Zaraquer

Zaraquer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 130 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.24, 09:35

Általában az utolsó magánhangzó magas hangrendű a női nevekben(e,i), és mély hangrendű a férfi nevekben(o,u). Persze ha magánhangzóra végződik, akkor az a-ra végződőek is nagyrészt női nevek. :titok:

maldreidor

maldreidor

kashikoi souryo

• Fórumita
  • 315 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.24, 08:33

Karakternevekkel felmerült problémám:

bajban vagyok, kiderült egy karakterről, akit én évek óta férfinak hittem, hogy nő :titok:
Kellene valami formula, amivel meg lehet állapítani egy karakter nevéből, hogy férfi vagy nő az illető.
pl, ha Juditnak hívták volna, akkor ez a tévedés nem fordulhat elő.

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.22, 09:33

Emlékszem, a múltkor, amikor nekünk meséltél -

"-És a neve... Joe.
-Joe?
-Igen. Ide az van írva, hogy Lali, de én nem fogom egy NJK-mat Lalinak nevezni! ;) "

Zaraquer

Zaraquer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 130 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.21, 23:11

Mai játékunk alkalmával gyorsan nevet kellett kitalálnom az egyik kulcs NJK-nak. Eddig igen viccesen sikeredett előadni, és részletesen leírni a jellemét, viselkedését, ruházatát, hirtelen kellemetlen volt, hogy megkérdezték a nevét. ;) Erre egyik játékosom mondja, hogy nézzem meg az alapkönyv hátulján a szöveget, fogjak egy szót, és mondjam ki fordítva. Első szó, amin megakatt a szemem: ,,kaput". :D

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.21, 18:23

Az ember el nem tudná képzelni, mennyi ötletet adhat időjárásjelentéstől a dezofor összetevőiig minden, egy kis fantázia, átírás és már kész is.
Ha én alkotok fantázianevet, először a körülbelüli hangzásra gondolok, körülbelül hány szótag lenne jó, aztán próbálgatom a betűket és végül úgy rakom össze a szótagokat, ahogy a legkiegyensúlyozottabnak érzem. Ez pedig remek unaloműző bármikor, amikor az élet várakozásra ítél, csak el ne felejtse az ember a megalkotott neveket.

Zaraquer

Zaraquer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 130 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.21, 11:26

Valóban, az a legjobb, ha magadnak találod ki a karaktered nevét. Sajnos azonban olykor fogy az ihlet, ilyenkor jól jön a segítség. :ok:

brachknat

brachknat

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.15, 19:13

Szerintem a legjobb ha az ember magának találja ki a karaktere nevét...nekem Brachknat az első karakterem volt,egy harcos nő...az volt az első ami eszembe jutott...azóta is imádom :rohog:

Noryella

Noryella

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 37 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.15, 16:18

Éljenek az egyszerű nevek, valóban, mondom én is, az Alenir d'Alercion és Leonor Ambertis, Syddys di Nariero Armaio-val (ez már nagyon, nagy régi) és hasonló nevekkel, de írtam már le puszta kedvtelésből shadoni főrend, bonyolult kereszt- család- nemzetségnevekkel, rangokkal, tisztekkel összerakott megszólítását is. Másnak a keresztrejtvényfejtés. :felvon:

A karakter neve nagyon fontos.

Igen fontos, viszont szerintem az se mindegy, hogy progival kreálod vagy te találod ki...
Én például véletlenül kreáltam Noryellát... :rohog: Egy kész mesébe léptem volna be és kellett egy szép női név. Hirtelen megszállt az ihlet és így alkottam. :ninja:

Klambo

Klambo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 503 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.10, 13:38

Éljenek az egyszerű nevek, valóban, mondom én is, az Alenir d'Alercion és Leonor Ambertis, Syddys di Nariero Armaio-val (ez már nagyon, nagy régi) és hasonló nevekkel, de írtam már le puszta kedvtelésből shadoni főrend, bonyolult kereszt- család- nemzetségnevekkel, rangokkal, tisztekkel összerakott megszólítását is. Másnak a keresztrejtvényfejtés. :)

A karakter neve nagyon fontos.

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.01, 18:40

Éljenek az egyszerű nevek, valóban, mondom én is, az Alenir d'Alercion és Leonor Ambertis, Syddys di Nariero Armaio-val (ez már nagyon, nagy régi) és hasonló nevekkel, de írtam már le puszta kedvtelésből shadoni főrend, bonyolult kereszt- család- nemzetségnevekkel, rangokkal, tisztekkel összerakott megszólítását is. Másnak a keresztrejtvényfejtés. :gyagya:

maldreidor

maldreidor

kashikoi souryo

• Fórumita
  • 315 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.01, 17:04

zhytasso:

Én is csak mesélőként és IRL emberként szeretem az egyszerű neveket (másokét). :(
Teljes verzióban Maldreidor Fyalas, de a legtöbb helyen csak Mald-oznak :gyagya:
A legjobbakat! :ninja:

zhytasso

zhytasso

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 11 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.01, 15:46

Maldreidor.
Régi elmaradásomat pótlom.

Azért volt Daedalon papának előzménye, bár nem tudatosan... Kedves játékostársam emlegette egyszer a gyógyszernevek pár általa karakternévként alkalmazott formáját. Aztán ezt elfelejtettem. És akkor tolult újra a tudatomba, mikor már elneveztem a "nagypapit", azt persze abszolút magamtól. :ninja: De azért ez egy féltudatos plagizálás. :(

A Xundalon pedig nekem is japán gyökerű. Ugyanis japánok, akikkel találkoztam, mondták, hogy náluk a "xu" egy - voltak, akik azt mondták, az egyetlen - káromkodás, én meg nevettem, hogy milyen aranyos...

És. Maldreidor. Egyszerű nevek???? :gyagya: - Biztos, hogy jól írom a tiédet? :ninja:

Szép napot mindenkinek!
Zita

Zaraquer

Zaraquer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 130 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.30, 22:23

Egyik társaságban, ahol játszom gyakran előfordul, hogy a játékos nevén kezdjük hívni a karaktert. Sajnos főként kevéssé frissen sikerül általában játékasztalhoz ülni, így a társaságnak nem mindig egyszerű megjegyezni az egyszerűbb neveket sem.
Az idétlen nevű karakterekről...nos az MMORPG-kben(bár mint tudjuk, nem feltétlenül "igazi rpg") a hideg futkos a hátamon a "Cukorborsó" nevű ork nőktől és egyéb ínyencségektől...
Nálunk szerepjáték üléseken szerencsére ilyen elvetemült ötletek nem adódnak. Legfeljebb a karakterek gúnyneveket tatalálnak ki egymásnak. Így lett rögtön első kalandja során "Kukaceledel" szegény varázslóm(M*-ban, pyarroni), mivel valami óriás homokféreg a szájába vette, és félig lenyelte már, mire elintézték a dögöt. A frappáns becenevet a gorvicki tolvaj aggatta rá. Persze ő kereskedőnek nevezte magát. De játékon kívül kiegyeztünk, hogy rokon szakmák. :lol:
(elnézést, lehet hogy a vége már offba hajlott)

maldreidor

maldreidor

kashikoi souryo

• Fórumita
  • 315 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.29, 20:50

Amúgy én minden idétlen nevű embert is és karaktert is átnevezek.
Ezért a környezetem már meg sem lepődik, ha a húdekimondhatatlan nevű karakterét hirtelen izézni kezdem, vagy valami jól hangzó nevet mondok a kitalált helyett.

Zaraquer

Zaraquer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 130 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.28, 03:57

Megfogadom a tanácsot, és megpróbálok egyszerűbb neveket kitalálni. :)

maldreidor

maldreidor

kashikoi souryo

• Fórumita
  • 315 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.28, 02:31

Egyszerűbb nevek :)

Zaraquer

Zaraquer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 130 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.28, 00:44

Szerintem a ,,Szat-elit'' nem vág a Karakternevek témába. :)

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nálunk gyakran megesik, hogy nehézkes egyes cifrább JK/NJK neveket megjegyeznie a KM-nek is, de főleg a JK-knak. Van valakinek a jegyzetelésen kívül valami mentőötlete/módszere erre a problémára?

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.27, 23:00

Ezt úgy kell elkpzelni, hogy van egy ország, ahol a szatírok élnek, ez Szatíra. Szatírában van egy szatír vezető réteg, ez a Szat-elit. A legnagyobb bűn a szatírok hamisítása, az iyet nevezzük látszatírnak. És igen, lehet női szatír is a szatíra. Belőle alakult még ki az előkelő Burzsoázia név is, valamint az Orália, aminek maszkulin változata az Orángután.

Ó, eszembe jutott egyik karakterem, Leonor Ambertis régebbinévváltozata: Arnec con Leonis.

Ám, valami ide illő.
Egy még homályos, ám lassan körvonalazódó karakternek egyelőre ezt a nevet ragasztottam: Iris Black/ Iris Noire. Vajon egy ilyen név túl egyszerű és sablon, vagy nem érdemes túlcifrázni?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]